Obývacia izba v Provence: 80 dizajnérskych nápadov

Provence - smer, ktorý k nám prišiel zo slnečnej a útulnej francúzskej provincie a je pomenovaný podľa rovnomenného regiónu. Provence sa odlišuje od klasickej krajiny svojou eleganciou a tradičným štýlom krajiny - eleganciou.

Vlastnosti štýlu Provence

Kurz sa začal objavovať v XVII storočí, na rozdiel od mestského klasicizmu. Zriedila každodenný rozruch a priniesla do neho harmóniu a pokoj. Stále viac prosperujúcich občanov uprednostňovalo pohodlný dom v provincii. Ľahkosť, svetlo, otvorený priestor a rafinovanosť - to všetko sú hlavné vlastnosti Provence, ktoré prežili do našich čias.

Obývacia izba v štýle Provence je dokonalým srdcom domu. Je príjemné stráviť večery a pozvať hostí. Funkčnosť a praktickosť sú harmonicky kombinované s tvorivým romantizmom. Teraz je to jedna z najobľúbenejších a najsilnejších alternatív chladného high-tech a lakonického minimalizmu.

Región Provence je známy svojou báječnou krajinou, voňavými bylinkami, azúrovým morom a jasným slnkom. Práve tieto vlastnosti ovplyvnili tvorbu hlavných vnútorných trendov.

Charakteristické znaky štýlu Provence:

- Svetlé, pastelové prevedenie;
- Prírodné materiály a prírodné textúry;
- Veľa dreva;
- Stropné nosníky;
- Čerstvé kvety a kvetinové ozdoby;
- Veľa ľahkých textílií a dekorov;
- vzdušné volánky a šnúrky;
- Porcelánové a keramické maličkosti.

Best Provencevhodné pre vidiecky dom. Má tak atmosféru, ako aj schopnosť plne naplánovať opravu a dekoráciu od nuly, bez úpravy vzhľadu developera. Ale v byte si môžete vybaviť vlastný slnečný kútik a znovu vytvoriť autentický duch francúzskej provincie. Pre malé apartmány je plus: Provence, lepšie ako väčšina iných štýlov, vizuálne rozširuje priestor, takže je ľahké a vzdušné.

Farebné riešenia

Provence neznáša príliš jasné farby. Tie sú stlmené, zdržanlivé, ale veľmi svetlé. Aktívne sa používa biela a béžová, mliečna, olivová, levandulová, nebeská a tyrkysová. Z teplých farieb - svetlá horčica, okrová, terakotová a pastelovo žltá. Tam sú tiež morské odtiene a dokonca aj príslušenstvo: mušle alebo rybársky výstroj. Slnečne kvitnúce lúky a azúrové more nevylučujú, ale harmonicky sa dopĺňajú.

Biela obývacia izba v provensálskom štýle

Biela farba a jej variácie sú vždy tou najlepšou voľbou pre malé obytné miestnosti, ktoré nemajú dostatok denného svetla. Pre štýl Provence je biela farba natívna. Nábytok je obzvlášť pôsobivý na svetlé steny, podlahy a strop. Textúra stromu ukazuje ešte lepšie a jasnejšie a dokonca aj tie najjemnejšie a bledšie odtiene sa stávajú jasnejšími a výraznejšími.

Skutočným kráľom bielej obývačky v štýle Provence je bielené drevo. Je vhodný na podlahy a nábytok. A tak, aby sa prvky nezlúčili do pevného poľa, môžetevybrať drevo z rôznych odrôd a textúr a zriediť všetok pôvodný nábytok a textílie.

Obývacia izba v štýle Provence v pastelových farbách.

Pastel je ďalším prvkom Provence. Výber rozsahu pre obývaciu izbu, musíte zvážiť, že všetky dizajn by mal byť mäkký, vzdušný, svetlo. Provence vždy používa komplexné viaczložkové a zriedené odtiene. Dokonca aj biela je viac ako slonovina alebo vanilkový krém. Studený modro-šedý, romantický ashen rose alebo teplé práškové farby dokonale zapadajú do štýlu.

