Provence štýl v interiéri: 85 fotografických nápadov

Mnohí ľudia, dokonca ani príbuzní dizajnu, niekedy počuli o štýle Provence v interiéri. Ale nie každý je schopný ju odlíšiť od klasiky, vybrať si vhodný nábytok a navyše správne zariadiť miestnosť. Medzitým je naplnený neuveriteľnou romantikou a šarmom francúzskych dedín, ktoré dokážu priniesť život aj do tých najtemnejších apartmánov. A naše rady vám s tým pomôžu!

Vlastnosti štýlu

Štýl k nám prišiel z Francúzska, tá časť, ktorá je známa ľuďom, ktorí aspoň raz cestovali za hranice hlavného mesta. Človek má len pozerať na nekonečné levandulové polia, osviežujúce blankytné brehy, nekonečnú modrú oblohu - a je okamžite jasné, čo je inšpirované týmito jasnými pastelovými farbami, nenápadnými vzormi, hladkými líniami a láskou k všetkému prirodzenému v provensálskych interiéroch.

Zmätok s klasickým štýlom nevedomých ľudí nie je náhodný - Provence má skutočne podobné vlastnosti. Nemyslite si, že vidiecky pôvod robí smer provinciála. Jednoduchosť Provence dáva pocit pohodlia a jeho komplexnosť spočíva v luxusu a sofistikovanosti.

Štýl miluje priestor a slobodu, takže pre malé priestory je lepšie zvoliť iné riešenie alebo zadať len niekoľko prvkov, čo zjednodušuje dizajn. Je žiaduce, aby všetky priestory bytu alebo domu boli zdobené v jednej téme, čím sa vytvorí holistické zloženie.

Takže pri plánovaní by mal návrh vychádzať z ľahkého, pastelového gamutu, vktorý je biely. Môže to byť kytica ružových, svetlozelených, levanduľových, modrých odtieňov, „korenených“ s rôznymi vzormi alebo textúrou prírodných materiálov. Tie sú povinným spoločníkom Provence, ktorý vznikol medzi očarujúcou francúzskou prírodou, netoleruje umelé možnosti.

Náplň nábytku má klasickú rafinovanosť a krásu, často maľovanú bielou farbou. Podľa pravidiel štýlu by mal byť priestor vyplnený hlavne starožitnosťami kúpenými v aukciách, ale len málokto si môže dovoliť takýto luxus. Aby sa predišlo zbytočným nákladom, potrebný nábytok v štýle Provence je možné zakúpiť na blší trh alebo objednať od majstra, s použitím efektu umelého starnutia.

Vytvorenie útulnej atmosféry v interiéri by malo byť čo najviac podrobností - preto je dôležitou požiadavkou veľká oblasť. Kresby, figúrky, kované predmety, mäkké tkaniny a samozrejme rastliny - ideálna kombinácia pre Provence. Dokončenie tohto zloženia bude veľkým množstvom prirodzeného svetla.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Pred vyplnením priestorov objektmi je však potrebné pre ne vytvoriť správny „rám“. Provence, hoci jednoduchý štýl, ale dáva jasné pravidlá pre každú časť priestoru.

Paul

Podlahy v štýle Provence pre interiér by mali byť drevené s nanesenou farbou. Ideálne, ak sa zúčastnítemalé, ale bezpečné pre nepravidelnosti pohybu alebo chyby, ktoré vyplývajú z účinkov času.

Ak vám autentická verzia z viacerých dôvodov nevyhovuje, vyberte si viac laminát, ktorý napodobňuje drevo. Nevyzerá tak pôsobivo, ale na odvrátenie pozornosti môže byť podlaha pokrytá kobercom.

Steny

Vnútorné priečky si tiež môžu dovoliť, aby neboli dokonalé - nezrovnalosti, odreniny a holé murivo na počesť, ale len vtedy, ak to vyzerá elegantne. Na taký náter sa nanesie vrstva svetla, často biela, farba.

Optimálne materiály na konečnú úpravu stien sú omietky, sadry alebo výlisky. Aj Provence sa vyznačuje tapetou, ale len ak sú zdobené kvetinovými vzormi.

