Rohové skrine na chodbe: výhľady a modely (foto)

Rohová skrinka na chodbe je skvelým riešením pre malé a neštandardné izby. V priestrannej hale sa tento dizajn môže zmeniť na skutočnú šatňu. Rohový nábytok pomáha výrazne zlepšiť interiér bytu, racionálne distribuovať priestor. Jeho nespornou výhodou je kombinácia priestrannosti s kompaktnosťou a štýlovo zvolený dizajn premení klenbu na dôstojnú výzdobu interiéru.

Materiály na výrobu

\ t

Na výrobu spoľahlivého a odolného nábytku (a to je presne to, čo ho chceme vidieť) sa používajú materiály ako sú drevotrieskové dosky, drevovláknité dosky, MDF, ako aj celé dreviny. Každá z nich má svoje pozitívne a negatívne stránky, keď študovala, čo bude oveľa jednoduchšie si vybrať.

Rohová skriňa

Najbežnejšími materiálmi pri výrobe nábytku sú drevotrieskové dosky, krátko nazývané drevotrieskové dosky. Hlavnou výhodou skríň vyrobených z tejto suroviny je nízka cena, čo sa vysvetľuje jednoduchosťou výrobného procesu. V skutočnosti sú dosky vytvorené z pilín, stlačených pod vplyvom lisu s pridaním spojív (lepidlo, živica).

Stojí za zmienku, že dosky vyrobené touto technológiou majú rôzne farby a pomerne atraktívny vzhľad, ktorý umožní, aby sa nábytok zmestil do akéhokoľvek dizajnu. Na platne sa nanesie špeciálny laminátový povlak, ktorý zvyšuje ich odolnosť voči vlhkosti a kvapkám.teplota, takže pre chodbu rohová skrinka drevotrieskovej dosky bude dobrým riešením. Nemôžete sa tiež báť, že ak dôjde k náhodnému nárazu (napríklad pri pohybe nadrozmerného nábytku), na povrchu sa objavia zárezy, toto sa nestane, pretože telo je dosť trvanlivé.

Nevýhodou je prítomnosť živíc v kompozícii, ktoré môžu emitovať toxické látky nebezpečné pre ľudí, ale to nie je charakteristické pre skrine skrine, pretože je to možné len pri vysokých teplotách.

Rohová skriňa z drevovláknitej dosky

Vláknité dosky (drevovláknité dosky) sa vyrábajú technológiou mokrého lisovania. Majú veľmi malú hrúbku, takže sa nepoužívajú ako komponenty karosérie. Sú vhodné ako oddelené časti, napríklad vo forme zadnej steny, zásuvky alebo dna. Strany drevovláknitých dosiek sa spracovávajú odlišne: jedna má hrubú textúru a druhá je hladká, pretože je laminovaná. Medzi výrobcami skríň tento materiál je veľmi populárny, s nízkou cenou.

Rohová skriňa z MDF

\ t

Spoľahlivejšou a zároveň drahou možnosťou je MDF - hustejšia doska, ktorá má podobný výrobný postup, ale parafín sa pridáva k hmotnosti pilín ako adhezívny materiál. Tento materiál je ideálny pre výrobu spoľahlivého nábytku, vrátane náhlavných súprav a skríň.

Pre šatník na chodbe je to veľmi dobrá voľba, pretože MDF má veľmi vysokú odolnosť proti vlhkosti avynikajúca plasticita umožňuje vyrábať originálne fasády so zákrutami a vyrezávanými vzormi. Nevýhodou je rýchla horľavosť materiálu, ale na chodbe, kde spravidla nie sú žiadne nebezpečné elektrické spotrebiče, tento faktor nie je nebezpečný.

Rohová skrinka z masívneho dreva

Drevený nábytok má nepochybne osobitnú hodnotu. Po prvé, vyzerá to celkom krásne, bohaté, s dôrazom na vysoké postavenie majiteľov, pretože jeho hodnota je dosť veľká. Najčastejšie je drevený šatník na chodbe na objednávku s dodržaním dizajnu. Bude to vynikajúci doplnok klasického trendu, Provence, moderný, atď. Na výrobu sa používajú polia listnatých stromov a menej často ihličnatých stromov, pretože majú nižšiu pevnosť.

Rohová skriňa v chodbe z dreva s náležitou starostlivosťou bude slúžiť majiteľom po dlhú dobu, naplnením miestnosti príjemnou vôňou. Ale pre všetky jeho zásluhy má strom jednu významnú nevýhodu - odpor k podmienkam vysokej vlhkosti a teplotných extrémov. V chodbe sa taká mikroklíma vyskytuje pomerne často. Preto, nákup dreveného nábytku, uistite sa opýtať, ako sa správne starať o to.

