Patchwork dlaždice v interiéri: 80 fotografických nápadov

V súčasnosti existuje značný záujem o dizajn interiéru s vyššou mierou stručnosti a funkčnosti. Napriek tomu je vždy priestor pre rôzne dekoratívne prvky, ktoré môžu zvýrazniť štýl, diverzifikovať monofónnu atmosféru a vytvoriť pohodlie domova. Jedným z nich je patchworková dlažba, ktorá slúži na ozdobenie povrchov stien a podlahy, na vytvorenie vynikajúcich akcentných kompozícií, vyplnenie interiéru poznámkami „provinčného“ kúzla.

Čo je to patchwork, jeho vlastnosti

Predtým, než budeme hovoriť o myšlienke zdobiť miestnosť s dlažbou, pozrime sa, čo je to patchwork. Preložená z angličtiny, „patchwork“ znamená umenie šitia z textilných šrotov. A naozaj, dekorácia dekorácie s takýmito vzormi vyzerá ako farebná patchworková deka, ktorá perfektne zapadá do väčšiny štýlových moderných interiérov. Ak skôr vzory mali sýtej farby, teraz je veľký záujem o low-key kresby, a niekedy s účinkom starnutia.

Dlažby Patchwork sa používajú na výzdobu kúpeľní, kuchýň, chodieb a obývacích izieb. Nachádza sa tiež na balkónoch, priestranných terasách. Originálnosť vzorov a bohatosť farebnej palety zapĺňajú interiér domácim teplom a komfortom.

Zvláštnosťou tohto dokončovacieho materiálu je, že poskytuje veľa príležitostí na vytvorenie originálneho dizajnu. Dlaždice môže byť položená vo vzore alebo chaotickysekvencií, z ktorých celkový vzhľad interiéru veľmi prospieva.

Čo treba vziať do úvahy pri výbere dlaždice patchwork

V súčasnosti sú na trhu prezentované patchworkové dlaždice v rôznych výkladoch. Jeho odrody sa líšia veľkosťou, ornamentmi, výrobnými materiálmi a ďalšími vlastnosťami, ktoré by sa mali brať do úvahy pri výbere, preto sa na to budeme viac zameriavať.

Rozmery

Moderné výrobcovia predstavujú dlaždice rôznych veľkostí, s väčšími plátnami zobrazujúcimi usporiadanie malých. Práca s veľkými dlaždicami je oveľa jednoduchšia, ale používajú sa len vtedy, ak vytvárajú veľké priestory, napríklad celú podlahu alebo stenu. Malá veľkosť dlaždice uľahčuje "prispôsobenie" obrazu v najskromnejšej miestnosti. Pri výbere materiálu by ste mali venovať pozornosť skutočnosti, že všetky dlaždice musia mať rovnakú hrúbku a rovnakú povrchovú úpravu.

Materiály a vzory

Pri výbere obkladu je potrebné vziať do úvahy oblasť jeho použitia - môže byť navrhnutá na obklad stien alebo podláh, ktoré musíte označiť na obale. Patchworková dlažba je k dispozícii v dvoch prevedeniach: keramická a odolnejšia, porcelánová kamenina. Textúra povrchu môže byť hladká alebo hrubá, má reflexný lesk alebo matnosť. Ktorý si vyberiete, závisí od osobných preferencií majiteľov, ako aj od dizajnu interiéru (rustikálne štýly sú charakterizované matnými povrchmi, niekedy s prvkami starnutia amoderný smer hi-tech bližší lesk a lesk).

Na povrch dlaždíc sa pomocou digitálnej tlače aplikujú obrázky rôznych farieb a obsahu. Najobľúbenejšie dnes sú biele a čierne, biele a modré a béžové vzory. Môžu byť reprezentované abstrakciami, graffiti, geometrickými tvarmi, ornamentami. Výrobcovia dlaždíc rešpektujú nové módne trendy a odrážajú to vo svojich výrobkoch. Ak trend budúceho roka je tkanina v klietke, objaví sa nová kolekcia podobných patchov dlaždíc. Nemali by ste sa však ponáhľať, aby ste držali krok s módou - vzorovaná povrchová úprava by mala byť harmonicky kombinovaná s celkovou atmosférou interiéru, jeho štýlom a farbou. Dlaždice vyrobené v jasných farbách by mali byť prítomné sporadicky, pretože časom presýtenie svetlými farbami spôsobí podráždenosť.

Štýl

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že mozaikové dlaždice sú vhodné len pre rustikálny dizajn, poznamenávame, že so správnym prístupom k výberu vzorovej a farebnej palety to môže byť hodná dekorácia pre akýkoľvek interiér, od lakonického minimalizmu až po elegantný moderný.

Novodobý minimalistický trend v dizajne obytných priestorov znamená striktný priamy dizajn, kde by malo byť všetko - ľahká dekorácia, len funkčný nábytok a žiadne kudrlinky. Napriek tomu je mozaiková dlažba nielen možná, ale niekedy aj nevyhnutná na „zapadnutie“ do interiéru, čo výrazne oživujeono. Okrem neutrálnych sivobielych odtieňov tu bude vyzerať viac nasýtených béžových alebo modrých vzorov, ktoré vytvárajú pekný kontrast k oku.

V interiéri krajiny vyzerá dizajn patchworkových vzorov najúspešnejšie s dôrazom na originalitu. V kombinácii s drsnými stenami a masívnym dreveným nábytkom vyzerá oveľa výhodnejšie, odhaľujúc svoje estetické prednosti a naplňujú atmosféru mimoriadnym teplom.

