Pôsobivé farby na stenu (50 fotografií) \ t

Jeden z nových, ale už veľmi populárne možnosti dokončenia steny je dekoratívne texturované farby. Na rozdiel od svojich predchodcov, s ktorými steny získali štandardný hladký vzhľad, textúrna farba je schopná vytvoriť jedinečné trojrozmerné vzory. Zvláštnosť spočíva v originalite dekorácie - koniec koncov, každý pán aplikuje plátno s jednotlivými ťahmi, ktoré sa ťažko opakujú. Ďalej uvažujeme, čo sú textúry a ako s nimi pracovať.

Vlastnosti tvarovanej farby

Hlavným znakom všetkých tvarovaných atramentov, ktoré ich odlišujú od bežných, je objem. Reliéfy vzorov umožňujú vytvárať krásne nástenné plátna s individuálnym prístupom k dizajnu a pomáhajú skryť akékoľvek nedostatky vnútorných priečok. Textúrovaná hmota vyzerá ako priesvitná substancia a prekvapuje svojou výraznou silou, ktorá si zachováva povrch stien. Štruktúrované farby sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči rôznym vplyvom (teplotné extrémy, vysoká vlhkosť vzduchu, ultrafialové žiarenie), takže môžu byť bezpečne použité pri navrhovaní vnútorných a vonkajších obkladov, ktoré vydržia mnoho rokov.

Zmes obsahuje akrylovú bázu, do ktorej sa pridávajú rôzne prísady, aby sa napomohlo vytvoreniu reliéfneho plátna. Môžete ľahko získať ľubovoľný odtieň zachovaním požadovanej farby. Výhodou tohto typu povrchovej úpravy je jednoduchosť aplikácie. Každý môže pracovať s farbamidomov remeselník ďaleko od stavby. Niektorí dokonca zvládajú pripraviť kompozíciu sami doma.

Ďalším dôležitým bodom je, že nátery na textúry sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu a nevyvolávajú alergické reakcie, takže môžu byť bezpečne použité vo všetkých priestoroch vrátane detí.

Aké plnivá sa používajú

Ako sme už uviedli, štrukturálne zmesi majú plnivá rôznych typov, ktoré majú individuálne vlastnosti. Výrobné spoločnosti dnes ponúkajú štyri hlavné typy plnív, a to:

- Akryl - výplň poskytuje odolnosť voči väčšine vonkajších vplyvov;

- Silikón - znamená prítomnosť živíc s rovnakým názvom, ktoré poskytujú vysokú úroveň praktickosti;

- Základom je minerál - cement a vápno. Farby s takýmto zložením sú skvelé pre pouličné práce;

- Silikátové farby s takýmito plnidlami sa považujú za najdrahší materiál. To zahŕňa tekuté sklo, ktoré tvorí ochrannú povrchovú vrstvu, vďaka čomu sú kompozície vhodné pre vonkajšie dekorácie a v zložení textúrovaných farieb môžu byť žulové triesky, kovový prach, ktorý má reflexné vlastnosti, pigmenty, ktoré dávajú špeciálny perlový alebo hodvábny odtieň.

Zloženie možno vykonať samostatne doma. V tomto prípade budú hlavnými plnidlami bežnej akrylovej farbyžulové triesky, piliny alebo kremenný piesok (more a obyčajný nebude fungovať). Riziko takéhoto náteru textúry je, že je ťažké predpovedať konečný výsledok - môže skončiť veľmi odlišne od požadovaného výsledku. Preto, ak ste sa rozhodli urobiť takúto kompozíciu - začnite s malým množstvom, ozdobte skrytú časť steny. Ak sa vzhľad povrchu teší - môžete začať robiť veľkú časť.

Druhy tvarovaných farieb

\ t

Štruktúrovaná farba má svoje vlastné odrody, takže si môžete vybrať najvhodnejšiu kompozíciu na vytvorenie jedného alebo iného veľkolepého vzoru. Najobľúbenejšie sú:

1. Atacama. Farba obsahuje kovové triesky a kremenný piesok v rovnakom pomere. Kompozícia umožňuje dosiahnuť objem plátna, ktorý bude vybavený zamatovým podkladom.

2. Mizuri. Základ obsahuje modifikovaný škrob, ktorý umožňuje vytvoriť hladký a štruktúrovaný povrch.

3. Marseillský vosk. Ideálne pre každú miestnosť. Farba je dodatočne potiahnutá voskom a má ochranu proti vlhkosti a výparom.

4. Úľava. Má množstvo plnív, takže môžete ľahko vytvoriť rôzne reliéfy s rovnomernou stierkou.

Ako pracovať s textúrovanou farbou

Práca s textúrovanou farbou nepredstavuje osobitné ťažkosti - celý proces možno rozdeliť do niekoľkých etáp. Pred začatím by ste mali farbe dodať požadovaný odtieňšpeciálne kvapalné koncentrované farbivá. Potom pripravte nástroj.

Hlavný náter sa nanáša špachtľou a existuje mnoho možností na vytvorenie reliéfu. Figúrkový valec, ktorého povrch má konvexné vzory na primárnej vrstve, sa stane dobrým pomocníkom v práci. Tiež obvyklý valec s kožušinovou (penovou) tryskou, ktorý dáva drsnosť povrchu.

S pevnou kefou môžete na povrchoch aplikovať hlboký, vzácny reliéf pomocou vlnitých, rovných línií v prísnom alebo chaotickom poradí. Dokonca aj jednoduchá špongia alebo stlačený papier môže byť skvelým nástrojom pre tvorivosť - aplikujú raziace pohyby, čím dávajú povrchu určitý druh vlnky. Ak ste už vyzbrojení všetkým, čo potrebujete - dajte sa do práce.

Stupeň 1

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je umiestniť steny do poriadku, úplne odstrániť predchádzajúci kryt. Ak majú výrazné zakrivenie, vážne poškodenie s padajúcimi kusmi - tieto problémy musia byť upevnené a malé triesky a škrabance budú maskované silnou vrstvou reliéfnej farby.

Stupeň 2

Naneste vrstvu farby na pripravené steny kovovou alebo drevenou stierkou. Jeho hrúbka by nemala prekročiť 1,5 cm, je vhodné zvážiť, že niektoré formulácie sa neodporúčajú montovať pri veľmi vysokých alebo nízkych teplotách - výrobca musí nutne varovať.

Stupeň 3

Väčšinazodpovedný proces - vytvorenie pomoci. Je potrebné mať na pamäti, že farba schne do štvrť hodiny, takže práca by mala byť vykonaná dostatočne rýchlo, alebo s partnerom (jeden dá farbu, a druhý vytvorí vzor). Už sme uvažovali, ako vybrať nástroje na vytvorenie požadovaného vzoru plátna. Dodávame len to, že na zvýšenie efektu vyváženia farebnej palety je možné otvoriť hotový povrch voskom alebo lakom, ale až po 48 hodinách, aby bolo plátno úplne suché.

Textúrované farby na stenu - foto

Na záver ponúkame návštevu našej fotogalérie. Tu sú najlepšie príklady dizajnu a dekorácie stien s textúrami. Šťastné prezeranie!