Rohové vane (75 fotografií): typy, veľkosti a tvary

Módne štýly interiéru sa neobišli v kúpeľni. Táto miestnosť sa stala tak modernou, že je vnímaná nielen ako priestor pre dôležité hygienické postupy, ale aj ako miesto odpočinku, čistenia a relaxácie tela a duše. Preto je veľmi dôležité vybrať si kúpeľ, ktorý doplní celkovú atmosféru pohodlia, ako aj štýlový vzhľad. Jeden z najpopulárnejších modelov dnes možno nazvať rohové produkty. Priťahujú sa neštandardným asymetrickým vzhľadom a spoľahlivým zložením.

Materiály

Toto hygienické zariadenie možno rozdeliť na jednotlivé kritériá: tvar, veľkosť, materiál. Berieme do úvahy najobľúbenejšie typy rohových vaní, ich vlastnosti, výhody a nevýhody.

Akrylátová rohová vaňa

Tento osvedčený materiál zloženia rohovej vane je jedným z najdôležitejších. Napriek lojálnej cenovej politike má akrylový výrobok vysokú kvalitu a širokú škálu vonkajších odrôd. Medzi hlavné prednosti tejto voľby patrí nízka hmotnosť (do 30 kg), jednoduchosť prepravy, žiadne problémy s inštaláciou, odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu, antiseptické vlastnosti, možnosť reštaurovania, ako aj exkluzívny dizajn.

Nevýhodou akrylovej rohovej vane môže byť dôkladná starostlivosť o ňu. Akrylátové steny môžu byť ľahko deformované ťažkými predmetmi alebopríliš vysoká teplota. Za zmienku stojí aj to, že pri zlej úprave kúpeľ zmení svoj snehobiely pohľad na matnejšie a žltkasté. S opatrnosťou však tento inštalatér slúžil svojim pánom viac ako dvadsať rokov.

Oceľová rohová vaňa

Voľne demokratická voľba, ktorá má veľa zásluh. Indikátory oceľového uhlového kúpeľa sa líšia medzi vlastnosťami výrobkov z akrylu a liatiny. Medzi výhody patrí veľmi vysoká pevnosť, jednoduchá inštalácia, príjemný hladký povrch, hygienický náter, nízka cena, ako aj obrovský výber typov a tvarov.

Zvláštne nevýhody oceľovej rohovej vane by mali zahŕňať tepelnú vodivosť - rýchle ohrievanie a chladenie vody, ako aj povinné uzemnenie. Takéto nedostatky nemožno nazvať kategorické.

Liatinová rohová vaňa

Populárny model, ktorý po mnoho rokov získal pozornosť všetkých krajín sveta. Napriek jedinému zloženiu má liatinová rohová vaňa rôzne odrody. Napríklad výrobky s pevnými alebo nastaviteľnými nohami, s väčšou alebo menšou hrúbkou, s lesklým alebo matným smaltom.

Medzi nesporné výhody patrí maximálna trvanlivosť (materiál nie je vystavený rôznym deformáciám), jednoduchá starostlivosť (kvôli absencii pórov na povrchu výrobku), ako aj nezvyčajný vzhľad, ktorý môže byť vrcholom kúpeľne. Medzi nedostatky zaznamenané dlhé vykurovanievody, celkové rozmery a štandardné formy (v porovnaní s akrylovými kúpeľmi).

Rohová kúpeľ v lome

\ t

Zaujímavým názvom je vylepšená verzia akrylového materiálu. Quartz uhlová vaňa bude trvanlivejšia (vďaka kremenným trieskam v kompozícii), menej náchylná na deformácie a škrabance. Vzhľadom k tomu, že pre tento produkt sa používajú vylepšené suroviny, cena sa môže líšiť aj v porovnaní s akrylom. Vonkajšie rozdiely sú takmer neviditeľné.

Tvarovaná rohová vaňa

\ t

Samotná sanitárna keramika sa vykonáva v kruhovom sektore, ale uhlové umiestnenie sa uskutočňuje vo forme obdĺžnika, mnohostenu, oválu alebo štvorca. To nielenže vyzerá krásne a originálne, ale tiež pomáha šetriť viac miesta v malých kúpeľniach.

Okrem toho, všetky modely sú také jedinečné, že neexistujú v rovnakej štandardnej forme, ale s rôznymi návrhmi geometrie, strán, hĺbky dna a línií. Pre priestranné izby sú vhodné obdĺžnikové rohové vane, pre malé miestnosti je lepšie inštalovať ďalšie modely. Napríklad produkt kategórie „kompaktný“ sa líši od „štandardu“ najmenej o 20 cm, čo pomáha individuálne zvoliť požadovanú kapacitu.

Je tiež dôležité poznamenať, že niektoré kúpele tohto typu sú také minimálne, že sa do nich skutočne zmestia do najmenšieho rohu miestnosti.

Rohové vane v rôznych interiéroch

\ t

Zvolený typ sanitárnej keramiky má univerzálny vzhľad. Rohová vaňa môže byť skvelým doplnkom alebo skutočným vrcholom kúpeľne v rôznych vnútorných smeroch.

Rohová vaňa v modernom dizajne

Dokonalá kombinácia jednoduchosti a pohodlia. V modernom interiérovom štýle bude rovnako veľká harmonická aj veľká rohová vaňa a kompaktná. Najlepšie je pozrieť sa na akrylové výrobky. Ich lesk bude vynikajúcim podkladom pre ryté dlaždice a prírodné prvky, ktoré sú pre daný dizajn také dôležité.

Rohová vaňa v klasickom prevedení

Pre tento elegantný a sofistikovaný štýl je vhodný uhlový akrylátový alebo oceľový kúpeľ. Bude schopná zdôrazniť poznámky k tradicionalizmu a konzervativizmu, čím poskytne miestnosti zvláštne čaro. Štandardný obdĺžnikový tvar bude dobre zladiť s jasným usporiadaním zvyšku inštalačného potrubia.

Rohová vaňa v podkroví

Liatinová rohová vaňa dokonale zapadá do tejto svetlej priemyselnej atmosféry. Bude doplnkom pre starodávne dekorácie, originálne podlahové a stenové krytiny a ďalšie chaotické kreatívne detaily. Ak je podkrovie štýl je vyzdobený v jasných farbách, potom stojí za to pozrieť sa na modely rohové vane s oceľou. Majú širokú škálu tvarov a odtieňov.

Rohová vaňa v prevedení Provence

Kúpeľňa v štýle Provence je útulná atmosféra.mäkké osvetlenie a relaxačné prostredie. Kompaktný rohový kúpeľ s monochromatickým vzorom alebo maľbou môže ozdobiť romantickú izbu. Nezabudnite, že výrobok z liatiny bude príliš veľký pre zvolený štýl interiéru. Je lepšie pozrieť sa na akryl a kvarky.

Rohová vaňa v high-tech dizajne

Tento vnútorný smer netoleruje náročnosť, lesk a neporiadok priestoru. Kúpeľne v high-tech štýle sú najčastejšie kompaktné, pohodlné a stručné. Rohová vaňa s jasnými líniami a párnymi stranami bude skvelým doplnkom. Je potrebné uprednostniť neutrálne tlmené tóny.

Rohové vane - foto

Vybrali sme zbierku fotografií, ktoré ukazujú nové riešenie pri výbere moderných inštalatérov. Môžete vidieť, ako harmonické, praktické a štýlové rohové vane v rôznych miestnostiach a interiéroch. Šťastné prezeranie!