Pohovky s ortopedickým matracom (75+ fotografií)

Pohovka s ortopedickým matracom je nádhernou modernou verziou čalúneného nábytku pre pohodlný spánok, ktorý kombinuje všetky najlepšie vlastnosti postele. Objavil sa na našom trhu nie je to tak dávno, tento kus nábytku získal popularitu medzi kupujúcimi, v ktorom dôležitú úlohu zohrávala široká škála modelov. V článku sa pozrieme na to, aké sú vlastnosti a výhody sedacích súprav s ortopedickým matracom, ich variácie a tiež užitočné tipy, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť.

Kľúčové vlastnosti

Charakteristickým znakom ortopedických pohoviek je prítomnosť špeciálneho ortopedického povrchu, ktorý je schopný držať ľudskú chrbticu v správnej polohe počas spánku alebo odpočinku. Aj keď sa rozhodnete stráviť čas posedením pri sledovaní svojho obľúbeného vybavenia, pohodlný dizajn zabezpečí rovnomerné rozloženie nákladu v celom tele.

Konštruktívne rozdiely

Základom ortopedickej pohovky sú drevené lamely - lamely, ktoré podopierajú matrac. Môžu mať rôznu šírku a umiestnenie, ale práve lamely poskytujú vysoké anatomické vlastnosti nábytku. Matrace ortopedických pohoviek majú rôzne plnivá, ale latex (prírodný a syntetický), kokosový orech (kokosový orech) a struttofiber obsahujúci vlnu a bambusové vlákna sú považované za najlepšie.

Na základni matracajeden z dvoch typov pružinových blokov môže byť umiestnený: závislé (všetky pružiny sú vzájomne prepojené) a nezávislé, kde každá pružina má svoje vlastné vrecko. Najlepšie uznávané nezávislé systémy, pretože poskytujú najlepšiu jednotnú podporu tela.

Výhody

Okrem vyššie uvedených výhod majú pohovky s ortopedickým matracom ďalšie dôležité výhody, a to:

- Masážny účinok, ktorý podporuje lepšiu relaxáciu po náročnom dni;

- Prítomnosť špeciálnej mriežky v konštrukcii poskytuje vynikajúcu obojstrannú ventiláciu, ktorá vylučuje možnosť výskytu húb alebo plesní;

- Existencia posilneného rámca poskytujúceho dlhú životnosť nábytku;

- Nízka hmotnosť a veľkosť - pohovka sa dá ľahko premiestniť inštaláciou na správnom mieste miestnosti. Keď je zložený, je pomerne kompaktný, môže byť umiestnený v štúdiovom byte, kde počas dňa to bude nábytok pre obývaciu časť av noci, s použitím jednoduchého transformačného mechanizmu, sa zmení na pohodlnú posteľ na spanie;

- Prítomnosť dodatočných konštrukčných prvkov (škatule, výklenky) poskytuje dodatočný úložný priestor pre posteľnú bielizeň a iné doplnky;

- Široká škála modelov;

- Vysoko kvalitné materiály - nábytok je vyrobený z hypoalergénnych materiálov, ktoré nespôsobujú nežiaduce reakcie organizmu a neabsorbujú pachy.

Samozrejme, takýto zoznam výhod ortopedickej liečbypohovky nemôžu zanechať ľahostajní ani tí najodvážnejší skeptici. Stojí však za to zvážiť jednu veľkú nevýhodu - vysoké náklady, ktoré sú oveľa vyššie ako cena konvenčných konštrukcií, najmä ak má model kompletné ortopedické vankúše na spanie alebo doplnkové funkcie na úpravu lamiel, ľahkej masáže atď.

Typy pohoviek s ortopedickým matracom

\ t

V súčasnosti existuje veľký výber ortopedických pohoviek. Modely sa líšia rôznymi spôsobmi, môžu mať rôzne veľkosti - od najmenších detských sedačiek až po priestranné postele. Aj pohovky majú rôzny tvar - v závislosti od usporiadania miestnosti a pohodlia umiestnenia si môžete vybrať lineárny alebo uhlový dizajn. Ale hlavný rozdiel je stále v transformačných mechanizmoch, podľa ktorých sa rozlišujú najpopulárnejšie modely:

1. „Kniha“. Konštrukcia takejto pohovky je pre väčšinu z nás známa, pretože existuje na trhu už dlhú dobu a je považovaná za klasickú. Ak chcete pohovku premeniť na priestrannú posteľ na spanie, je potrebné vysoko zdvihnúť sedadlo, až kým operadlo nebude mať horizontálnu polohu. Potom musíte sklopiť sedadlo, mierne ho zatlačiť. V priebehu rokov, pohovka kniha získala nové spôsoby transformácie, napríklad, jeden z nich navrhuje model, kde musíte tlačiť na sedadlo, a chrbát padá na svoje miesto na jeho vlastné.

