Raňajky v posteli (90 fotografií): typy a modely

Piť šálku kávy ráno bez toho, aby ste sa dostali z postele, vidíte, je to príjemné. Ale ako nepríjemná a nepohodlná takáto prezentácia môže vyzerať napríklad na stoličke alebo bežnom podnose, ktorá sa môže kedykoľvek otočiť. Oveľa pohodlnejšie sa môžete usadiť, ak sa raňajky podávajú na vhodnom stole, ktorý má podpery a nárazníky. Okrem toho, občerstvenie môže byť kombinované s čítaním tlače alebo v spoločnosti s tabletom, notebookom. Moderné návrhy dotujú tabuľky so širokou škálou aplikácií a budeme o tom hovoriť v ďalšom článku.

Tabuľkové funkcie

Raňajkový stôl v posteli môže plniť nielen svoj účel, ako podnos na riad, ale aj na ďalšie účely. Napríklad, aby sa stal pohodlným stojanom na laptop alebo aby vykonával funkciu pracovného stola, za ktorým je možné sedieť na posteli a písať spomienky, hádzať náčrty alebo robiť vyšívanie.

Niektoré modely poskytujú malé škatule, kde sú umiestnené potrebné drobnosti (obrúsky, perá, nite) v závislosti od toho, na čo sa bude stôl používať. V malých košov umiestnených na bokoch stavieb môžete umiestniť časopisy, noviny, ktoré je možné čítať pri jedle. Rôzne modely vám umožňujú zakúpiť si najvýhodnejšiu možnosť v závislosti od osobných preferencií a účelu.

Materiál na výrobu

MiniatúraTabuľky sú vyrobené z rôznych materiálov. Životnosť konštrukcií závisí od ich kvality, ako aj ich schopnosti „zapadnúť“ do jedného alebo druhého interiéru. Hlavnými materiálmi sú drevo a jeho náhrady (drevotrieskové dosky, MDF), kovy, plasty a sklo, ako aj rôzne kombinácie.

Strom

Najdrahší raňajkový stôl v posteli je vyrobený z prírodného dreva s použitím takých druhov ako dub, buk, lipa atď. Borovicové výrobky sú horšie, ale ich životnosť je oveľa menšia, pretože borovica je dosť mäkká. materiál. Drevené stoly majú veľa výkladov dizajnu, od striktne leštených a lakovaných modelov až po tie najoriginálnejšie, zdobené vyrezávanými prvkami. Je potrebné poznamenať, že plátno z jediného kusu prírodného dreva samo o sebe vyzerá celkom pekne, s individuálnym vzorom textúry. Dokonale zapadajú do akéhokoľvek dizajnu konceptu.

Chcel by som osobitne poznamenať krásu prútených stolov z prútia alebo ratanu. Sú ľahké a vzdušné, ale sú dostatočne silné a, ak sa s nimi správne zaobchádza, vydrží dlho. Takéto interiérové ​​predmety sú dobré pre etnické interiéry a zdôrazňujú estetiku ručne vyrobených. Môžete si tiež vybrať variant bambusového stola, ktorého rám je spravidla vyrobený z rohože.

Preglejka

Použitie pri výrobe preglejky zabezpečuje pomerne demokratické náklady na výrobky. Často sa môžete stretnúťmožnosti skladajúce sa z drevených rámov a preglejkových stolov, ktoré svojím estetickým ukazovateľom nie sú v žiadnom prípade horšie ako výrobky z dreva. Výrobky z preglejky sa môžu vyrábať nezávisle.

Kov

Kvôli svojej trvanlivosti a obmedzeniu vzhľadu sú kovové stoly veľmi žiadané. Chrómovanie alebo práškové lakovanie nielenže ozdobí výrobok, ale tiež ho chráni pred poškriabaním a odieraním. Kovové stoly majú nízke náklady vzhľadom na relatívnu lacnosť materiálu a jednoduchosť dizajnu, ale dokonale dopĺňajú moderné technologické oblasti.

