Okrúhla posteľ v spálni: 80 fotografií a nápadov

Okrúhla posteľ je slušná dekorácia dizajnérskej spálne, ktorá vyzerá celkom nezvyčajne a originálne. Na rozdiel od zvyčajných obdĺžnikových konštrukcií pôsobí ako drsný, priťahuje oko s predmetom interiéru. Štrukturálne môže byť takéto lôžko zastúpené v rôznych interpretáciách, veľkostiach a štýloch, čo umožňuje rôzne nápady dizajnu. Aby sme pochopili výhody a nevýhody okrúhlej postele, ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa s jej hlavnými typmi a zaujímavými nápadmi na ubytovanie v štýlových izbách.

Vlastnosti okrúhlej postele

Pri kúpe okrúhlej postele v spálni je dôležité zvážiť jej skôr celkové rozmery, vhodné pre priestranné izby. Napriek tomu, že miesto na spanie nie je tak veľký, a to najmä pre pár, takže prvýkrát bude musieť zvyknúť na nový formulár. Všimnite si, že posteľ s priemerom menším ako 2 m je vhodná pre detskú izbu, dvojmetrovú pre jednu osobu, a ak je posteľ zakúpená pre pár, musíte si vybrať model, ktorého priemer je približne 2,8 m (rovná sa obyčajnému lôžku o šírke dvoch metrov).

Je dôležité vybrať a umiestniť do vnútra guľatú posteľ tak, aby „prúdila“ do vnútra. Miestnosť by mala mať podobne tvarované prvky - malé kúsky nábytku (okrúhle stoličky, pohovky, konferenčný stolík), podobný dizajn viacúrovňového stropu, okrúhly koberec, lampy a dekor.

Druhy okrúhlych lôžok v spálni

Hoci okrúhla posteľ je považovaná za inováciu v našich interiéroch, dnes už existuje mnoho jej interpretácií - môže sa stať štýlovou výzdobou a mať množstvo užitočných funkcií, byť hlavným prvkom škôlky alebo spálne pre dospelých.

Pohovka

Veľmi pohodlný model, ktorý dokonale dokreslí interiér nielen v spálni, ale aj v obývacej izbe, a pre štúdiový apartmán sa stane nenahraditeľnou možnosťou. Výhodou lôžka je, že sa skladá z oddelených častí, ktoré, ak sú zložené, majitelia získajú priestrannú okrúhlu posteľ. To môže tiež byť ľahko demontovať - ​​odstránením pár segmentov, môžete získať polkruhové pohovka, sedadlá a mäkké pouf alebo okrúhly konferenčný stolík (v závislosti na modeli). Transformačné lôžka majú iné mechanizmy, ktoré ich ľahko zmenia na zložené pohovky - výsuv, sklopné atď.

Okrúhly "minimalizmus"

Posteľ v štýle minimalizmu, podobne ako iné zariadenie, by mal mať jasné obrysy. Tento dizajn neznamená nádherný dizajn a dekor. V podstate ide o základný pódium s takmer úplnou absenciou čela postele. Boky môžu byť pomerne malé, ale zásuvky budú veľmi vhodné v minimalistickej priestrannej posteli. Konečná presnosť sa vzťahuje na posteľnú bielizeň, ktorá bude monotónna vo farbe prostredia.

Obdĺžnikové lôžko na okrúhlom móle

V priestranných interiéroch môžete najčastejšie nájsť lôžko na pódiu, ktoré môže byť vysoké o niekoľko desiatok centimetrov alebo mať oveľa väčšiu veľkosť. Pôsobí ako významný dekoratívny prvok, ktorý dáva interiéru osobitnú atmosféru modernosti. Niekedy takéto návrhy môžu zahŕňať výklenky a zásuvky. Obdĺžnikové lôžko na okrúhlom pódiu je vhodnou voľbou pre tých, ktorí chcú mať v spálni špeciálnu posteľ, ale sú zvyknutí spať na štandardnej posteli. Ak si kúpite matrac na farbu pódia, túto vlastnosť dizajnu nemožno rozpoznať alebo zámerne zdôrazniť kontrastnú farbu prikrývky.

Vznášajúce sa lôžko

Neobvyklý moderný dizajn „lietajúceho“ lôžka okamžite urobí interiér spálne originálnym, nezvyčajným. Takéto formy so skrytým upevňovacím systémom sa objavili nie tak dávno, ale ospravedlnili sa svojou spoľahlivosťou a krásou. Rám takéhoto výrobku je pevne pripevnený k stene a spodná časť je často vybavená skrytým osvetlením, ktoré v tme vytvára pocit, že posteľ pláva na oblaku. Posteľ vyzerá moderne, všestranne. Jedna nevýhoda - priestor pod ňou je jasne viditeľný, takže použitie na ukladanie všetkých gizmos nebude fungovať. Aj keď táto skutočnosť môže byť tiež nazývaný plus, pretože spálňa nebude preplnená.

Posteľ s čelom a prírubami

\ t

Voľba lôžka so všetkými druhmi nárazov sa nachádza skôr v interiéričasto. Dosky majú rôzny tvar, v závislosti na cieli, môžu niesť štýl zaťaženia, vytvoriť originálny obraz. Čelo postele je dekoratívny prvok, ktorý môže mať nielen najnečakanejšie formy alebo dokonale zdôrazniť štýl, ale tiež sa môže stať objemovým kontajnerom s policami na lôžkoviny. Aj postele sú často doplnené pohodlnými stupačkami a stoličkami.

