Pergoly z polykarbonátu: 80 fotografií a nápadov

Ak ste šťastným majiteľom súkromného domu, pravdepodobne ste uvažovali o samostatnej rekreačnej oblasti. V tomto prípade je výborným výberom altánok. Takéto konštrukcie môžu byť vyrobené z polykarbonátu, ktorý sa vyznačuje nielen estetickou príťažlivosťou, ale aj svojou silou. Ale prvé veci ako prvé.

Technické ukazovatele polykarbonátu

\ t

Pergoly z tohto materiálu vyzerajú veľmi ľahko, možno by sa dalo povedať aj ľahko, ale v skutočnosti je to pomerne spoľahlivá a pevná konštrukcia. Leví podiel pevnosti takýchto konštrukcií pripadá na vlastnosti polykarbonátu - možno najodolnejší z priehľadných stavebných povrchov. Z obrovského zoznamu pozitívnych faktorov je potrebné zdôrazniť nasledovné:

Nízka hmotnosť - po nanesení tejto krytiny na strechu vášho altánku zabudnete na položenie silného a objemného základu, ako aj na upevnenie pevných podperov a nosných konštrukcií;

Odolnosť proti nárazu - polykarbonát je stokrát silnejší ako sklo a v tomto ukazovateli niekoľkokrát vyšší ako plast. Pri správnej inštalácii sa nebojí ani dosť veľkého krupobitia;

Jednoduchá inštalácia - naozaj technologický materiál, je ľahké ho strihať, upevňovať, vŕtať a ohýbať. To vám ušetrí veľa času a úsilia;

UV ochrana - na zvýšenie tohto indikátora na maximum stačí kúpiť špeciálny povlak alebo polykarbonát s už aplikovanou ochranou. Zachránite sa pred spálenými lúčmi,transparentnosť zostane na slušnej úrovni;

Odolnosť voči klimatickým zmenám - polykarbonát sa nebojí snehu a dažďa, nehnije a plesne, dobre znáša aj veľmi silné teplotné skoky (do 160 ° C);

Bezpečnosť - materiál nehorí a ak ho rozbijete, jeho fragmenty nebudú také nebezpečné ako v prípade skla.

Výhody polykarbonátových altánov

Súhlasím s tým, že polykarbonát nie je prvým materiálom, ktorý sa objavuje pri spomínaných altánkoch, napriek jeho vynikajúcim technickým vlastnostiam. Za tento typ štruktúry však stojí za zváženie:

- Ukazovatele ako flexibilita a plasticita budú schopné zmeniť vaše chápanie štruktúry budovy na rekreáciu, jej vzhľad a schopnosť zapadnúť do moderného dizajnu;

- Vďaka nízkej hmotnosti stavebného materiálu môžete postaviť konštrukciu, ktorá sa dá presunúť z jedného miesta na druhé, takže dostanete skutočne mobilný baldachýn. Na konci letnej sezóny len presuňte altánok do prístrešia;

- Polykarbonátové budovy vyzerajú jednoducho a transparentne, čo je dôležité najmä pre malé oblasti - neusporiadajú priestor a nestávajú sa prekážkou pre kontrolu územia;

- Celulárna konštrukcia zaručuje zvukovoizolačné vlastnosti materiálu - silný vietor alebo dážď vás nezvýšia, keďrozhovor s príbuznými;

- Polykarbonát udrží teplo lepšie ako sklo a budete sa cítiť pohodlne aj v zime, samozrejme, za podmienky, že miestnosť je vyhrievaná;

- Okrem iného je veľmi ľahké postarať sa o tento altánok - pridaním kovového rámu do konštrukcie budete mať istotu, že opravy budú potrebné veľmi skoro.

Bunkový a monolitický polykarbonát

\ t

Dnes na stavebnom trhu nájdete dva druhy materiálu - monolitické a bunkové. Prvý typ umožňuje získať veľmi atraktívnu transparentnú štruktúru. Externe je taký polykarbonát podobný sklu, zatiaľ čo nie je tak ťažký a krehký. Môžete si vybrať rebrované alebo hladké textúry materiálu, v závislosti na vašich vlastných preferenciách.

Tieto altány sú krásne, ale dosť drahé, takže sú zriedkavé. Všimnite si tiež, že ak chcete vytvoriť strechu z takéhoto materiálu, nezabudnite si kúpiť doplnky s hrúbkou aspoň 0,5 cm.

Bunkové modifikácie majú dobrú rovnováhu medzi nákladmi a kvalitou. Nie sú tak krásne ako pevné povrchy, ale praktickejšie, lacnejšie a ľahšie.

Pre altánok zbierajte troj- alebo dvojvrstvové materiály - v závislosti od charakteristík kvality môžu trvať 20 až 50 rokov. Vhodná hrúbka bunkových povlakov je 0,8 cm a viac.

Typy polykarbonátových altánov

\ t

Aby sa správne zvolil altánok, \ tzvážme, aké možnosti máme v prípade polykarbonátových budov. Takže altány sa môžu líšiť podľa:

Ich tvary - nastavte štruktúru na mnohouholník, obdĺžnik, kruh alebo ovál;

Funkčné účely - zariadenia môžu slúžiť ako miesto na rekreáciu v prírode alebo ako dekoratívny prvok záhrady, navyše budova môže byť dodatočne vybavená ohniskom;

Možnosti prenášania - ako už bolo uvedené vyššie, altánok môže byť mobilný alebo stacionárny;

Typ konštrukcie - vyberte si z uzavretých alebo uzavretých, komplikovane zložených konštrukcií alebo jednoduchých prístreškov.

