Peniaze Tree (Cholstyanka): 90 fotografií

Napriek rýchlemu rozvoju technológií, prieskumu vesmíru a vedeckým prielomom je v každodennom živote stále priestor pre povery. Mnohí majú svoj vlastný talizman, niekto verí v znamenia a niekto sleduje povery. Podľa jedného z populárnych presvedčení, peniaze strom, alebo bastard, sa cíti finančne a priťahuje peniaze. Samozrejme, môžete s tým argumentovať. Veriť alebo neveriť v znamenia - každý sa rozhodne pre seba. Nespochybniteľné zostáva len to, že sa vo všetkých domoch s vlastným zeleným kútikom stále nachádza peniaze.

Všeobecné charakteristiky

\ t

Mastné - jeden z najslávnejších a najbežnejších sukulentov, ktorý k nám prišiel z Južnej Afriky. Dostala meno "peniaze strom", pretože charakteristický tvar listov. Objemné a zaoblené, pripomínajú mince. V prírode, ich hlavným účelom - akumulácia vody. Je to kvôli tomu, že tučný človek je nenáročný a dobre aklimatizovaný v suchých oblastiach.

Najväčšie odrody dosahujú 2 m, rozvetvujú sa a zarastajú nádhernou korunou, ale na to si vyžadujú neustálu starostlivosť. V prírode je to kvitnúca rastlina s dlhou dobou kvitnutia - až 3 mesiace, ale v byte je takmer nemožné ju dosiahnuť. Ale je tu nevýhoda: nedostatok voňavých kvetov a peľu robí jadeit takmer úplne hypoalergénnym.

Veľkosť listov sa pohybuje od 1 do 7 cm, tvar je okrúhly, oválny, v tvare srdca alebo podlhovastý. Jas a sýtosť fariebpriamo závisí od úrovne osvetlenia.

Peňažný strom sa používa nielen v populárnych metódach prilákania blahobytu a stability do domu, ale aj v tradičnej medicíne. Jej listy sa používajú v odvaroch, tinktúrach a mastiach.

Druhy stromu peňazí

Mastná, ona je tiež peniaze strom, ona je Crassula, zastúpená v mnohých rôznych typoch. Takmer všetky z nich sú nenáročné, dobre rastú v suchých podmienkach, vhodné pre byty, domy a skleníky. Podľa formy a špecifickosti vývoja možno všetky rozdeliť do troch širokých kategórií: treelike, stĺpcovité a plíživé. Vlastnosti každého poddruhu sú priamo označené jeho menom.

Strom bobtná

Zlatoň Treelane sa môže premeniť na skutočný veľký strom. Táto kategória zahŕňa tieto odrody:

- Strom. Klasický zástupca rodiny je vysoký a vysoký päť stopový strom. Je rozmarná, ale veľmi dekoratívna vzhľadom na nezvyčajný modrastý odtieň listov so škvrnou a červeným okrajom.

- Oval. Približne meter strom s veľkými mäsitými listami a silným kmeňom. Farba - tmavo zelená, s načervenalými žilami a lemovaním.

- Minor. Záhradná odroda s malými pôvabnými listami 1x1,5 cm, je rozmarná, pomaly rastie a vždy vyžaduje kvalitnú drenáž, ale zároveň je svetlá a nezvyčajná.

- Západ slnka. Ďalšie jasné jade s ľahkými pruhmi a červeným rámovaním zelených listov. Mimoriadna krásazachránené len s prebytkom svetla. Na zachovanie jedinečnej farby sa okrasné odrody množia výlučne vegetatívne.

- Portulac. Zvláštnosťou tejto odrody sú vzdušné korene, ktoré tu a tam vyklíčia na kmeň stromu. Je to kvitnúce peniaze strom s vzácnymi malými ružovo-farebné kvety, ktoré sa objavujú okolo deviateho roku.

- Ovat. Jedná sa o klasický krytý ker s kmeňom kmeňa a okrúhlymi mäsitými listami 3x5 cm a veľkým plusom je odolnosť voči tieňom. Ovata nepotrebuje toľko slnečného svetla. V skleníku je to jedna z tých odrôd, ktoré dobrovoľne kvitnú. V tomto čase je strom peňazí pokrytý malými ružovými kvetmi.

- Hobbit a Gollum. Zaujímavé odrody vyšľachtené chovateľmi v sedemdesiatych rokoch a pomenované podľa postáv Pána prsteňov. Jedná sa o miniatúrne typy keramiky pre bonsai a trpasličie sadenice. Druhy sa líšia v konfigurácii lístia. Hobit, obrátili sa von a Gollum sa prevalil.

- Trikolóra. Zaujímavý motley fathead, ktorý je cenený pre jeho vzhľad. Jej listy sú okrúhle, s jasným pruhom a červeným lemom.

Stĺpové stĺpiky

\ t

Toto sú vzpriamené kríky, ktoré sotva rozvetvujú. Vo všeobecnosti ide o miniatúrne a trpasličí odrody. Okrem zaujímavého vzhľadu sú nenáročné a vhodné aj pre neskúsených pestovateľov.

