Olivová kuchyňa (75 fotografií): nápady na dizajn

Európska oliva je jednou z hlavných plodín v stredomorských krajinách a na juhu Francúzska. Láska k tejto rastline sa odráža v tradičných interiéroch týchto regiónov. Znížená nazelenalá farba olejnatých plodov sa používa na výzdobu rôznych miestností, ale v kuchyni to vyzerá obzvlášť harmonicky. V modernom dizajne môžu byť tieto odtiene porazené v ľubovoľnom smere: môžu to byť starožitné klasiky a svetlá krajina, Provence alebo dokonca high-tech - to všetko závisí od vybraných materiálov. Pre inšpiratívne nápady a odporúčania pre vytvorenie útulnej kuchyne olivovej farby, viď tento článok.

Olivová farba a kombinácie s ňou

Zo všetkých možných farieb je zelená paleta vnímaná ako najprirodzenejšia a najbezpečnejšia. Olivové tóny v tomto rozsahu zaberajú zvláštne miesto - zbavené nadmerného jasu, zdá sa, že si v sebe zachovávajú mäkké slnko na začiatku jesene.

Tmavo zelená s prímesou žltého zafarbenia spracovaných plodov olív sa považuje za referenciu, hoci v prírode sa skôr podobajú nezrelé slivky, ktoré môžu mať odtieň svetlozelenej farby s sivastým voskom až tmavo fialovej a lesklej čiernej farby.

Oliva dokonale kombinuje s natretými farbami a prírodnými textúrami. Kontrastom je tmavý odtieň baklažánu, doplnkový - svetlohnedý, khaki, horčica, pastelovo žltá, béžová. Ak chcete zvýrazniť detaily, môžete si vybrať terakotu, tmavo modrú, jemnú ružovúalebo bordó.

Interiéry

Napriek tomu, že olivová farba bola pôvodne spojená s rustikálnym interiérom Talianska a Francúzska, je tiež príjemne zapracovaná do moderných možností dizajnu. Na rôznych povrchoch, rovnaký odtieň vyzerá úplne inak, a zvláštna geometria, formy nábytku, dekorácie a dekor iba zdôrazňujú zvolený štýl.

Olivová kuchyňa v klasickom štýle

Takéto kuchyne sú zastúpené vo väčšine katalógov luxusného nábytku. Je to spravidla vynikajúca drevená súprava, pokrytá matnou farbou a zdobená elegantnými symetrickými rezbami. Technika a doplnky z retro-kolekcií sú s ňou organicky kombinované: mliečne biela, béžovo-zlatá alebo sivá pec s polkruhovým sklom, extraktor vo forme obieleného komína, starožitné mosadzné kohútiky, keramický drez.

Dosky sú zvyčajne vyrobené z mramoru bielej, hnedej, sivej alebo čiernej farby. Chladničky a ďalšie spotrebiče v týchto kuchyniach sú ukryté za dverami fasád, aby nenarušili integritu dizajnu.

Olivová kuchyňa v modernom štýle

Charakteristické črty interiéru v modernom štýle sú lakonický minimalizmus, čisté hladké povrchy a dostatok lesku. V tejto konštrukcii sa používajú hlavne polymérne materiály, chrómová oceľ, sklo.

Ak sa olivový súbor vyberie ako centrum kompozície, potom vo väčšine prípadov obsahuje kontrastné prvky.Napríklad dvere spodných skríň môžu byť vyrobené z lešteného dreva alebo jednotlivé fragmenty kuchynskej steny budú pokryté fóliou inej farby. Technika pre takýto interiér je vhodná so zrkadlovo čiernym alebo oceľovým povlakom.

Kuchyňa v stredomorskom štýle

Obyvatelia slnečného pobrežia Stredozemného mora často maľujú nábytok a steny vo svojich domovoch v olivových tónoch. Okrem toho sa používajú najprístupnejšie materiály pre túto oblasť: žlto-béžový pieskovec, ľahký mramor, neglazovaná červená hlinená dlažba a terakotové tehly.

Vrcholom talianskeho interiéru sú veľmi hladké klenuté stropy, ako aj opakovaný tvar horizontálneho polotovaru, ktorý sa nachádza v zákrutách okien, oblúkov, dverí rúry, extraktov a rôznych otvorov.

Olivová kuchyňa v štýle Provence

Pastelové farby sú ideálne na vytvorenie letnej atmosféry francúzskej provincie. Najlepšie zázemie pre matný olivový headset v tomto interiéri bude mliečne biela, béžová, svetlo ružová farba stien.

V priestrannej kuchyni bude veľmi krásna tapeta s malou potlačou, všetkými druhmi záclon a obrusov z jemných rustikálnych farieb. Rúra a kapota musia byť vintage, v duchu konca 19. - začiatku 20. storočia. Zvyšok techniky sa odporúča skrývať za fasádami.