Závesné lôžko

\ t

Zaujímavá možnosť, ktorá k nám prišla z ázijských krajín. Ľahká konštrukcia lôžka je vybavená ťažkými káblami, ktoré vydržia až niekoľko sto kilogramov. S nimi je lôžko namontované na povrchu stropu, pričom má jeden upevňovací bod. Tu je potrebné vziať do úvahy, že stropy by mali byť vysoké v byte, takýto model nie je vhodný pre malé miestnosti. Základom je okrúhly rám, pokrytý trvanlivou tkaninou, na ktorej leží ľahký matrac. Závesná posteľ sa najčastejšie používa na večerný odpočinok a oveľa menej často ako posteľ na spanie. Je možné ho umiestniť na terasu, ktorá je pokrytá baldachýnom, ktorý sa mení na útulný dom.

Kruhové umývadlo

\ t

Dizajnérske nezvyčajné modely sú často v súlade s dnešnou mládežou, pretože takéto návrhy robia z postele skutočné hniezdo. Tvary škrupín môžu byť tradičné aj avantgardné. Zaujímavé modely sú vyvinuté so zabudovanou viditeľnosťou hviezdnej oblohy, systémom reproduktorov, podsvietením.Posteľ-umývadlo bude skutočnou výzdobou interiéru spálne a ideálnym miestom pre relaxáciu.

Okrúhla posteľ s rôznymi funkciami

\ t

V spálni môže lôžko okrem svojho hlavného účelu lôžka vykonávať ďalšie funkcie a mať priestranný úložný priestor, čelo so zásuvkami, otočný stôl. Zaujímavé modely pre mládež vybavené vstavaným audio systémom.

Okrúhla posteľ v detskej izbe

Deti budú určite ako model okrúhlej postele, ktorú si môžu vybrať dievčatá aj chlapci. V dievčenských izbách je často vybavená baldachýnom, ktorý umožňuje mladej dáme cítiť sa ako skutočná princezná.

Okrúhla posteľ v rôznych štýloch

Výber modelov pre okrúhle lôžka môže byť obmedzený na klasické interiéry, kde by takýto kus nábytku bol s najväčšou pravdepodobnosťou nevhodný. Ale moderné smery z tejto formy budú prínosom, najmä ak si vyberiete správne čalúnenie, ďalšie predmety a posteľnú bielizeň.

Moderné

Štýl znamená prítomnosť zakrivených, hladkých línií, pohodlia a nedostatku symetrie, takže okrúhla posteľ s originálnym dizajnérom môže byť vynikajúcou možnosťou. Bude doplnená malými kúskami nábytku, navrhnutými v jednom dizajne - stoličky, obláčiky, malý stolík.

Techno, high-tech

Uprednostňujú sa asketické modely,bez dekoru a bokov. Zvlášť dobré v týchto smeroch bude vyzerať "plávajúce" posteľ s podsvietením.

Východné

V tomto smere sa človek nemôže dostať bez bujného baldachýnu - je to on, kto verne vyjadruje ducha východného romantizmu. Takéto dekorácie úspešne dopĺňajú mäkké dekoratívne vankúšiky.

Provence

Okrúhla posteľ s čelom s kovanými železnými prvkami je najvhodnejšia pre interiér francúzskej spálne. Rovnaký kovový nočný stolík, baldachýn s jemným malým vzorom a malá polstrovaná stolička dokonale doplní kompozíciu.

Škandinávsky

Prítomnosť prírodných materiálov, ktoré sú vlastné smeru, sa odráža aj v dizajne lôžka doplnenom kožušinami. Hlavnou črtou je silný základ zdôrazňujúci závažnosť severného štýlu.

Okrúhla posteľ: nápady na ubytovanie

Už sme povedali, že okrúhla posteľ zaberá veľa miesta, takže ju možno inštalovať v priestrannej miestnosti. Dôležitým bodom je výber miesta pre jeho umiestnenie. Ideálna voľba je centrom miestnosti, kde bude vyzerať perfektne, hraničiace s luxusom a extravaganciou.

Posteľ sa stane dominantným prvkom v strednej časti námestia alebo úplne bez nábytku. Často sa inštaluje na pódium a zdvíha sa nad životné prostredie. V rohu miestnosti môžete umiestniť posteľ vybavenú chrbtom a nočným stolíkom s uhlímformulár. Táto možnosť šetrí priestor a ozdobí interiér.

Ak má miestnosť extra výklenok - toto je ideálna voľba pre inštaláciu okrúhlej postele. V tomto prípade si môžete vybrať posteľ bez ďalších dosiek a podstavcov. Ak je lôžko čiastočne v prospech výklenku, môžete ho krásne poraziť ozdobnými prvkami, symetricky umiestneným malým nábytkom (nočné stolíky, poufs atď.).

Posteľná bielizeň na okrúhle lôžko

Pri nákupe okrúhleho lôžka je potrebné dbať na to, aby sa získala vhodná práčovňa. Pri menších modeloch, menších ako 2 m, môžu byť vhodné bežné dvojité sady, ale závesné špičky listov a obliečky nebudú vytvárať najlepší vzhľad. Keďže takéto súpravy sú k dispozícii na predaj za pomerne vysokú cenu, krajčírstvo môže byť najlepšou voľbou. Pri výbere tkaniny je lepšie dávať prednosť hrubému kaliku, saténu, ľanu a takému romantickému, ale klzké hodváb by mal byť zlikvidovaný, pretože hárok nemôže byť fixovaný rohmi matraca a ráno sa jednoducho stane záhybmi.

Okrúhla posteľ v spálni - foto

Najlepšie moderné modely okrúhlych lôžok je možné podrobne preskúmať v našej fotogalérii. Tu sa dozviete o rôznych možnostiach jednoduchých a multifunkčných postelí, ich umiestnení v interiéri. Šťastné prezeranie!