Pracovný stôl pre študentov (80 fotografií)

Pri približovaní sa k otázke výberu pracovnej plochy pre dieťa sa rodičia často zameriavajú len na jej cenu a veľkosť. To sú nepochybne základné kritériá, ale dôležitá je voľba správneho materiálu, funkčného komponentu miesta pre písanie a tvorivosť, ako aj jeho kreatívny dizajn, na ktorý deti obrátia svoju pozornosť.

Ako si vybrať veľkosť stola

Fyzický vývoj a zdravie vášho dieťaťa závisí od pracovného stola, alebo skôr od jeho dizajnu, veľkosti a tvaru, takže k tomuto problému musíte pristupovať s úplnou vážnosťou. Správne sedenie pri stole má v prvom rade vplyv na správne držanie tela, zrak, ako aj rozloženie záťaže na krk a chrbát. Hlavným kritériom pre výber tabuľky je správne prispôsobenie tabuľky.

Písací stôl bude vyhovovať dieťaťu, ak:

- Výška stola sa zhoduje s úrovňou solárneho plexu dieťaťa sediaceho v správnej polohe;
- S rukou dieťaťa, ktoré sedí pri stole, je lakte mierne nižšie ako samotná doska stola;
- Ramená zaujímajú prirodzenú polohu;
- Spodná časť stola a kolena sú vo vzdialenosti približne 10 cm.

Pre pohodlnú prácu študent potrebuje stolovú dosku dlhú minimálne 1 m a lakte dieťaťa musia byť umiestnené na stole.

Šírka sa môže líšiť v závislosti od požadovaného priestoru pracovnej plochy. Hlavnou vecou je mať dostatok miesta na to, aby vyhovel všetkým potrebnýmpoložky. Pre prvého zrovnávača stačí 60 cm pre staršie deti - od 70 a viac rokov. Ak je na stole počítačový monitor alebo prenosný počítač, vzdialenosť od očí k monitoru by mala byť najmenej 40 cm.

Vyberte si stôl so svojím dieťaťom, aby ste mohli posúdiť, či je príjemné sedieť a ako dobre sa nachádza jeho telo. Hlavnou vecou je, že návrh by mal byť dieťaťu obľúbený - jeho motivácia používať vlastné pracovisko na ňom závisí. Vyberte si niekoľko možností, ktoré sa zmestia do celkového dizajnu detskej izby, a ponúknite konečnú voľbu pre vaše dieťa.

Materiály

Pri výbere pracoviska pre vaše dieťa dbajte na odolnosť voči opotrebeniu, bezpečnosť a jednoduchosť údržby. Je to veľmi dôležitý aspekt, pretože deti milujú znečistenie povrchov. Zvážte najobľúbenejšie materiály v segmente desk desk.

Pracovný stôl pre školákov z drevotrieskovej dosky

Drevotriesková doska je trvanlivá a trvanlivá, používa sa pri výrobe takmer všetkých nábytkových skríň. Je to jeden z najvhodnejších materiálov pre desktopy a okrem toho má demokratickú cenu. Vďaka veľkému množstvu tvarov a odtieňov si môžete vybrať ideálne riešenie pre vaše dieťa.

Pracovný stôl pre školákov z drevotrieskovej dosky

Laminovaná drevotriesková doska je lacnejším analógom drevotrieskovej dosky, ktorá má mnoho svojich vlastností. Ale stále to nestojí za tonezastavujte sa, ak si môžete dovoliť niečo lepšie. Po určitom čase začne LDSP uvoľňovať toxické zmesi a tiež stráca svoj reprezentatívny vzhľad. Odporúča sa neuvažovať o tomto analógiu pre detský nábytok všeobecne a osobitne pre pracovisko.

Pracovisko pre školákov z MDF

MDF je „zlatý priemer“ pri výbere stolov z rôznych materiálov. Po prvé, budete môcť kúpiť takýto stôl za pomerne konkurencieschopnú cenu v porovnaní s reálnym drevom a po druhé, získate vysokú kvalitu, vynikajúci vzhľad a trvanlivosť. Ľahko sa udržuje, má obrovskú paletu farieb, ako aj imitáciu rôznych druhov dreva.

Pracovný stôl pre deti z prírodného dreva

Prírodné drevo je elitný, trvanlivý a ekologický materiál, ktorý diktuje svoje podmienky na základe ceny. Vyberte si to pre študentov stredných škôl, pretože zanechanie stopy značky alebo pera na tomto povrchu je zlý nápad. To je najviac neekonomické, ale zároveň najpozoruhodnejší typ dosiek, ktoré môžu byť skvelou dekoráciou pre každú miestnosť.

Funkčnosť pracoviska

Napriek všetkým zmenám tvarov, veľkostí a odtieňov je hlavným kritériom pre výber pracovnej plochy jej funkčná strana. Postarajte sa o dostupnosť prepraviek, rôznych skladovacích políc pre školské potreby a úložného priestoru pre aktovku apodnožka.

Už pri výbere tabuľky premýšľajte o užitočných doplnkoch: výklenkoch pre laptop, znamená monitor a systémovú jednotku alebo police pre knihy. Tento prístup vám pomôže ušetriť peniaze a voľné miesto v miestnosti. Takáto organizácia priestoru zlepší efektívnosť detského pracoviska a jeho produktivitu.

Ak ste si vybrali stôl s prídavnými policami alebo doplnkami, musíte ho správne umiestniť do priestoru miestnosti. Odporúča sa zvoliť polo-uhlový alebo uhlový model, pretože zaberajú menej miesta a dobre organizujú pracovný priestor. Je žiaduce, aby konštrukcia minimalizovala prirodzené osvetlenie, a tiež pridala nastaviteľnú lampu na prácu vo večerných hodinách.

