Rohové kuchyne: 80 Myšlienky fotografií

Moderné kuchyne sa snažia ozdobiť nielen krásne, ale aj praktické. Tým sa rozumie výber pohodlného nábytku s takýmto usporiadaním predmetov, ktoré maximalizuje využitie priestoru, čo umožňuje prístup do všetkých funkčných oblastí. To pomôže rohu kuchyne - headset, vyplnenie miesta, ktoré sa používa len zriedkavo aj racionálne majitelia. O tom, ako upraviť roh a ako ozdobiť taký interiér - v našom článku!

Hlavné znaky

Rohová kuchyňa sa tiež nazýva L-tvar alebo L-tvar a je to jedna z najbežnejších možností umiestnenia nábytku, v ktorej je umiestnená kolmo na dve susedné steny. Existujú aj iné typy - rovné, paralelné, v tvare písmena U, ktoré zase vyhovujú priestorom s inou geometriou.

V akých situáciách sa odporúča venovať pozornosť uhlovému typu rozloženia? Po prvé, v prípade, že kuchyňa má menej ako 10 metrov štvorcových. metre. Potom bude náhlavná súprava skutočnou záchranou, ktorá vám umožní pohodlne vybaviť interiér minimálnym súborom predmetov.

Po druhé, takýto nábytok dokonale zapadne do kombinovaných priestorov, čím jasne vymedzí oblasť z viacerých strán. Menej často, majitelia priestranných domov obrátiť na to, ale toto rozhodnutie je tiež dôležité tam, len súbor bude vybavený rozšírenou sadu funkčných objektov.

Rohová kuchyňa je vhodná na používanie, pretože roh, ktorý tvorí, možno použiť na vytvorenie „pracovného trojuholníka“- Poradie pece, chladničky a umývadla, ktoré zodpovedá stupňom varenia, a tiež minimalizuje pohyb. Okrem toho môžete krabicu vybaviť v rohu, čím získate priestrannejší úložný priestor.

Napriek univerzálnosti headsetu sú jeho schopnosti stále obmedzené. Tvorcovia projektov môžu mať problémy s dizajnom, pretože nie všetky priestory majú výklenky vhodné na plnenie. Dizajn je ťažké inštalovať vedľa stien, ktoré majú viditeľné nedostatky - nepravidelnosti, výčnelky. V takýchto prípadoch musíte urobiť nábytok na objednávku, ako aj kúpiť ďalšie príslušenstvo pre rohové boxy. Ale tieto nedostatky sa presne neprekrývajú so zásluhami.

Ako používať rohovú kuchyňu?

V oblasti križovatky múrov, nemôžete len dať nábytok, ale premeniť ho na aktívny pracovný priestor, mať premyslené dizajn. To pomôže pri výbere formulára. Existuje možnosť s pravým uhlom, ktorý je relevantný pre malé veľkosti, pretože zaberá menej miesta. Ale dostať sa k obsahu takejto krabice je ťažšie - často je potrebné vopred premýšľať o posuvných častiach.

Ak to rozmery kuchyne umožňujú, je lepšie zostať na modeloch so skoseným alebo zaobleným rohom, ktoré slúžia ako plnohodnotné miesto na varenie.

S pracovným povrchom

Najzrejmejším riešením, ktoré nevyžaduje dodatočné náklady, je použitie výslednej zóny ako bežnej pracovnej dosky: na rezanie potravín, miešaniealebo konečnej dekorácie hotového pokrmu. Potom by ste mali zamyslieť nad takýmto sledom základných „bodov“ pracovného trojuholníka: na jednej strane je sporák, na druhej strane umývadlo a chladnička.

Ak je to nábytok s pravým uhlom, potom môžete jednoducho nútiť povrch základnými spotrebičmi.

Kuchyňa s umývadlom v rohu

Súpravy trapézov sú vhodné na inštaláciu umývadla. Toto nie je len ekonomické riešenie, ktoré sa často používa v Chruščove, ale aj veľmi racionálny typ plánovania, ktorý minimalizuje pohyb po kuchyni. Odporúča sa zvoliť miniatúrny kruhový model alebo model, ktorý má dve misky.

Kuchyňa s rohovým sporákom

\ t

Táto možnosť sa len zriedka nachádza v interiéri, ale nie je tak ťažké ju realizovať, ako sa zdá na prvý pohľad. Varné dosky sa ľahko montujú do trapézových skríň bez toho, aby spôsobovali ťažkosti pri používaní. Ak sa budete musieť vysporiadať so sporákom a rúrou, je lepšie pre nich pripraviť miesto, otočením steny o pravý uhol do šikmej steny.

Skladovacie miesta v rohu.

Bez ohľadu na tvar náhlavnej súpravy môžu byť použité ako priestranný úložný priestor pre kuchynské spotrebiče inštaláciou políc, skríň alebo zásuviek. V prípade neštandardných nápadov by ste mali odkazovať na dizajnové modely, ktoré ponúkajú zaujímavé riešenia problému.

Rohová vetracia skrinka

Pravdepodobne mnohí čelia problémuuhlové umiestnenie potrubia, ktoré výrazne obmedzuje praktické usporiadanie nábytku a porušuje estetiku. V závislosti od svojej veľkosti si môžete kúpiť stojany s menšou hĺbkou, alebo rozdeliť celú súpravu na dve časti, položiť ich vedľa dýhovanej krabice.

Možnosti rozloženia

Uvedenie rohového setu je len polovica bitky Je potrebné ju skombinovať s inými objektmi, primerane usporiadajúc dostupný priestor. V kuchyni je často k dispozícii jedálenský kút a možnosť jej dizajnu závisí od usporiadania.