Sklo

Úžasne krásne výrobky sú vyrobené zo skla. Tieto stoly vhodne dopĺňajú akýkoľvek moderný trend v interiérovom dizajne. Nemali by ste sa báť krehkosti materiálu - dnes má sklenený nábytok vysoké pevnostné vlastnosti a je úplne bezpečný, keď sa používa správne.

Okrem toho, dekoratívne vlastnosti sú veľkou výhodou - sklenený stôl môže byť úplne transparentný (nepoškodzuje priestor s ním), má matný povrch, je farebný alebo pokrytý elegantnými vzormi. Na rozdiel od drevených a plastových modelov je jedálenský stôl vyrobený zo skla odolný voči oderu a v kombinácii s kovovým alebo dreveným rámom sa stáva samostatným dekórom.

Plast

VäčšinaJednoduchá a lacná možnosť sa nazýva plastové stoly. Medzi ich výhody patrí ľahká konštrukcia, ako aj jednoduchá údržba. Žiaruvzdorný materiál - nie je náchylný k prehriatiu a taveniu. Pomerne často sú nohy takýchto výrobkov vyrobené z lakovaného kovu, pretože stôl vyrobený výlučne z plastu nemá osobitnú stabilitu. Takéto modely sú vhodné pre tých, ktorí radi cestujú. Skladacia konštrukcia vám umožní jednoducho namontovať stôl do batožiny a rôzne vstavané drážky na riad poskytujú ďalšie pohodlie.

Na predaj možno nájsť aj elegantné stoly z ich kože, vhodné do mnohých moderných typov interiérov. Ich výstižný a zároveň bohatý vzhľad primerane zdôrazňuje rafinovanú chuť majiteľa.

Druhy raňajkových stolov v posteli

\ t

Keďže sme sa už zaoberali materiálmi a ich zásluhami, stojí za to zvážiť, aký druh raňajkových stolov môže byť v posteli. Dôležitým bodom je dizajn, vďaka ktorému môžu výrobky vykonávať rôzne funkcie. Pohodlným doplnkom je strana stolov, ktorá neumožňuje prevrátenie kontajnerov, ako aj sklopné nohy, čo uľahčuje montáž konštrukcie v prípade zbytočnosti alebo prepravy. Stoly môžu byť bez nožičiek, so stacionárnymi alebo sklopnými podperami, na kolieskach - výber závisí od osobných preferencií majiteľov.

Bočný stôl na kolesách

Tento model je vhodný.ovládateľnosť a stabilitu. Tieto štruktúry sa často používajú v starostlivosti o lôžkových pacientov. Sú dosť priestranné a sú často vybavené nárazníkmi, ktoré chránia pred vniknutím jedla do postele. Vzhľadom k veľkej ploche niektorých dosiek, môžete si vybrať stôl, ktorý je ideálny pre páry.

Podnos na raňajky

Najjednoduchší model, ktorý neznamená vykonávanie iných funkcií. Môže mať sklopné podpery alebo stacionárne, keď sa výrobok spolu s doskou stola stane v tvare U. Veľkosť musí byť zvolená z výpočtu šírky bokov, čím sa k výslednej hodnote pridá niekoľko centimetrov na deku. Stojí za to venovať pozornosť modelom s držadlami, ktoré sú vhodné na zdvíhanie a prenášanie.

Bočné stoly

Najpohodlnejšie sú stoly so stranami, ktoré chránia posteľ pred prevrátením jedla. Hlavnou úlohou tohto prvku nábytku je poskytnutie dodatočného pohodlia - nie je možné dlho sedieť absolútne a zbytočné gestá môžu spôsobiť konštruktívne nárazy. Aj keď sa nápoj naleje, nebude padať na posteľ kvôli dodatočnej ochrane. Je tiež vhodný pri preprave stola z kuchyne do spálne.

Skladacie stoly

Prítomnosť mechanizmov, ktoré umožňujú skladanie stola, je veľkým plusom. Takéto výrobky umožňujú nielen jesť v posteli, ale ajpráca stojace alebo ležiace. Existujú modely, ktoré sa dajú nastaviť na výšku a šírku. Takéto transformátory sú schopné vykonávať funkcie podporných zariadení pre notebooky alebo stoly. Niektoré zásobníky sa dajú sklopiť na polovicu a pohodlne prepravovať rukoväťami. Existujú modely s niekoľkými policami.

