Postieľky pre novorodencov (75+ fotografií)

Jedným z prvých problémov, ktorým budúci rodičia čelia, je nákup nábytku a vecí pre dlho očakávané dieťa. Ide najmä o výber lôžka, v ktorom novorodenec trávi väčšinu času. Existuje mnoho možností, ktoré sa líšia dizajnom, veľkosťou a konfiguračnými funkciami: od najjednoduchšej kolísky, ktorá sa bude musieť zmeniť po niekoľkých mesiacoch, až po komplexné transformátory, ktoré zostanú až do školy. Ale ako si vybrať z nich naozaj pohodlné, praktické a bezpečné riešenie?

Ako si vybrať detskú postieľku?

Malé deti sú veľmi citlivé na všetky vonkajšie faktory a novorodenci trávia vo sne až 18 hodín denne. Preto musí byť posteľ pohodlná, kvalitná a bezpečná. Hlavné kritériá - to nie je vzhľad a ani veľkosť. Je potrebné zamerať sa na materiály, bezpečnostné požiadavky a spoľahlivosť hlavných konštrukčných prvkov.

Materiály

Na výrobu detských postieľok sa používajú prírodné a umelé materiály. Hlavná vec je, že sú šetrné k životnému prostrediu, bezpečné, netoxické, nerozbitné a hladké.

Drevo je časom overená klasika. Najprirodzenejší materiál je starostlivo vyleštený a spracovaný tak, aby zabránil zraneniu dieťaťa. Hard rock je najlepšie leštený na dokonalú hladkosť: dub, buk, jaseň. Nemôžete používať toxické laky a farby, pretože dieťa sa neustále snaží všetko na zub. lepšievšetko - nenatreté drevo. Ak sa však farbivo používa, musí mať nevyhnutne príslušný hygienický certifikát.

Kombinované materiály sú kombináciou dreva s MDF, drevotrieskovými doskami a inými alternatívami. Takýto nábytok je rozpočet, jednoduchý a praktický. Stačí, kým dieťa vyrastie. Ale musíte sa riadiť triedou materiálu a kvalitou spracovania.

Plasty a kovy - najlepšia voľba pre vytváranie originálnych dizajnérskych postelí a prefabrikovaných komplexných transformátorov. Všetky vyčnievajúce časti musia byť vyhrievané v základni alebo zakryté zátkami. Ide najmä o kovové tyče. Tiež sa uistite, že sa používa moderný netoxický plast. Toto je tiež uvedené v certifikátoch výrobcu.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je základom pre výber akéhokoľvek detského nábytku a vecí. V prípade detských postieľok existujú niektoré všeobecné odporúčania:

1. Uistite sa, že potrebujete nárazníky. Nedovolia, aby najmenšie deti náhodou vypadli a spadli. Boky môžu byť pevné, výškovo nastaviteľné alebo odnímateľné.

2. Je lepšie, aby dno detskej postieľky bolo latové, nie pevné. Takže matrac bude vetraný a lepšie suchý. Pohodlná voľba - nastaviteľné dno. To môže byť zvýšená a znížená ako dieťa rastie.

3. Všetky časti musia priliehať tesne a úhľadne, bez medzier alebo medzier. Spojovacie prvky sú skryté, rohy sú zaoblené alebo dokončené so špeciálnymi obloženiami. Ak sú tam tyče, vzdialenosť medzi nimiNemali by byť viac ako 6 - 7 cm, ale nie menej ako 2 - 3 cm, čo je nevyhnutné na to, aby medzi nimi nemohli uviaznuť prsty, ruky alebo hlava.

4. Hoci deti chcú kúpiť všetky svetlé a najlepšie, vyhnúť sa nadmernej dekor. Akékoľvek zbytočné dekorácie, ktoré by dieťa mohlo vzlietnuť, môžu byť traumatické.

5. Pre deti, ktoré začali rezať zuby, si môžete kúpiť silikónové obloženie na okrajoch a rohoch. To je nevyhnutné, aby dieťa nešmýkalo na plastoch alebo dreve a nebolo zranené.

6. Hlavná vec je, že posteľ je stabilná. Lepšie sa vyrovnať s týmto širokým až na zem modely. Treba mať na pamäti, že v postieľke dieťa nielen spí, ale aj hrá. Preto by sa nemala prevrátiť z náhlych pohybov, aj keď to dieťa chce konkrétne hodiť. Ak si vezmete hojdacie kreslo na bežcoch, dávajte pozor na modely so svorkami, ktoré môžu byť pevne fixované.

Veľkosť detskej postieľky

\ t

Jedným z hlavných aspektov pri výbere detskej postieľky je správna voľba veľkosti. Dieťa rýchlo rastie a jeho telo sa neustále mení. Preto by mal byť zvolený model zároveň pohodlný, priestranný, ale nie príliš veľký, aby všetko, čo je potrebné, sa zmestilo do miestnosti.

Zamerajte sa na tieto čísla:

- Pre novorodencov a deti do 3 rokov sa postele zmestia do rozmerov 120x60 cm, bočné steny - do 95 cm, poloha matracov sa pohybuje od 30 do 50 cm.

- Veľkosť lôžka pre predškolákov je 140x60 cm, výška nad podlahou je asi 30 cm.

- Školáci potrebujú viacokrem toho sa aktívne venujú rastu. Vhodné lôžko je 160x80 cm s výškou lôžka 40 cm.

- Pre tínedžerov si môžete kúpiť veľmi dospelé modely. Minimálne rozmery lôžka sú 180x90 cm s výškou 50 cm.

