Plastové panely do kúpeľne (85 fotografií) \ t

Renovácia kúpeľne v byte nie je o nič menej dôležitá ako každá iná, aj keď o nej mnohí uvažujú. Je to kúpeľňa, ktorá nás pozdravuje v dopoludňajších hodinách s osviežujúcou sprchou, vytvára krásnu náladu a doprovod do spálne vo večerných hodinách. Dizajn kúpeľne by mal byť premyslený do najmenšieho detailu, ale hlavnú úlohu samozrejme zohráva dekorácia miestnosti, ktorá určuje tón pre všetky následné dekorácie. Po celé desaťročia sa rozhodlo maľovať steny kúpeľne alebo ju ozdobiť keramickými obkladačkami a treba poznamenať, že takéto interiéry sú už dosť pekné. Moderné dokončovacie materiály sú plastové panely. Na trhu sa objavili až na začiatku 2000-tych rokov, ale teraz sú obľúbeným materiálom v mnohých dizajnérskych riešeniach.

Vlastnosti a výhody

Plastové panely sú dokonalým moderným povrchom na zdobenie kúpeľne. Táto miestnosť sa vyznačuje špeciálnou mikroklímou - tu je zvýšená vlhkosť, pokles teploty, akumulácia vápenatých usadenín, ktoré vyžadujú trvalé čistenie. Na základe týchto podmienok je možné zvoliť povrchové úpravy materiálu miestnosti. Čo je to tak dobré plastové panely do kúpeľne? Ak chcete pochopiť, zvážiť ich hlavné vlastnosti, a to:

- Vynikajúca odolnosť v podmienkach vysokej vlhkosti;
- Panely odolávajú teplotným extrémom bez toho, aby boli vystavené deformácii;
- Ľahko sa čistí - stačí ich z času na čas namočiťmôžete použiť akékoľvek čistiace prostriedky a čistiace prostriedky. Zvlášť dobré sú v tomto ohľade bezšvíkové panely, ktoré nemajú žiadne spoje, kde sa môžu usadzovať nečistoty a usadeniny;
- Plast môže obliekať nielen steny, ale aj strop, priestor pod vaňou a umývadlom, čo umožňuje usporiadať miestnosť v jednom obraze;
- Panely sa ľahko a rýchlo inštalujú bez potreby vyrovnania stien, pretože zakrývajú všetky nedostatky pod nimi;
- V prípade rozbitia súčiastok povrchovej úpravy možno fragment ľahko nahradiť novým, bez toho, aby sa vykonala celková oprava;
- Náklady na plastové panely sú oveľa nižšie ako iné obkladové materiály do kúpeľne, napríklad keramické obklady.

Okrem všetkých vyššie uvedených skutočností stojí za zmienku, že plastové panely poskytujú veľké príležitosti na dekoráciu - môžu byť položené v rôznych smeroch, zdobené vzormi, samolepkami v kombinácii s inými materiálmi na konečnú úpravu (farba, dlažba, textúrovaná omietka). Materiál má zároveň nevýhodu nízkej pevnosti. Spolu so všetkými výhodami sa však ukazuje, že je zanedbateľný a nahradenie rozbitého prvku, ako už bolo spomenuté, nebude ťažké.

Typy plastových panelov do kúpeľne

Plastové panely sa uvádzajú na trh vo veľkom sortimente. Jedna z klasifikácií ich rozdeľuje na steny a stropy, ktoré majú menšiu hrúbku a pevnosť, ale nižšiu hmotnosť. Ak je určený na plášť celej kúpeľne s plastom, potom panelymali by mať inú textúru - matný strop bude zodpovedať lesklým stenám a naopak, je lepšie zvoliť lesklé stropné panely pre textúrované steny.

V závislosti od veľkosti a spôsobu montáže

Plastové panely predstavujú tri hlavné typy, z ktorých každá má rôznu veľkosť a tvar. Na opravy v kúpeľni je možné použiť nasledujúce typy:

Rackové lopatky sú veľmi podobné šindľovi, pripomínajúce obdĺžnikové dosky. Moderné modely sú vybavené špeciálnymi uzamykacími spojmi podľa európskych noriem. Hoci sú spoje dobre utesnené, švy sú jasne viditeľné. Racková bielizeň sa najčastejšie vyrába v bielej farbe, hoci nie sú vylúčené farebné možnosti;

Kachľové panely sú externe podobné dlaždiciam, pomerne ľahké a často sa používajú na vytváranie vzorovaných kompozícií. Sú reprezentované štvorcovými alebo obdĺžnikovými pretiahnutými tvarmi, ktoré môžu dosahovať veľkosti 80x400 cm (používané na dokončovanie veľkých plôch);

Leafy - najvyhľadávanejšia forma dizajnu kúpeľní. V podstate sa predávajú s už vytlačeným vzorom, ktorý sa počas inštalácie preloží, ako sú hádanky. Plachty sa upevňujú jeden po druhom bez väčších ťažkostí.

Voľba jedného alebo iného typu panelu závisí od zamýšľaného vyhotovenia miestnosti, ktorá sa musí vopred dôkladne premyslieť. Pri dokončovaní sa môžete stretnúť a rôzne kombinácie, ktoré tvoria významnú rozmanitosť v interiéri.

Textílie z PVC do kúpeľne

Plastové panely predstavujú dva hlavné typy povrchov - matné a lesklé. Matné plátno má štýlový moderný vzhľad, schopný úspešne napodobňovať tapetu a také prírodné materiály ako drevo, kameň. Sú príjemné na dotyk a sú veľmi odolné. To je na matné plátno spôsobiť rôzne vzory.

