Osmanská chodba (60 fotografií): typy, ako si vybrať

Komfortná a kompletná vnútorná chodba môže byť volaná len vtedy, keď sa jednotlivé prvky navzájom harmonicky dopĺňajú a vytvárajú útulnú atmosféru. Osmanská je nielen pohodlný a praktický nábytok, ale aj skvelá príležitosť krásne ozdobiť akýkoľvek prázdny kút miestnosti. S týmto prístupom sa dizajn chodby stane viac štýlovým a úplným. V našom článku sa pozrieme na všetky druhy pohoviek, ich funkčnosť, umiestnenie, ako aj jednoduchú majstrovskú triedu na vytvorenie tohto originálneho čalúneného nábytku.

Typy pohoviek pre chodbu

Tento originálny nábytok sa vyznačuje nielen svojou mäkkosťou a komfortom, ale aj rozmanitosťou vzhľadu a dizajnu výrobku. Najobľúbenejšie odrody pohoviek možno nazvať puff-hrudník, marocký poof a transformátor.

Polstrovaný komoda je moderný a praktický model nábytku, ktorý je doplnkovým mini-šatníkom na uloženie oblečenia alebo iných vecí. Skladovanie sa nachádza vo vnútornej časti výrobku.

Marocké puf sa podobá veľkému vankúšiku v tvare kužeľa vyrobeného z kusov látky alebo kožených kúskov. Na rozdiel od puf-prádelníka, tento vzhľad je vyrobený bez vstavaných nôh, vďaka čomu sa zdá byť priestrannejší. Môže byť tiež univerzálne používaný. Napríklad slúžiť ako nočný stolík alebo nezvyčajný konferenčný stolík.

Transformátor pouf má často tvar veľkej kocky a úplne zodpovedá jeho názvu. Môže sa ľahko zmeniť nastoličky alebo stoličky. Treba poznamenať, že dizajn, farebná paleta a veľkosť každej z predložených čalúnených stoličiek má širokú škálu možností.

Materiály pre pohovky

\ t

Predtým, ako pristúpime k výberu libry, je potrebné podrobne preskúmať jej návrh, ako aj zloženie materiálu, ktorý môže byť úplne odlišný. Telo výrobku môže napríklad pozostávať z nasledujúcich prvkov: kov, plast, tyč, drevotriesková doska, drevo.

Kovové pohovky sú známe svojou trvanlivosťou a jednoduchou údržbou. Nevýhodou je len veľká hmotnosť. Plasty sa líšia ľahko a obrovským množstvom foriem. Drevotrieskový materiál simuluje vzhľad dreva, ale podstatne menej ako je podľa kritéria prevádzky. Drevené puzdro nie je lacné, ale kvalita spĺňa najvyššie štandardy ohľaduplnosti voči životnému prostrediu a estetiky. Výrobky z tyče tiež krásne vyzerajú a sú známe svojou odolnosťou.

Čalúnenie sa vyberá aj individuálne podľa osobných preferencií kupujúceho. Môže to byť hodváb, zamat, velúr, žakár. Prvé dva typy tkanín sú veľmi príjemné na dotyk, ale vyžadujú starostlivú údržbu. Velor a Jacquard sú ideálne pre malé pohovky na chodbe. Kožené čalúnenie bude vyzerať veľmi originálne a štýlové.

Ako vybrať pohovku na chodbe

Aby čalúnený nábytok správne umiestnil akcenty na chodbe a naplnil miestnosť komfortom, je potrebné poznať základné kritériá pre správnu voľbu. Patria medzi ne také dôležité body:

1. Ak ste si vybrali model s nohami alebo kolesami, skontrolujte ich stabilitu a neprítomnosť trhlín.

2. Ak voľba padla na poof transformátora, potom sa musíte pozrieť na jednoduchosť a spoľahlivosť všetkých pripojení a mechanizmov.

3. Materiál výrobku musí byť šetrný k životnému prostrediu a bezpečný pre zdravie. Ak tento strom, potom je potrebné objasniť, aké látky to bolo leštené, ak je to drevotrieskové dosky, potom je potrebné pripomenúť, že kompozícia je schopná uvoľniť toxíny.

4. Na úsporu miesta v malej chodbe pomôže osmanská komoda, ktorá sa stane ďalšou úložnou schránkou.

5. Model čalúnenej stoličky by mal byť v súlade so všeobecným štýlom miestnosti. Napríklad v sále v klasickom štýle je dokonalá čalúnená stolička s koženým čalúnením;

6. Skontrolujte výrobok, či neobsahuje príliš ostré rohy. To pomôže v budúcnosti zabrániť traume.

Ako urobiť pohovku vlastnými rukami

Na internete môžete nájsť mnoho majstrovských kurzov pri vytváraní krásnej pohovky pre chodbu vlastnými rukami. Ale najobľúbenejšie a kreatívne možnosť je pouf plastových fliaš.

Pre prvý druh vyšívania budete potrebovať litrové alebo dvojlitrové plastové fľaše. V prvom prípade bude osmanská vyššia, v druhom - nízka. Najprv musíte umiestniť fľaše (s prekrútenými viečkami) tak, aby boli pevne k sebe. Potom ich pripevnite (pohodlnejšie - vo forme štvorca) pomocou veľkej širokej lepiacej pásky.

Ďalejpripravíme silnú lepenku, syntetický zimič a nite s ihlou. Pripravte si vzor z dvoch kartónových kruhov požadovanej veľkosti (strednej alebo veľkej) a umiestnite ich na vrch fliaš a pod nimi. Všetko opravíme opäť lepiacou páskou. Vezmeme syntetický zimič (ktorý bude slúžiť ako mäkké tesnenie), vystrihneme aj dva kruhy a jeden pruhovaný. Pás by mal byť rovný výške plánovaného puf. Opatrne pripevnite prvky k základni a pomocou závitu pripojte hornú časť k spodnej časti. Teraz zostáva šiť alebo kúpiť ready-made tkaniny kryt, a jednoduchý originálny osmanskej je pripravený!

Ak sa rozhodnete vytvoriť nielen základňu pouf, ale aj kryt, potom musíte urobiť vzor listu. Pre výrobky valcového typu to bude kruh a široký pás rovnajúci sa výške puf. Pre kubický - rovnaký pás, ale v kombinácii s námestím. Nezabudnite, že kryt môže byť ozdobený bočnými vreckami, svetlými gombíkmi, nezvyčajnými korálkami alebo flitrami.

Polstrované stoličky pre predsieň - foto

Fotografie, ktoré si vyberieme, vám ukážu, ako s malou mäkkou pohovkou môžete ozdobiť izbu, zariadiť svetlé akcenty a naplniť sálu útulnou atmosférou. Šťastné prezeranie!