Palanda s pohovkou (60+ fotografií)

Malá miestnosť vyžaduje ergonomické riešenia. V prípade spálne alebo detskej izby bude dvojpodlažná stavba, ktorá kombinuje pohovku a posteľ, skvelým spôsobom, ako ušetriť a optimalizovať životný priestor.

Výhody poschodovej postele s pohovkou

Mnohí ľudia zostávajú konzervatívni pri výbere nábytku. Navrhovaná stavba vám však poskytne množstvo výhod:

- Kolosálne úspory priestoru. Kombináciou dvoch objektov v jednom sa zmenší použitá plocha aspoň dvakrát;

- Pohodlné lôžko. Použite kvalitný ortopedický matrac. Takáto posteľ bude nepochybne lepšia ako každá rozkladacia pohovka;

- Neobvyklé a neštandardné riešenie. Všetci vaši priatelia budú prekvapení svojou vynaliezavosťou a racionalizačnými schopnosťami;

- Všestrannosť. Táto rozkladacia pohovka môže byť inštalovaná v detskej izbe aj v izbe pre dospelých.

- Separácia. Je to veľmi elegantný a kompaktný kúsok interiéru, okrem toho umožní odlíšiť oblasť pre odpočinok a spánok. V apartmánoch s jednou spálňou môžete použiť toto riešenie: spodná pohovka ako posteľ pre rodičov a horná posteľ pre dieťa.

Venujte pozornosť podobnému dizajnu a majte na pamäti, že nízke stropy neumožňujú inštalovať mnoho modelov. Pred výberom vykonajte merania stropu a zvážte to. Horná vrstva by mala maťvýška, ktorá vám umožní pohodlne stúpať a klesať.

Niektoré modely majú systémy skladovania. Tu si môžete uložiť oblečenie, obuv a iné drobnosti v živote. Niekedy sú takéto konštrukcie spojené so štandardnými skrinkami. Je to skvelé riešenie pre škôlku.

Palanda s pohovkou

Základom tohto návrhu musí byť spoľahlivosť, inak sa v budúcnosti môžete stretnúť so zjavnými problémami. Rámová základňa môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ktoré majú niekoľko rozdielov.

Kov.Použitie kovu na výrobu rámu je pomerne praktické riešenie, pretože ide o pevný a veľmi trvanlivý materiál, ktorý má pomerne nízku cenu. Avšak, len málo ľudí dáva prednosť tejto možnosti - hlavne preto, že kovové konštrukcie nie sú celkom jednoduché, aby sa zmestili do samostatných štýlových riešení pre interiér, a to môže tiež spôsobiť zranenia, takže je lepšie upustiť od takéhoto dizajnu v detskej izbe.

Drevo.Prírodné drevo je veľmi obľúbený ekologický a trvanlivý materiál. Pohovka s posteľou, ktorej rám je vyrobený z prírodného dreva, vyzerá skvele maľovaná alebo v prírodnej farbe a je v súlade s mnohými rôznymi štýlmi.

Drevotriesková doska.Tento materiál v modernom dizajne je vizuálne veľmi podobný prírodnému drevu, ale oveľa lacnejší. To je odôvodnené množstvom nevýhod: krehkosť a nízka odolnosť voči vlhkosti. Druhý mínus sa môže znížiť naminimálne špeciálne laky a impregnácie, ktoré zvyšujú odolnosť materiálu voči vlhkosti.

Mali by sa zvoliť rozmery lôžka s prihliadnutím na výšku osoby, ktorá tam bude ležať. Pre dospelého alebo rastúceho teenagera bude najpohodlnejšie 2 m dlhé a pre deti cca 1,5 m. Pre posteľ s jedným lôžkom je štandardná šírka 0,9 m.

Nie je potrebné kupovať dieťa príliš malú posteľ, pretože deti rastú veľmi rýchlo a po chvíli sa malá posteľ stane neaktuálnou. Ale ak sa stále rozhodnete dodržiavať túto voľbu, potom majte na pamäti, že doslova za pár rokov budete musieť kúpiť nový nábytok.

Keďže chceme mať pohodlnú posteľ na vrchole, výber správneho matraca je jedným z vrcholov. Pohodlný matrac s ortopedickou funkciou zodpovedajúcou požadovanej výške a šírke vám umožní vytvoriť najpohodlnejšie lôžko.

Pohovka na poschodovú posteľ

Posteľ na hornej úrovni je veľmi dôležitá, ale nezabudnite na pohovku. Modely určené pre dospelých majú klasický rovný tvar, tento dizajn môže byť inštalovaný kdekoľvek v miestnosti - v strede alebo v jeho rohu.

Niektoré modely sa dodávajú bez pohovky, čo vám umožní nainštalovať ľubovoľnú možnosť, ktorá sa zmestí do veľkosti.

