Prečo sú drevené okná lepšie ako plastové?

Nedávno sa v železiarstve objavili drevené sklenené obaly, ktoré svojim zákazníkom doslova otrasili mnohými výhodami. Dnes budeme hovoriť o rovnakých výhodách, ktoré majú drevené okná s dvojitým zasklením a či si ich kúpite alebo nie, zanedbávajúc plastové okná.

Mnohí odborníci teda poukazujú na to, že drevo sa vyznačuje nielen dobrou odolnosťou proti vlhkosti, ale aj absenciou vnútornej expanzie v horúcom období. To naznačuje, že koeficient tepelnej vodivosti v tomto materiáli je oveľa nižší ako vo všetkých ostatných, napríklad v plastoch.

Koeficient ukazuje, že pri náhlych zmenách teploty sa drevené okná s dvojitým zasklením nepoškodia, neprasknú a v dome sa nenechajú vychladnúť. Okrem toho, napriek tomu, že strom rýchlo horí, drevené okná zabraňujú vznieteniu pri požiari.

Keďže prírodné drevo obsahuje len čisto ekologické látky, počas horenia nebude uvoľňovať toxíny, ale naopak zvýši prívod kyslíka.

Mimochodom, ak sa podvodníci pokúšajú preniknúť do vášho domu, je nepravdepodobné, že by uspeli prostredníctvom okien. Drevené okná sú špeciálnou ochranou, ktorá zabraňuje hackingu kvôli svojej trvanlivosti.

Jeho plus sa objavuje v zimnom období. Kým drevené dvojité zasklenie udržuje teplo v teple, nemusíte míňať veľa peňazí na vykurovanie a energiu. Tak, získavanie drevenýchokná, zabudnete na vysoké náklady.

Zvýšená šetrnosť k životnému prostrediu drevených okien vám umožňuje vždy zostať bdelý a zdatný, zatiaľ čo rôzne syntetické látky z plastových okien môžu vstúpiť do atmosféry doma a výrazne znížiť vašu aktivitu a spôsobiť, že sa budete cítiť horšie.

Plastové okná potrebujú dodatočnú izoláciu, ktorá vytvára niekoľko vrstiev vo vnútri plastu a drevené nepotrebujú tieto funkcie, pretože samotné drevo je pomerne trvanlivý materiál, ktorý vám umožní udržať teplo.

Ak sa pri dlhodobom používaní drevených okien objavia rôzne škrabance, dajú sa ľahko odstrániť leštením. Môžeme teda konštatovať, že drevené okná opravujú a odstraňujú všetky možné nedostatky oveľa rýchlejšie. Samozrejme sa nedá povedať, že drevené okná sú ideálne a riešia všetky vaše problémy, ale majú mnoho výhod oproti plastovým oknám.

Náklady na drevené okná sa mierne líšia od nákladov na plastové okná. Dokonca aj tí, ktorí majú nízky rozpočet, si môžu dovoliť kúpiť drevené okná z borovice za prijateľnú cenu.

Za elitné modely sa považujú drevené okná z modrozeleného dreva, ktorých ceny sú pomerne vysoké, ale stále sú dostupné pre väčšinu kupujúcich. Spolu s výrobkami z borovice, duba a iných drevín, smrekovcové okná zaberajú čestné miesto medzi svojimi vlastnými druhmi a nachádzajú sa tu čoraz viac obdivovateľov.