Rohová kuchyňa s tyčovým počítadlom

Moderný spôsob, ako vytvoriť miesto na jedenie a stretnutie s priateľmi. Takéto štruktúry často hrajú úlohu oddielov v štúdiovom byte, ale sú tiež vhodné pre vnútorné použitie. Napríklad, jedálenský stôl, inštalovaný na okennom parapete, vyzerá dobre, ak stena s oknom ešte nie je obsadená inými objektmi.

Rohová kuchyňa s ostrovom alebo polostrovom

Takéto možnosti sú vhodné na usporiadanie jedálenského kúta a ďalšej pracovnej dosky v štúdiových apartmánoch alebo priestranných kuchyniach s obdĺžnikovou geometriou. Ak vaša izba nemá veľké rozmery, môžete zostať na mobilnom ostrove alebo na malom polostrove, zvonku pomocou barového pultu.

Rohová kuchyňa s jedálenským stolom

Keďže súbor v tvare L zaberá len jeden roh, druhý plechovkudať konferenčný stolík s niekoľkými stoličkami. V izbách s priemernou plochou bude dokonca priestor pre plnohodnotný jedálenský stôl pre niekoľko ľudí, čo si napríklad majitelia kuchýň v tvare písmena U nemôžu dovoliť.

Interiéry

Po vyriešení všetkých praktických otázok je možné pristúpiť k výberu štýlov. Je pravda, že niektoré oblasti majú špeciálne požiadavky nielen na dizajn samotného headsetu, ale aj na jeho konfiguráciu a veľkosť.

Rohová kuchyňa klasického štýlu

Pri zmienke o klasike vo fantázii okamžite vytvorili luxusnú priestrannú kuchyňu s bohato zdobeným nábytkom, ktorý zaberá veľa miesta. Na realizáciu takýchto variácií je lepšie sa opierať o paralelné modely a rohové sú vhodnejšie pre interiéry inšpirované klasickou prísnosťou.

Vzťahuje sa na drevené predmety so zabudovanými spotrebičmi, ktoré sú často skryté za čelnými dverami. Môžu byť prezentované s prirodzenou textúrou alebo maľované v pokojných, diskrétnych odtieňoch.

Rohová kuchyňa Provence

Obdobné požiadavky sú uložené na Provence, iba jeho rozsah farieb je obmedzený na biele alebo pastelové tóny, ako keby vybledli na slnku.

Ak chcete zdôrazniť autentickú estetiku, môžete do vnútra kuchyne umiestniť niekoľko otvorených nástenných políc s kuchynskými súpravami a skryť všetky dôležité detaily kuchyne za zatvorenými skrinkami.

Minimalistická rohová kuchyňa

Tento smer je schopný prispôsobiť sa akémukoľvek znaku miestnosti, čo dáva obyvateľom pohodlie. Takýto nábytok sa zvyčajne podobá jednému monolitu, ktorý nevytvára vizuálne prekážky v interiéri, ale organicky ho dopĺňa objemmi s jemnými líniami.

Môžu to byť konštrukcie s výraznou textúrou dreva alebo bielymi lesklými nátermi, ktoré sa často riedia niekoľkými jasnými prvkami.

Kútiková kuchynská linka

Nábytok v high-tech štýle je takmer vždy k dispozícii so zabudovanými spotrebičmi, pretože funkčná jednota plnenia kuchyne je súčasťou jej koncepcie. Je vybavený pohodlným príslušenstvom a miestnym osvetlením hlavných pracovných priestorov.

High-tech chváli estetiku kovu a skla, čo sa odráža vo výzdobe predmetov. Gloss zvýrazňuje len high-tech súpravu a čierno-biely gama - striktný štýl.

Rohová kuchyňa v škandinávskom štýle

Škandinávski dizajnéri sú známi svojím racionálnym prístupom k dizajnu nábytku, pričom sa spoliehajú na funkčnosť. Takéto objekty majú mnoho spoločných vlastností s minimalizmom, ale v kombinácii so zvyškom interiéru majú útulný vzhľad.

V škandinávskom štýle sa vo veľkom množstve používa biela, takže sada nábytku je pravdepodobne jeho stelesnením a drevená stolová doska bude klásť dôraz na tendenciu k prírodným materiálom.

Kuchyne v malom rohu: Dizajn interiéru

Skutočnosť, že rohové súpravy dokonale zapadajú do malej kuchyne, sa hovorí viac ako raz. Ale ako sa dá použiť na efektívne zdobenie miestnosti? Zvážte základné odporúčania:

- Je potrebné obmedziť len na dôležité predmety, pričom treba zohľadniť počet rodinných príslušníkov, frekvenciu varenia a zložitosť jedál;

- Prioritne - dizajny so zabudovaným zariadením. Po prvé, ušetrí priestor. Po druhé, nerozdelia priestor a sústredia sa na seba;

- Tretia vyplýva z druhej rady - musíte si kúpiť nábytok s minimalistickým dizajnom, najlepšie nie veľmi odlišným z farby ako priľahlá stena;

- Bez ohľadu na výšku stropov sa odporúča použiť celú stenu inštaláciou nástenných skriniek. V tomto prípade môžu klenby na samom vrchole skrývať veci druhej potreby;

- Budeme musieť opustiť nábytok so skoseným rohom, napriek jeho pohodliu.

Na základe týchto tipov sa zvýšia praktické výhody rohových kuchýň.

Rohové kuchyne - foto

Rohové kuchyne sú pohodlné, racionálne riešenie pre stredné a malé miestnosti. Jeho pestrá rozmanitosť bude demonštrovaná naším pestrým výberom reálnych projektov. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyne v malom rohu - Nápady interiéru