Patchwork v interiéri (90 fotografií): technológia, krásne nápady

Štýl Patchwork je ideálnou voľbou pre priaznivcov extravagantných dizajnérskych pôžitkov a pre ženy v domácnosti, ktoré si radi robia vlastné ruky. Tento smer sa už dlho používa v rôznych predmetoch - obuv, oblečenie, nábytok, koberce, ako aj interiérové ​​dekorácie. V tomto článku sa budeme zaoberať vlastnosťami, technikami a typmi šitia z handier a ako ich pridať do dizajnu miestnosti.

Čo je to patchwork

Patchwork je technika vyšívania, ktorá zahŕňa vytvorenie nového plátna prišitím rôznych kusov textílií podľa princípu mozaiky. Šitie náplastí bolo bežné vo všetkých krajinách sveta, tak či onak spojené s výrobou textilu. Nedostatok nových zdrojov a akumulácia zvyškov z už použitých tkanív - tieto faktory sa stali dôvodom pre rozvoj mozaikovej technológie. Následne kvalifikovaní pracovníci zlepšili svoje zručnosti a produkty sa stali čoraz zaujímavejšími a rozmanitejšími.

V súčasnosti už existuje mnoho variantov takýchto dekoratívnych predmetov, medzi najzaujímavejšie patria typy uvedené nižšie.

Tradičné.Základom tejto rozmanitosti sú rôzne geometrické tvary, ktoré sú spojené do jedného obrazu. Hlavnou požiadavkou pre tento smer je prítomnosť pevnej látkovej základne. Pomocou tradičného štýlu je možné robiť jednoduché prvky - držiaky na hrnce, vankúšiky do kuchyne a celkovo pracovne náročnékoberce alebo posteľné prikrývky.

"Crazy".Od klasickej metódy sa líši chaotickou výzdobou, ktorá môže byť zastúpená v rôznych konfiguráciách. Čím zložitejšie a originálne časti budú, tým lepší bude konečný výsledok. Použitie vlnoviek, kruhov, perličiek a perličiek je vítané.

Pletené.Viacfarebná geometria takejto mozaiky dokonale zapadá do vnútorných priestorov retro smeru. Ak chcete vytvoriť pevný produkt, budete potrebovať pár dní voľna, ale výsledok bude úžasný. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť: v prvom z nich sú prvky tkaniny háčkované s vláknami svetlých farieb, v druhej sú pletené s ihlami, a potom sú spojené dohromady. Vhodné pre domáce dekorácie s retro prvkami.

Prešívanie.Táto variácia patchworkového prešívania zahŕňa prešívanú látku. Ako pravidlo, pre remeslá v tomto štýle použiť polstrovanie pad, pridáva potrebný objem. Prešívanie sa často používa na výrobu prikrývok a prikrývok.

Japonci.Technika spájajúca východné tradície hodvábu a západného prešívaného materiálu. Tento smer je zameraný na striktnú geometriu, ale spolu s tým sa používajú aj vzory japonskej krajiny, zvierat a rastlín.

Techniky prešívania

\ t

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako vytvoriť povrchnú patchwork. Zvážte niektoré z nich.

Štvorce.Na vykonávanie obdĺžnikov sa používajú páskyKontrastná tkanina, ktorá je rozdelená na časti rovnakej šírky a šité spoločne.

Trojuholníky.Názov hovorí sám za seba - na rozdiel od iných techník, v tomto prípade nie štvorcových prvkov, ale trojuholníky sú zošité. Šitie je v rôznych smeroch, môžete získať cik-cak vzory alebo tvary vo forme hviezd.

Lyapochiha.Ak ste nahromadili dostatočný počet starých a nepotrebných tričiek, tričiek a iných pletených odevov, neponáhľajte sa ich zbaviť. Tkaninu rozrežte na prúžky, nakrájajte kúsky na tubuly a zošite na základnú tkaninu. To vám umožní nájsť krásny, textúrovaný a neobvyklý koberec alebo originálny obrázok.

Akvarel.Hlavnou technikou tejto techniky je použitie podobných farebných obdĺžnikových častí. Plynulá gradácia z tmavých do svetlejších odtieňov vytvára zmysel pre akvarely. Vyrobené takým spôsobom deky, koberce vyzerajú neuveriteľne jemne.

Šach.Detaily v tvare štvorcov alebo kosoštvorcov sa držia pohromade v šachovnicovom vzore, čím vytvárajú zaujímavú a kontrastnú kompozíciu. Škáry môžu byť ozdobené lemom alebo stuhou inej farby.

Voštiny.Táto metóda je neuveriteľne harmonická na povrchoch pekných podložiek, prikrývok alebo panelov v detskej izbe. Na výrobu výrobkov v tomto štýle pripravte viacfarebné šesťuholníky, ktoré naznačujú voštinové.

Vlastnosti použitia v interiéri

\ t

V procese interiérového dizajnu sa téma mozaiky môže používať pomerne široko. Okrem šijacích prikrývok a vankúšov sa na ozdobenie stien, podláh, nábytku používajú aj patchworkové motívy.

Okrem toho sa dekoratívne prvky budú cítiť veľmi harmonicky v rôznych štýloch. V prvom rade stojí za zmienku krajina a rustikálne. Drsné povrchy, drevo, jednoduchosť a jednoduchosť - to všetko sa rýmuje veľmi dobre s pohľadom na taký roztomilý dekor. Moderné interpretácie všetkých smerov sú však pre inovácie dosť flexibilné. Preto dnes môžete nájsť detaily patchworkov v škandinávskych, minimalistických a dokonca klasických priestoroch.

