Provensálska spálňa: 65 nápadov na fotografie

Tí, ktorí cestovali vo Francúzsku, nikdy nezabudnú na krásu provinčných miest s ich nádhernou krajinou, meraným spôsobom života a očarujúcimi domami. Ale môžete si zobrať kúsok tejto estetiky s vami vytvorením spálne v štýle Provence. Tento trend v interiérovom dizajne, ktorý stelesňuje krásu prírody, starobylého luxusu, je tiež ideálny pre zdobenie vášho osobného priestoru. Ako to urobiť? Pozrime sa bližšie!

Vlastnosti štýlu Provence

Nemyslite si, že vidiecky pôvod Provence robí tento štýl provinčným. Napriek svojej zdanlivej jednoduchosti stelesňuje luxusnú sofistikovanosť, požičiava si niektoré prvky z klasiky.

Štýl sa vyznačuje jemnou pastelovou paletou, ktorej odtiene sa zdajú byť spálené na slnku, starožitnom alebo špeciálne starnúcom nábytku, ako aj množstvo dekorácií a ozdôb. Interiér by mal vyzerať čo najprirodzenejšie bez vytvárania pocitu neporiadku.

Samozrejme, je lepšie, aby interiér celého obydlia bol vyzdobený v Provanciach, ale aj v opačnom prípade je to výnimka. Toto je váš osobný priestor, ktorý nevyžaduje ukážku pre hostí. Okrem toho je štýl ideálny pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť potrebnú atmosféru pre odpočinok, relaxáciu a inšpiráciu.

Farby

Malo by sa starostlivo zvážiť výber farby v spálni Provence. Paleta by mala byťprirodzené a pokojné. Preferencie je lepšie dávať pastelové odtiene, ale aj keď je potrebné zaviesť jasné detaily, skúste vybrať viac vyblednutých, vyblednutých možností.

Biela spálňa v štýle Provence

Klasické a univerzálne riešenie, ktoré vyzerá skvele v spálňach s veľkými oknami. V tomto prípade je aj drevený nábytok natretý bielou farbou, ktorej textúra je mierne priesvitná cez vrstvy náteru, čím vytvára krásny efekt. Farba je kombinovaná so všetkými pastelovými odtieňmi, čo z nich robí priaznivé pozadie. Ak chcete priniesť viac romantickú a ženskú atmosféru, môžete pridať fialové, svetlo ružové akcenty, a pre viac zdržanlivý - šedá alebo modrá.

Béžová spálňa v štýle Provence

Táto farba je vhodná pre čiernobiely dizajn, ktorého farebné akcenty sa líšia jasom a sýtosťou, ale nie spektrom. To znamená, že béžová spálňa obsahuje kombináciu smotany, práškového, orechového, svetlohnedého a iných odtieňov, ktoré vytvárajú pocit objemu v interiéri. Toto riešenie prinesie do miestnosti jemnú, pokojnú atmosféru, ale vyžaduje si starostlivý výber dekoru.

Modrá spálňa v štýle Provence

Odtieň súvisiaci s chladným morským vánkom a jasnou letnou oblohou dobre zapadne do štýlu spálne v štýle Provence. Je to najprirodzenejšia a pokojná, ideálna pre registráciu mužského interiéru. Úspešne kombinované s bielou.

Spálňa na šalát v štýle Provence

Neexistuje viac ako prirodzená farba, ktorá v priestore spálne má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku. Okrem toho, ako dokončovacie vápno slúži ako dobré zázemie pre rastliny a kvety, a bez nich je ťažké si predstaviť provensálsky štýl.

Ružová spálňa v štýle Provence

Je možné použiť studené aj teplé odtiene ružovej farby, najmä pri zdobení interiéru detskej izby alebo miestnosti pre romantické dievča. Aby nedošlo k preháňaniu s nehou, kombinovať ružové s bielou.

Dekorácia v spálni

V Provence zohrávajú kľúčovú úlohu materiály na konečnú úpravu. Optimálne riešenie v odtieňoch je, keď je podlaha niekoľko tónov tmavšia ako steny a steny sú tmavšie ako strop. Ale toto nie je striktný kánon, ale odporúčanie. Najprv sa musíte zamerať na veľkosť a usporiadanie interiéru.

Paul

Drevená podlaha, ľahké parkety alebo viac rozpočtu - laminátové imitujúce drevo - sa budú harmonicky hodiť do spálne Provence. Nie každý si môže kúpiť prírodné materiály, takže nie je nič hanebné o bývaní na umelých, ale vysoko kvalitných základoch. Môžu pokryť koberec účinkom pytloviny, alebo dokonca koberec po celej ploche.

Steny

Na výzdobu stien v spálni v štýle Provence sa často používajú dekoratívne omietky, sadry alebo výlisky. Ak je murivo v dobrom staveStav, môžete nechať a maľovať cez biele. Maľované steny vyzerajú skvele. Pre pohodlnejšie prostredie vhodné tapety s kvetinovými vzormi.

Strop

Trámy z tmavého alebo svetlého dreva sú autentické. Len toto riešenie nie je vhodné pre všetky interiéry. Pre malé spálne v štýle Provence s nízkymi stropmi sa odporúča zostať na ploche, najlepšie bielej, podlahe.

Spálňový nábytok v štýle Provence

Spálňa, ako miesto odpočinku a relaxácie, je lepšie vybaviť minimálny súbor potrebného nábytku tak, aby nič nenarušilo spánok. Zamerajte sa predovšetkým na rozmery miestnosti - v každom prípade by mal byť voľný priestor.

