Obývacia izba v škandinávskom štýle (60 fotografií)

Obývacia izba je špeciálna izba v každom dome, kde sa zhromažďujú rodinní príslušníci, priatelia a príbuzní, takže chceme, aby bol dizajn tejto miestnosti jedinečný a atmosféra útulná. Škandinávsky štýl získava na popularite dnes a prináša viac vzduchu, pohodlia a svetla aj malým bytom. Na usporiadanie miestnosti v tomto smere stačí dodržať niekoľko zásad. Pozrime sa bližšie na to, ako vyzerá škandinávsky štýl obývačky.

Vlastnosti škandinávskeho štýlu

Princípy dizajnu v tomto štýle sú považované za stručnosť, jednoduchosť a používanie ekologických materiálov. Tieto kritériá však nezasahujú do expresívnosti interiérov. Pre typickú izbu v škandinávskom štýle je dôležité mať voľný priestor, kvalitné kusy nábytku bez chytľavej výzdoby. Zavoláme hlavné komponenty tohto dizajnu:

1. Farba. Interiér je vo väčšine prípadov vyrobený v chladných farbách a základňa je nevyhnutne biela. Okrem toho môžu byť akcenty vo forme červených, tyrkysových, žltých, modrých detailov.

2. Materiály. Aplikujte prírodné materiály alebo umelé, ak kvalitatívne napodobňujú prírodné suroviny.

3. Nábytok. Uistite sa, že drevené a zvuk vo vzhľade, ako čalúnenie môže byť bavlnené alebo ľanové tkaniny, semiš.

4. Dekoratívne predmety. Môžete použiť časti zložitého tvaru, ale vo farbe budú pokojné astlmený. Napríklad, omietky detaily, čisté vázy a tak ďalej.

Farebné riešenia

Hlavná farba interiéru obývačky v škandinávskom štýle je vždy biela. Nech je všeobecná paleta nevyhnutne prirodzená.

Pri výbere farieb, aby ste sa rozhodli správne, môžete sa inšpirovať farbami pobrežia a všeobecne severnej prírody. Predstavte si zamračenú oblohu, pláž s pieskom, stromami a hmlisté vzdialenosti.

Farebné miestne akcenty sú povolené, navyše ich prítomnosť oživí miestnosť. Jasné detaily môžu byť nasledovné: modrá, strieborná, čerešňová, olivová, slivková, červená, fialová, pistácie. Vyberte si niekoľko doplnkov, textilu alebo nábytku z týchto farieb.

Biela obývacia izba v škandinávskom štýle

Základná farba bude určite biela. Tradičný dizajn obývačky zahŕňa prítomnosť bielej podlahy, stien a stropov, ako aj jednotlivých kusov nábytku.

Napriek tomu, že výklad palety môže byť odlišný, je biely, čo prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru a pomáha obyvateľom a návštevníkom vnímať miestnosť pozitívne. V takejto obývacej miestnosti bude studené pozadie účinne kontrastovať s materiálmi prírodných odtieňov. Maximálne, čo dizajnéri môžu urobiť, je ozdobiť jednu zo stien v kontrastnej farbe alebo pridať obrázok.

Béžová obývacia izba v škandinávskom štýle

Piesok a béžová - tietofarby sa spravidla používajú v dekore a kusoch nábytku, obyčajná je aj dekorácia podlahy v takýchto odtieňoch.

Lilac obývacia izba v škandinávskom štýle

Táto svetlá farba je veľmi vhodná pre svieži interiér s eklektickými prvkami. Hlavnou vecou je, aby v miestnosti neboli ostré kontrasty. V obývacej izbe môžu byť vankúše alebo textílie v lila farbách.

Hnedá škandinávska obývačka

Všetky drevené odtiene sú vítané v obývacej izbe v škandinávskom štýle. Priestranné svetlé izby sú najlepšie vyhrievané teplými detailmi s dreveným povrchom.

Škandinávsky štýl zelenej obývačky

Mäkké, tlmené tóny zelene sa môžu použiť na dokončenie podlahy a zahrnúť do konštrukcie stien, vybrať si nábytok z týchto odtieňov.

Nástenné, podlahové a stropné dekorácie

\ t

Jednoduchosť a stručnosť sú základnými pojmami výzdoby škandinávskeho interiéru obývačky. Odporúča sa, aby sa tieto zásady vzťahovali na celú výzdobu miestnosti. Harmonické zázemie pre nábytok a dekor môže byť vytvorené maľovaním stien, dverí a okenných rámov v rovnakých farbách.

Paul

Tradičná možnosť je natretá doska na báze prírodného dreva, môže byť tiež biela, ale laminát je tiež povolený. Optimálnym riešením sú svetlé farby, bielené drevo, ale môžete si vybrať materiály teplých odtieňov. Nech je to mäkké tóny hnedej, gaštanovej.Hlavnou úlohou projektanta je nájsť najlepšie zázemie pre steny a nábytok.