Typy rohových skríň na chodbu

Aby rohová skriňa mohla harmonicky zapadnúť do malej časti chodby a stala sa skutočne správnym rozhodnutím na úsporu miesta, je dôležité zvoliť správny tvar. naDnes nájdete v interiéroch také typy skríň ako:

Skriňa na radiusje vynikajúcim riešením pre štvorcovú chodbu. Jeho hladké polkruhové fasády s posuvnými dverami vyzerajú krásne a nezvyčajné. Tento dizajn v malej miestnosti zabezpečí maximálnu bezpečnosť, pretože nie sú žiadne rohy, ktoré by mohli byť zasiahnuté. Vo veľkých chodbách môže šatníková skriňa hrať úlohu celej šatne, pretože má veľkú hĺbku;

Obdĺžniková skriňa- sa najlepšie používa na chodbách podobného tvaru. Jeho dlhý sektor sa nachádza pozdĺž veľkej steny a krátky priľahlý. Tento formulár je vhodný pre izby v klasickom štýle;

Trojuholníková skriňaje príkladom zabudovanej skrine, ktorá je uložená v rohu a v jej prípade má dizajn len jedno dvere spájajúce priľahlé steny. Fasáda takejto rohovej skrine je často korunovaná zrkadlovým povrchom;

Trapézová skriňa- má vyčnievajúce koncové strany, ktoré môžu byť zdobené zrkadlom, samolepkami alebo na nich môžu byť namontované ďalšie police na rôzne drobnosti. Tento model je skvelou voľbou pre námestie chodby. Skriňa je často inštalovaná v rohu steny so vstupnými dverami.

Rohová šatníková skriňa a interiérový interiér chodby

Teraz je celkom módne zdobiť priestory podľa obľúbeného štýlu. Nábytok je hlavným prvkom dekoru, takže jehoDizajn v štýlovom dizajne je veľmi dôležitý. Zoberme si niekoľko príkladov, ako si vybrať rohové skrine pre chodbu v jednom alebo inom štýle.

Klasika

Interiéry vyrobené v klasickom štýle sú pozoruhodné svojou osobitnou eleganciou a bohatým dizajnom. To je miesto, kde najlepšie vyzerajúci drevený nábytok. Elegantná rohová skrinka môže mať veľké rozmery, tmavú farbu, pretože klasický štýl predpokladá prítomnosť priestranného priestoru. Tu sa uprednostňujú masívne tradičné dizajny s pravidelnými geometrickými proporciami a hojdacími dverami, hoci je možné inštalovať modernejší šatníkový skriň, pričom si vyberiete vhodnú konfiguráciu.

Provence

V „rustikálnom“ interiéri bude rohová skriňa s umelo starnúcim náterom a mriežkou, ktorá ju robí elegantnejšou, dokonale vyzerajúca. Môže byť ozdobený úhľadnými rezbami alebo maľbami, ale bez zbytočnej náročnosti. Pokiaľ ide o farebnú paletu, vhodné sú tu svetlé odtiene dreva, ktoré naplnia chodbu mimoriadnou ľahkosťou a urobia dobrý dojem na hostí.

Minimalizmus

Rohové modely nábytku sa často používajú v dizajne minimalistických interiérov. Hlavným konceptom dizajnu je jednoduchosť liniek, uvoľnenie miestnosti zo všetkého, čo nenesie funkčnú záťaž, maximálne množstvo voľného miesta. Tu bude šatníková skriňa najlepšou voľbou, najmä ak mázrkadlové plochy na dverách, ktoré opticky zväčšujú priestor chodby. Návrhy Radius s monofónnymi matnými fasádami sa stanú originálnou dekoráciou tohto štýlu.

Moderné

Asymetrický nábytok dokonale vyhovuje vstupnej hale v secesnom štýle. Tam, kde je to možné, by sa mali uprednostňovať modely tvaru L alebo zakrivené zakrivené skrine, ktorých fasády majú pôvodné zakrivenie. Dobrou možnosťou by bola modulárna rohová skrinka.

Loft

Pre podkrovnú vstupnú halu sú vhodné masívne konštrukcie - môže to byť klasická skriňa so sklopnými dverami, pripomínajúca dlhú existenciu smeru, alebo typu priestoru s krídlami posuvných dverí. Zvyčajne si vyberte nábytok z dreva alebo materiálov, ktoré ho napodobňujú. Tieto skrine sú dokonale kombinované s murivom, čo je typ štýlového symbolu.

Ako si vybrať rohovú skrinku na chodbe

Voľba rohovej skrine pre chodbu by mala byť založená predovšetkým na veľkosti miestnosti. Pred nákupom je potrebné vykonať dôkladné merania stien, kde sa má nábytok inštalovať a určiť jeho najúspešnejšiu konfiguráciu. Ak je chodba je dlhá - môžete nainštalovať obdĺžnikový roh šatník, pre námestie chodba, ktorá má otvory pre vnútorné dvere, je lepšie zvoliť kompaktný trojuholníkový alebo polomer skrine.

Ďalším bodom, ktorý si vyžaduje pozornosť, je harmonická kombinácia dizajnu.skriňa s okolím. Musíte si vybrať nábytok, ktorý bude kombinovaný s dokončovacími materiálmi. Dôležitú úlohu, ktorú zohráva dizajn fasád - môžu byť pridané k zrkadlovým povrchom, kresbám, malým výtlačkom, maľbám vo forme abstrakcií. Najčastejšie si vyberte svetlú paletu, pretože to robí miestnosť priestrannejšou.

Rohové skrine v hale - foto

V našej fotogalérii sa môžete zoznámiť s rôznymi modelmi rohových skriniek v interiéroch malých chodieb a luxusných chodieb. Tu sú návrhy v rôznych štýloch as individuálnymi dizajnovými prvkami. Šťastné prezeranie!