Rohové umývadlo do kuchyne (60 fotografií): typy a modely

Plány väčšiny bytov z nevysvetliteľných dôvodov venujú kuchyni dosť malú plochu, aj keď sa tu konajú každodenné variace procesy, ktoré vyžadujú plnohodnotný priestor. Často sa majitelia stretávajú s problémom umiestnenia všetkého potrebného nábytku a vybavenia, ktoré je tak ťažké namontovať na malú náplasť. Rohové umývadlo v tomto prípade sa stáva skutočnou spásou, zapojenie slepého rohu priestoru. Tu to vyzerá veľmi užitočné, vybrané s chuťou, môže sa stať skutočným "zvýraznenie" interiéru, pretože pokrok nestojí v pokoji, a výroba sanitárnej keramiky neprestáva udivovať, zdokonaľovať také známe predmety v domácnosti.

Výhody a nevýhody rohových výleviek

Hlavnou výhodou rohového umývadla je samozrejme jeho vhodné umiestnenie, ktoré vám umožní používať prázdny, spravidla uhol, čím sa uvoľní priestor pre umiestnenie iných vnútorných predmetov. Okrem tohto ukazovateľa výhody tejto stavby ukazujú aj ďalšie pozitívne aspekty, a to:

- Jednoduché použitie;

- Schopnosť prispôsobiť sa umývaniu auta viacerými kamerami bez straty potrebnej plochy stola;

- Veľký priestranný priestor pod umývadlom, ktorý môže pojať nielen nočné stolíky s riadom, ale aj iné skladovacie systémy, ako sú elektrické spotrebiče alebo príslušenstvo pre domácnosť;

-Možnosť umiestnenia hlbokých rohových skriniek nad umývadlom;

- Inštalácia rohového umývadla s pracovnou doskou môže byť vynikajúcim prostriedkom na zónovanie veľkých kuchýň alebo v kombinácii s obytnými miestnosťami;

- Široká škála modelov, ktoré sa líšia veľkosťou, výrobnými materiálmi, formami, medzi ktorými nájdete najneočakávanejšie konštrukčné riešenia.

Pokiaľ ide o nedostatky, v tomto prípade prakticky neexistujú. Možno, že kazí dojmy z prevádzky rohu umývadlom do kuchyne, možno len jeho nesprávna inštalácia, zlá kvalita tesnenia, alebo zlý výber nábytku pre neho.

Druhy rohových umývadiel

\ t

Dnešný trh poskytuje obrovské množstvo kuchynských kútov, ktoré sa líšia svojou funkčnosťou, priestrannosťou, formami a inými ukazovateľmi. To umožňuje vybrať si úspešnú možnosť, ktorá nielen svojou funkčnosťou uspokojí, ale zároveň zvýrazní štýl interiéru, bude jej úspešným doplnkom.

Výrobné materiály

\ t

Pri výbere umývačky áut zohráva dôležitú úlohu surovina, z ktorej sa vyrába. To platí nielen pre trvanlivosť výrobku, ale aj pre jeho súlad s celkovým dizajnom kuchyne. Podrobne zvážte výhody moderných materiálov na výrobu kuchynských výlevok:

1. Nerezová oceľ.Podložky z nehrdzavejúcej ocele vďačí za svoju popularitu vysokej odolnosti materiálu voči domácim chemikáliám, ako aj potravinárskym kyselinám. Nerezová oceľ sa nebojí hrdze apokles teploty. Súčasne majú nerezové drezy nízke náklady, čo určuje vysoký dopyt spotrebiteľov. Výrobky majú niekoľko typov náterov: leštenie, dekoráciu a matnosť, čo umožňuje vybrať ten správny model pre konkrétny dizajn. Dokonale zapadajú do moderných trendov modernej, hi-tech, lofty, fúzie. Nevýhodou konštrukcie je zvýšený hluk počas prevádzky, ale táto chyba môže byť odstránená pomocou moderných izolačných prostriedkov.

2. Keramika.Umývadlá vyrobené z tohto materiálu majú vynikajúci vzhľad a vysokú zvukovoizolačnú výkonnosť, ale veľká hmotnosť konštrukcií často spôsobuje ťažkosti v procese inštalácie. Môžu byť biele, farebné, majú kresby, pri pohľade slušne a elegantne a dopĺňajú všetky štýlové smery. Keramický povrch sa nebojí teplotných zmien, škrabancov, účinkov domácich chemikálií. Menší dopyt po keramických výlevkách je tiež vysvetlený ich vysokými nákladmi, ktoré pre priemerného človeka nemusia byť dostupné.

3. Porcelánový kameninový tovar.Kuchynské drezy vyrobené z porcelánového kameninového riadu možno nazvať snáď najpozoruhodnejším. Takýto materiál sa skladá zo žulových triesok a spojovacích prvkov (polymérov) a je schopný odolávať teplotám nad 250 stupňov. Má úplne hladký (aj klzký) povrch s ochranným náterom. Produkty prichádzajú v najneobvyklejších formách, často reprezentujúcich dizajnérske zbierky. Paleta farieb je rôzna,navyše počas prevádzky nevybledne, nestráca svoju saturáciu. To je vynikajúca voľba pre klasické, avantgardné interiéry, kuchyne vo vidieckom štýle, secesné.

