Posuvné skrine v interiéri (50+ fotografií)

Dokonca aj pri veľkom množstve nábytku na modernom trhu skrine ešte nestratia svoj význam. Sú pomerne kompaktné, funkčné a majú tiež štýlový vzhľad. Tento úložný systém pomáha harmonicky usporiadať priestor na bývanie akéhokoľvek typu alebo priestoru. Ako si vybrať a prispôsobiť šatník v interiéri - náš článok vám povie!

Prečo práve šatníková skriňa?

Posuvné skrine sú pomenované podľa osobného automobilu, ktorý je oddelený od zvyšku priestoru posuvnými dverami. Niet divu, že takýto mechanizmus otvárania sa používa na takej úzkej ploche - výrazne šetrí štvorcové metre a je ľahko ovládateľný.

Sú veľmi priestranné a slúžia ako úložisko nielen oblečenia, ale aj rôznych potrieb pre domácnosť, ktoré neporušujú celkovú kompozíciu vďaka uzavretým priečkam. Jeho organizácia však niekedy zahŕňa rozdelenie do zón - oddelení, políc, zásuviek atď.

Výrobky s posuvnými dverami sú kompaktnejšie ako dvere puzdier a moderné slúchadlá pomáhajú umiestniť ich pohodlne do interiéru. Okrem štandardného umiestnenia v blízkosti steny môžu slúžiť aj ako priehradka pre optimálne rozdelenie priestoru.

Na tento typ nábytku stále existujú určité nevýhody, ktoré sa však javia ako nevýznamné v porovnaní s výhodami a týkajú sa najmä technických otázok. Po prvé, z dôvodu nízkej kvality valčekového mechanizmu, môžu dvere jednoducho zaseknúť alebo odísť z drážok.Preto je potrebné neustále monitorovať detaily, starať sa o ich používanie. Po druhé, hluk vydávaný pri otváraní, niektoré modely môžu byť dosť hlasné, čo spôsobí určité nepríjemnosti v spálni alebo detskej izbe.

Ale aj v tomto ohľade sú skrine vynikajúcim, univerzálnym riešením pre rôzne miestnosti, štýly a použitie. Hlavná vec - vybrať správnu možnosť pre váš interiér.

Druhy skríň

\ t

Moderný nábytkársky priemysel ponúka široký výber skríň, ktoré sa líšia nielen tvarom alebo veľkosťou, ale aj konfiguráciou a účelom. To výrazne zjednodušuje výber ideálneho modelu špeciálne pre váš prípad. Zvážte hlavnú ponuku!

Štandardné tvary trupu

\ t

Pozostáva zo štvorstennej skrine, ako aj dverí pohybujúcich sa pomocou valcov. Existuje niekoľko variantov umiestnenia: oproti stene alebo čo je menej časté, v strede priestrannej miestnosti, rozdelenej do niekoľkých zón.

Skriňové skrine sú skvelou alternatívou k štandardným šatníkovým skriňam. Odporúča sa ľuďom, ktorí premýšľajú o pohybe alebo chcú zmeniť situáciu v miestnosti. Zostavte a zostavte sami. Môže stáť viac ako iné typy kvôli viac dielov.

Inline

Ide o výrobok bez stien, ktorého úlohu hrajú hlavné steny miestnosti. Tento typkomora je umiestnená vo vnútri výklenku, čím zaberá minimálnu plochu. Ideálne pre malé jednotky. Zároveň fasáda úplne pokrýva celý otvor a vytvára monolitický povrch.

Vstavané výhľady sú vhodné pre miestnosti s nerovnými povrchmi, ktoré skrývajú svoje nedostatky. Pre dokonalé zapadnutie do potrebného priestoru - dizajn je často vyrobený na zákazku. Ale táto možnosť spôsobuje určité ťažkosti pri inštalácii a tento krok ho robí takmer nemožným. V ostatných prípadoch - optimálne a ziskové riešenie.

Polostavaný

Z predchádzajúceho typu sa vstavané skrine vyznačujú prítomnosťou jednej alebo dvoch bočných priečok. Tam sú možnosti inštalácie v rohu miestnosti alebo pozdĺž steny. Vynikajúce riešenie pre bývanie, kde nie sú vhodné výklenky, ale potreba kompaktného umiestnenia zostáva relevantná.

Ako sa líši od skrine skrine, ak má dve priečky? Faktom je, že vnútorný držiak je namontovaný priamo na hlavnej stene. Z tohto dôvodu je pohyb takejto skrine ťažký, čo môže byť výhoda aj nevýhoda v závislosti od požiadaviek vlastníkov.

Modulárny

Rôzne skrine, ktoré pozostávajú zo samostatných modulov prvkov. Kombinujú sa v akomkoľvek vhodnom poradí, čím sa vytvára individuálny systém skladovania. Konfigurácia sa líši v závislosti od potrieb, ako aj od foriemveľkosť a usporiadanie bývania. To môže byť zmenené podľa potreby, bez zničenia celkovej kompozície.

Roh

Ako už názov napovedá, takéto skrine sú určené na umiestnenie v rohu - miesto, ktoré je často pre svoju nepraktickosť často prázdne. Tento typ umožňuje maximalizovať využitie priestoru akejkoľvek veľkosti.