Modrý a levanduľový obývacia izba v štýle Provence

Azúrová a voňavá levanduľa - jedna z charakteristických vlastností Provence. Krásne vyzerá levandulové textílie s hrubou textúrou. A v vidieckom dome v nezvyčajnej farbe, môžete bezpečne maľovať aj okenný rám a rolety. Modrá - jemná, rozmazaná, nie príliš nasýtená. Prináša príjemnú chlad do miestnosti. Vyzerá to dobre tlmené tyrkysové a bledo modré steny - a robí jedno z najbežnejších riešení.

Zelená obývacia izba v Provence

Zelené odtiene sa používajú hlavne v textíliách alebo na vytváranie akcentov. Nie je to bohatý bylinný alebo kyslý šalát, ale skôr jemný olivový olej. Interiér založený na prírodných materiáloch a textúrach nedokáže bez jednej z najprirodzenejších farieb. Zelená v Provence je lesná húsenica, voňavé ihly avinič. Najaktívnejšie sa používa v rastlinných ozdobách na steny, maľby, záclony, čalúnenie a vankúše.

Obývacia izba v štýle Provence v jasných farbách

Hoci Provence netoleruje príliš nasýtené a kričajúce farby, stále existuje priestor pre jasné farby. Sú to zvyčajne teplé odtiene: horčica, terakota, slnečnica žltá, tehlová červená. Ale tieto farby nemôžu byť primárne. Používajú sa len na to, aby obývacia izba trochu pohodlia, zaujímavé farby a teplo. Môže to byť malé príslušenstvo, vankúše, maľovanie kvetov.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Hlavným materiálom je strom v ktorejkoľvek z jeho variácií. Menej bežne používaný prírodný kameň, surové ľahké tehly, keramika. Sklo, chróm a plast sa takmer nikdy nevyskytujú.

Interiér v štýle Provence sa môže podobať klasike. Použité drevo hodnotných plemien, zaoblený nábytok, symetrické usporiadanie. Jedná sa o dve alebo tri farby s hnedou alebo terakotovou základňou. Tradičná Provence je ľahšia a ľahšia. Umožňuje prútený nábytok a doplnky, ozdobné koše a útulné vankúše, aranžovanie kvetov v elegantných vázach a domácich rastlín v keramických nádobách.

Pohlavie

Poskytovanie prírodných textúr. Podlaha je tradične drevená. Vyzerá to skvele bielené drevo alebo surové surové dosky. Nasaďte a parketové podlahy. Ak je rozpočet obmedzený, stojí za to pozrieť sa na laminát. Moderné napodobeninydrevo je skoro tak dobré, ako vyzerá a kvalita, ale oveľa dostupnejšie. Komfortný koberec smotany alebo kávového tienidla je vhodný do rekreačnej oblasti.

Steny

Steny sú najčastejšie maľované. Sú to svetlé a teplé odtiene bielej, krémovej a béžovej, jemných pastelových farieb. Používa sa dekoratívna omietka s jemnou textúrou. Papierová tapeta sa používa menej často. To je zvyčajne kvetinové alebo kvetinové tapety. Sú vhodné na vytvorenie prízvukovej steny. Je dobré, ak ich ornament odráža textílie.

Svetlé pozadie sa riedi keramickými dekoráciami, fotografiami, maľbami a zrkadlami v rafinovaných alebo naopak hrubých rámoch.

Strop

Strop Provence - klasický, biely omietaný. Ak to umožňuje usporiadanie a výška, sú nainštalované hrubé drevené trámy. Ak je miestnosť malá, strop by mal byť prirodzeným rozšírením stien. Potom to vyzerá vyššie, a veľkolepý luster vyzerá ešte zaujímavejšie na jeho neutrálnom pozadí.

Nábytok do obývacej izby

Nábytok Provence je funkčný aj veľmi dekoratívny. Toto nie je len ročník a neštandardné formy, ale aj absencia zbytočných detailov. V priebehu starých alebo starých slúchadiel, maľované v jasných farbách. Skrine a skrine - vždy elegantné, ale vyzerajú, akoby slúžili viac ako jednej generácii.

