Orientálna kuchyňa: 75 fotografických nápadov

Popularita usporiadania európskych obytných apartmánov orientálneho štýlu siaha do 19. storočia, keď sa začali objavovať prvé domy s podobnými miestnosťami. Stelesnenie tejto kultúry v interiéri vyzerá skôr nezvyčajné, ale krásne, útulné a moderné.

Vlastnosti orientálneho štýlu

Hlavným znakom je prítomnosť viacerých trendov, ktoré sa v mnohých ohľadoch odlišujú - čínsky, japonsky a arabsky, ktoré tvoria črty marockého motívu. Existuje však niekoľko základných charakteristík, ktoré ich spájajú, a to:

1. Použitie prírodných materiálov. Dokonale zapadne do pravých keramických, kovových, drevených a hodvábnych textílií.
2. Exotika a originalita v kombinácii s pohodlným usporiadaním.
3. Prítomnosť národných ozdôb, vzory v podšívke.
4. Elegantná a zároveň obmedzujúca dekorácia.

V kuchyni orientálneho štýlu by nemali byť žiadne fotografie v rámci, ktoré slúžia ako dekor, ako aj rôzne postavy, ktoré nesúvisia s hlavnou funkciou miestnosti, kde sa jedlo pripravuje.

Farebné riešenia

Hoci štýlové odbory majú mnoho ideologických rozdielov, spája ich bohatá farebná škála. Dominujú mu odtiene žltej, béžovej, červenej, hnedej, ale aj zelenej a modrej farby. Arabský štýl má trblietavé zlato-pieskové tóny, Japonci preferujú krémovú paletu v kombinácii s hnedouprvky. Rôzne fialové improvizácie sú charakteristické pre čínske bývanie.

Kuchyňa v béžovom orientálnom štýle

Béžové, žlté, zlaté tóny vytvárajú krásnu relaxačnú atmosféru. Tento sortiment dýh bude skvele kombinovaný s dreveným nábytkom a tmavými podlahami. Stropné plátno je často oblečené v bielej alebo smotanovej farbe, kde drevené trámy vyzerajú celkom esteticky. Tiež na pozadí svetlých béžových stien krytiny zlaté mozaiky škvrny vyzerajú skvele.

V marockom smere sa nachádzajú interiéry, kde úloha béžovej farby dopadá na súpravu, ktorej detaily sú dokonale kombinované s modrosťou obkladu. Pre krajinu vychádzajúceho slnka je takáto škála najpodivnejšia. Steny môžu byť vyhotovené v tmavších farbách ako spodné a horné poschodia - to pridáva geometrickú identitu. Béžová dlažba s hnedým národným ornamentom dokonale vystihuje arabský typ.

Kuchyňa Red Oriental Kitchen

Fialové odtiene sa najčastejšie prejavujú v nábytkových frontoch, textíliách a dekoroch, aj keď je možné, že sa používajú vo výzdobe. Sieť arabesiek v červenej farbe, pletené stenové panely vyzerajú úžasne. Môžete vyzdobiť jednu zo stien, takže je prízvuk, a najmä odvážni majitelia niekedy radšej vyplniť miestnosť s jemným dotykom, napríklad terakota. Takýto interiér možno nájsť v čínštine aleboMarockého typu. Nemalo by to však byť monotónne - ružové, oranžové, hnedé a mierne biele prvky osvetľovacích zariadení a dekorácií ho rozriedia.

V minimalizme Ďalekého východu Japonska je takýto dizajn vzácny. Najčastejšie je zvyčajné, aby sa „box“ v pastelových farbách a v odtieňoch lampy, textíliách, farbách jednej z bočných povrchov alebo pri dekoratívnych obrazoch vyskytovala čerešňová farba.