Steny

Uistite sa, že hladké, s omietkou a maľované v bielej farbe. Použite buď čisté snehobiele tóny, alebo farebné verzie s jemným ružovým, modrým odtieňom. Odporúča sa maľovať steny, dvere a okenné rámy v bielej farbe tak, aby slúžili ako podklad pre ďalšie zdobenie obývacej izby nábytkom a doplnkami.

Strop

Strop by mal byť rovný a pevný. Aj keď máte v byte vysoký strop a obývacia izba je dostatočne priestranná, zlikvidujte všetky pokušenia a v žiadnom prípade nerozoznávajte miestnosť so zásuvkami, rímsami a inými lištami. Všetko, čo je dovolené na strope, je jednoduchý sokel.

Nábytok do obývacej izby v škandinávskom štýle

Podľa farby môže byť nábytok biely alebo vyrobený v prírodnom odtieni dreva. Počet položiek bude minimálny. Nie je potrebné umiestniť do obývacej izby veľké stoly, masívne skrine a skrine. Obmedzte sa na mäkkú pohovku s roztomilými vankúšmi, pohovkou, lampami so sklopným dizajnom a stručnou úpravou.

Škandinávsky štýl neznamená uskladnenie vecí v skrini. Za týmto účelom vybavte šatník alebo špajzu.

Knihy a memorabílie sú uložené na policiach, ktoré môžu byť zavesené alebo zabudované, ale vždy otvorené. Ak je to možné, vyplňte len polovicu.

V miestnosti môžu byť prítomné regály so suvenírmi.a zaujímavé časopisy. Jedna zo stien je niekedy úplne vynútená konštrukciou tohto typu.

Pohovka má centrálne miesto v miestnosti. Opačná stena je často vybavená spotrebičmi, napríklad môžete na ňu zavesiť televízor. Vpredu sa odporúča ponechať priestor na pekný konferenčný stolík, ktorý môže byť kovový, drevený alebo sklenený.

Tabuľky nie sú pokryté obrusom, môžu sa použiť na vloženie kvetináčov s kvetmi, a to čerstvé aj umelé, ako aj sušené kvety. Neobvyklou alternatívou k vázam sú hrnce z hliny. Na konferenčné stoly umiestnili noviny a knihy, zásoby na písanie.

Okrem stola, mäkká pohovka, niekoľko lámp a políc, v obývacej izbe v škandinávskom štýle by nemali byť zbytočné položky. Aj keď sa vám páči príjem hostí, neporiadok do voľného priestoru s veľkým počtom stoličiek a kresiel. Rohové pohovky alebo čalúnené súpravy nábytku sa tiež neodporúčajú, pretože vyzerajú ťažkopádne. Nech je to pohovka s európskym dizajnom.

Dekor a textílie

\ t

Monochromatické škandinávske interiéry musia byť doplnené príslušenstvom. Dizajnéri odporúčajú vybrať si nasledujúce textílie a suveníry na výzdobu obývacej izby:

- Textílie by mali slúžiť ako jasný akcent, dodať pohodlie interiéru. Vankúše na gauči, malé koberce a prikrývky vám pomôžu nastaviť osobitnú náladu v obývacej izbe. Materiál bude vyrobený z prírodného, ​​môže to byť bavlna alebo ľan, vlna,saténové výrobky.

- Decor sa vyberá vo forme drevených, sadrových, keramických výrobkov. To môže byť všetky druhy fotografií v rámoch, sviečky, boxy, koše. Prítomnosť zaujímavého dekoru, najmä ručne vyrobeného, ​​je charakteristickou vlastnosťou štýlu.

Malá obývacia izba v škandinávskom štýle

Malá obývacia izba bude vizuálne vyzerať priestrannejšie, ak ju majiteľ urobí škandinávskym štýlom. Udržujte všetko minimálne, vrátane farieb a nábytku, a postupujte podľa niekoľkých pravidiel:

- Je dôležité správne vypracovať paletu farieb. Je lepšie sa zdržiavať na viac ako raz spomínanom bielom pozadí, je povolený len naružovavý tón, ktorý môže byť doplnený tmavými podlahami.

- Ponechajte v miestnosti len potrebné veci - pohovku a konferenčný stolík. Interiér by mal vyzerať mierne asketicky.

- Pamätajte, že miestnosť by mala byť veľa svetla, takže v žiadnom prípade nezatvárajte okná hrubými závesmi. Všeobecne sa neodporúča mať hrubé záclony v obývacej izbe v škandinávskom štýle.

Škandinávsky štýl obývacej izby - foto

Vybrali sme pre Vás najlepšie možnosti dizajnu pre obývaciu izbu v našej fotogalérii. Nechajte sa inšpirovať originálnymi nápadmi dizajnérov a vytvorte tak jedinečný škandinávsky interiér. Šťastné prezeranie!

Video: Obývacia izba v škandinávskom štýle - Nápady na interiér