Polyuretánová sieť: 80 fotografií a nápadov

Jednou z najobľúbenejších moderných metód zdobenia miestnosti sú polyuretánové výlisky, s ktorými môžete vytvoriť najkrajšie interiérové ​​dekorácie. Je potrebné poznamenať, že výzdoba priestorov vo vnútri i zvonku so štukom bola vždy považovaná za znak vynikajúcej chuti a materiálneho bohatstva. V článku sa budeme rozprávať o tom, aké formy môžu byť vyrobené zo štuku v rôznych interiéroch bytových domov a bytov.

Výhody polyuretánových výliskov

Pôvodný štuk bol vyrobený zo sadry. Výrobky mali slušný vzhľad, ale ich nevýhodou bola prítomnosť obmedzení v používaní. Polyuretánové štuky majú na rozdiel od svojho predchodcu rad pozitívnych vlastností, ako napríklad:

- vysoké dekoratívne vlastnosti s mnohými variáciami výkonu;

- Praktickosť - polyuretán je odolný voči mechanickým a klimatickým vplyvom, vďaka ktorým môže slúžiť dlhú dobu (a za niekoľko desaťročí nestratí svoj pôvodný vzhľad);

- Absencia žltosti a odlupovania;

- Odolnosť proti vlhkosti - materiál sa nebojí vlhkosti, takže rôzne miestnosti z neho môžu byť umiestnené v miestnostiach kuchyne, kúpeľne, ako aj na otvorených fasádach domov;

- Jednoduchá inštalácia práce - aby dekor z polyuretánové štuky, nepotrebujete špeciálnu sadu nástrojov. Súčasne, ak je dekor unavený a je potrebné ho vymeniť, dá sa ľahko odstrániť avytvoriť nový.

Okrem zohľadnených argumentov je možné uviesť aj nízke náklady na materiál, čo umožňuje nákup dekoratívnych predmetov každému, kto chce naplniť svoje obydlie sofistikovanosťou. Čo sa týka nevýhod, tu stojí za zmienku nízka odolnosť voči vysokým teplotám, v dôsledku čoho sa materiál začína topiť, takže pri umiestňovaní dekoru v priestoroch s nebezpečenstvom požiaru musíte byť veľmi opatrní (neodporúča sa montovať lištu nad sporák).

Ktorý povrch si vybrať

Akékoľvek polyuretánové výrobky vrátane štuku môžu mať jeden z dvoch typov povrchov: brúsených alebo laminovaných. Laminované prvky majú určité obmedzenia v používaní: môžu byť použité len na výzdobu interiéru. Aby sa dosiahol určitý odtieň, sú vhodné len farby, ktoré neobsahujú aktívne chemické prvky, čo často sťažuje dekoráciu. Výrobky vyzerajú, akoby boli pokryté snehovo bielym filmom.

Situácia je úplne odlišná od pozemného štuku z polyuretánu, ktorý poskytuje oveľa viac príležitostí na dekoráciu. Vo výrobnom procese je materiál potiahnutý špeciálnymi základnými roztokmi, ktoré umožňujú v budúcnosti aplikovať rôzne farbiace zmesi. Osadené dekorácie, natreté drevenými alebo kamennými farbami, ako aj vrstvou pieskovcového povlaku alebo pôsobením malých trhlín, pôsobia veľmi pôsobivo. Pôda štuk môžeNa použitie v akýchkoľvek podmienkach - na výzdobu priestranných interiérov a fasád štýlových domov. Výber bude závisieť od toho, kde sa má materiál použiť a či bude potrebovať komplikovanú dekoráciu.

Polyuretánová sieťovina v interiéri

\ t

Jednou z dôležitých výhod tohto materiálu je jeho veľká rozmanitosť, ktorá vám umožňuje vytvárať zdobenie: oblúky, rímsy, stĺpy a pod. Na vytvorenie jedinečného architektonického súboru môžete na trhu nájsť celkovú tvarovanú kompozíciu zloženú z veľkého množstva prvkov.

