Rímske záclony v interiéri: 90 fotografických nápadov

Tento typ výzdoby okien siaha už pred niekoľkými tisícročiami, keď mocná rímska ríša prekvitala. Preto názov záclon. Ich dizajn je pomerne jednoduchý. Mechanizmus a rez sa líšia v závažnosti foriem, jasnosti línií a rôznych textúr. Rímske záclony zaujímajú jedno z popredných miest na trhu s domácim textilom. Nemajú len ozdobiť miestnosť, ale aj nádherne rozptyľujú denné svetlo. Na úkor tkaniny môže byť naliata v rôznych odtieňoch.

Druhy a znaky rímskych závesov

\ t

Rímske závesy majú malú rímsu, na ktorej je pripevnené špeciálne plátno, tvoriace záhyby. Závažie pre upevnenie tvaru a upevnenie závesov je v spodnej časti. Nastavenie je spôsobené mechanizmom šnúry alebo reťaze.

Textúra roliet (ako sa často nazývajú) je známa svojou rozmanitosťou. Sú tu silné a priesvitné modely, záclony s vysokou a nízkou priehľadnosťou, monofónne a vzorované. Najobľúbenejšie komponenty pre rímske závesy sú beztiažová organza, trvanlivá tapiséria a hodvábna brokáda.

Tento typ závesu možno rozdeliť na dva hlavné typy: klasické a kaskádové. Prvým typom výrobku je plochá tkanina, ktorá pri zmene polohy záclon vytvára svetlé pruhy. Vzhľad je obzvlášť extravagantný a stručný. Kaskádové záclony sú založené na hladkej textúre. Zachovávajú "ľahké modriny"aj pri maximálnom zverejnení. To vytvára efekt štýlového závesu. Vždy si prinesie svoju vlastnú chuť.

Rímske rolety v rôznych miestnostiach

Existujú univerzálne techniky dekorácie okien, ktoré sú vždy praktické. Také sú rímske rolety. Vyzerajú dobre v rôznych miestnostiach.

Rímske rolety v spálni

Zápas pre pohodlný odpočinok a spánok, ktorý chcete vždy usporiadať čo najlepšie. Rímske závesy ľahko vytvoria romantickú útulnú atmosféru, ktorá chráni výhľad do spálne z zvedavých očí. Pre milovníkov slnečného žiarenia vhodné výrobky z priesvitnej tkaniny. Okno krásne ozdobia a jemne a príjemne rozptyľujú denné svetlo. Štýlovou voľbou bude dizajn dvoch rôznych plátien - hustších a tenkých. Je funkčný a estetický.

Rímske záclony v obývacej izbe

Existuje zaujímavá konštrukčná technika, ktorá sa často používa na zdobenie okien v obývacej izbe. Rímske závesy sú pripevnené v dvoch vrstvách. Najprv sa nainštalujú bezzávitové tenké záclony a potom sa zavesia hustejšie závesy. Prvý z nich má hladký priesvitný povrch a druhý - bohatú farbu alebo zaujímavé ornamenty. Táto možnosť je ideálna pre veľké okná. Malé alebo stredné otvory môžu zdobiť záclony s organza alebo brokát, ktoré dokážu vyzdobiť obývaciu izbu vyrobenú v akomkoľvek štýle.

Rímske rolety v škôlke

Toto je dobrá voľba pre dekoráciu okien v detskej izbe. Rímske rolety eliminujú vážny problém akumulácie prachu, ktorý môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa. Okrem toho môžu zobrazovať nielen svetlé vzory alebo ornamenty, ale aj kreslené postavičky.

Rímske rolety v kuchyni

\ t

Kuchynský priestor vždy absorbuje rôzne pachy a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Rímske rolety zjednodušia čistenie, pretože sa dajú čo najľahšie čistiť od prachu a škvŕn. Ďalšou výhodou takejto dekorácie okien je pohodlná obsluha a ich štýlový vzhľad. Žalúzie môžu byť podkladom pre celkový dizajn kuchyne, a môže byť jeho vrcholom (v závislosti na textílie tkaniny, vzor, ​​umiestnenie).

Rímske rolety v kúpeľni

Tento priestor má zriedka rozmerové okná. Najčastejšie v kúpeľni sú malé okenné otvory, pre ktoré monotónne rímske odtiene nie sú vhodné pre nenáročnú starostlivosť. Nebudú stlmiť prirodzené a dekoratívne osvetlenie, čo dodáva miestnosti dodatočný komfort.

Interiéry

\ t

Pozrieme sa na smery štýlu, ktoré sú najlepšie kombinované s dekoráciou okien s rímskymi záclonami.

Rímske rolety a štýl Art Deco

Výber znalcov luxusu a lesku. Art Deco dizajn je číra línia, drahé tkaniny, nezvyčajné ozdoby a štýlový nábytok. Kaskádové rímske rolety s neobvyklýmšmýkanie jednoducho dopĺňa celkovú atmosféru, bez toho, aby prilákala všetku pozornosť na seba, ale vytvára potrebné akcenty a prechody. Ďalšou dobrou voľbou by boli obyčajné zamatové záclony.

Roman Blinds a Provence Style

Zvolený smer je pekný francúzsky šarm, rustikálna ľahkosť, množstvo jemných ručne vyrobených predmetov a ekologický nábytok. Táto sada bude v dokonalej harmónii s klasickými rímskymi odtieňmi neutrálnych tónov alebo s kvetinovými potlačami.

Rímske rolety a moderný štýl

Novodobá secesia je dokonalou kombináciou jednoduchosti a náročnosti. Dizajn sa vyznačuje geometrickými tvarmi, správnym usporiadaním nábytku, prírodnými úpravami a štýlovými doplnkami. Lesklé povrchy a predný nábytok budú viac štýlové na pozadí dvojitých rímskych záclon. Môžu byť kulisou pre živšie dekoratívne prvky.

Rímske rolety a štýl krajiny

Každá izba, ktorá sa nachádza vo vnútornom smere krajiny, sa bude zdať teplejšia a útulnejšia. Svetlé odtiene, prírodný povrch, použitie príslušenstva z kameňa, skla a ílu, šetrnosť k životnému prostrediu výrobkov. Zatemňovacie záclony často robia miestnosť tmavšou a chladnejšou, čo ruší vzniknutú atmosféru.

Rímske záclony a high-tech štýl

Koncepcia nových technológií miluje stručnosť a jednoduchosť. Ťažké tkaniny záclony nebudú vždy vhodné v high-tech štýlu. ZdobiťLaconic záclony s geometrickými tvarmi alebo obrysy dvoch farieb pomôže miestnosti vo zvolenom smere. Taktiež matné a lesklé textúry výrobku nie sú zlé.

Rímske rolety - foto

Zbierka vybraných fotografií ukáže zaujímavé možnosti umiestnenia rímskych závesov na rôzne okná v izbách s neobvyklým štýlovým riešením. Môžete sa inšpirovať novými nápadmi na zdobenie okien. Šťastné prezeranie!