Pistáciová farba v interiéri (90 fotografií) \ t

Už niekoľko rokov majú prirodzené odtiene stabilné pozície v dizajne, čo vyvoláva asociácie s ovocím, rastlinami alebo krajinou. Je to kvôli ľahkosti vnímania prírodných druhov, ktoré vám umožňujú vytvoriť čo najpohodlnejšiu atmosféru v miestnosti. Z celej palety je najčastejšia pistáciová farba v interiéri - hlavne vďaka schopnosti miešať sa s inými farbami a schopnosti zapadnúť do každej miestnosti.

Vlastnosti a účinky na psychiku

Škrupina milovanej matice bola zdrojom pistáciovej farby. Ide o zmes modro-zelených a žltých tónov, ktoré môžu byť svetlé alebo pastelové, ak sa zriedia s bielizňou.

Obklopený týmto tieňom sa obyvatelia cítia pohodlne, útulne a bezpečne. Viac tlmené odrody vytvárajú upokojujúcu atmosféru a sú nasýtené energiou.

Návrhári oceňujú pistácie, pretože majú mnohostranné vlastnosti. Faktom je, že sa nemení od rôznych typov osvetlenia - či už ide o lúče slnka alebo lámp, povlak si zachováva svoj pôvodný tón. Farba môže byť použitá pre všetky prvky v interiéri: dekorácie, nábytok, dekor alebo textílie. Steny zvýšia vnímanie a kompaktné detaily sa stanú viditeľným prízvukom, ktorý priťahuje pozornosť.

Pistáciová farba dokonale zapadne do mnohých štýlov, ale s niekoľkými výhradami. Napríklad pre Provence sa musíte obmedziť len na pastelové variácie vo forme jednotlivých objektov. V klasikeTmavé odtiene harmonicky vyzerajú a svetlé sa zvyčajne objavujú v kombinácii s rovnakým tónom iných farieb.

V rámci moderného štýlu je lepšie používať ho ako kompozičné centrum av minimalizme - malé inklúzie. Zriedka sa pistáciová farba nachádza v škandinávskom interiéri, ktorý má tendenciu byť biely, ako aj v high-tech high-tech technológiách. Ak si to želáte, môžete ho pridať do palety v miestnosti a vyvažovať neutrálne druhy.

Farebné kombinácie

Ako už bolo uvedené, pistácie môžu pokojne koexistovať s mnohými odtieňmi a niektoré z nich tvoria veľmi štýlový pár. Zoberme si niekoľko úspešných kombinácií.

Pistácie s bielym

\ t

Interiér, v ktorom tieto dve farby dominujú, má pokojné, prirodzené prostredie, pretože univerzálna biela farba je schopná jemne zatieniť aj bohatú variáciu pistácií, čím sa do miestnosti dostáva ešte viac svetla.

Často je možné použiť túto kombináciu. V prvom prípade jedna alebo viac stien odráža odtieň orecha a nábytok je natretý bielou farbou. V druhom je to naopak, a toto riešenie je vhodnejšie pre malé podniky, pretože umožňuje vizuálne vizuálne rozširovať priestor a zároveň vytvárať farebnú rôznorodosť.

Pistácie s modrou

\ t

Táto dvojica zvyčajne nie je hlavnou farebnou paletou vzhľadom na bohatosť konečného dizajnu, ale je harmonizovaná s neutrálnymi škvrnami. V interiéri je často zakotvenásusedných prvkov a vytvára živú, prirodzenú atmosféru.

Môže to byť morský alebo pastelový odtieň - s akoukoľvek z nich bude pistácia úspešnou kombináciou. Úspech „zjednotenia“ spočíva v tom, že jedna farba patrí do studených tónov a druhá do teplých.

Pistácie so žltou

\ t

Žltá len zdôrazní prítomnosť tohto odtieňa v pistáciovom prostriedku. Výsledkom je, že aj niekoľko detailov s takými farbami urobí z miestnosti slnečnú a veľmi teplú - ideálne riešenie pre domy s oknami smerujúcimi na severnú stranu, ktoré počas dňa nechávajú malé prirodzené svetlo. Vylepšite efekt pomôže jasné obklady stien, ale je to veľmi odvážny dizajn možnosť.

Pistácie s hnedou

\ t

Hnedá môže byť prezentovaná ako samostatná farba alebo ako dokončovací materiál - drevo. Druhá možnosť ukazuje širokú paletu nielen textúr, ale aj tónov, medzi ktorými by sa mal uprednostniť teplý. Sú lepšie kombinované s pistácií, zdôrazňujúc ich prirodzený pôvod.

V interiéri sa dá použiť na dekoráciu stien - potom bude drevená súprava dobre vyniknúť na pozadí. Farba môže pôsobiť ako textília, napríklad na čalúnenie nábytku. Je to skvelá kombinácia, ktorá sa hodí do klasického štýlu.

Pistácie s ružovým

Pamätný pár tvorí prirodzenú pistáciovú farbu s menej prirodzenou ružovou farbou. Dosiahnite zaujímavý efektMôžete hrať s ich sýtosťou. Napríklad, pastelové odrody môžu koexistovať v akýchkoľvek inkarnáciách: priečky, nábytok, dekor. Nasýtená potreba starostlivo pridať, vyváženie biela.