Ovesy

Ozdoby sú nejakým podstavcom pre povrch stropu, ktorý vytvára jeho spoje so stenami. Môžu byť hladké alebo majú rôzne ozdoby, vzory. V tomto prípade sa často používajú špeciálne záclonové tyče. Vyrobené z flexibilného polyuretánu, ktorý obsahuje gumu, poskytujú viac príležitostí na vytváranie rôznych kriviek, pretože dokážu prakticky nadobudnúť akýkoľvek tvar.

Lišty

Toto krásne slovo sa používa na pomenovanie výliskov pre steny alebo stropy, ktorých hlavnou úlohou je označiť okraje, ozdobiť spoje rôznych materiálov alebo lemovať vložky. Lišty v moderných interiérových štýloch majú zvyčajne na rozdiel od klasických zborov zjednodušený vzhľad bez zbytočných vzorov a ozdôb.

Vlysy

Vlysy môžu byť stenové alebo stropné. V každom prípade predstavujúsú pomerne široké (15 - 30 cm) pruhy obsahujúce vzorované kompozície. Výrazne zdobia povrch, dodávajú im pôvab a ľahkosť. Pri výbere je dôležité vybrať si obrázky vlysu, ktoré najlepšie vyhovujú štýlu interiéru.

Kapitály

Tento druh šperkov sa považuje za dosť zložitý. Takýto štuk vyrobený z polyuretánu, ktorý má vzhľad podporného prvku, nie je schopný odolať veľkému množstvu hmotnosti, ale jeho pevnosť je dosť malá na to, aby sa dala nainštalovať malá dekoratívna lampa alebo váza. Hlavné mestá často hrajú čisto dekoratívnu úlohu, najmä v klasickom, barokovom a antickom štýle.

Pilastre

Tieto prvky majú podobu mierne vypuklých polovičných stĺpcov. Vzhľadom k malej hrúbke, oni absolútne neporiadok do priestoru, ale dať mu nejaké poznámky veľkoleposti. Okrem toho sa pilastre často aktívne podieľajú na rozdelení priestoru na funkčné oblasti.

Zásuvky

\ t

Keďže centrálne stropné svietidlo vo forme lustra existuje v mnohých apartmánoch, môžete ho rozmaznávať dodatočnou dekoráciou zdobením zásuvky. Tento prvok, ako žiadny iný, môže zdôrazniť dôstojnosť lustra, jeho krásu a eleganciu. Najobľúbenejšie formy zásuviek sú okrúhle, ale na požiadanie sú možné aj iné možnosti. Okrem dekorácie, zásuvka dokonale "maskuje" miesto pripojenia osvetľovacieho zariadenia k stropu.

Nápady pre interiéry rôznych miestností

Skúsení dizajnéri dokážu „prispôsobiť“ prvky štukového výlisku do akéhokoľvek vnútorného štýlu, od klasických, pozlátených alebo bronzových detailov, až po modernitu - minimalistické štukové výlisky dverí, stropné rímsy, vybavené dodatočným osvetlením a balustrády. Štukové výlisky môžu v interiéroch vyzerať inak a my sa na to budeme viac zameriavať.

Polyuretánová štiepka v obývacej izbe

Pri navrhovaní obydlia sa spravidla venuje najväčšia pozornosť obývacia izba, pretože tu majitelia preukazujú svoj životný štýl, takže výzdoba hrá dôležitú úlohu. V priestranných sálach často nájdete štuky - zdôrazňuje luxus a ohromujúcu estetiku miestnosti. Môže byť použitý pre stropy a steny, ako rám pre krb a dokonca aj moderné technológie. Elegantné priestorové výlisky "rozbijú" do zón a stĺpy a veľké písmená úplne nahradia nedostatok vnútorných dverí medzi obývacou izbou a kuchyňou. Kľúčovým bodom môže byť luxusná zásuvka pre lustre.