Ak chcete spať na gauči, potom je žiaduce, aby sa zložil. V druhom prípade si vyberte model, ktorý budete používať.výhradne na relaxáciu s šálkou kávy alebo čaju, knihy alebo sledovanie vašej obľúbenej televíznej relácie.

Pohovková kniha.Najbežnejším analógom pre pohovky v podobných prevedeniach. Zaslúži si jeho popularitu vďaka vynikajúcim vlastnostiam. Táto pohovka zloží vyvýšené sedadlo.

Eurobook.Ďalší známy typ pohovky, ktorý sa na rozdiel od predchádzajúcej verzie mení na posteľ. Veľmi robustná konštrukcia, pretože mechanizmus je veľmi jednoduchý. Ale je tu aj mínus - posteľ je dosť nízka.

Transformácia lôžka.Komplexná a skôr vzácna štruktúra, ale zaujímavá a originálna. Všetka jeho podstata spočíva v tom, že v dôsledku určitých manipulácií sa pohovka zmení na dvojpodlažnú posteľ.

Výplň čalúnenia a pohovky

\ t

Pred výberom určitého typu čalúnenia rozhodnite o hlavných cieľoch používania pohovky. Ak chcete relaxovať na mäkkej pohovke väčšinou vo dne, použite prírodnú alebo umelú kožu. Ale ak chcete, aby pohovka niesla funkciu miesta na spanie, potom budú požiadavky odlišné. Koža na takéto účely je veľmi zlá, pretože spodná bielizeň bude fidget. Lepšie prispôsobenie čalúnenia tkanín, napríklad z velúr. Ľahko sa čistí a slúži mnoho rokov bez straty čerstvého vzhľadu.

Aby bola vaša pohovka mäkká a pružná, mali by ste vážne zvážiť výber výplne. Najviac je najviacBežné typy:

- Pružinové bloky - nezávislé pružiny. Tento dizajn je súbor pružín, ktoré sú umiestnené v samostatných pružinách. Takýto systém umožňuje pracovať nezávisle od každého z nich. To vám umožní vytvoriť veľmi príjemné prostredie pre relaxáciu na gauči.

- Závislé pružiny. Opak oproti predchádzajúcemu dizajnu, v ktorom sú pružiny spojené so susednými. Sú stlačené synchrónne, čím sa mení reliéf v hladkom uhle. Má životnosť 10 rokov.

- Penová guma, polyuretánová pena. Najčastejšie zo všetkých typov plnív. Robí sedadlo veľmi elastické a má dostatočnú životnosť. Má nízku cenu, ale nie najlepšiu možnosť na spanie, pretože je to dosť ťažké.

Rebrík pre poschodovú posteľ s pohovkou

\ t

Je ťažké si predstaviť, ako sa niekto snaží dostať na druhý stupeň bez rebríka - je to strašne nepohodlné. Často sa môžete stretnúť so schodmi z chrómovaného kovu - je veľmi trvanlivý, ale skôr klzký materiál.

Pri vybavovaní detskej izby si vyberte drevené schodisko. Nuž, ak máte dosť miesta na umiestnenie stredného letu pre zdvíhanie. To výrazne zvýši bezpečnosť celej konštrukcie.

Lôžko s pohovkou pre deti a dospelých

Možnosti detí pre poschodové postele s pohovkou v spodnej časti predstavujú na rozdiel od dospelých pomerne bohatý sortiment.modely. Ak si chcete kúpiť kvalitnú kópiu, venujte pozornosť materiálu a spoľahlivosti celej konštrukcie.

Nezabudnite na harmóniu nového prvku nábytku a celkového dizajnu miestnosti, ako aj na prispôsobenie farieb. Ak dávate prednosť modelu, ktorý nemá spodnú rozkladaciu pohovku, uistite sa, že má dostatočné úložné systémy.

V izbe mladistvých je spodná pohovka ideálna na relaxáciu a príjem hostí a druhá vrstva bude veľmi pohodlná posteľ. Pre teenagera, bude robiť posteľ v modernom štýle, a ak celkový štýl miestnosti umožňuje, potom je to hi-tech.

Dospelí sa zriedka venujú podobným návrhom ako nábytok pre seba. To by bola vynikajúca voľba, ak rodičia zdieľajú izbu s dieťaťom a spodná pohovka bude pre nich miestom na spanie a horná posteľ bude pre dieťa.

Venujte pozornosť klasickému štýlu, ktorý je vhodný pre váš interiér. Vypočítajte parametre lôžka tak, aby sa vysoký človek, sediaci na spodnom gauči, cítil pohodlne.

Patrová posteľ s pohovkou - foto

V našom výbere fotografií môžete vidieť ešte viac nápadov na usporiadanie rekreačného miesta s poschodovou posteľou s pohovkou. Prajeme Vám inšpiráciu pre nové kreatívne využitie!