Existuje niekoľko poddruhov, ktoré sa líšia vo forme. Skriňa v tvare L obsahuje dva uzávery, ktoré sú navzájom kolmé. Trojuholníkový - perfektne zapadá do rohu uhlopriečne. Táto možnosť je menej priestranná, ale kompaktnejšia. Naproti tomu Pentagon je určený na ukladanie veľkého množstva vecí, pričom zaberá dostatočný priestor. Pri priestranných izbách je vhodný lichobežníkový model, ktorý na rozdiel od iných poddruhov nezaujíma úplne uhol, ale stojí oveľa menej.

Aký štýl si vybrať?

Samotná skriňa je pomerne moderný kus nábytku, takže sa najlepšie zmestí do vhodného dizajnu. Formuláre a čiary v tomto prípade budú tak obmedzené, ako je to len možné, s tendenciou ku geometrickému tvaru, ale dekor môže byť dosť rôznorodý. Všetko vďaka veľkému voľnému povrchu dverí, ktorý môže pojať celé umelecké kompozície. Je však lepšie dávať prednosť kráse lesklých alebo matných povrchov, nezvyčajných farebných kombinácií, ako ajpraktické materiály.

Ideálne skrine sú vhodné aj na minimálny dizajn. Vzhľadom k tomu, že všetky police a predmety sú ukryté za masívnymi posuvnými dverami, dizajn sa s nimi spája a vytvára úplný obraz.

Klasický štýl, ako aj Provence, majú menej variácií. V takomto interiéri vyzerá drevený nábytok vo veku alebo zdobený vzormi. Používajú sa modely so štandardnou konfiguráciou a tiež formy - modernejšie, praktické typy sa jednoducho nezmestia.

Možnosti rozloženia

Všimnite si, že pri výbere skrine je potrebné zistiť, v ktorej miestnosti sa bude nachádzať, pričom sa súčasne určujú rozmery, usporiadanie a dizajn.

Šatníková skriňa v spálni

Spálňa je miestnosť, v ktorej môžete najčastejšie nájsť šatník. Zvyčajne sa tu nachádza posteľná bielizeň, oblečenie, prípadne hygienické potreby, knihy a ďalšie. V tomto ohľade je lepšie zvoliť väčší model, ak to rozmery bývania umožňujú.

Takže, aby ste sa ľahko dostali k veci priamo z postele, môžete umiestniť štruktúru vedľa postele. Ale takéto usporiadanie niekedy narúša zdravý spánok, takže najlepšou možnosťou je opačná stena. Aby bola šatňa dostatočne osvetlená, môže byť umiestnená vedľa okna. V tomto prípade by ste sa mali uistiť, že návrh ho nezatvára, čím zbavuje miestnosť dostatočného svetla.

Veľazávisí od dispozície spálne. S obdĺžnikom je lepšie, ak je skrinka umiestnená pozdĺž užšej priečky - to mierne koriguje geometriu. Štvorcový tvar je považovaný za univerzálnejší, takže tu je potrebné urobiť štart predovšetkým zo zloženia nábytku.

Šatníková skriňa v obývacej izbe

V obývacej izbe je možné skladovať rôzne predmety: knihy, riady, spotrebiče. Niekedy pre takúto miestnosť existuje pomerne malý uhlový model tvaru l, ktorý „neje“ viac metrov štvorcových, ale s úspechom plní svoje funkcie.

Posuvná skriňa môže byť umiestnená vedľa pohovky, ale nie oproti - tradične je televízor. V prípade veľkej štvorcovej obývačky - vstup do dizajnu bude vedľa vchodu alebo za pohovkou.

Skriňa v interiéri chodby

Ideálny pre malý a často úzky priestor. Vstavané skrine vám ušetria miesto pri zachovaní priestrannosti. A to je užitočné pre chodbu, pretože dizajn bude musieť umiestniť topánky, vrchné oblečenie a ďalšie veci. Okrem toho zrkadlové dvere nemusia kupovať samostatné zrkadlo.

Šatníková skriňa v interiéri ateliéru

Garsónka je malý, často jednoizbový apartmán, ktorýzahŕňa umiestnenie všetkých potrebných obytných priestorov v obmedzenom priestore. Ako môžete vidieť, skriňa v tomto prípade je ideálna pre všetky kritériá. Kreatívne sa blíži k výberu nábytku, môžete prakticky organizovať priestor, nezabudnite na estetické zložky.

Výhody zabudovaných modelov pre malé výrobky už boli spomenuté - sú skutočne vhodné pre štúdiové apartmány. Ak chcete vizuálne rozšíriť oblasť, odporúča sa dať prednosť nábytku so zrkadlovými dverami. Okrem toho sa pokúste vybrať šatník, ktorý opakuje farebnú schému povrchovej úpravy.

Ďalším funkčným riešením je šatníková skriňa ako priečka. Je schopný napríklad rozdeliť spálňu a obývaciu izbu, ako aj obývaciu izbu a kuchyňu.

Video: Posuvné skrine v interiéri izieb