Ohnisko v obývacej miestnosti (70 fotografií): ako si vybrať, nápady a tipy

Niet divu, že hovoria, že obývacia izba je centrom domu, ako aj tvár jeho majiteľov. Táto izba je zodpovedná za pohodlie hostí, vytvára atmosféru tepla a demonštruje nádhernú chuť majiteľov domu. Krb bude schopný vyzdobiť a doplniť každú izbu. Prináša dotyk komfortu do demokratickej, prísnej obývacej izby, urobí z izby elegantnejšiu a veselejšiu a chaotickejšiu, zjemní uniformitu dekoratívnych materiálov svojím štýlovým vzhľadom.

Odrody krbov

\ t

Na obaloch časopisov o interiéri je krb skutočným zložením. Ale stojí za zmienku, že len správne vybraný krb sa môže stať vrcholom domu alebo bytu. Zvážime jeho hlavné odrody.

Vstavaný krb

\ t

Na inštaláciu takéhoto luxusného predmetu potrebujete dostatok miesta a času. Ťažká klasická konštrukcia sa skladá z hlavnej časti, v ktorej sa skrýva komín a výklenok. Taký model premení aj najjednoduchšiu obývaciu izbu na útulné hniezdo. Okrem toho, vstavaný krb môže nielen potešiť svojím vzhľadom, ale aj vykonávať praktickú funkciu: teplo nie jeden, ale niekoľko izieb naraz.

Trojstranný krb

\ t

Ide o klasický dizajn s bočnými stenami, ktoré pozostávajú z pevného trojitého skla. Najčastejšie takýto krb poskytuje možnosť dobrého prehľadu o požiari zo všetkých strán, ako aj prítomnosť zámky na dverách. Je namontovaný v špeciálnej falošnej stene, ktorá môže slúžiť ako druh zónovania.izby v dvoch samostatných priestoroch. Vo forme paliva používajte drevo, plyn alebo bioetanol.

Hlavnými výhodami trojstranného ohniska sú rovnomerné vykurovanie priestoru, bezpečnosť a schopnosť riadiť proces. Bude dopĺňať obývacia izba v klasickom alebo viktoriánskom štýle.

Vyvýšený krb

\ t

Často sa nazýva dekoratívny krb. Takýto neobvyklý kus nábytku je vyrobený z jednoduchých sadrokartónových dosiek. Vyvýšený krb vždy vyzerá harmonicky v každom rohu miestnosti, pretože si môžete vyzdvihnúť najrôznejšie variácie farieb a tvarov. Krásna imitácia ohňa môže byť krásne sviečky alebo elektrický oheň, ktorý bude postavený vo vnútri konštrukcie.

Toto je jedna z najrozpočtovejších a najbezpečnejších možností pre krby, ale jej vzhľad prekvapuje svojou eleganciou a stručnosťou. Dekoratívny krb bude nádherne zapadať do atmosféry týchto dizajnov obývacej izby: Provence, klasika, podkrovie.

Krb na stenu

\ t

Tento typ ozdobného predmetu výrazne ušetrí čas a priestor na inštaláciu. Dostatok nadrozmerného dizajnu, ktorý vyžaduje iba elektrickú zásuvku. Nástenné ohnisko je často vyrobené z kovu alebo skla. Môžete si vybrať bio-krb, elektrický alebo falošný model.

Má estetický vzhľad a je známy svojou ľahkou starostlivosťou (postačuje mokré čistenie). Závesný krb bude skutočným vrcholom pre malú obývaciu izbu v modernom štýle, minimalizmus, klasiku alebo pop art.

Elektrický krb

\ t

Takýto krb sa ľahko inštaluje a nevytvára osobitné ťažkosti pri prevádzke. Samotný dekoratívny predmet sa skladá z plastových nosníkov a kusov špeciálneho tkaninového materiálu (kvalitatívne simulujúceho plameň). V zložitejších prípadoch môžete vidieť reflektor. Slúži ako zdroj svetla, ktoré vytvára vzhľad horiaceho dreva. Inováciou bola možnosť zdravého doplnku. Takýto krb nie je o nič horší ako súčasnosť. Predvedie skvelú chuť majiteľov a poteší oko v zimnom období.