Rôzni výrobcovia ponúkajú svoje možnosti. Takáto klasifikácia je základným usmernením, ktoré pomôže rodičom, aby neboli zmätení a nestratili sa v celej svojej rozmanitosti.

Navrhujú sa typy detských postieľok

.

Pred niekoľkými desaťročiami existovalo len niekoľko modelov postieľok. Boli úplne štandardizované, okrem toho, že boli vyrobené v rôznych farbách. Nebolo však na výber: jedna pre novorodencov, druhá pre predškolákov a tretia pre staršie deti. Teraz môžu rodičia vyzdvihnúť absolútne každú posteľ, od klasickej kolísky až po sofistikované a technologicky moderné návrhy s rôznymi mechanizmami.

Kolíska

Útulná kolíska je vhodná pre najmenších, od narodenia do šiestich mesiacov. Sú kompaktné, uzavreté na všetkých stranách a dávajú dieťaťu pocit bezpečia. Štandardné rozmery - 90x50 cm s nastaviteľnou výškou. Vo vnútri kolísky sú čalúnené mäkké a bezpečné materiály. Existujú zavesené a podlahové modely. Vonkajšie - bezpečnejšie. Často sú vybavené mechanizmom kývania. Sieť proti komárom a prístrešok sú súčasťou doplnkového balíka a moderné modely sú dokonca vybavené vstavanými audio systémami.

Hojdacie lôžko

Je to prepravka aleboväčšia posteľ pre deti do 3 rokov. Jeho funkcia - široká bežci, ako hojdacie kreslo. Vďaka tomu môže byť jemne a bez námahy krútený tak, že dieťa zaspí lepšie. V ideálnom prípade sú takéto modely vybavené západkami, takže je možné pevne nainštalovať postieľku.

Pre matky je táto možnosť výhodná, pretože nie je potrebné neustále hýbať dieťaťom, ktoré si aktívne váži v náručí. Moderné modely sú vybavené programovateľným kyvadlom na nastavenie amplitúdy a trvania výkyvu a dokonca ho ovládajú pomocou diaľkového ovládania.

Detská postieľka

Vhodná voľba pre rodičov. To môže byť umiestnený na materskej posteli neustále mať prístup k dieťaťu. Bočná stena je odstránená, takže nemusíte vstať a dostať dieťa kŕmiť ho v noci. Najčastejšie sa táto možnosť používa pre dojčatá. Ak upevníte ráfik na mieste, dostanete pravidelnú klasickú postieľku.

Manege Bed

Detská ohrádka je odlišná od bežnej postele so stranami. Dno je klasické, drevené alebo plastové. Na stranách, namiesto mriežky, je tkanina, niekedy s okami zo sieťoviny. Počas dňa sa toto ohrádka používa na hry. Jedná sa o ľahké prefabrikované konštrukcie, ktoré sú vhodné na nosenie so sebou. Ale odborníci odporúčajú častejšie zdieľať miesto na spanie a denné hry.

Posteľ na kolieskach

Ďalšia dobrá možnosť pre novorodencov. Ide o kompaktný ľahký dizajn.Často sa jedná o hliník alebo plast, pretože tieto materiály sú ľahšie a viac mobilné ako tuhý dub. S kolesami, je vhodné pohybovať okolo bytu alebo miestnosti, takže nemusíte neustále behať na kontrolu dieťa. Kolesá sú vybavené svorkami, ktoré vylučujú pravdepodobnosť, že staršie dieťa hodí posteľ.

Transformačné lôžko

\ t

Transformátory sú sofistikované moderné modely s mnohými regulátormi. Oni stoja viac, ale nakoniec sú výhodnejšie, pretože rastú s dieťaťom. Je to tiež najlepšia voľba, ak sa otázka úsporného miesta nachádza v popredí. Pre transformátory existujú dve možnosti:

Po prvé pre novorodencov. Kombinujú kolísku, prebaľovací pult a komodu. Takýto nákup je lacnejší a praktickejší ako celý nábytok, ktorý dieťa vyrastie v priebehu roka.

Druhou možnosťou sú lôžka, ktoré umožňujú zmeniť konfiguráciu. Postupom času sa zmenia na pohovku pre predškolákov. Najúspešnejšie modely budú trvať až 10 rokov. Ich jedinou nevýhodou je masivita.

Existujú aj plnohodnotní návrhári nábytku, ktorí kombinujú obe možnosti.

Pre staršie deti existujú transformátory v kombinácii s inými prvkami nábytku: komoda, zásuvky, pracovisko. Zaujímavou možnosťou pre školákov je podkrovná posteľ. Na spodnej úrovni pod ňou je výklenok s pracovným stolom a skrinkou. Vďaka tomuto úspornému priestoru môžete v miestnosti inštalovať niečo príjemnejšie a užitočnejšie. Napríklad, stenové tyče, prečasto chýba priestor v moderných apartmánoch.

Twin cots

Rodičia dvojčiat majú dve možnosti: kúpiť samostatné lôžka alebo jedno dvojča. Zvyčajne sa líšia len veľkosťou. V priemere je to 130x125 cm, sú tu modely s tenkým separátorom. Ale pre deti od 3 rokov vhodné poschodové postele. Dokonale šetria miesto v miestnosti a takmer vždy potešia deti.

Detské postieľky pre bábätká - foto

\ t

Vybrali sme veľa zaujímavých a krásnych príkladov detských postieľok pre novorodencov. Vidieť, porovnať a vybrať len to najlepšie pre vaše milované dieťa!