Interiér olivovej kuchyne v štýle Provence úspešne doplní prútené koše, mosadz akeramické doplnky, riad s jemnou kvetinovou maľbou, zátišie z produktov, ktoré zostali na dohľad.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri výbere dokončovacích materiálov do kuchyne v olivovej farbe je v prvom rade potrebné venovať pozornosť štýlu interiéru a, samozrejme, zohľadniť praktickosť určitých náterov. Je veľmi dôležité používať kompatibilné textúry. Na určenie preferencií bolo jednoduchšie zvážiť situáciu v hotových príkladoch dizajnu.

Paul

Najpohodlnejšia možnosť zdobenia podlahy v kuchyni sa považuje za dlaždicu. Pod ním môžete inštalovať vykurovacie zariadenie - takže teplota vo varnej zóne bude vždy príjemná. Matné materiály s prirodzenou textúrou sú vhodné pre suity v rustikálnom štýle: porcelánový kameň s farebným povrchom, ľahký pieskovec, drevené podlahy teplého žltkastého alebo zelenkastého žilu. V modernom interiéri môže byť podlaha sivá, biela alebo hnedá. Je vítaná rovnomerná hladká textúra zaskleného obkladu, linolea alebo sypkej podlahy.

Steny

Vo väčšine prípadov bude základom pre olivovú kuchynskú stenu zvyčajné maľovanie (bielenie) stien v jednom z pastelových odtieňov. V závislosti od veľkosti miestnosti a nasýtenia súpravy nábytku si môžete vybrať mliečne biely, béžový, sivý, ružový náter. Pre väčší kontrast sa použije tmavozelená, lesklá čierna, tmavo modrá, oranžová.

Malé škvrny jasných farieb môžu oživiť situáciu. Nasýtené farebné akcenty a výtlačky môžu byť použité na navrhovanie záster, opakovanie v textíliách a dekoroch.

Strop

Klasický biely strop, ktorý je pre väčšinu interiérov možnosťou win-win, v prípade olivovej kuchyne je o niečo nižší ako v prípade pastelových béžových a pieskových farieb. Lesklé strečové plátno zo snehobielej, svetlozelenej, oceľovej alebo zrkadlovo čiernej farby bude v harmónii výlučne s lesklými fasádami náhlavnej súpravy v štýle hi-tech alebo minimalizmu.

Drevené trámy prispejú k pohodliu „rustikálneho“ interiéru, ktorý sa vo formáte krajiny môže nechať nespracovaný a vo vápencovom pôvode. Textúrované tapety pod tehlou alebo kamenným múrom, prilepené na dizajne v podobe semi-oválneho klenutého stropu pomôžu obnoviť ducha starovekých stredomorských domov.

Osvetlenie v kuchyni

\ t

Ak chcete stráviť čas v kuchyni v olivových farbách, bolo pohodlné kedykoľvek počas dňa, musíte sa postarať o vysoko kvalitné osvetlenie. Moderní výrobcovia stále viac zohľadňujú túto potrebu vo fáze výroby nábytku, personálnych slúchadiel s LED pásmi a reflektormi nielen nad pracovnými doskami, ale aj v skrinkách. Okrem toho, kuchyňa zvyčajne visí centrálna lampa, a niekedy aj závesný luster alebo niekoľko sconces cez jedálenský kút.

Navrhovanie osvetľovacích zariadení je žiaduce na výber štýlu interiéru. V olivovej kuchyni "vidieckeho" typu (môže to byť stredomorský štýl, Provence, chebbi-chic, krajina) lustre vyzerajú anticky ako najvhodnejšie. Z materiálov vhodná mosadz, meď, kované železo, vintage sklo, jemná keramika s maľbou. Dobrá voľba - lustre v podobe svietnikov a svietnikov, pripomínajúce retro svetlá.

V klasickom interiéri je potrebné uprednostniť osvetľovacie zariadenia so zlátením, striebrom a kryštálovými prvkami. Musia byť symetrické a pravidelné. Moderný štýl je najlepšie doplnený vstavanými lampami a obdĺžnikovými mini reflektormi.

Pokiaľ ide o tón podsvietenia, v prípade olivového setu sa odporúča zastaviť výber na neutrálnom (v modernom štýle) alebo teplej bielej (v rustikálnom a klasickom štýle). Chladné biele, farebné diódy a neónové pásky môžu narušiť odtieň kuchynskej steny a narušiť harmóniu interiéru.

Dizajn kuchyne v olivových tónoch - foto

V nižšie uvedenej fotogalérii nájdete ešte zaujímavejšie možnosti dizajnu kuchyne v olivovej farbe. Spravidla ide o už realizované projektové projekty, ktoré sú príkladom odvážneho a kreatívneho prístupu k transformácii varnej zóny. Zbierka obsahuje príklady súkromných domov a bytov s rozličnými priestormi areálu, takže nie je ťažké vybrať si pre každého jednotlivca niekoľko vhodných nápadov.prípad.

Video: Olivová kuchyňa - interiérový dizajn