Olivová kuchyňa orientálneho štýlu

Rôzne odtiene olivových plodov prinesú elegantnému interiéru sviežosť, čím sa vytvorí vynikajúci dizajn s príjemnou a útulnou atmosférou. Vlna tu kombinuje niekoľko odtieňov naraz, dokonale sa navzájom harmonizuje. Dobrými partnermi budú tiež hnedé, biele a krémové tóny.

Kombinácia čiel olivového nábytku so svetlou (bielou, smotanovou) základnou farbou stropu, stien a tmavohnedej podlahy vyzerá skvele. Motív doplnia drevené trámy, etnické kresby. Môžete zostať na inom riešení, maľovať olivovú paletu steny. Nábytok z prírodného dreva bude klásť dôraz na dôstojnosť farby.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Medzi stavebnými materiálmi na obloženie možno identifikovať najčastejšie používané ako stropné omietky a farby, obkladačky, mozaiku a drevené podlahové krytiny. Tam sú tiež viac originálne spôsoby, napríklad, textilné krytiny. Ale pretože pre podmienkyObmedzený priestor, kde sú pokrmy varené, nie je úplne racionálny, uplatňujú túto „krásu“ v jedálenských priestoroch priestranných kuchýň.

Paul

Vzhľadom na osobitosť mikroklímy, ako aj štýl, najlepším spôsobom navrhovania podlahy bude inštalácia dlaždíc. Tento materiál sa ľahko čistí, má vysokú odolnosť voči opotrebeniu a široká škála farieb a vzorov vám umožňuje vybrať najlepšiu voľbu pre akýkoľvek smer.

V japončine môže pozostávať z bielo-hnedých monochromatických dosiek, prítomnosť národného ornamentu je pre marockú krajinu zvláštna. V čínskom žánri bude umelý kameň vyzerať dobre. Pretože tento materiál je pomerne studený, je možné inštalovať vykurovací systém vopred na povrch podlahy.

Dobrou možnosťou by bola aj podlahová doska alebo laminát odolný voči vlhkosti. Môžete použiť linoleum, ktoré je oveľa lacnejšie, zatiaľ čo jeho odrody opakujú štruktúru prírodných materiálov.

Steny

Farby, dekoratívne omietky, drevené dosky a samozrejme dlaždice sú široko používané v dizajne stenových priečok. Mozaika má osobitné miesto. Tu sa používa takmer vo všetkých žánroch. Vynikajúci doplnok, ktorý bude klásť dôraz na etnický dizajn, bude čeliť pracovnej zástere skinali s tlačou fotografií. V tomto prípade si môžete vybrať obrázok charakteristický pre konkrétnu kultúru. Napríklad japonský samuraj alebo kvitnúca sakura, hieroglyfy alebo draky atď. Hlavné pozadie je najčastejšieneutrálne a jedna z bočných stien môže byť zvýraznená použitím kontrastného obrazu alebo svetlej farby.

V marockom žánri sú vítané kopulovité výklenky s policami na riad a japonský duch zvýrazní povrch steny, ktorý imituje stenu Shoji. Čínsky a arabský typ sa viac hodí k hodvábne lemovanej textilnej podšívke - týmto spôsobom si môžete zariadiť miesto na jedlo a odpočinok.

Strop

Vo väčšine prípadov sú povrchy stropu zdobené sfarbením, maľovaním a nepriehľadnými ťahovými štruktúrami. Niekedy je tu vhodná tlač fotografií, napríklad na umiestnenie krajiny vychádzajúceho slnka. Vyzerá to skvelá väzba zväzku, ktoré sú zavesené lampy. Pre arabskú kuchyňu si môžete zariadiť zavesenie sadrokartónu, čo najbližšie k tvaru kupoly.