2. „Eurobook“. Tento typ pohovky možno nazvať výsledkom vývoja klasického"Knihy". Podstatou usporiadania je, že všetky vankúše sú odstránené z pohovky, sedadlo je vytiahnuté pomocou špeciálnej šnúry a zadná časť je vložená do prázdneho priestoru. Tento mechanizmus sa považuje za spoľahlivejší.

3. „Dolphin“. Najčastejšie sa táto metóda transformácie nachádza v uhlových štruktúrach, hoci sa môžu pochváliť aj niektoré lineárne pohovky. Myšlienkou usporiadania je prítomnosť posuvného bloku, ktorým je pohovka premenená na posteľ.

4. „Click-klyak“. Takáto dizajnová pohovka bola prijatá vďaka charakteristickému zvuku, ktorý vydáva nábytok pri rozbaľovaní. Ak chcete získať posteľ, musíte zdvihnúť sedadlo, kým nezacvakne, potom ho spustiť. Výhodou tohto typu pohovky je neprítomnosť medzery medzi sedadlom a chrbtom, takže miesto na spanie zostáva úplne vyrovnané. Ak má model lakťové opierky, musí sa najprv rozšíriť.

5. „Akordeón“. Transformácia pohovky-akordeón je pomerne jednoduchá - musíte zvýšiť sedadlo a s určitým úsilím ho vytiahnuť smerom k sebe, potom bude mechanizmus fungovať nezávisle. Lôžko počas procesu je napnuté ako akordeón, čo je dôvod, prečo model dostal svoje meno. Priestor na bielizeň sa nachádza v zadnej časti a samotný mechanizmus sa považuje za pomerne stabilný.

6. „francúzska postieľka“. Platforma na spanie v takýchto modeloch je reprezentovaná tromi oddeleniami. Ak chcete rozšíriť pohovku, musíte ťahať za okraj sedadla. Podobné pohovkydobré pre príležitostné použitie, ale nie pre každodenné použitie, pretože mechanizmus sa rýchlo opotrebováva. Okrem toho, povrch má aspoň malé, ale stále nepravidelnosti, ale v zloženom stave, takýto nábytok je pomerne kompaktný.

7. „americké skladacie lôžko“ alebo „sedafleks“. Tento typ je podobný predchádzajúcemu typu („French clamshell“). Rozdiel je v tom, že existujú len dve časti, nie tri, a matrac je omnoho hrubší.

Takáto rôznorodosť modelov vám umožňuje vybrať najvhodnejšiu možnosť pre individuálne použitie. Ak je pohovka kúpená pre dieťa, je dôležité vziať do úvahy, že deti rastú pomerne rýchlo, a je vhodné okamžite vziať väčší model. Pokiaľ ide o mechanizmus usporiadania, potom, ako sa ukazuje prax, deti sú oveľa ľahšie zvládať také modely ako „delfín“ alebo „americká skladacia posteľ“.

Ako si vybrať ortopedickú pohovku

Voľba pohovky s ortopedickým matracom sa musí pristupovať obzvlášť úzkostlivo, pretože to, ako pohodlne bude spiace lôžko, výrazne ovplyvní vašu pohodu, náladu a veselosť na celý nasledujúci deň.

Technické body

Po prvé, rozhodnúť o veľkosti - pohovka by mala harmonicky "fit" do situácie, bez vytvorenia hromadu miestnosti v miestnosti. Keď sa rozloží, posteľ by mala byť dostatočne priestranná, takže aj pred nákupom je lepšie si ľahnúť a skontrolovať pohodlie nábytku, ako sa hovorí, „na vlastnej koži“. Tiež potrebnévykonajte potrebné merania miestnosti, v ktorej bude pohovka nainštalovaná. Toto berie do úvahy potrebnú plochu pre skladaný nábytok a dostupnosť priestoru pre plnú dispozíciu.

Ďalej venujeme osobitnú pozornosť fungovaniu transformačného mechanizmu, počas ktorého by nemal byť počuteľný hluk, pískanie a procesy skladania a skladania by sa mali uskutočňovať ľahko a hladko, bez ťažkostí.