Stôl so zdvíhacou doskou

Tieto tabuľky sú vhodné na prácu s notebookom alebo sledovanie filmu na tablete. Môžete si vybrať zásobník s dostatočne veľkou rovinou, ktorá bude obsahovať podložku s počítačovou myšou. Zdvíhacia doska zabezpečí potrebnú cirkuláciu vzduchu a zachráni zariadenie pred nadmerným prehriatím, ktoré má škodlivý účinok (niektoré modely majú v balení chladiaci ventilátor). Dizajn vám umožní zaujať pohodlnú polohu, nastaviť správny uhol pohľadu na dlhý čas.

Stôl so zdvíhacou doskou možno právom nazvať najfunkčnejším. Môže byť vybavený LED svetelnými zdrojmi, mobilným zásobníkom, bez toho, aby prestal zostať stôl na raňajky.

Stôl mäkký

Ďalší skvelý model, ktorý poskytuje extra pohodlie pri používaní. Jeho podstata spočíva v prítomnosti na zadnej strane mäkkej podložky, ktorá neumožňuje, aby návrh vyvíjal tlak na nohy. Ľahko to nadobúda formu akéhokoľvek povrchu a vyzerá veľmi originálne.

Stôl s pevnou základňou

\ t

Existujú modely, kde je stolová doska upevnená na základni, ktorá sa nachádza na podlahe. Takáto konštrukcia sa dá nazvať stacionárna. Stôl má jednoduchý pohybový mechanizmus, v ktorom je stolík priamo pred mužom ležiacim. Vhodné sú aj modely, v ktorých sú stolová doska súčasťou dizajnu skríň. Výhodou tabuľky je jej spoľahlivosť, pretože nie je možné ju otočiť.

Ako vybrať správny model?

Keď si kúpite raňajkový stôl v posteli, musíte zvážiť niektoré nuansy, ktoré môžu priamo ovplyvniť výber modelu, a to:

Stabilita je dôležitou podmienkou skladovania kvapalín. Pred nákupom je potrebné starostlivo skontrolovať, či sú podpery stabilné, či sú schopné odolať váhe, nie deformovať.

Materiálové stoly je možné vyrobiť, ako sme už povedali, z dreva, kovu, plastu, skla. Okrem kvalitatívnych charakteristík je potrebné brať do úvahy štýl miestnosti a zvoliť najvhodnejší dizajn. Strom, v závislosti na dizajne, vyzerá skvele v každom interiéri - klasické návrhy môžu mať prvky rezbárstva, podkrovný stôl - hrubý povrch a minimalizmus bude vyhovovať stručnému dizajnu. Kov, plast a sklo sú v dokonalej harmónii so všetkými modernými trendmi, najmä technickými, ako napríklad high-tech. Keramika dobre zapadá do rustikálneho štýlu;

Funkčnosť - je potrebné presne určiťpre to, čo bude tabuľka použitá. Ak nie ste zástancom zaťaženia sa dodatočnou prácou, relaxáciou v posteli, ale chcete sa prebudiť s šálkou kávy, môžete sa zastaviť na jednoduchších návrhoch a zároveň ušetriť veľa. Naopak, každý individuálny rozmar bude vyžadovať nákup produktu s ďalšími funkciami.

Samozrejme, náklady sú jedným z dôležitých faktorov. Nie je vždy možné kúpiť takúto požadovanú položku za prijateľnú cenu, ale v tomto prípade je potrebné pochopiť, že nábytok je zakúpený ako prvok dlhodobého užívania, preto lacné stavby môžu trvať krátky čas.

Stoly na raňajky v posteli - foto

Na záver ponúkame návštevu fotogalérie, kde môžete nájsť najlepšie možnosti pre rôzne raňajky v posteli. Možno, keď sa na ne pozriete, môžete urobiť tú správnu voľbu tým, že si poskytnete taký pohodlný, funkčný kus nábytku. Šťastné prezeranie!