Strop

Stropné nosníky, ktoré sa dostanú na frontu, nemôžu byť skryté - stanú sa vrcholom provensálskeho interiéru. Ak však takéto prvky vo vašom dome chýbajú, ideálnym riešením je aj biely obal s ozdobou v podobe elegantného lustra.

Nábytok v štýle Provence

\ t

Provensálsky nábytok nesie odtlačok histórie, oslavujúci krásu klasického staroveku. Je to hlavne drevený, menej často - prútený nábytok, ktorý nie je zriedka zdobený výkovkami. Objekty sú natreté bielymi alebo pastelovými odtieňmi, cez ktoré sa objavuje farebná, opotrebovaná textúra. Ako dekor sú kresby alebo čalúnenie s kvetinovými vzormi.

Nábytok nie je obmedzený.štandardné položky potrebné pre život. Nerobte tu bez nízkej komody, skríň alebo elegantných príborníkov. Vo všeobecnosti, svetské predmety na nohách, ktoré sa zdali byť ohnuté z gravitácie, sú charakteristické pre interiér v štýle Provence a používajú sa nielen v obývačke, ale aj v iných miestnostiach. Zdá sa, že malé pohovky a stoličky v celom dome pripomínajú dôležitosť odpočinku, meria kontempláciu okolitej krásy.

Kované prelamované detaily tradične zdobia posteľ, ale dajú sa použiť aj na schody alebo menšie veci, ako sú lampy. Len oni by nemali vytvárať zmysel pre okázalosť, ale naopak - francúzska hravosť.

Textílie a dekorácie

Najzaujímavejšou časťou dizajnu, ktorý „dýcha“ život do provensálskeho interiéru, sú dekoratívne detaily. A hoci sú obmedzené na štandardné pravidlá pre štýl, variabilita aplikácie očarí aj skúsených dizajnérov.

Po prvé, záclony sú ľahké, vzdušné a nezasahujú do prenikania prirodzeného svetla. V závislosti od miestnosti a veľkosti okien si môžete zakúpiť klasické, rakúske záclony alebo záclony „café“. V tejto veci zohráva dôležitú úlohu materiál - bavlna, ľan, nevyhnutne niečo prirodzené.

Látka môže byť monofónna, v „kvete“ alebo „bunke“, ale táto voľba by mala harmonizovať interiér. Rovnaké kritériá platia pre posteľnú bielizeň.

Milovníci umenia môžu naplniť miestnosť svojimi impresionistickými zbierkamirealistické obrazy - tu budú vyzerať vhodne. Pestré pozlátené rámy vyniknú v pastelových provanciach.

Klasické krehké lustre a svietniky pomôžu vytvoriť romantickú atmosféru. A nezabudnite na zrkadlá zdobené dreveným rámom.

Mnohé regály, stoly a stoly môžu byť zdobené roztomilými kačicami: maľované vázy, skrinky, krabice na ovocie, fotografie, rôzne sošky alebo obrúsky. Hlavnou vecou je byť schopný zastaviť sa včas bez preťaženia kompozície.

Provence v interiéri - foto

A hoci sú uvedené pravidlá univerzálne, dizajn interiéru v štýle Provence sa bude mierne líšiť v závislosti od typu miestnosti. Niekoľko tipov a fotografií sa však určite stretne s dobrým nápadom!

Dizajn kuchyne v štýle Provence

Kuchyňa v štýle Provence - priestranná, svetlá, často v kombinácii s jedálňou. Kuchynský kútik je oddelený od jedálenského priestoru pracovnou doskou alebo barovým pultom. Pred návrhári nie je ľahká úloha, pretože je potrebné harmonicky prispôsobiť domáce spotrebiče v klasickom, rustikálnom interiéri tak, aby to nevyzeralo nevhodné. K tomu, moderné predmety sú často skryté v skrinkách alebo zamaskované ako starožitné.