Pri výbere ortopedickej pohovky je dôležité dávať pozor na tuhosť matraca - mala by zodpovedať veku a telesu osoby, ktorá na nej spí. Napríklad, študenti sú odporúčaní tesnejšie matrace, ktoré prispievajú k tvorbe správnej držanie tela a prevenciu skoliózy. Starším ľuďom, najmä ženám, sa odporúča spať na mäkších matracoch. Ak sú ortopedické vankúše zakúpené spolu s pohovkou, ani im nebude zabránené „testovať“ pred nákupom po tom, čo na ne leží štvrtina hodiny. Nesprávna výška vankúša môže viesť k bolestiam hlavy, migrénam, problémom s stavcami krčnej oblasti.

Dizajn

Výber pohovky s ortopedickým matracom je dôležité správne zvoliť jej farbu a tvar, pretože nábytok bude významným prvkom interiéru. Pohovka môže harmonicky podporovať celkový dizajn, zlúčenie do spoločnej palety, alebo naopak, stať sa kontrastným prvkom. Taká technika, keď svetlá pohovka vymedzuje územie obývacej izby alebo spálne, sa často používa vštúdiové apartmány. Nábytok by mal zodpovedať základnému konceptu interiérového dizajnu, napríklad pohovka s tradičným tvarom (obdĺžniková alebo zaoblená), mierne zakrivený chrbát a podrúčky vyhovujú klasickému vzhľadu. Farebná paleta je zvyčajne obmedzená: bielošedá, béžovo-hnedá s prítomnosťou retro výtlačkov.

Perfektným opakom sú ortopedické pohovky v minimalistických smeroch, kde majú modely skôr lakonický vzhľad. Neexistuje takmer žiadny dekor, všetko je štýlové, pohodlné a elegantné.

Moderné rozlišuje prítomnosť drahých materiálov, hladkých línií, zvlnených obrysov, prírodných motívov v scenérii. Ortopedická pohovka v tomto smere môže mať kožené čalúnenie alebo vyrobené z vysoko kvalitnej prírodnej tkaniny. Farebná paleta je úplne rôznorodá - od pastelových až po nasýtené kontrastné tóny.

Výrobcovia

Dnes v obchodoch si môžete kúpiť nábytok ako domáci, ako zahraniční výrobcovia. Obzvlášť populárne sú európske modely - to je spôsobené vysokou úrovňou kontroly kvality nábytku vyrobeného v týchto krajinách. Má, samozrejme, vyššie náklady, ale zakúpením takejto pohovky s ortopedickým matracom si môžete byť istí, že nábytok vydrží dlho a nepoškodí vaše zdravie. Medzi nábytkárskymi spoločnosťami zaoberajúcimi sa výrobou ortopedických pohoviek sú najobľúbenejšie a najspoľahlivejšie::

Busnelli je talianska výrobná spoločnosť, ktorá ponúka veľký sortiment špičkového nábytku. Tu nájdete modely rôznych typov transformácií ("delfín", "click-klyak", "eurobook") s trvanlivými mechanizmami, pohodlnými ortopedickými matracmi a vynikajúcim dizajnom;

Anderssen je ruská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou kvalitného nábytku. Ortopedické pohovky sú odolné voči mechanickému namáhaniu, mechanizmy sa vyznačujú dlhou životnosťou, ako napríklad matracmi, ktoré budú trvať najmenej 15 rokov;

Bali je továreň v Nemecku, ktorá vyrába vynikajúce modely ortopedických pohoviek, z ktorých väčšina sa vyváža do Švajčiarska a iných európskych krajín. Charakteristickým znakom nábytku je prítomnosť vysoko kvalitných ortopedických mreží a ortopedických matracov svetoznámej továrne Medicott. Sortiment zahŕňa zaujímavé modely, ktoré sa pri transformácii premenia na dve oddelené postele;

VOX - poľská spoločnosť, ktorej kvalita nie je horšia, ale má pomerne rozumnú cenu v porovnaní s výrobkami iných európskych značiek a vo svojej krajine má vedúcu pozíciu;

Pinskdrev - bieloruský výrobca, ktorý sa zaoberá vydávaním rozpočtových aj luxusných modelov. Továreň existuje od konca XIX storočia, neúnavne potvrdzujúce vysokú kvalitu svojich výrobkov vo veľkom dopyte.

Pohovky s ortopedickým matracom - foto

\ t

Ďalšie preskúmanie odporúčame pokračovať v našej galérii. Tu sme sa snažili zbierať najlepšie fotografie rôznych modelov sedacích súprav s ortopedickým matracom, medzi ktorými si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť pre seba. Šťastné prezeranie!