Remeslá z plastových fliaš: 70+ nápadov na dekorácie

Zo školských osnov si pamätáme, že plasty sa rozkladajú veľmi dlho. Najmä plastová fľaša bude trvať až 100 rokov na dokončenie tohto procesu! Ale vieme niečo iné: ak použijete malú predstavivosť, niekoľko nástrojov a veľa plastových fliaš, môžete získať originálne a zaujímavé dekorácie pre váš domov alebo záhradu. Výnimočný prínos - pre človeka aj pre ekológiu!

Bravčové kotle

\ t

Začnime s našimi remeslami z plastových nádob s roztomilými prasiatkami. Budú vyzerať skvele vo vašej záhrade, okrem toho, že sú veľmi ľahko urobiť. Môžete použiť tieto roztomilé prasiatka ako hrnce na letné kvety alebo ako dekoratívny prvok. Toto remeslo oživí vašu záhradu alebo kvetinový záhon, a najmä prasiatka na dvore budú šťastné deti.

Pripravte potrebné materiály. Budete potrebovať:

1. Päťlitrové nádoby. Ich počet by mal zodpovedať požadovanej populácii ošípaných;
2. Fľaše s objemom 0,5 litra. 4 ks pre každé plavidlo;
3. Nôž a lepidlo;
4. Farba je červená, ružová alebo biela.

Nádoby je potrebné umývať a sušiť. Ak majú štítky, mali by byť odstránené, inak budú pokaziť konečný vzhľad výrobku. Vystrihnite otvor v hornej časti, aby ste tam vysadili kvety. Ale ak potrebujete záhradné sochárstvo, potom tento krok preskočte. Fľaše s menšou kapacitou budú nohy vášho nového záhradného priateľa. Rez je na polovicu.

Nohy prilepte. Jemne ich pritlačtetrupu a držte, kým sa neprijme lepidlo. Podobné akcie vykonávame s druhým párom. Keď je všetko suché - choďte do uší. Veľkosť a tvar môže byť ľubovoľný, bude to len vaše malé zviera jedinečnosť. Tak isto pripájame uši.

Takže ste dosiahli najkreatívnejšiu scénu - maľovanie. Akrylová farba je najvhodnejšia, pretože dokonale zapadá do plastu a po dlhú dobu nestratí svoj jas. Môžete použiť ako ružové, prirodzenejšie farby a iné. Je potrebné maľovať na vonkajšej strane, ale čo najšetrnejšie, aby sa plast nepreukázal. Akékoľvek ďalšie detaily len ozdobia vaše prasa. Môže to byť oči a chvost. Oči môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu alebo kúpené v obchode.

Motýle

\ t

Tieto ručne vyrobené šperky sú skvelé pre interiér aj záhradu. Pre toto plavidlo môžete použiť akékoľvek plavidlá. Budete tiež potrebovať nožnice, fixky, rôzne laky na nechty, špendlíky a trblietky.

Odrežte hrdlo a dno nádoby tak, aby zostal len stred. Rozdeľte ho na polovicu - dostanete druh plastovej fólie.

Teraz pripravte vzor. Môžete ho nakresliť na kus papiera alebo vytlačiť obrázok motýľa, ktorý sa vám páči. Ak chcete ponechať šablónu na plastovej jamke, môžete ju pripevniť pomocou odvíjacích kolíkov na prádlo alebo kancelárskych sponiek. Obrys obrobku zakrúžkujte fixkou alebo fixom, slabá umývateľná značka je najlepšia. Vzlietnuťšablónu a rez obrobku pozdĺž obrysu. Musíte ohnúť krídla motýľa hore.

Maľujte dekoráciu zvnútra. Nechajte každú vrstvu úplne vyschnúť, na výrobok rovnomerne naneste lak na nechty. Lak je dobrou voľbou pre farbenie, pretože má mnoho variácií farieb a tenký, ľahko použiteľný štetec.

Pre jasnejší vzhľad používajte trblietky a lepidlo alebo laky s glitrami. Ak chcete, aby váš motýľ objemný, môžete nalepiť korálky na neho alebo dekoratívne sklenené kamene. Použite pin ako prílohu. Ľahko sa fixuje druhým lepidlom.

Páv

Ako originálnu dekoráciu si môžete urobiť páv z plastových fliaš. To bude vyzerať skvele na mieste a poteší vás každý deň. Na rozdiel od iných remesiel, páv nie je celkom jednoduché vykonávať, ale výsledok bude určite poteší vás.

Počet fliaš bude závisieť výlučne od veľkosti, ktorú si vyberiete. Musíte pripraviť trochu viac kapacity pre zásoby, pretože niektoré časti nemusia fungovať prvýkrát.

Najlepšie je vyrobiť krk, hlavu a trup z penového plastu, tento materiál je ľahko rezateľný. Ak chcete, aby chvost, vziať kus starého linolea.

Pre pripojenie častí, ktoré potrebujete: awl, meď alebo akýkoľvek iný mäkký drôt, lepiacu pásku a lepidlo. Okrem toho môžete použiť strednú veľkosť zošívačky a nechty. Páv môže byť ozdobený fóliou aakrylové farby. Tieto materiály budete potrebovať na konci práce.

Vyplňte medzery. Začnite rezať trup, perie, chvost a krídla. Tým sa ušetrí obrovské množstvo času pri montáži postavy, plus všetko, môžete sa konečne rozhodnúť o množstve potrebného materiálu.

