Plot z vlnitej DIY (70+ fotografií)

Plot na mieste nielenže zohráva úlohu oplotenia staveniska, ale plní aj funkciu ochrany domu pred vonkajšími zásahmi a navrhnutý s chuťou je schopný priviesť na súkromný pozemok, jeho krajinu, individuálny dotyk dekoru. Každý majiteľ chce mať solídny a spoľahlivý plot za prijateľnú cenu, takže sa každoročne zvyšuje popularita vlnitých plotov, ktoré plne spĺňajú všetky tieto požiadavky. V našom článku vám povieme, aké sú ploty z vlnitej lepenky, a tiež zvážte možnosť jej konštrukcie vlastnými rukami.

Výhody vlnitých plotov

\ t

Jednou z hlavných výhod plotov z profilovaných oceľových plechov je ich odolnosť voči rôznym prírodným javom. Dokonca aj vo výrobnom štádiu sa materiál podrobuje dôkladnému spracovaniu: vlnitá forma ho robí čo najstabilnejším a ďalšie povlaky poskytujú odolnosť proti vlhkosti a ultrafialovým lúčom. Vďaka tomu nie je profesionálna podlaha odolná voči korózii a vyblednutiu, čo zaručuje dlhú životnosť, odhadovanú na desaťročia. Ďalšou nespornou výhodou je nízka hmotnosť plechov, takže sa ľahko prepravujú a inštalujú samostatne. Okrem toho, náklady na materiál nie je vysoká, a ktokoľvek môže postaviť plot na to na mieste.

Terasy majú príjemné estetické vlastnosti. Je prezentovaný výrobcom v rôznych farebných interpretáciách, a je tiež ľahko maľovať.Moderný materiál môže mať farbu, ktorá imituje kameň, tehlu alebo drevo, ktoré vyzerá celkom pekne a moderne. A odlíšiť "falošný" je možné len z blízkeho dosahu. Za zmienku tiež stojí, že profilovaná fólia perfektne kombinuje s prírodnými materiálmi (kameň, drevo), z ktorých sa často vyrábajú nosné stĺpy. Oceľové plechy sú kované so špeciálnou eleganciou a rafinovanosťou. Mnohí sa domnievajú, že potešenie z oplotenia s výkovkom je dosť drahé, ale nie je potrebné kupovať celkovú kovanú opláštenie panelov, môžete si kúpiť jednotlivé drobné predmety, ktoré sa stanú lacnou dekoráciou.

Druhy plotov z vlnitej lepenky

\ t

Premýšľate o inštalácii oplotenia z vlnitej podlahy na vašej stránke, musíte sa rozhodnúť, či bude pevný, keď sú nosné stĺpiky skryté panelmi, alebo s otvorenými, prípadne dekoratívnymi stĺpmi. Plot z vlnitej lepenky má rôzne možnosti inštalácie v závislosti od toho, do akej miery sú rozdelené do štyroch hlavných skupín:

1. Na podperách. Spôsob usporiadania bariér na pilieroch sa považuje za najjednoduchší z hľadiska výkonu a tým aj najprístupnejší. V tomto prípade sa kovové a niekedy aj drevené podpery montujú vertikálne do jamiek a nalievajú sa tekutým cementom. Potom sa vytvorí ďalšia štruktúra.

2. Na pilótach skrutiek. Tento spôsob inštalácie zahŕňa "priskrutkovanie" hromady do pôdy do dostatočne veľkej hĺbky. Je to najúčinnejšie v oblastiach s terénnymi vlastnosťami, ako ajbažinatá zem. Kovové nosné stĺpiky sa môžu používať viac ako raz.

3. S nadáciou. Usporiadanie plota na základni zabezpečí dodatočnú spoľahlivosť rámu. Odborníci sa domnievajú, že takýto plot bude najviac odolný voči vetru. Najčastejšie dochádza k liatiu betónových nosičov s použitím výstuže a debnenia, aj keď je možné použiť aj železobetónové tvárnice. V záverečnej fáze sú podpery so základom konfrontované s tehlovými, kamennými a inými dokončovacími materiálmi.