Jemnosti montážnych tŕňov

\ t

Ak je podľa vašej predstavy altánok obrovský a veľký a kombinácia je vyrobená z ťažkého dreva, tehál a polykarbonátových dosiek, potom je nevyhnutným krokom vybudovanie základu. Pre polootvorené altány je celkom vhodný pásový základ alebo stĺpcový variant. Pre väčšie masívne konštrukcie je lepšie naliať monolitickú základňu. Okrem toho, ak sa rozhodnete nainštalovať krb, tandoor alebo gril, potom pre nich musíte položiť tepelne odolnú plošinu.

V prípade ľahkých budov postačí nainštalovať nosné rúry, ktoré prevezmú hmotnosť celej konštrukcie. Jedná sa o veľmi spoľahlivý a nekomplikovaný základ pre polykarbonátové altány.

Bez spoľahlivého a silného rámca je ťažké získať kvalitný altánok. Na výrobu vhodnýchtieto materiály:

Rohy alebo kovové profily. Ak chcete zostaviť základňu altánku z tohto materiálu, budete potrebovať zručnosti pri manipulácii so zváracím strojom. Nepochybnou výhodou takejto budovy je pevnosť a nepopierateľná trvanlivosť, nevýhodou sú náklady a komplexná konštrukcia stavby.

Drevo. Zostavenie dreveného podkladu pre polykarbonátový altánok vlastnými rukami je pomerne jednoduché. Jedná sa o pomerne lacné riešenie, ktoré vás poteší svojím vzhľadom, šetrnosťou k životnému prostrediu a harmóniou s okolitou prírodou. Nesmieme však zabúdať, že strom vyžaduje pravidelné spracovanie a starostlivosť.

Pri rezaní a upevňovaní polykarbonátových dosiek sa treba riadiť týmito aspektmi:

1) Transparentné odrody sú najmenej náchylné na expanziu a teplo, a preto, ak ste si vybrali tento materiál na obklady, vyberte si transparentný výrobok;
2) Aby sa zabránilo rozpadnutiu plachty, je lepšie ju rozrezať pomocou nástroja s malými zubami;
3) Vytvorte diery medzi rebrami, ktoré ustupujú od okraja najmenej 3 cm;
4) Z bezpečnostných dôvodov vykonajte inštaláciu v kľudnom počasí;
5) Celulárny polykarbonátový držiak s použitím tepelných podložiek;
6) Spoje na streche ošetrte silikónom.

Ako si vyrobiť polykarbonátový altánok vlastnými rukami

Polykarbonátový altánok je najlepšie konštruovaný s použitím kombinácie materiálov. Uvedieme príklad konštrukcie konštrukcie s kovovým rámom. Kov poskytne pevnosť atrvanlivosť konštrukcie. Podpery budú namontované z rohov a rúrok.

Najlepšie miesto pre altánok je rovný povrch s hlbokým prúdom podzemnej vody. Ak umiestnite budovu do údolia, postarajte sa o seriózny základ, ktorý ochráni budovu pred povodňami.

Takže najprv označte miesto a ponechajte priestor pre rám. Potom vykopajte drážky do hĺbky 1 ma maximálne 10 cm v priemere. Ich počet musí byť uvedený v pláne. Položte a utrite v jamách drveného kameňa alebo piesku 20 cm.

Nainštalujte potrubia na rovine a z tyče, betónu, urobte vzpery. Po vytvrdnutí betónu pokračujte ďalej popruhom.

Zvarte kovové rohy k rúrkam a na ich vrchu upevnite skrutky z dreva. Zvarové diely pre vrchný lem.

Konštrukcia strešného rámu na zemi a potom upevnenie hotovej konštrukcie na vrchu.

Spracujte všetky kovové prvky špeciálnym antikoróznym prostriedkom.

Po postupoch vykonajte podlahu - môžete ju vytvoriť z obkladu po naliatí poterom alebo pomocou dosiek.

Polykarbonátové dosky odrežte a upevnite samoreznými skrutkami a termo podložkami. Naneste tmel na spoje.

Altánok z polykarbonátu s grilom

Chcete krytú rekreačnú oblasť s grilom alebo grilom? Skvelý nápad! Ale skôr, ako spustíte do obchodu pre podobné zariadenie, mali by ste sa starať o oheňbezpečnosť.

Po prvé, dávajte pozor, aby miesto pre kachle by mal byť vybavený základom z betónu, nalial aspoň 40 cm hrubý.Miesto altánok preč od susedov, iných budov, rovnako ako kríky a stromy. Optimálna vzdialenosť je 5 m.

Ako materiály na povrchovú úpravu používajte žiaruvzdorné materiály: dlaždice, tehly, kameň. Pred inštaláciou polykarbonátových dosiek nastavte zvolený typ pece.

Pergoly z polykarbonátu - foto

Polykarbonátové altány priťahujú rôzne tvary. Zhromaždili sme fotografické nápady, ktoré demonštrujú mnohostrannosť dizajnov, ako aj pomoc pri výbere najlepšej možnosti pre vás. Šťastné prezeranie!