Pri výbere riadu a iných kuchynských potrieb nezabudnite, že sú zobrazené v jednoduchom zobrazení. Maľované taniere, drevené lopaty alebo poháre byliniek budú vyzerať veľmi pohodlne. Je lepšie zavesiť záclony na malé okná."Cafe".

Návrh obývacej izby v štýle Provence

Tradičná obývacia izba zahŕňa pohovku, niekoľko kresiel, stôl, stenu a ak to priestor umožňuje, pohovky alebo nočné stolíky. Takýto nábytok naznačuje, že okrem sledovania televízie budete tráviť čas čítaním kníh a možno aj pletením.

Keď už hovoríme o televízii, je nepravdepodobné, že bude skrytá, ale môžete si vybrať minimalistický model, ktorý nepritiahne neprimeranú pozornosť.

Bude vhodné pozrieť sa na malý koberec s účinkom pytloviny, podlahových svietidiel, ako aj hrncov rastlín.

Provensálska spálňa v štýle Provence

Spálňa ako miesto na odpočinok môže byť vybavená menším množstvom predmetov. Autentické pre Provence vyzerá ako posteľ s kovaným chrbtom, maľované bielym a pokryté snehovo bielymi listami. Pre zmenu, textílie môžu byť s kvetinovým vzorom alebo čipky vložky.

Pristátý prádelník naproti lôžku dokonale zapadne do veľkej spálne. Dievčatá môžu potešiť stolík - ako v domovoch ušľachtilých dám. Celkovú kompozíciu dopĺňajú klasické závesy Air.

Kúpeľňový dizajn v štýle Provence

Ikonická kúpeľňa Provence je umeleckým dielom. A ak v iných miestnostiach je ešte možné nejako vyriešiť malú oblasť, potom tu jednoducho nemôžete robiť bez voľného miesta.

Prítomnosť okna je pre vlastníkov bytov nepohodlná, ale veľmi dôležitý detail. Umožňuje vám priblížiť sa k prírode a vytvoriť tak prirodzenú atmosféru pre hygienické procedúry. Z rovnakého dôvodu sa používajú prírodné materiály napriek zvýšenej vlhkosti v miestnosti.

Keramické dlaždice musia byť matné. Môže byť orezaný, napríklad len spodná časť stien. Zvyšok je dekoratívna omietka alebo maľované murivo.

Tradičný kúpeľ nôh je nevyhnutný predmet. Ale je lepšie zabudnúť na sprchovací kút. V opačnom prípade môže naplnenie miestnosti vyhovovať potrebám majiteľov.

Detská izba v štýle Provence

Detská izba v štýle Provence je ideálna pre dievčatá - deti aj mládež. Koniec koncov, čo malá princezná nesnívala o spálni z rozprávok? Jemná paleta farieb, mäkkých tkanín, kvetinových vzorov, elegantného nábytku - takáto izba bude kľúčom k šťastnému detstvu.

pre chlapcov je tiež možné zariadiť vhodný priestor, ak je potrebné dodržiavať jednotný štýl v byte. Ak to chcete urobiť, vyberte modrú alebo zelenú stupnicu a kombinujte ju s chladnými odtieňmi. Kockované textílie pomôžu diverzifikovať monotónnosť a diskrétnejší dizajn nábytku dodá spálni prísny „mužský“ charakter.

Vchod /chodba v štýle Provence

Predsieň je miestnosť, ktorá víta hostí a tvorí prvý dojem z domu. Preto je nevyhnutné vytvoriť správnu atmosféru aj v tomto neobývanom priestore.

Je lepšie používať tmavšie farby na dekoráciu a nábytok, inak pouličné nečistoty rýchlo stierajú „pastelovú nežnosť“. Aj keď to nezodpovedá štýlu, ušetriť miesto, môžete zadať šatník so zrkadlovou fasádou. Z praktických dôvodov sa tiež odporúča minimalizovať množstvo dekorácie v chodbe v štýle Provence.

Nebojte sa inštalovať viac svetelných zdrojov, pretože prirodzené osvetlenie len zriedka spadá do oblasti chodby.

Video: Provence štýl - interiérový dizajn