Umiestnite boxy, police a kanistre do voľného priestoru. To výrazne uľahčí pracovný tok a ušetrí čas študenta.

Dvojitý stôl

Ak sú v jednej miestnosti dve deti, potom musíte pre každé z nich zorganizovať pracovisko. To im zároveň umožní robiť domáce úlohy, čo bude mať pozitívny vplyv na ich produktivitu. Ak vám priestor miestnosti umožňuje usporiadať stoly paralelne na protiľahlých stranách alebo v rohoch miestnosti, je to najlepšie riešenie, pretože pracovný priestor bude jasne označený. Ale nie každá izba má potrebnú kvadratúru, takže by ste mali myslieť na kompaktné riešenia.

Umiestnite dlhú dosku stolastenu, potom ju rozdeľte na polovicu pomocou stĺpa, deliacej steny alebo skrinky. Táto technika umožní získať prácu pre dvoch študentov v pomerne malej miestnosti. Použite širšiu dosku na rozdelenie miestnosti na polovicu a umiestnite ju do okna. To je skvelá voľba pre širokú miestnosť s veľkým otvorom okna.

Môžete tiež použiť hranatý, takzvaný stôl v tvare L, s podmienkou, že pre každé dieťa bude dostatok miesta na prácu.

Ako urobiť pracovisko zaujímavým

Vďaka zaujímavým a nezvyčajným gizmám môžete upozorniť dieťa na pracovný priestor. To možno dosiahnuť použitím originálnych stoličiek alebo dekoratívnych prvkov.

Urobte stenu za stolom funkčnou umiestnením kriedovej dosky, tapety alebo magnetického panelu. To umožní vytvoriť dynamický priestor, ktorý sa dá veľmi ľahko zmeniť a doplniť o aktuálne detaily: výkresy, cestovný poriadok, motivačné nápisy alebo iné užitočné prvky.

Použite otvorené police nielen na umiestnenie učebníc a notebookov, na nich nainštalujte priehľadné alebo farebné boxy a koše, ktoré môžu byť naplnené rôznymi maličkosťami. To nielen organizuje pracovný priestor, ale tiež pomáha vyhnúť sa chaosu na stole študenta. No, ak sa to všetko zhoduje so základným štýlom interiéru škôlky. Ozdobte stenu za pracovným priestorom v kontrastných farbách a dodajte mu osobitný pôvab. preUmiestnenie vizuálnych materiálov a rôznych obrázkov je možné použiť rybárske vlasec s kolíčky na prádlo.

Dodajte stolíku dodatočnú funkčnosť s použitím hrubého skla alebo plexiskla vhodnej veľkosti. Pod ním môžete umiestniť študijné materiály, pamätné fotografie alebo kresby. To ušetrí stolík pred mechanickým poškodením, rovnako ako dať mu rad nových a užitočných funkcií.

Bez ohľadu na stôl pre študenta si vyberiete, ako ste si nezriadili zónu, nezabudnite, že miesto by malo dieťa podporiť, aby bolo ochotné robiť domáce úlohy, byť kreatívne a rozvíjať sa. Vyberte si funkčný, krásny a pohodlný stôl - toto je prvý krok, ktorý zabezpečí, že dieťa vás poteší novým akademickým úspechom.

Organizácia pracoviska pre študenta

Obzvlášť starostlivo pristupovať k organizácii pracoviska študenta. Produktivita a kvalita vzdelávacieho procesu a kreativity bude závisieť od jeho primeranosti a funkčnosti. Nestačí inštalovať stôl, boxy s notebookmi a učebnicami - pracovisko je povinné prilákať a inšpirovať vaše dieťa.

Aby ste vytvorili ideálnu platformu pre prácu a tvorivosť dieťaťa, musíte dodržiavať tieto zásady:

1. Vypočujte si myšlienky dieťaťa o dizajne pracovnej oblasti. Tínedžer vám bude môcť ponúknuť veľké množstvo nápadov a prvý z nich si bude môcť vybrať tú najlepšiu z možností, ktoré vám ponúka. To vám ušetrí čas a peniaze.o návrhu miestnosti.

2. Pri navrhovaní pracovného priestoru venujte pozornosť záujmom dieťaťa. Snažte sa podporovať jeho záujmy, dajte im priestor na zlepšenie. To bude mať pozitívny vplyv na pohodlie v pracovnom priestore.

3. Starajte sa o zdravie očí svojho dieťaťa - prirodzené svetlo by malo stačiť na pohodlnú prácu. Pre túto tabuľku sa nachádza okno.

4. Nainštalujte lampu na bočnú stranu rukoväte - toto je povinný znak pre večerné písanie. Stolná lampa by mala spolupracovať s lustrom na strope, na rovnomernom a rozptýlenom svetle. Dosiahnete tak najpohodlnejšie osvetlenie pre prácu.

5. Keď vytvárate farebnú schému, dávajte prednosť pokojnejším tónom, pretože umožnia vašim očiam oddychovať počas prestávok. Jasné farebné akcenty sa zameriavajú na funkčné oblasti - to pomôže stimulovať intelektuálnu aktivitu mozgu.

6. Vytvorte jasný systém skladovania. Ak sa dieťa ľahko dostane do svojich školských potrieb, urýchli jeho výkon.

Pracovný stôl pre študenta - foto

Existuje veľké množstvo možností dizajnu pre stoly pre školákov. Zároveň je dôležité zahrnúť takýto predmet do celkovej atmosféry detskej izby. Pre inšpiráciu vám ponúkame prezeranie výberu fotografií, ktoré, dúfame, vám pomôžu urobiť konečnú voľbu a úspešne ju spojiť.v ideologickom koncepte škôlky.