4. Integrovaný. Tento typ konštrukcie zahŕňa výstavbu plota s nadáciou, základňu a tehlový podklad. Je to najspoľahlivejší spôsob, ale aj najdrahší. Spočiatku tvoria základ, na ktorom je položený suterén, a nosné tehlové stĺpy môžu mať oceľové rúry v konštrukcii, aby sa zabezpečila ich trvanlivosť.

Uskutočnenie oplotenia z vlnitej lepenky sa môže uskutočniť dvomi spôsobmi, keď sú listy stohované vodorovne alebo zvisle, čo je priamo závislé od osobných preferencií vlastníkov lokality.

Urobiť plot z vlnitej lepenky vlastnými rukami

Ako sme už povedali, vďaka svojej jednoduchosti a súladu so spracovaním profesionálni podlahoviny široko využívajú remeselníci v stavebných prácach. A to sa používa nielen na výstavbu plotov, ale aj v konštrukcii strechy, fasád, takže je dôležité zvoliť správny materiál, ktorý má pomerne veľa odrôd. Ďalej budeme postupne zvažovať, ako vybudovať plot z vlnitej lepenky a čo na tobude potrebné.

Príprava materiálu a nástrojov

Prvým krokom je získanie potrebných materiálov a nástrojov. Existuje niekoľko druhov profesionálnych plechov, ktoré sa líšia hrúbkou a výškou zvlnenia. Každý druh má svoj vlastný štítok s písmenom a číslami. Kapitál „H“ znamená, že odborný list je nosný, má najvyššiu pevnosť a používa sa ako krytinový materiál, výroba kontajnerov, atď. Nie je vhodné používať tento materiál na stavbu plotov. Ak označenie začína písmenom „C“, znamená to, že profesionálny hárok je stena (používa sa na obloženie stien) a má priemernú hrúbku plechu. Z tejto kategórie je materiál vybraný na výstavbu spoľahlivého plota. K dispozícii je tiež profesionálna podlaha s označením "NS", ktorá sa vzťahuje na univerzálne stavebné materiály. Používa sa na vytvorenie prístreškov, oplotenie staveniska. Jeho cena je pomerne vysoká, takže sa nepoužíva na výstavbu plotov na súkromných územiach.

Takže po zastavení na stene profesionálnym listom zostáva určiť čísla značiek, ktoré určujú výšku zvlnenia. Na vytvorenie robustného a odolného dizajnu je najlepšie vybrať materiál zo série C18, C20 alebo C21. Takéto fólie majú dostatočné vlastnosti a prijateľné náklady. Počet listov potrebných na montáž je pomerne jednoduchý na výpočet: je potrebné rozdeliť dĺžku celého plota o šírku jedného pásu.

Okrem vlnitej lepenky, \ tbudete tiež potrebovať podporné stĺpy a priečne oneskorenia, z ktorých sa vytvorí kostra. Je žiaduce, aby vzdialenosť medzi podperami nepresiahla 2,5 - 3 m, inak bude konštrukcia musieť byť dodaná s veľkým počtom priečok, aby sa zabránilo vetru. Na nosné prvky sa najčastejšie používajú rúrky s priemerom 60–100 mm a pre priečky sa používajú štvorcové prierezové polená s rozmermi 40x40x2 mm alebo 40x20x2 mm.

Okrem toho je potrebné nakupovať cement, piesok a štrk, ako aj nádobu na odlievanie nosných stĺpikov. Ako upevňovacie prvky potrebujú kovové skrutky s gumovými tesneniami. Tiež je potrebné vopred pripraviť také príslušenstvo ako: úroveň budovy; lopatu alebo vrták na vytvorenie otvorov pre podpery; zvárací stroj, ktorý pomôže vybudovať najspoľahlivejší rám plota; drevené kolíky a silné lano; skrutkovač, nitovací stroj.