Lôžko

Ak chcete dosiahnuť tento účinok, hlavná zložka, kompozitné centrum spálne, musí zodpovedať štýlu Provence. Rám môže byť vyrobený z dreva, umožňoval prítomnosť tvárnice z mäkkých tvarov. S najväčšou pravdepodobnosťou bude takmer celá posteľ skrytá za objemom posteľných prikrývok a vankúšov, ktoré pôsobia ako hlavná výzdoba. Vytvorenie požadovaného obrázka môže tiež pomôcť prístreškom.

Šatníková skriňa

Samozrejme, mala by byť čo naj priestrannejšia, ale v prípade Provence by mala venovať pozornosť aj dekoratívnym vlastnostiam nábytku. Najlepšie sa hodí do spálne vintage skrine s zakrivené nohy alebo s vyrezávanými fasády. Pre praktickejšie účely si môžete zakúpiťštýlová skriňa - sú kompaktné, ale veľmi funkčné.

Technika

Je potrebné byť opatrný so zariadením: je ťažké zahrnúť televíznu obrazovku, počítač alebo stereo systém v Provence, aby sa nenarušila celková kompozícia. Moderná technológia vyzerá ako cudzia, takže je lepšie, aby bola skrytá napríklad v skrini.

Ďalšie prvky

Ak priestor umožňuje, môžete sa zmestiť do vnútra spálne a ďalšie predmety: štylizované nočné stolíky vedľa postele, malá pohovka bez chrbta, elegantná stolička.

Pre spálňu v štýle Provence, vrátane pracovného priestoru, môžete za priečkou usporiadať vhodný nábytok alebo ho umiestniť čo najďalej od rekreačnej oblasti. Odporúčania pre štandardné vybavenie - diskrétne klasiky, natreté bielou farbou.

Dekor

Dôležitú úlohu zohrávajú aj dekorácie v provensálskom interiéri. A aj keď štýl je veľmi rád rôzne dekor, dizajn je dôležité, aby sa preháňať s detailmi.

Osobitnú pozornosť venujte textilným výrobkom. Mal by byť z prírodných tkanín, ako je bavlna alebo ľan, najlepšie s kvetinovým ornamentom. Toto riešenie je vhodné pre dizajn, v ktorom dekorácia a nábytok vyzerajú viac zdržanlivo.

Vyzerá to skvele ako klasická záclona a zložitejšia rúško: rakúska alebo francúzska. Hlavná vec je, že nie sú prekážkou prirodzeného svetla. Priehľadný tyl, prispôsobené dno,prinesie pocit ľahkosti. V každom prípade sa zamerajte na celkový dizajn.

Keďže lôžko je stredobodom pozornosti, hlavným cieľom by mala byť posteľná bielizeň a posteľná bielizeň. Dokonale si poradí s týmto poslaním - prírodným materiálom, ozdobeným ornamentami, čipkovými vložkami alebo volánikmi.

Rôzne porcelánové figúrky, impresionistické maľby a zrkadlá v drevených rámoch, obrusy, vázy a kvety sú vhodné do spálne v štýle Provence.

Správne osvetlenie

V Provence sa používa iba tradičné osvetlenie a modernejšie a sofistikovanejšie pohľady jednoducho nezapadajú do interiéru. V centre spálne na strope - objem luster, najlepšie kované. Vzhľadom k tomu, nikto dnes nepoužíva sviečky ako hlavné svetlo, žiarovky, ktoré imitujú ich tvar, budú vyzerať veľmi štýlovo.

To však neznamená, že sviečky nemožno umiestniť inde, napríklad na nočný stolík alebo poličku. To vo večerných hodinách vytvorí romantickú atmosféru.

Môžete tiež vyzdvihnúť lampičky alebo stolné lampy s kvetinovým tieňom. Pre spálne v štýle Provence bude také jednoduché osvetlenie dosť.

Dizajn v spálni Provence

Samozrejme, Provence miluje priestor a slobodu, ale nemali by ste sa vzdať štýlu, ak žijete v malej veľkosti. Podľa niekoľkých pravidiel, môžete nielen vyhnúť neporiadok, ale aja vizuálne zväčšiť priestor.

Najprv sa zastavte pri svetelnej farebnej schéme a pri výbere odtieňov rôzneho jasu, aby sa zvýšil zmysel pre hlasitosť. Je lepšie, ak výzdoba spálne bude pevná - namiesto jasných vzorov, vyberte krásu textúry materiálu.

Ďalej umiestnite len ten najnutnejší nábytok - posteľ, šatník a niekoľko malých predmetov bude dosť dosť. Ak zlyhá, vyberte len kompaktné alebo priestranné modely.

Byť viac zdržanlivý, pokiaľ ide o výzdobu: množstvo detailov len rozdrví priestor. Napríklad, viac vyrezávané časti, ale menej ornament rozšíri plochu.

Nezabudnite na vysoké zrkadlá. Pre malú spálňu v štýle Provence sa hodí šatníková skriňa so zrkadlovou fasádou, ktorá plní niekoľko funkcií.

Dizajnová spálňa v štýle Provence - foto

Ako vidíte, nie je tak ťažké usporiadať interiér spálne v štýle Provence, pretože má súbor špecifických pravidiel a charakteristík. Ale to neznamená, že nemusíte používať fantáziu. Fotografie z kolekcie, ktorú sme zostavili, plne vyzdvihujú rozmanitosť riešení. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa Provence - nápady na dizajn