Tu na počesť starožitností. Ale nový nábytok môže mať ošuntený vzhľad. Drevené fasády zdobia maľby adecoupage. To možno urobiť aj na vlastnú päsť.

Zaujímavým ťahom je krb, ktorý sa stane ideálnym centrom pre útulnú obývaciu izbu v štýle Provence. To môže byť umiestnený na stenu alebo medzi oknami, a vedľa usporiadať pohovku a stoličky. Čalúnený nábytok - okrúhly, elegantný, s ozdobnými podrúčkami. Takáto rekreačná oblasť je splnený sen.

Osvetlenie

Množstvo svetla je jedným z hlavných znakov Provence. Veľké okná nechajú slnko prechádzať. Umelé osvetlenie je vybrané v najpohodlnejšom a najprirodzenejšom rozsahu. Mal by byť rozptýlený a nenápadný.

V takejto obývacej miestnosti sa zriedkavo používajú viacúrovňové svetlomety, takže musíte premýšľať o osvetlení každej zóny. Ale v Provence môžete bezpečne zavesiť ozdobné lustre, nainštalovať vysoké stojacie lampy a nástenné svietidlá s látkovými odtieňmi.

Odvážne rozhodnutie - kovaný alebo bronzový luster. Nevyhnutne sa stáva hlavným prvkom miestnosti. Existujú jednoduchšie možnosti: hliník a mosadz. Štýlový ťah - kombinácia kovu s keramikou. Kované svietniky sú tiež krásnym doplnkom. Hlavnými prvkami kovania v štýle Provence sú listy, vinič a zhluky, kvety.

Dekor a textílie

Textílie - hlavné príslušenstvo Provence. Jedná sa o krásne a dekoratívne záclony s volánikmi, tylu, veľa vankúšov a nič navyše sa nepoužíva. Každý detail má svoju úlohu a hodnotu. Provence je ľahkosť a vzdušnosť. toNetolerujte prebytok a neporiadok.

Čalúnený čalúnený nábytok kombinovaný s ozdobnými vankúšmi a závesmi. Okrem kvetinových ozdôb sa často používajú bunky a prúžky.

Osobitná pozornosť sa venuje ozdobným doplnkom. Sú vítané rezbárske práce a fantázie kovaných častí. Jedná sa o rukoväte skríň, nôh čalúneného nábytku a ďalších prvkov.

Obývacia izba v provensálskom štýle

Odporúča sa usporiadať malú obývaciu izbu v štýle Provence vo svetlých farbách bez výrazných kontrastov. Biele steny sú v súlade so smotanovým nábytkom. Pocit ľahkosti a vzdušnosti dodáva jemným odtieňom modrej. Chladné pásmo je tiež skvelou voľbou pre slnečné izby. Zrkadlá v elegantných ozdobných rámoch pomôžu zväčšiť priestor. V malej obývacej izbe by malo byť čo najmenej excesov. Celý dekor je funkčný.

Jedným z praktických riešení pre malé kvadratúry je spojenie susedných priestorov. Napríklad malá obývacia izba v štýle Provence môže byť kombinovaná s kuchyňou, ďalšou miestnosťou, pre ktorú je tento štýl ideálny. Veľký jedálenský stôl je obklopený elegantnými stoličkami s vankúšmi. V prípade potreby ho môžete nahradiť konferenčným stolíkom a stoličkami. Bude vhodné mať k dispozícii vinobranie bufet, za sklenenými dverami, z ktorých je vystavená kolekcia domáceho porcelánu. Najťažšie je vybrať si domáce spotrebiče. Ale vždy sa môžete dostať zo situácie na úkor dekoratívnych panelov, výklenkov a zabudovaných zariadení.

Obývacia izba v štýle Provence - foto

Ponúkame vám veľký výber čerstvých fotografických nápadov na dizajn interiéru obývacej izby v štýle Provence pre vašu náladu a inšpiráciu! Šťastné prezeranie!