Quilling: 50 nápadov na DIY dekoráciu

Quilling je druh módy dnes ručne. Tento typ vyšívania sa vyznačuje relatívnou jednoduchosťou prevedenia, schopnosťou vyrábať rôzne predmety, ktoré zdobia každodennú realitu. Napríklad, quilling vám umožní robiť vlastné dekoratívne prvky, ktoré transformujú interiér vo vašej domácnosti.

Čo je quilling

Slovo pochádza z anglického brka, čo znamená "vtáčie perie". Táto technológia vytvára krásny interiér, ktorý vyzerá elegantne a atmosféricky. Umenie krútenia papiera bolo známe v stredoveku v Európe. Mníšky alebo ušľachtilé dámy sa zaoberali takýmto vyšívaním pomocou vtáčieho peria na špičke, ktorá stočila pásy papiera.

Často bol pozlátený okolo okrajov a umožňoval vytvárať rôzne remeslá, napríklad panely a ikony, medailóny alebo dokonca koberce. Z takéhoto papiera bolo možné vyrobiť šperky, ktoré vyzerali ako zlato.

Moderná technológia zahŕňa zvlnenie obyčajného farebného papiera, ktorý je vopred narezaný na úzke pásy. Potom dostanú požadovaný tvar a výsledné obrázky zlepia a vytvoria plnohodnotné výrobky.

Tento dekor je vhodný na slávnostnú výzdobu bytu. Môžete pridať neobvyklé položky zdobené quilling. Majstri používajú nielen papier, ale aj iné materiály. Môžu to byť aj pásy z dreva, tkaniny alebo plastu.

Pamätajte, ak sterozhodol sa zavesiť na stenové panely alebo fotorámik vyrobený pomocou quilling, nemali by dostať priame slnečné svetlo. V opačnom prípade môže papier jednoducho vyhorieť.

Vlastnosti technológie

Technika „torzného papiera“ nie je zložitá pre väčšinu ľudí, ktorí ju chcú zvládnuť. Obsahuje nasledujúce funkcie:

1. Úzke papierové pásy sú skrútené do tesnej špirály. Aby to bolo pohodlné, použite hrot, na ktorého hrote je navinutý okraj papiera. Majstri niekedy berú špeciálne nástroje, ktoré majú vidlicový koniec, starostlivo uchopený materiál.

2. Po vytvorení jadra špirály je možné pracovať bez použitia väčšieho množstva. Vaše vlastné prsty vám pomôžu, takže ako skontrolovať homogénnosť kotúča, môžete sa ho dotknúť.

3. Výsledkom je hustá špirála malého priemeru. Je základom pre vytváranie rôznych foriem.

4. Špirála môže byť rozpustená v takom rozsahu, v akom to pán potrebuje. Z neho sa vytvorí obrázok, pričom špička papiera sa musí uchopiť kvapkou lepidla.

Ak ovládate základy technológie, valce môžu mať takmer akýkoľvek tvar. Okrem toho môžu byť stlačené a prehnuté, ak to vyžaduje celková kompozícia.

Celkovo je tu asi tridsať prvkov. Ale tak či onak, oni používajú rovnaký princíp: oni zložiť, štipka, a potom dať požadovaný tvar, vrátane svojej vlastnej fantázie.

Zvážte rôzne výrobky, ktoré možno vyrábať pomocou technológie quilling. Môžu to byť suvenírové boxy a kvetináče, nástenné panely, dekorácie na dovolenku atď.

Rámy na fotografie

Fotografia na stene v spálni alebo obývačke vyzerá elegantne a neobvykle, ak ozdobíte rám okvetnými lístkami a kvetmi z prekrútených prúžkov papiera. Originálne vzory vám umožňujú obnoviť aj tie najjednoduchšie a najpodrobnejšie snímky.

Boxy a plechovky

Quilling vám umožní ozdobiť rôzne krabice a poháre. Neobvyklé prvky budú robiť známe objekty, ktoré sa vyskytujú v kuchyni, v obývacej izbe, v spálni hrajú novým spôsobom. Môžete ozdobiť pracovnú plochu, ak ozdobíte poháre na perá a ceruzky. Boxy s efektnými vzormi, ktoré dokážu umiestniť kozmetiku, šperky atď., Vyzerajú skvele.