Krb-burzhuika

Takýto neobvyklý variant sa v minulosti choval letným obyvateľom. Teraz je možné krbové kachle vidieť v obývacej izbe mnohých elitných domov a bytov. Od tradičných foriem stavby sa líši tým, že sa podobá liatinové kachle, ktorá je tiež palivovým palivom. Externe môže byť tento model kovový, liatinový, s prvkami keramického obkladu. Kompaktný, štýlový a ľahko použiteľný variant. Vyzerá harmonicky v týchto štýloch: loft, classic, country.

Tipy pri inštalácii krbu

Ak vaša voľba padla na klasický vstavaný krb, mali by ste si určite prečítať informácie o jeho správnej inštalácii. Stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim kritériám: kvalita komína, vlastnosť dodávky vzduchu, organizácia miesta, inštalácia ventilačných mriežok.

Požadovaná dĺžka dymového kanála je 5 m. Odborníci odporúčajú zohľadniťkombinácia kanála s mierkou komínového otvoru v peci. Vzdialenosť by mala byť blízko osi ložiska. Nezabudnite na potrubné spoje. Potrebujú špeciálne spracovanie žiaruvzdornými materiálmi.

Správnym prívodom vzduchu je základ krbu. Najčastejšie používaný priemer rúr je 110 mm. Ideálnym miestom pre usporiadanie krbu môže byť betónová dlažba alebo stabilný základ. Pokojne znášajú váhu portálu. Optimálna výška pre inštaláciu ohniska je od 40 cm, čo je ideálna poloha z estetického a funkčného hľadiska.

Vytvorenie tepelnej komory a káblovodov si vyžaduje starostlivú výrobu rámov, pokovovania a teplovzdušných otvorov. Najlepšie je poradiť sa s týmito otázkami s overenými odborníkmi, ktorí vám tiež poskytnú radu v oblasti starostlivosti a bezpečnosti.

Elektrické krby, na rozdiel od vstavaných a krbových kachlí, nevyžadujú dodatočné náklady a čas na zvládnutie. Stačí si podrobne prečítať pokyny a zapojiť ich do zásuvky.

Krby a interiéry

\ t

Vybraný štýl môže byť krásne zbitý krbom. Tento symbol domáceho tepla a pohodlia vždy doplní alebo zriedi atmosféru.

Škandinávska obývacia izba

V prípade takéhoto obmedzeného, ​​racionálneho a demokratického dizajnu sú centrálne, okrúhle a namontované typy krbov dokonalé. Vstavané krby dokonale zapadajú do priestrannej miestnosti s množstvom drevených častí, zavesenýchvhodný na vytvorenie kontrastu na pozadí svetlých odtieňov.

Obývacia izba high-tech

Tento moderný štýl neprijíma svetlé farby a množstvo príslušenstva, preto centrálny trojuholníkový alebo obojstranný krb bude dobrou alternatívou k estetickej výzdobe.

Obývacia izba v podkroví

Priemyselné motívy a podkrovný chaos vytvoria vynikajúci tandem pre otvorený obdĺžnikový krb. Viac rozpočtových, ale nie menej rafinovaný variant by bol falošný krb z kávových odtieňov pomocou starej sviečky vo forme ohňa.

Obývacia izba v provensálskom štýle

Krb bude jasným kontrastom k miestnosti na pozadí svetlého nábytku, kvetinovej tlače a množstva ruchov. Je potrebné dodržiavať základný princíp Provence - jednoduchosť, dávať prednosť konvenčnému dizajnu a neutrálnym tónom krbového výrobku.

Obývacia izba v štýle country

Rustikálne motívy sa nedajú robiť bez ohniska. Tu nie je len časťou dizajnu, ale aj základom kompozície. Elektrický krb pomôže vytvoriť atmosféru vidieckeho pohodlia s imitáciou zvukov drvenia dreva.

Krb v interiéri obývačky - foto

Zhromaždili sme zaujímavú zbierku fotografií rôznych krbov v najobľúbenejších interiéroch obývacích izieb. To vám pomôže inšpirovať a rýchlo si vybrať!