Obľúbený mnohí, mierne drsný škandinávsky štýl sa prejavuje ľahkou výzdobou zboru, takmer bez náročnosti. Tento prístup k dizajnu dizajnu vďaka túžbe severných národov, aby ich domovy tak jasné a pohodlné, ako je to možné. Útulnosť je dôležitou súčasťou škandinávskeho interiéru, takže lakonický dekor tu zohráva dôležitú úlohu, a to najmä v produktoch vyrobených ručne. Spolu s pôvodnými kobercami, záclonami v etnických motívoch, dlaždicami, ktoré zdobia podlahy a steny, budú tiež vyzerať harmonicky. Spravidla vyberajú dlaždice „pokojných“ odtieňov s matným povrchom, pričom zdôrazňujú prirodzenosť materiálu.

Krásne nápady pre rôzne miestnosti

Dlažba mozaiky môže primerane ozdobiť akýkoľvek interiérový byt. Najčastejšie slúži ako akcentný prvok interiéru: kreslí vložky, zvýrazňuje potrebné zóny, vytvára vynikajúce panely, jednotlivé steny alebo povrch podlahy. Treba mať na pamäti, že presýtenie vzormi môževytvárajú nepríjemný dojem, najmä v malých miestnostiach.

Patchworkové obklady v interiéri obývacej izby

Osobitná pozornosť sa venuje dizajnu interiéru haly - tu je potrebné vytvoriť najpohodlnejšie a zároveň krásne prostredie nielen pre domácnosti, ale aj pre rodinných hostí. Dlaždice patchwork, zložený z rôznych vzorov, môže premeniť na pôvabný nástenný panel, pripomínajúci kaleidoskop. Vzorovaná podlaha, ktorá nahradí pestrý koberec v obývacej izbe, bude vyzerať skvele. Pomocou dlaždíc, môžete úspešne zóna kuchyňa-obývacia izba priestor, označujúci napríklad odpočívadlo.

Patchworkové dlaždice v kuchynských interiéroch

\ t

V kuchyni sa mozaiková dlažba stane vynikajúcim pomocníkom pri vypracúvaní dekorácií - v skutočnosti je táto miestnosť často zbavená veľkej plochy, ktorá neumožňuje viac svetových interiérov. Patchwork koberec môže byť označený jedálenský kút alebo zásteru. V tomto prípade musíte vybrať monolitickú náhlavnú súpravu s neprítomnosťou akýchkoľvek výtlačkov, farebných vložiek a iných dekorácií, ktoré odvrátia pozornosť od hlavnej dekorácie. Najlepší zo všetkých bude pozrieť sa na monotónne obkladanie povrchov v kombinácii s ornamentami z dlaždíc.

Textílie vyrobené v mozaikových motívoch budú hrať dobre. Pre túto miestnosť si môžete vybrať dlaždice nie s reliéfom, ale s hladkým povrchom, čo výrazne zjednoduší čistenie.

Patchworkové obklady vinteriér kúpeľne

Ak nie ste šťastný majiteľ veľkého bytu alebo súkromného domu, určite budete čeliť problému dokončenia malej kúpeľne. Často voľba padá na dizajn s výzdobou stien v jasných farbách, čo je úplne oprávnené, pretože taká paleta robí priestor priestrannejší a vzdušnejší. Použitie patchwork dlaždice pomôže obrátiť aj najmenšie miestnosti do skutočného majstrovského diela.

Je lepšie zastaviť výber na malých veľkostiach dlaždíc nepresahujúcich 20x20 cm, potom dekor nebude nasýtiť miestnosť a veľké vzory by mali byť ponechané na priestranné kúpeľne. Ak chcete ozdobiť povrch podlahy vzorovaným kobercom, odborníci odporúčajú vybrať matnú dlažbu, ktorej povrch nespôsobí silný sklz.

Príležitostne môžete vytvoriť zaujímavé akcenty pomocou obkladov na zvýraznenie konkrétnej zóny. Takáto dekorácia na jednej zo stien sprchy, ako vaňu alebo umývadlo, bude vyzerať skvele. Ak chcete vizuálne zväčšiť priestor, môžete položiť dlaždice vo forme vodorovných a zvislých čiar.

Dlažba v interiéri chodby

V chodbe patchwork je dlažba reprezentovaná podlahou, ktorá sa vyznačuje odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a rôznym druhom zaťaženia. Okrem toho, s jeho pomocou môžete urobiť jasný akcent na podlahe alebo upraviť priestor. Pre menšie miestnosti je lepšie zvoliť dlaždice so svetelnými vzormi,prekrývajúce sa s hlavnou paletou nástennej dekorácie - potom bude miestnosť vyzerať vizuálne širšia a priestrannejšia. V súkromných domoch, kde sa schodisko do druhého poschodia tiahne od vstupnej haly, môžu byť jeho schody zdobené aj v mozaikovom štýle a pokračujú v podlahe koberca.

Patchworková dlažba - foto

Uistite sa, aké zaujímavé a krásne vyzerá patchwork v rôznych interiéroch, môžete v ďalšej galérii. Tu sú najlepšie fotografie, ktoré zdôrazňujú všetky výhody dizajnu a budú vás nutne tlačiť na vytvorenie vlastného dizajnu. Šťastné prezeranie!