- Hlavná časť, na ktorej budú následne pripevnené hlavné časti, je trup. Vystrihnite hlavu, krk a trup z peny. Môžete urobiť obrázok ako celok a časti, ktoré sa neskôr spoja s lepidlom.

- Perie bude mať rôznu dĺžku. Pre nich budete potrebovať tanky rôznych veľkostí. Toto je jedna z najťažších etáp, pretože je potrebné veľa strihať a veľmi opatrne. Perá sú potrebné pre krídla, trup, chvost a krk. Ak chcete, aby perie vyzeralo krásne, okraje ozdobte okrajmi alebo zubami av strede kreslite „oko“.

- Zobák je vyrobený z dvoch trojuholníkov vyrezaných z hrdla nádoby. To môže byť akejkoľvek veľkosti, to všetko závisí od tela a hlavy.

- Pazúry sú vyrobené z hrdla malých fliaš, tvrdých drôtených alebo plastových odrezkov.

- Ocasné opeření sa montuje na pripravený kus linolea. Objem vášho páva bude závisieť od množstva využitej kapacity.

Keď sú všetky časti pripravené, pokračujte sfarbením. Dôkladne vymaľte všetky perá a začnite ich pripájať k základni, vzájomne sa prekrývajú.

Urobiť pávu pre záhradu je naozaj dlhá a namáhavá práca, ale vaše úsilienebude bez povšimnutia. Táto plastika vás poteší po dlhú dobu a vytvorí pocit medzi hosťami.

Záclony a girlandy

Ide o mimoriadne zaujímavé a originálne prvky pre váš interiér, ktoré nevyžadujú špeciálne materiálové náklady, ale budú vyzerať skvele v každom interiéri.

Na vytvorenie takýchto záclon musíte pripraviť veľké množstvo malých fliaš s objemom 0,5 litra alebo menej. Okrem toho musíte zásobiť ostrým nožom, drôtom alebo vlascom, nožnicami. Môžete tiež použiť čistý piesok a panvicu, ale viac o tom neskôr.

Najprv odrežte dno nožom. Následne orezajte hrany nožnicami. Ak ste pripravili piesok, potom ho zahrejte na panvici, potom len pár sekúnd, vložte do nej spodnú stranu odrezanej strany. Týmto spôsobom môžete maximalizovať hrany obrobku a získať naozaj krásne remeslo.

Keď sú všetky prázdne miesta pripravené, môžete prejsť na ďalší krok. Spojte všetky detaily s tenkým drôtom alebo vlascom.

Pridaním pravidelného girlanda na vianočný stromček do hotového plátna dostanete originálny produkt, ktorý vás poteší po celý rok. Použite LED girlandu, jeho lampy sa nezohrievajú a svetlá sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti.

Podobným spôsobom možno vyrobiť záves, priečku alebo girlandu. Všetko závisí od vášho tvorivého ducha.

Odporúčame Vám, aby ste použili priehľadný obal na výrobu vášho produktuVyzeralo to čo najzaujímavejšie, ale môžete si vziať farebné fľaše. Z kombinovaných transparentných a viacfarebných podkladov môžete získať celkom nezvyčajné a originálne výrobky.

Neobvyklé nápady pre remeslá z fliaš pre spoločenské zvieratá

Vyzbrojení predstavivosťou, môžete vytvoriť zaujímavé predmety pre interiérové ​​a záhradné dekorácie z plastových fliaš. A odvážne duše môžu riskovať dizajn nábytku alebo plnohodnotného vidieckeho domu.

Plastové fľaše sú v skutočnosti vynikajúcim materiálom na výrobu remesiel s rôznymi funkciami, pričom niektoré z nich sú:

- Zábavný stojan na písacie potreby;
- Organizátor pyramídy pre kozmetiku;
- Šperkovnica;
- Neobvyklá váza;
- Dýňová lampa na Halloween;
- Tučniak alebo Santa Claus pre doprovod nového roka;
- Malý kôš;
- Stojan na kefy;
- Vrstvená váza na sladkosti.

Uveďme príklad výroby posledného zariadenia. Budete potrebovať: plastový alebo hrubý kartón pre stojan; plastové dvojlitrové fľaše v závislosti od počtu priehradiek na sladkosti; tyč z plastu alebo dreva. Urobí sa tenká plastová trubica alebo plochá tyčinka; striekanie (dobre leží a rýchlo schne).

Pokračujeme vo výrobe. Pripevnite tyč na základňu, pre tento účel použite otvor alebo pištoľ s lepidlom.Ďalej, odrezaný od spodku všetkých pripravených nádob, bude prezentovaný ako váza. V troch z nich aj otvory, potom ich zatlačte na tyč. Zvyšok obrobku prilepte na základňu v kruhu. Potom zafarbite celú kompozíciu a ozdobte ju ľubovoľnými detailmi.

Remeslá z plastových fliaš vlastnými rukami - foto

Ako ste si už všimli, väčšina remesiel z plastových fliaš sa vykonáva rýchlo a jednoducho. Zozbierali sme najzaujímavejšie z nich, aby ste mohli nájsť tie najúspešnejšie len pre vašu príležitosť. Šťastné prezeranie!

Video: Nápady pre plastové fľaše - Master Class