Lesklý povlak so špeciálnym lakom, ktorý dodáva špeciálny lesk, tak harmonicky zapadá do moderných interiérov. Takéto panely sa často používajú v malých miestnostiach, pretože lesklé povrchy prispievajú k vizuálnej expanzii priestoru.

3D plastové kúpeľňové panely

Inovatívne materiály sú plastové panely s 3D vzormi, ktoré vyzerajú celkom luxusne, originálne a reprezentatívne. Ich vlastnosťou je trojrozmerný obraz, ktorý vytvára efekt "živých" stien. S pomocou dokončenia kúpeľne s týmto materiálom, môžete vizuálne rozšíriť priestor, rozdeliť ho do zón. Výkresy môžu byť úplne rôznorodé: vzory, ozdoby, geometrické prvky, obrazy flóry a fauny.

Nápady na dizajn

V tejto časti sa budeme zaoberať rôznymi možnosťami dekorácie kúpeľne s PVC panelmi. Stojí za zmienku, že voľba svetlých farieb výrazne zvýši priestor na vizuálnej úrovni. Ak položíte lamely na steny zvisle - miestnosť sa bude zdať vyššia, a ak je vodorovná - širšia.Krása dizajnu stien kúpeľne s plastovými panelmi môže byť zvýraznená zrkadlom alebo roštovým stropom, čo vytvára efekt štýlového prostredia.

Plastové panely so vzorom

\ t

Monotónny dizajn kúpeľne sa môže zdať nudný, najmä ak je miestnosť dosť priestranná. V tomto prípade prídu kresby na záchranu, ktoré urobia z rôznych nudných prostredí a zúčastnia sa na územnom plánovaní. Výkres na paneli je možné aplikovať farbami alebo modernou fotografickou metódou. Obrazy môžu vydávať stenu nad font, umývadlo, vytvárať skutočné majstrovské diela, tzv nástenné.

Lepenie filmom a nálepkami

\ t

Ďalší spôsob, ako pridať do interiéru kúpeľne rozmanitosť, je prilepenie plastových panelov natieracím filmom alebo použitie vinylových samolepiek, ktoré je možné zakúpiť v predaji alebo na objednávku. Navrhovanie stien týmto spôsobom je pomerne jednoduché - dá sa to urobiť nezávisle bez prilákania špecialistov. Správny výber vhodného vzoru podporí celkový dizajnový štýl. Ak chcete zmeniť koncepciu dizajnu, môžete ľahko odstrániť vložené obrázky z povrchu a použiť nové.

Kombinácia farieb

Ak obrazy na paneloch nie sú zahrnuté v scenári návrhu, vnútorné púšte môžu byť zriedené kombináciou rôznych farieb a odtieňov panelov. Táto metóda je vhodná ako pre zdobenie priestoru, tak aj pre jeho zonáciu.

Je to tu správnekombinovať palety. Napríklad modrá farba dokonale ladí s bielym, čiernym a jeho odtieňmi - tento dizajn je ideálny pre stredomorský štýl alebo kúpeľ Provence. Béžová a hnedá sú kombinované so žltou a piesočnatou paletou - tieto farby sú často oblečené v klasických interiéroch. Červené odtiene samotné sú dosť kontrastné - najlepšie sa riedia bielymi alebo krémovými prvkami. Šedá kovová povrchová úprava je typická pre moderný minimalizmus a high-tech štýl. Krásny tandem sa objaví v kombinácii šedej s bielou, čiernou farbou. Zelená farba kúpeľňových panelov vám pripomenie prírodu a zlúčenie súboru s hnedou, zlatou paletou.

Imitácia dreveného a dekoratívneho kameňa

\ t

Panely, ktorých dizajn je vyrobený pod stromom, budú vynikajúcou voľbou pre kúpeľňu v rustikálnom štýle. Celkový obraz je možné doplniť hrubým dreveným nábytkom v kombinácii s kvetinovými vzorovanými bavlnenými závesmi. PVC panely s imitáciou bambusu dokonale zapadnú do etnického štýlu.

Imitácia ozdobného kameňa je typická pre luxusné interiéry. Kresba môže napodobňovať rôzne typy prírodných kameňov: malachit, mramor, topaz a ďalšie, pričom má hladký alebo reliéfny povrch. Tento dizajn sa často používa v kúpeľniach v klasickom štýle.

Dosky

Tí, ktorí zostávajú oddaní estetickej kráse dláždených povrchov, môžu zastaviť výber na paneloch,napodobňovať ju. Výber takéhoto materiálu je dostatočne veľký a náklady sú oveľa nižšie. Dnes si môžete vybrať rôzne PVC tkaniny pre kúpeľne, vrátane vzorov, výtlačkov. Imitácia mozaikového muriva dokonale vyhovuje stredomorskému štýlu alebo orientálnym témam.

Dekor zo skla a kovu

\ t

Kombinácia plastových panelov bez volánikov s dekoratívnymi prvkami z chrómovaných kovových a zrkadlových povrchov je neodmysliteľnou súčasťou moderného minimalizmu. Nie je potrebné hádať o výbere dielov - úloha kovu bude úspešne splnená inštalatérskymi armatúrami (mixéry, hadice, kohútiky, atď.), Ktoré sú zvolené tak, aby zodpovedali štýlu a zrkadlá samotné sú neoddeliteľnou súčasťou každej kúpeľne.

Plastové panely do kúpeľne - foto

Plastové panely môžu transformovať kúpeľňu nad rámec uznania. S týmto praktickým a lacným materiálom sme pre Vás vybrali najlepšie snímky kúpeľňového dizajnu. V týchto príkladoch si môžete byť istí vysokým estetickým výkonom kúpeľne s plastovými panelmi, ako aj vybrať si svoju obľúbenú možnosť pre svoj vlastný domov. Šťastné prezeranie!