Veľkosť a vzhľad odrôd v tejto kategórii sa výrazne líšia.Tu je niekoľko príkladov poddruhov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v domácnostiach:

- Spojené kráľovstvo. Jedná sa o rozvetvený nízky sukulent. Na vetve sú ružové rozety a hladké okrúhle listy modrastého odtieňa. Pod priamym slnečným žiarením sa kvet postupne rozjasňuje.

- Otvorené. Za podivným názvom sa skrýva zaujímavá miniatúrna odroda s kosoštvorcovými listami v žltej farbe.

- Rock. Je to vzácny vysoký stupeň vo svojej kategórii, pozoruhodný pre svoje rozvetvené mäsité výhonky nad pol metra. Príroda modrastá ukázal na konci listov zdobené hrdzavými pruhmi.

Creeping Crassula

Creeping Crassulas je trávnatá rodina, ktorá takmer okamžite zaplní voľný priestor. Zaujímavá a nezvyčajná kategória, ktorá zahŕňa také odrody:

- Spot. Okrasná odroda je známa pre nezvyčajné šplhajúce výhonky, ktoré nie sú charakteristické pre peniaze. Je to jedna z najmenších odrôd. Listy sú obzvlášť cenené: zelená v škvrne, s malou hromadu a lila reverznej strane dosky.

- Pony-like. Malý strom peňazí pre tých, ktorí milujú elegantné a miniatúrne izbové rastliny. Priemerná veľkosť je asi 20 cm, sníma sa creep a postupne stúpa. Malé listy pripomínajú mach v ich konfigurácii, čo je dôvod, prečo mastná žena dostala svoje meno.

- tetrahedral. Z predchádzajúcej je táto odroda iná forma listov. Sú mäsité a subulárne, stredne dlhé. Je tonon-rozmarná rastlina, ktorá nesie aj tieň a slnko.

Starostlivosť o peniaze stromu

Tučná žena je pri výbere miesta pristátia rozmarná. Je dôležité vyhnúť sa prievanu a priamemu slnečnému žiareniu. Uistite sa, že potrebujete odvodnenie. Rastlina netoleruje prebytočnú vlhkosť a pri plytkom podzemku by sa s ňou malo zaobchádzať čo najjemnejšie.

V typoch pôd je však peniazový strom čo najskromnejší. Môžu byť špecializované zmesi pre sukulenty alebo bežný univerzálny základný náter. Je len dôležité, aby to bolo dosť jednoduché. Pre zlepšenie kvality je potrebné mesačne zavádzať profesionálne doplnky a hnojivá. Nádoba môže byť plochá.

Štandardná sadzba zavlažovania je 1 až 2 krát týždenne, avšak čím je vzduch chladnejší, tým menej je potrebné vodu zalievať. Uistite sa, že pôda nie je kocka a uvoľnite ju podľa potreby. V teplej sezóne Crassula užitočný čerstvý vzduch.

Na zimu je narkoman prestavaný na chladné miesto. Ihneď po tomto, znížiť zalievanie raz mesačne a pol. Na začiatku jari, môžete urobiť transplantáciu alebo vrátiť rastliny na svoje miesto. Začína a stimuluje vegetačné obdobie. Transplantácia sa odporúča raz za 2-3 roky.

Transplantácia a rozmnožovanie stromu peňazí

Ihneď po nákupe musíte bastarda presadiť na čerstvú pôdu. Mladú rastlinu je najlepšie presadiť ročne, vyzdvihnúť hrnce podľa veľkosti koreňového systému. Pri usporiadaní odvodnenie miestohaydite venovať pozornosť kamienkami alebo štrkom. Sú ťažšie, čo znamená, že vyvážia objemovú korunku a dodajú stromovej stabilite.

Najpohodlnejším spôsobom je previesť Crassul spôsobom prekládky. Zvlášť, pokiaľ ide o masívne staré stromy s jemným podzemkom.

Pestovanie stromu peňazí zo semien doma nemá zmysel. Preto sa používajú odrezky a odrezky.

Prvé korene vo vode sa objavia do 10 - 14 dní. Ihneď po tomto, presuňte rastliny do pôdy a sledovať pôdnu vlhkosť. Mladý strom potrebuje viac vody.

Stopku možno ihneď zakoreniť na zemi. Po prvé - vedľa materskej rastliny, a potom - v samostatných nádobách pre sadenice.

Nezvyčajným spôsobom je rozmnožovanie listom. Aby ste to urobili, trochu sa utopte v stonke v zemi a postupne získate malý koreňový systém. Avšak, musíte si vybrať a znížiť zdravé listy. Tí, ktorí padli sami, nie sú vhodní na chov.

Kontrola škodcov a chorôb

\ t

Tuková žena začína ochorieť len vtedy, keď majitelia nedodržiavajú pravidlá starostlivosti o rozmarnú rastlinu. Najčastejším problémom je strata listov. Dôvodom môže byť: príliš veľa alebo príliš málo slnka, intenzívne zavlažovanie, nedostatok vlhkosti, zneužívanie hnojív, nedostatok kvalitného odtoku.

Preto je prvým krokom pri liečbe akýchkoľvek chorôb stabilizácia režimu zavlažovania a hnojenia.

Peňažný strom(bolster) - foto

Vybrali sme pre vás najjasnejšie a najzaujímavejšie fotografie stromu peňazí. Pozrite sa, porovnajte, nechajte sa inšpirovať a hľadajte možnosti pre dušu. Šťastné prezeranie!