Po ukončení stavebných prác na plote bude potrebné celý kovový rám ošetriť antikoróznymi prostriedkami a natrieť, takže stojí za to sa postarať o nákup vhodných zlúčenín.

Ako urobiť značkovanie

Po prvé, je potrebné urobiť značenie budúcej štruktúry s osobitnou presnosťou. Tu môžete použiť kolíky, ktoré sú poháňané po celom obvode s rovnakou vzdialenosťou. Sú prepojené lanom - toto, takpovediac, je plotom alebo označením.

Inštalácia podpier

\ t

Ďalším krokom je inštalácia \ tk tomuto procesu treba pristupovať s osobitnou opatrnosťou. Pomocou lopaty alebo šneku vykopajte otvory v mieste každého kolíka. Ich hĺbka je od 1 do 1,5 m, v závislosti od toho, aká vysoká je konštrukcia (čím väčší je plot - tým hlbší otvor pre podperu). Podpery sú inštalované v hotových jamách v čistej zvislej polohe a sú naliate cementovou maltou. „Kamenný vankúš“ by mal byť 2/3 výšky diery, potom sa položí strešná krytina a piesok sa zovrie. V tomto stave sú opory ponechané niekoľko dní, kým nie sú úplne nastavené.

Vytvorenie rámu

\ t

Teraz je čas nainštalovať priečne nosníky, ktorých počet závisí od výšky konštrukcie. Každá zváračka sa s touto prácou dokonale vyrovná. Keď sa rám vytvorí, bude potrebné naplniť všetky švy, zaostávať a maľovať.

Inštalácia vlnitej lepenky

Je lepšie začať s upevňovaním vlnitých podláh zo vzdialeného rohu obvodu a pohybovať sa dopredu a prekrývať listy. Na upevnenie sa používajú samorezné skrutky (4 kusy na jeden meter) a silný skrutkovač. Pri tejto inštalácii je možné oplotenie vlnitého plechu považovať za úplné. Nasledujú estetické postupy - všetky škrabance, ktoré vznikli v priebehu práce, môžu byť ošetrené sprejovou farbou a samotný dizajn by mal byť dekorovaný.

Výzdoba plotu z vlnitej podlahy vlastnými rukami

\ t

Často sa stáva, že po vybudovaní spoľahlivého oplotenia z vlnitej podlahy na miestnom území, majiteľnapriek tomu zostáva nespokojný so svojou atraktivitou, zatiaľ čo plot je akýmsi vizitkom celej lokality. V tomto prípade môžete použiť niektoré dekoratívne triky.

Vzhľadom na to, že profesionálny hárok je dokonale kombinovaný s inými materiálmi, je možné podperné stĺpiky usporiadať so špeciálnymi plastovými panelmi napodobňujúcimi murivo rôznych farieb (biela, červená, červená atď.). Ďalšou možnosťou je urobiť kučeravé orezanie hornej časti plátna (zvyčajne je to oblúk).

Výrazným zlepšením vonkajšej estetiky plota môžu byť kresby. Najčastejšie zobrazujú krajiny, predstaviteľov flóry a fauny. Krásne vytvorené obrazy vytvorené airbrushing.

Umiestnenie kovaných prvkov na pozadí pevných profesionálnych listov je nepochybne vynikajúce. Obzvlášť elegantný vzhľad plotov, kde sú kované prvky prítomné nielen na plátne, ale aj ako nad nimi.

A nakoniec, každý plot môže byť ozdobený živými rastlinami. Kvitnúce exempláre sú inštalované na nosných stĺpoch, pred budovou sú vysadené rastliny rôznych výšok a plachta je zdobená šplhacími vzormi.

Ploty z vlnitej lepenky - foto

Ďalšie zoznámenie s odrodami vlnitých plotov odporúčame pokračovať v našej fotogalérii. Tu sú rôzne možnosti pre ploty, z ktorých môžete čerpať rôzne nápady na dizajn. Šťastné prezeranie!