Rekonštrukcia bytu v Chruščove (75 fotografií)

Úzke, nepohodlné usporiadanie bytov postavených v čase Chruščova, dodnes prináša vlastníkom značné nepohodlie. Ich malá veľkosť s priechodnými miestnosťami často núti preplánovanie, aby bolo bývanie vhodnejšie pre rodiny. Existuje množstvo možností, pomocou ktorých môžete kombinovať miestnosti, vytvárať veľký obytný priestor, alebo radikálne prestavať obytný priestor, aby ste získali pohodlnejšie ubytovanie. V našom článku sa pozrieme na rôzne možnosti, ako prepracovať Chruščova, čím sa z neho stane komfortná zóna biotopu.

Ako začať prestavbu?

Ak máte pevný úmysel, aby sa váš byt v Chruščove pohodlnejšie, odhad pre začiatok, ktoré izby a zóny budú potrebné pre rodinu. Je potrebné brať do úvahy potreby každej domácnosti, aby nikto z nich nezostal bez potrebného osobného priestoru v snahe o krásu a modernitu.

Následne vypracovať predbežný návrh na papieri, pričom sa zohľadní veľkosť každej miestnosti. Sanácia zahŕňa prácu demontáž múrov, av tomto ohľade majitelia Chruščova boli neuveriteľne šťastní, pretože všetky vnútorné vnútorné priečky nie sú ložiská. To to zjednodušuje nielen z hľadiska jednoduchosti ich demolácie, ale aj pri riešení otázok prestavby v príslušných prípadoch.

Sanácia kúpeľne

Kúpeľne a WC vChruščov domy majú skôr malé oblasti, kde je málo, čo sa dá nájsť na rozdiel od najpodstatnejších sanitárnych priečok. Podľa platnej legislatívy je zakázané rozširovať ich v smere do kuchyne alebo obývačky. Demontáž steny oddeľujúcej kúpeľňu a WC je častou technikou, ktorou môžete vytvoriť priestrannú kúpeľňu. Ďalšou výhodou bude prítomnosť územia pozdĺž steny, kde sa predtým nachádzali druhé vchodové dvere.

Existuje aj zložitejšia možnosť, ktorá si vyžaduje predbežné chybné výpočty, vypracovanie plánu a jeho schválenie príslušnými orgánmi - rozšírenie kúpeľne v smere na chodbu alebo zapojenie skladu. Na fotografii vidíme dobré riešenie, keď majitelia urobili kúpeľňu viac dimenzionálnou, pomocou chodby z chodby do kuchyne. Prechodom územia nie je možné úplne sa zapojiť, ale jednoducho zúžiť a dať časť kúpeľne. Najčastejšie sa tieto možnosti kombinujú s demontážou vnútornej priečky, čo má za následok pomerne veľkú kúpeľňu.

Sanácia 1-izbového bytu v Chruščove

Rekonštrukcia jednoizbového bytu v Chruščove znamená dve možnosti - buď nájdeme spôsoby, ako vyrezať ďalšie štvorcové metre a urobiť priestor čo najviac zadarmo, alebo rozdeliť jednu miestnosť na dve. Sanácia často ovplyvňuje balkóny a lodžie, ktoré ich spájajú s celkovou využiteľnou plochou. V tomto prípade sa budete musieť postarať o ich dodatočné zvetrávanie.

Projekt 1

Dnes sú štúdiové apartmány pomerne populárne, kde chýbajú takmer všetky vnútorné priečky s výnimkou tých, ktoré oddeľujú kúpeľňu. V Chruščove, aby sa takýto projekt je jednoduchšie ako v panelových domoch, pretože len steny pozdĺž obvodu bytu sú ložiská. V dôsledku demontáže všetkých vnútorných stien (okrem kúpeľne) sa získa pomerne veľký priestor, kde sa oddelené funkčné ostrovy umiestnia pomocou zónovania. Pracovná plocha kuchyne zostáva na rovnakom mieste, pretože prenos komunikácií sa neodporúča, umiestnime na izbu rekreačnú oblasť a jedálenský komplex možno inštalovať na hranici, kde sa predtým nachádzala stena. Na žiadosť majiteľov nie je možné stenu úplne demontovať, ale len polovicu, s dolnou časťou, po dokončení prác, premenu na bar alebo jedálenský stôl.

Projekt 2

V tomto prípade majitelia našli spôsob, ako sa dostať von, ako zvýšiť priestor obývacej izby a zároveň skryť časť súkromného územia pred zvedavými očami. Tu, s pomocou sadrokartónových priečok, bola spálňa oddelená a zvyšok miestnosti bol kombinovaný s kuchyňou, demontážou steny, ktorá ich oddeľovala. Takéto spôsoby prestavby sa často nachádzajú, v skutočnosti je jednoizbový byt prestavaný na dvojizbový byt. Môžete využiť aj územie balkóna. Ak nie je túžba alebo možnosť pripojiť ho k bytu, stačíglazúrovať, izolovať steny a vytvárať vykorisťované územie inštaláciou napríklad skrine alebo pracovného stola.