Svetlá

Quilling je ozdobený tienidlami stolových lámp a rôznych svietidiel. Kvetinové motívy a geometrické tvary - špirály akéhokoľvek typu dodávajú svietidlám neobvyklý vzhľad. To je skvelý spôsob, ako urobiť lampu, ktorá vyzerá trochu vintage. Okrem toho, stolové lampy zdobené zvlneným papierom budú vyzerať skvele v interiéri orientálneho štýlu.

Hračky pre škôlku

\ t

V detských šperkoch na báze quillingov je nielen krásna a zaujímavá.môže mať aj veľmi praktickú funkciu. Napríklad, ak sa vaše dieťa naučí abecedu, môžete vytvoriť objemné papierové písmená a zavesiť ich na stenu, aby sa lepšie zapamätali.

Túto technológiu môžete použiť na vytvorenie dovolenkových dekorácií. Čísla z prekrútených prúžkov budú vynikajúcim symbolom dátumu narodenia alebo počtu rokov narodenia. Okrem toho si môžete vytvoriť meno dieťaťa zo špirál a zavesiť neobvyklé panely a karty na stenu, rovnako ako umiestniť ich do rámu. To vám umožní vytvoriť jedinečnú sviatočnú atmosféru.

Rozprávkové postavy a postavy zvierat, abstrakcie a kompozície s geometrickými tvarmi - to je zaujímavý vývojový dekor, ktorý je ideálny pre dieťa.

Hodiny

V útulnom dome si vždy všimnete rôzne originálne štýlové detaily, ako sú hodiny. Neobvyklý produkt môže byť vyrobený ručne pomocou technológie quilling. Hlavnou úlohou je nainštalovať mechanizmus pracovných hodín. Môžete ho ľahko kúpiť v špecializovanom obchode alebo si ho objednať online.

Takéto ťažkosti sú však spojené len s tvorbou výrobkov od nuly. Môžete obnoviť vzhľad hotových alebo dokonca starých hodiniek, ktoré už majú mechanizmus. Dizajnové prvky budú závisieť od vašich schopností a predstavivosti.

Stenový panel

Dekoratívne panely môžu byť vyrobené z papiera, plastu alebo dreva. Ak je to možné, nie je potrebné hľadať pripravené možnostirôzne možnosti sami. Môžu to byť viacfarebné nápisy, tematické kompozície, ktoré sú vhodné pre konkrétnu miestnosť. Ak sa pokúsite a nebuďte príliš leniví, aby ste urobili veľký panel, môžete dokonca urobiť mapu celého sveta z papierových špirál.

Dekorácie do kuchyne

Steny a police je možné ozdobiť pomocou detailov kuchynského náčinia zdobeného brkom. To umožňuje nielen oživiť interiér, ale aj spojiť jeho časti do jedného celku. Efektívne bude vyzerať panely s kávou tému v pestrých farbách, ktoré budú ďalšie poplatky za veselosť a kuchyne dizajn estetický a atmosférický. Populárne sú nástenné dekoratívne dosky, ktoré môžu byť zdobené viacfarebnými papierovými stuhami.

Kvetináče

\ t

Vázy a hrnce s kvetmi vyzerajú originálne s objemnými papierovými figúrkami. Krútené stuhy môžu byť prilepené na váze ako ďalší dekor. Môžete urobiť rôzne dekorácie, ktoré sú vložené do hrnca alebo pripojené na vrchole. Rastlinné vzory sú najlepšou voľbou pre vytváranie produktov pomocou tejto technológie.

Slávnostná výzdoba

Skutočným umeleckým dielom sú vianočné ozdoby vyrobené technikou quilling. Nie je nič jednoduchšie, než otočiť prúžky, ale táto metóda vám umožní, aby sa fantázie figúrky, ktoré vytvárajú Nový rok a Vianocerozprávka v dome. Veľkonočné vajíčka vyrobené z farebného papiera vyzerajú pôvodne.

Krásne nápady na quilling - foto

Táto technológia má mnoho tajomstiev, ktoré stoja za to zvládnuť, aby sa nepokazili krásne postavy. Pamätajte, že trpezlivosť, presnosť a túžba vyjadriť svoje vlastné kreatívne nápady sú základom pri vytváraní takýchto šperkov. Ale hlavným bodom pri vytváraní interiéru pre váš domov je, že všetky detaily vyzerajú harmonicky a zodpovedajú celkovému štýlu interiéru. Odporúčame vám pozrieť sa na fotografie produktov, ktoré môžete urobiť sami!

Video: Magisterská trieda o quilling - Butterfly