Pistáciová farba v interiéri - foto

Použitie pistáciového odtieňa závisí nielen od preferencií vlastníkov, ale aj od miestnosti a jej podmienok. Niekde potrebujete vytvoriť upokojujúcu atmosféru a niekde potrebujete pridať určité materiály.

Pistáciová farba v interiéri kuchyne

\ t

V takomto prostredí sa proces varenia zmení na fascinujúcu činnosť, keďže pistácie pomáhajú zvýšiť aktivitu a náladu návštevníkov.

V tomto priestore sa často nachádza vo forme obkladu stien - najuniverzálnejšieho materiálu pre pracovnú plochu, ktorá je neustále vystavená vysokým teplotám, vlhkosti a rôznym druhom znečistenia.

V jedálni, vzdialenej od práce, môžete vyzdvihnúť farbu alebo tapetu pistáciovej farby, pretože tu sú podmienky stabilnejšie. Vynikajúce pre ich úlohy umývateľné tapety a iné odrody odolné voči vlhkosti.

Tienidlo sa používa aj na nábytok, s bielymi, čiernymi alebo drevenými doskami. Toto riešenie je vhodné pre klasiku Provence, ale aj pre moderný štýl.

Pistáciová farba vinteriér obývacej izby

V mieste určenom na rekreáciu v spoločnosti blízkych alebo dobrého filmu hrá farba významnú úlohu pri vytváraní vhodnej atmosféry. Pistácie je veľmi priateľský letný tieň, takže jeho prítomnosť v obývacej izbe je nielen prípustná, ale aj veľmi žiaduca.

V priestranných izbách môžete maľovať všetky steny bez obáv, že rozhodnutie preťaží kompozíciu. Na tieto účely sú vhodné najmä pastelové farby. V malých priestoroch môžete usporiadať iba jednu časť obývacej izby, napríklad centrálnu časť - tú, na ktorej sa nachádza televízna obrazovka.

Ak chcete zostať v stručnejšom dizajne, pistáciová farba môže byť zakomponovaná do jedného alebo viacerých predmetov: pohovka, koberec, záclony alebo nástenné maľby. Toto je možnosť pre moderné štýly.

Pistáciová farba v interiéri spálne

Vzhľadom k tomu, že spálňa by mala prispieť k relaxácii a pripraviť sa na nadchádzajúci spánok, odporúča sa obmedziť ju len na pistácie s farebnými odtieňmi. To je skvelé pre posteľnú bielizeň, zvýraznenie postele ako hlavné centrum miestnosti.

Na druhej strane, pistácie môžu byť skutočným spasením pre tých, ktorí sa ťažko prebúdzajú ráno. Steny v tomto sortimente sa rýchlo prispôsobia aktívnej nálade a zdvihnú náladu. Na vyrovnanie dopadu môžete spojiť biele, modré alebo béžové detaily.

Pistáciová farba v interiéri kúpeľne

V kúpeľni sa tento odtieň používa na ozdobu alebo nábytok, pretože inštalatérske práce - hlavný prvok priestoru - sa často prezentujú v bielej, lesklej verzii.

Špeciálne umývateľné farby môžu prežiť v miestnosti s vysokou vlhkosťou, ale je lepšie dávať prednosť tradičným obkladom, ktoré nielenže vydržia akékoľvek zaťaženie, ale tiež pomôžu diverzifikovať monochromatický náter.

Môže ísť o veľké fragmenty alebo malú mozaiku, ktorá sa strieda s inými farbami, lesklými alebo matnými povrchmi. Interiér bude vyzerať harmonicky, s odkazom na prírodnú krajinu.

Pistáciová farba v interiéri chodby

Vstupná hala vytvára od návštevníkov prvý dojem, takže výber pistáciovej farby ako hlavnej zložky palety je dobrým riešením pre útulný a príjemný priestor.

Teplé tóny vizuálne vyzerajú bližšie k publiku, a preto sa odporúča zamerať sa na pastelové odtiene v malých oblastiach. Na takomto povlaku sú viditeľné stopy nečistôt, ktoré nevyhnutne vstupujú do chodby z ulice. Ak chcete vyriešiť tento problém, dať prednosť vinyl alebo flizelinovym tapety - budú slúžiť dlhú službu.

Pistáciová farba v interiéri detskej izby

Pri výbere farby pre škôlku existuje niekoľko nuans. Po prvé, skrze ňu, dieťa najprv začne skúmať svet, takže prirodzené kombinácie sú vhodnejšie ako kričanie a neprirodzené, ktoré boli predtým klasifikované ako „detinské“.

Po druhé, paleta interiéru ovplyvňuje blahobyt malého obyvateľa, zvyšuje alebo naopak kontroluje jeho činnosť. Pre príliš aktívne deti, môžete vyzdvihnúť tlmené, pokojný tón pistácie. Ale dieťa, uzavreté samo o sebe, kombinácia s ružovou alebo modrou pomôže odhaliť.

Výhodou pistáciovej farby je, že je vhodná pre deti akéhokoľvek pohlavia a veku. Napríklad, ako pozadie, môžete nakoniec zmeniť hračky na plagáty alebo knihy - a dostanete priestor pre teenagera.

Video: Pistáciová farba v interiéri