Nábytok do kuchyne v orientálnom štýle

Skutočne "orientálny" nábytok do kuchyne je veľmi drahý, pretože na jeho výrobu by sa mali používať prírodné vysoko kvalitné vzorky dreva a starožitné prvky. Najčastejšie používaný kliešť, mahagón, bambus. Dodatok je vyrobený zo skleneného a plastového nábytku. Pokiaľ ide o dizajn, v každej z oblastí má svoje vlastné vlastnosti:

- Nábytok z japonskej kuchyne s výraznými geometrickými tvarmi. Frosted sklenené vložky, absencia rukoväte, leštené fasády sú vítané. Jedálenský stôlrôznu pevnosť, masívnosť. Môže mať rám z kameňa, dreva alebo kovu, rozmerový vrch;

- Marocký líši kupolovité skrinky, vyrezávané ornamenty, patinu staroveku a odieranie. Headset je často vyrobený z mahagónu;

- Arabsky orientovaný kuchynský priestor bude vybavený nízkymi, svetskými objektmi. Fasády náhlavnej súpravy sú zdobené rezbami a naháňanými vložkami;

- Čínsky nábytok má zaoblený tvar. Je vyrobený z dubu, ratanu a bambusu. Špeciálne etnické poznámky na ňom pridajú hieroglyfy alebo ornament.

Osvetlenie a dekorácia

Osvetlenie by malo byť dostatočné na zabezpečenie dobrého rozptýleného osvetlenia. Vhodné sú tu nádherné lustre a závesné svietidlá s látkou, sklom a tienidlami z dreva (bambusu). Reflektory a reflektory nie sú vítané všade, napríklad atmosféra v duchu Číny naznačuje ukrytie svetelných zdrojov, zatiaľ čo strieborné lampy sú vhodné pre marockú verziu.

Hoci východ je známy svojou eleganciou, nezabudnite na minimalizmus, zdobenie miestnosti. Dekorácia sa často stáva farebnými stenami, podlahou a stropom. Treba však dodať kus etnokultúry, napríklad porcelánové figúrky, bambusové rohože, služby na prípravu čaju, obrazy vtákov alebo drakov, porcelánové taniere.

V arabských dekoráciách sú vhodné šachy, vodná fajka, dekoratívnevankúšiky. Duch Japonska je zdôraznený samurajskými nástennými maľbami, červenými fanúšikmi, živými rastlinami (bonsai, orchidey), ikebanou.

Malá kuchyňa v orientálnom štýle

Vzhľadom na to, že posudzovaný štýl predpokladá minimálny súbor nábytku, je možné ho realizovať v malom priestore. Je vhodnejšie zdržiavať sa japonského typu bývania, pretože minimalizmus sa prejavuje vo väčšej miere, ale iné variácie nie sú vylúčené. Dobrým dizajnovým rozhodnutím bude nákup nábytku od podlahy až po strop alebo pod farbou obkladu stien, aby sa súbor spojil s miestnosťou.

Hlavné pozadie dekorácie by sa malo vybrať z ľahkej palety, ktorá doplní svetlé ozdobné vložky vo forme mozaikovej zástery, originálne etnické lampy jasných farieb. Odporúča sa vyhnúť sa zložitým sadrokartónovým konštrukciám na strope - je lepšie jednoducho maľovať alebo kresliť strečové plátno. Povrchová úprava podlahy môže byť kontrastná tmavá alebo svetlá, ale niekoľko odtieňov je tmavších ako obklad stien.

Decor by nemal preťažiť priestor, takže sa bude skladať z elegantných prvkov, napríklad svetlé hrnce s rastlinami, elegantné obrazy na stenách, národné ozdoby vo výzdobe.

Dizajn kuchyne v orientálnom štýle - foto

Je dosť ťažké vyjadriť slovami obrovské množstvo rôznych možností na vytvorenie interiéru kuchyne v orientálnom štýle. Preto sme zhromaždiliveľká galéria fotografií, ktorá predstavuje rôzne štýlové riešenie kuchyne miestnosti. Možno niektorí z nich pomôžu pri vytváraní vlastného etnického kútika vo vašom byte. Šťastné prezeranie!