S šikovným využitím "babičky" bude hlavným lákadlom interiéru. Ale pre mnoho štýlov je dôležité nepreháňať, aby nedošlo k preťaženiu priestoru - v tomto prípade urobiť len pár akcentov.

Štruktúra, rozmery častí, farby tiež ovplyvňujú vnímanie. V závislosti od zvolených riešení môžete získať pokojný a jemný alebo expresívny a extravagantný dekor.

Dekorácie patchworkového nábytku

\ t

Pohovky a stoličky, opláštené alebo pokryté plátnovou tkaninou, zdôrazňujú individualitu každej časti vášho domova. Patchwork položky sú obzvlášť obľúbené u mnohých profesionálnych dekoratérov. Nie je však nutné nakupovať výrobky od exkluzívnych zbierok výrobcov. Originálny ornament sa dá urobiť sám.

Ozdobte nábytokpatchwork kryty, aby kryty, alebo šancu a urobiť čalúnenie sám. Posledná možnosť je však pri realizácii dosť komplikovaná, pre začiatok je lepšie praktizovať jednoduchšie veci. Prípadne šijete obliečky na vankúše a položte ich na gauč alebo posteľ. To môže byť vzory vo forme veľkého kosoštvorca, kríž v obývacej izbe, alebo kombinácia dvoch druhov tkanín v hrachu a kvetina v škôlke pre mladú princeznú.

Nástenný dekor Patchwork

Na dekoráciu stien používajte tkaniny, tapety alebo dlaždice. Hlava postele, pokrytá záplatami, alebo malé plátno v ráme, ktorý tvorí pôvodný obrázok, bude vyzerať roztomilé a útulné. Takýto dizajn dodá interiéru veľa farieb a svetla. Látka na stenách vyzerá dobre v detskej izbe, spálni, obývacej izbe.

Na vyhotovenie dekoru v téme patchwork sú vhodné nielen plátenné plátna, ale aj tapety a nevhodné keramické obklady. Dosky použitie v chodbe, kúpeľni alebo kuchyni. Patchwork vzor môže byť preložený ako celá stena, a malá časť, napríklad, kuchynská zástera.

Niektoré značky ponúkajú tapetové tapety vo výrobnom štýle, ale vlastné verzie budú vyzerať oveľa farebnejšie.

Dekorácia Patchwork Style Floor

\ t

Motley nočný koberec, vyrobený v mozaikovej technológii, zmení aj ten najvýraznejší interiér. Ak chcete vytvoriť pokrytie, je lepšiezákladom sú hustejšie textílie alebo šitie náplastí na zvolenom podklade - výrobok tak vydrží oveľa dlhšie. Ako komponenty nového koberca môžete použiť kúsky starých kobercov alebo oblečenia.

Použitie zvyškov keramických dlaždíc alebo linolea, môžete vytvoriť krásny vzor podlahy v štýle patchwork. Populárne výrobcovia podlahových krytín často aplikujú patchworkové motívy do svojich zbierok.

Krásne nápady v štýle mozaiky v kuchyni

Kuchyňa je miesto, ktorého funkčná osobitosť znamená rozsiahle používanie rôznych textílií. To môže byť úspešne použité ako dekor. Tkanivové detaily urobia z dekorácie teplejšiu a pohodlnejšiu, čím sa priestor na varenie a stravovanie stane skutočným srdcom domu.

Vytvorte malú kompozíciu. Šiť tácky pod poháre s pruhmi v podobe čísel, okna, dvere, hrnce s kvetinami alebo iné detaily, ktoré sa vám páčia. V spodnej časti, šiť tlačidlá, av hornej časti - slučky a zips je dohromady. Ak je to žiaduce, pridajte aj pár ozdobných dielov z podobného materiálu, ktoré budú pripevnené v hornej a dolnej časti. Hotový kus zavesiť na stenu a podľa potreby odstrániť stojan - bude to praktické a krásne.

Tacky, pásy na dosky, uteráky, poťahy na stoličky a dokonca aj obrus je možné vyrobiť rôznymi technikami prešívania. Na stenuTéma panel zobrazujúci súbor na čipky police bude vyzerať skvele. Urobte niekoľko takýchto položiek naraz, v kombinácii so sebou - nie je to tak jednoduché preháňať dekor v kuchyni vo vidieckom štýle.

Nápady na Patchwork pre detskú izbu

Miestnosť pre deti - ďalšie miesto, kde budú farebné vzory veľmi užitočné. Vankúše so zvieratami, najmä sovy alebo mačky, sa stali módnym trendom v modernom dizajne. Dobrou správou je, že môžete nezávisle a bez väčších ťažkostí šiť takéto vankúše tým, že si vezmete vzory z internetu. Môžete tiež použiť viacfarebné opravy.

Temné deky budú vyzerať skvele v detskej izbe. Obrazy kotiev a lodí na pozadí "akvarel" plátna budú vhodné pre morský štýl. Patchwork ide dobre s dreveným nábytkom v teplých farbách.

Táto technika je extrémne všestranná, poskytne detskej izbe vzdych farieb, ktoré deti tak veľmi milujú. Môžete prilákať dieťa, aby vankúše alebo koberec, takže proces bude ešte viac vzrušujúce, a konečný výsledok poteší celú rodinu, pretože je vytvorený vlastnými rukami!

Patchwork v interiéri - foto

Patchwork štýl je skvelý spôsob, ako pridať farbu a pozitívne do vášho interiéru. Vytvorte si vlastné majstrovské diela, inšpirované krásnymi fotografiami. Šťastné prezeranie!