4. Liatina.Kedysi veľmi populárny materiál sa často nepoužíva na výrobu kuchynských umývadiel. Dôvodom je jednotnosť foriem, ktoré sa nelíšia v originalite a funkčnosti. Nespĺňa viackomorové štruktúry alebo nezvyčajnú farbu a smalt, ktorý je pokrytý liatinovým povrchom, je nestabilný voči mechanickému namáhaniu. Pevnosť materiálu sa dá nazvať jeho nepopierateľnou pevnosťou, ktorá zaručuje dlhú životnosť a občasné obaľovanie. Liatinové výlevky perfektne zapadajú do štýlov retro, vintage, Provence, prinášajúc do interiéru ducha staroveku.

Okrem použitia nami preskúmaných materiálov pri výrobe drezu možno nájsť aj kombinácie týchto materiálov. Napríklad duet zo skla a kovu, ktorý je najrelevantnejší pre moderné interiéry. Súčasne je samotná misa kovová a ťažké brúsené sklo plní úlohu ráfika a krídla. Počas zložitých technologických procesov získava sklo potrebnú farbu a vytvrdzovanie, čím sa stáva krásnym a spoľahlivým materiálom.

Spôsob montáže

\ t

Moderné rohové umývadlá pre kuchyňu sa líšia v spôsoboch inštalácie, čo by ste mali venovať pri kúpe. Existujú dva hlavné typy - horné umývanie a zadlabávanie, z ktorých každá má svoje vlastnéVlastnosti a výhody:

1. Rohové umývadloje výrobok, ktorý má bočné strany a pri montáži „prekrýva“ celý povrch príslušného podstavca. Takéto výrobky sú často vybavené bočnými „krídlami“, na ktoré sú umiestnené umývané riady, zelenina a ovocie atď. Takéto umývadlá sú vyrobené prevažne z nehrdzavejúcej ocele a nemajú veľké množstvo modelov.

2. Rohová rohová podložkaje najmodernejšou možnosťou. Je namontovaný v predzrezanom hniezde na plátne. Okrem toho, umývadlo môže byť umiestnené na inej úrovni v porovnaní s tabuľkou top: vykonávať trochu, byť na par alebo ponoriť hlboko (tento návrh je tiež nazývaný pod-tabuľka). Odbory identických povrchov drezov a porcelánových dosiek vyzerajú veľmi pekne. Medzi výhody návrhu na zadlabanie patrí úspora miesta, možnosť inštalácie v každej kuchynskej súprave a voľba modelu s vysokým stupňom funkčnosti. Pri inštalácii týchto výrobkov vyžaduje obzvlášť opatrný prístup k usporiadaniu hydroizolácie, takže táto práca je lepšie zveriť profesionálom.

Podľa štatistík sa za najobľúbenejšie považujú dizajny mortise. Vysvetľuje to nielen vonkajšia estetika, ale aj možnosť nákupu hranatého drezu akéhokoľvek tvaru a modelu, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť existujúcemu nábytku. Naproti tomu horné výplachy sú spravidla zakúpené so skrinkou, pretože musia zodpovedať jej parametrom.

Veľkosti, tvary a funkčnosť umývadiel

\ t

Pri výbere rohového umývadla do kuchyne potrebujete správny prístup k výberu veľkosti a tvaru. Moderný výrobca ponúka obrovskú škálu, vrátane multifunkčných dizajnov s prítomnosťou ďalších misiek a povrchov.

Rozmery a funkčnosť

\ t

Rozmery rohového kuchynského drezu závisia od dostupnosti dostatočného priestoru, osobných preferencií vlastníkov, veľkosti rodiny a frekvencie prevádzky výrobku. Ak je miestnosť dosť malá a rodina je malá, môžete si vybrať kompaktnú verziu umývadla s jednou miskou, bez ozdôb.

Pokiaľ ide o veľké rodiny, kde je častá potreba nielen pri varení, ale aj pri umývaní špinavých jedál, je vhodnejšie kúpiť rohový drez s veľkými rozmermi, najlepšie s niekoľkými miskami, kde môžete súčasne umiestniť veľké množstvo špinavých a čistých riadov.

Hĺbka misy zohráva dôležitú úlohu - musí byť taká, aby na povrch stola nespadla voda. Umývadlo s hĺbkou najmenej 20 cm by bolo najlepšou voľbou a je tiež potrebné brať do úvahy vzdialenosť od umývadla k okraju stola - mal by byť aspoň 5 cm tak, aby náhodné rozstreknutie nekleslo na podlahu.

Moderné dizajny majú veľkú funkčnosť. Nájdete tu modely pozostávajúce z niekoľkých misiek, kde môžete nielen umývať riad, ale aj rozmrazovať potraviny. Zvláštny význam má taký dodatočný prvok ako krytdrezy, ktoré tiež slúžia ako doska na krájanie, Niektoré umývadlá poskytujú špeciálne priehradky na špongie, detergenty, vstavané svetlá.

Tvarované rohové výlevky

\ t

Pokiaľ ide o formy, klasické obdĺžnikové a štvorcové výlevky tu majú po desaťročia vedúcu pozíciu. Niekedy na vrchole popularity boli okrúhle návrhy, avšak, ako ukázala prax, nie sú dostatočne vhodné na umývanie veľkých jedál. Teraz môžete nájsť lichobežníkové škrupiny, ktoré sú pre nás úplne nezvyčajné, ale ak chcete prekvapiť, táto možnosť bude presne taká - sú o nič menej priestranné ako obdĺžnikové, ale môžu výrazne „spestriť“ každodenné varenie.

Rohové umývadlá do kuchyne - foto

V ďalšej galérii ponúkame možnosť podrobnejšie sa zoznámiť s dnešným sortimentom rohových umývadiel pre kuchyne. Nájdete tu množstvo fotografií s rôznymi modelmi, medzi ktorými si môžete vybrať najlepšiu možnosť pre vlastnú kuchyňu. Šťastné prezeranie!