Polyuretánová štiepka v spálni

Spálňa je miestnosť, ktorá by mala najlepšie prispieť k pokojnému odpočinku a bez ohľadu na zvolený štýl potrebuje teplú a útulnú atmosféru. Rám môže dať spálni špeciálny komfort a „oživiť“ interiér s jeho pomocnými doplnkami a dekoratívnymi prvkami. V malomV miestnostiach s nízkymi stropmi je lepšie opustiť svieži vlysy v prospech prísnych výliskov a výliskov, s ktorými mimochodom môžete priestor rozdeliť, vyhradiť priestor v čele postele, zdôrazniť estetiku okenných textílií. Vo veľkých spálňach môžete aplikovať komplexné výlisky z polyuretánu.

Polyuretánová štiepka na chodbe

Vstupná hala je prvou izbou v byte alebo dome, kde hosť vstupuje, takže jeho výzdoba si vyžaduje osobitný prístup. Keďže tieto priestory často nemajú veľké rozmery, je ťažké „vstúpiť“ do komplexných alebo dimenzionálnych dekorácií a na záchranu prichádza štukatúra. Elegantný a neprehľadný priestor, stáva sa priaznivo rozlišujúcim prvkom, ktorý výrazne oživuje prázdne steny a stropy. Vo vstupnej hale je štuková lišta navrhnutá tak, aby rámovala dvere, spoje plôch. Vyzerá krásne zrkadlo dekorácie štukové hrany. Môžete maľovať výlisky a rímsy vo farbe, ktorá sa líši od hlavného tónu povrchovej úpravy - tak dekor vynikne a geometricky usporiada priestor.

Polyuretánová štiepka v škôlke

Pri umiestňovaní detských polyuretánových výliskov sa stáva ziskovým spôsobom, ako ozdobiť z niekoľkých dôvodov: všetky prvky sú celkom ľahké, takže ak sa dieťaťu podarí odtrhnúť nejaké detaily, nebude to zranené; Pôda štuky ľahko maľované s akýmkoľvek zložením, čo umožňujevytvoriť svetlý interiér. Rímsy, výlisky pre deti možno ľahko rozdeliť do zón a pomocou veľkých písmen vytvoriť pekné poličky na hračky a upomienkové predmety.

Polyuretánová štiepka v kúpeľni

Po začatí opravy bytu mnohí len naposledy rozmýšľajú o tom, ako zariadiť kúpeľňu. A je to márne, pretože je to prvé, čo nás prebúdza po sladkom sne ráno a „doprovod do postele“ večer. Kúpeľňa dizajn by mal byť najviac priateľský, pohodlný a krásny, prosím oko, upokojiť a fandiť, ​​zatiaľ čo pri ošetrení vodou. Polyuretánová sieťovina môže adekvátne ozdobiť nielen priestranné izby, ale aj malé miestnosti, čo je jej hlavnou výhodou. Ďalšou významnou výhodou je vynikajúca materiálová tolerancia podmienok s vysokou vlhkosťou. Vo veľkých domoch súkromných domov možno najkomplexnejšie zloženie použiť s výzdobou štukových zrkadiel, okien, stĺpov, označujúcich písmo, atď. Pre menšie miestnosti sa používajú hrubšie závesové tyče, výlisky, ktoré oddeľujú zóny.

Polyuretánová štiepka v kuchyni

Vnútri kuchyne, aj tie najmenšie, výlisky vytvoria osobitnú atmosféru určitej slávnosti, ktorá bude proces varenia veselejší. Najčastejšie farba štukovej lišty zodpovedá odtieňom kompletnej kuchyne. Pri výrobe kuchynskej miestnosti je potrebné si uvedomiť, že štukatúranie je možné uzavrieť výfukové a ventilačné systémy.

Polyuretánová sieťovina - foto

Napriek starovekému, možno povedať, staroveku, štuky ešte nestratí svoj význam pre tento deň, a vynález nových materiálov umožňuje dlhodobo zachovať vynikajúcu krásu dekoratívnych prvkov. Odporúčame Vám, aby ste sa v ďalšej galérii, kde sa prezentujú najlepšie fotografie úspešných prác, zoznámili s rôznymi variáciami dizajnu štuku z polyuretánu. Šťastné prezeranie!