Sanácia 2-izbového bytu v Chruščove

Domy s dvoma miestnosťami v Chruščove majú z väčšej časti veľa priečok, výklenkov a skladov, ktoré „ukradnú“ štvorcové metre využiteľnej plochy. Izby sa zároveň nemôžu pochváliť pohodlným usporiadaním a výhodnými zábermi. Často preplánovanie a rozširovanie priestoru nie je také jednoduché. Jednou z najlepších možností pôvodnej dispozície bytu je tzv. Vesta, kde sa izby nachádzajú na oboch stranách kuchyne a nie sú priechodné. Ale prestavať oblasť takým spôsobom, aby sa tretia izba nebude úspešná. Dokonca aj rozdelenie jednej z miestností s priečkou, dostaneme dve izby, z ktorých jedna bude bez okien, a druhá bude musieť zorganizovať vstup z územia už malej kuchyne. Preto sú tieto byty, najčastejšie, ponechané v pôvodnej podobe.

Projekt 1

Ako sme už povedali, na zvýšenie plochy sa môže využiť prítomnosť výklenkov a skladovacích priestorov. Napríklad, ako je znázornené na fotografii, majitelia jedného z apartmánov sa rozhodli rozšíriť kuchyňu posunutím kúpeľne smerom k skladu. S týmto usporiadaním môžete ľahko kombinovať kuchyňu s priľahlou miestnosťou a dokonca aj vstupnú halu, čo vedie k priestrannej hale. Je však potrebné mať na pamäti, že ak v byte žije plnohodnotná rodina s deťmi, takáto prestavbaNebolo by vhodné, zbaviť sa akéhokoľvek osobného priestoru v domácnosti.

Projekt 2

Jeden z najnevhodnejších projektov dvojizbových bytov, nazývaný „kniha“, naznačuje prítomnosť dvoch malých priľahlých miestností, z ktorých jeden je priechodom. V tomto prípade nie je možné zmeniť situáciu tak, aby boli dve oddelené miestnosti bez straty použiteľnej plochy jedného z nich. Najlepšou možnosťou je rozšírenie chodby zmenšením priestoru vstupnej miestnosti. V miestnosti zostáva zároveň balkón, ktorý sa dá ohriať a pripojiť k využiteľnej ploche.

Projekt 3

Apartmány typu električky tiež znamenajú prítomnosť priľahlých miestností, ale tu ich môžete oddeliť a zároveň si zachovať väčšie množstvo obytného priestoru. Jedna z možností navrhuje jednoducho rozšíriť chodbu, vybaviť šatník alebo špajzu v slepej uličke. V tomto prípade je dodatočná priečka vytvorená s dvierkami, ktoré oddeľujú miestnosť. Druhou možnosťou je rozšírenie koridoru len na koniec dverí vedúcich do pravej miestnosti. V tomto prípade bude potrebné postaviť dve malé priečky - jedna bude slepá ulica chodby a druhá - oddelí miestnosť vpravo.

Rekonštrukcia 3-izbového bytu v Chruščove

Rekonštrukcia trojizbového bytu sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi, pričom sa zabezpečí oddelenie priľahlých miestností, ako aj usporiadanie veľkých priestorov prostredníctvomodstránenie stien.

Jedným zo súčasných riešení pre trojizbové byty zostáva organizácia kuchyne a obývačky kombináciou s priľahlou miestnosťou. Zároveň sú k dispozícii dve samostatné, plne vybavené izby, ktoré sú k dispozícii pre spálňu, detskú škôlku alebo pracovňu.

Môžete tiež pripojiť chodbu - potom pri vchode do domu pred vami uvidíte pohľad na svetlý priestranný hosť haly. Niektorí sa domnievajú, tento prístup nie je príliš pohodlné, pretože studený vzduch a ulice znečistenia bude prenikať do miestnosti. Aby ste sa tomu vyhli, môžete nainštalovať objemnú priehradku, ktorá bude slúžiť ako dekoratívna bariéra.

Každý človek potrebuje svoje vlastné súkromné ​​územie, kde si môžete oddýchnuť a oddýchnuť si. Často je to v každom smere obmedzované chodbou izieb bytov, a majitelia sú nastavené na zmenu bývania takým spôsobom, že každá izba má samostatný vchod. V trojizbových bytoch takéto situácie nie sú nezvyčajné a problém možno úplne odstrániť. Napríklad inštaláciou sadrokartónovej priečky, ako je znázornené na fotografii, kde sa vstupná miestnosť zmenila na samostatnú z dôvodu rozšírenia chodby vestibulu.

V takýchto prípadoch je samozrejme potrebné obetovať využiteľnú plochu v prospech pohodlia pohybu a pobytu v izbách, ale v niektorých prípadoch môže byť takéto riešenie najoptimálnejšie.

Sanácia bytu v Chruščove - foto

V ďalšej galérii sa môžete zoznámiť s rôznymi možnosťami, ako by mohol byt po prestavbe v Chruščove vyzerať byt. Tu sú fotografie usporiadania priestranných izieb, kuchýň, obývacích izieb, pripojenie na územia balkónov a lodžií, chodby, ako aj kompetentná reštrukturalizácia kúpeľní. Šťastné prezeranie!