Obývacia izba v podkroví: 70 fotografických nápadov

Loft je jedným z najpopulárnejších štýlov interiérov. Vzniká v USA, kde v polovici 40. rokov už rýchlo dosiahla mimoriadny úspech. Najčastejšie možno dizajn obývacej izby v štýle loftu vidieť od tvorivých predstaviteľov bohémov: básnikov, hudobníkov, umelcov. Vysoké stropy, otvorené komíny a dostatok svetla dodali miestnosti zvláštne čaro. Staré manufaktúry sa zmenili na štýlové a elitné bývanie.

Vlastnosti štýlu podkrovia

Hlavným vrcholom podkrovia je nádherná možnosť harmonickej kombinácie rôznych architektonických možností. Ošumelá podlaha alebo starožitná tehlová stena bude vyzerať skvele v tandeme s moderným osvetlením a nábytkom. Za zmienku tiež stoja niektoré z hlavných prvkov dizajnu, ktoré ho dokonale charakterizujú:

1. Najvyššie stropy. Ich neporovnateľnosť a kombinácia s nekrytými oceľovými rúrkami je ideálna pre tento typ konštrukcie.

2. Drevené alebo kovové schody. Vyzerajú skvele v prípade dvojpodlažnej budovy av dvojúrovňovom byte.

3. Voľné miesto. Veľká plocha a absencia vnútorných priečok robí atmosféru ešte pohodlnejšou.

4. Svetlé odtiene textílií a veľkých okien sú dôležitým momentom, ktorý pomôže udržať správny počet svetla a vzduchu.

5. Kombinácia modernej a klasickej. Skvelým príkladom je návrhársky drevený nábytok astaršie zrkadlá.

6. Neopatrné dokončovanie. Môže to byť ošúpaná podlaha, neskrývané konštrukcie, tehlová stena.

7. Minimálne použitie dekoru. Je lepšie zvoliť si obrázky a fotorámčeky.

8. Kachle a krby. Tradične sa považujú za jedno z hlavných kritérií pre dôkladné zachovanie štýlu podkrovia.

Farebné riešenia pre obývaciu izbu

Základným pravidlom pri výbere farebnej schémy pre obývaciu izbu v štýle loftu je dodržiavanie svetlých odtieňov a neprítomnosť detailov, ktoré dokážu absorbovať svetlo a rušiť slobodu priestoru.

Biely salónik v štýle loftu

Ide o tradičnú a nepoškvrnenú voľbu. Biela farba robí miestnosť priestrannejšou a voľnejšou. Ak chcete dať jemný kontrast, môžete zavesiť posuvné tenké závesy (vyrobené z prírodných materiálov: bielizeň, hodváb, bavlna) a používať čierno-biele retro maľby alebo staré fotorámčeky v interiéri.

Béžová obývacia izba v štýle loftu

Táto možnosť je ešte jemnejšia a sofistikovanejšia. Táto farba perfektne ladí s tyrkysovou, žltou, broskyňovou a hnedou. Kávový nábytok bude v súlade s béžovými stenami. V podobe jasných akcentov môžu byť farebné vankúše, ručne vyrábané suveníry a rastliny v pôvodných nádobách.

Obývacia izba Brown Loft

Farba kávy je lojálne kombinovaná s jasnými farbami. Najmä s bielou, oranžovou a modrou. Vyzerá tiež veľmi vznešenepre seba. Milovníci pohodlia vedia, že tento krásny odtieň bude skvele vyzerať s dreveným dekorom, nábytkom a maľbami v smaragdových farbách. Môžete tak kombinovať štýl podkrovia a eko.

Žltý salónik v štýle loftu

Ak už skôr bolo dosť ťažké predstaviť si podkrovie v slnečných farbách, potom je v súčasnosti normou. Najmä pre milovníkov kreativity a jasu. V takom rozsahu si môžete usporiadať len jednu stenu a môžete ju uchovať v textíliách, dekoráciách, nábytku a dekoroch. Napríklad žltá pohovka, svetlé záclony a citrónový kvet begónie.

Obývacia izba v štýle Olive Loft Style

Pri dobrom osvetlení by sa mala používať prírodná zelená. Potom môže ľahko hrať so všetkými jeho farbami. Zároveň útulné a nie nudné vyzerá spolu so žltou a béžovou. Najmä štýlový v tomto tieni vyzerá mäkký olivový nábytok a lampy.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Voľba podlahovej a stenovej krytiny je veľmi dôležitým momentom, pretože tieto dve komponenty môžu vytvárať, zdôrazňovať a meniť celkový dizajn. Preto stojí za to stráviť čas a pozornosť hľadaním potrebných vysoko kvalitných materiálov, ktoré dokonale zapadajú do celkového obrazu obývačky.

Pohlavie

Materiály, na ktoré sa musíte pozerať pri vytváraní interiéru v štýle podkrovia, sú prírodné prvky, ako aj laminát. V prvom prípade, dub aborovica, av druhej - krásna imitácia dreva alebo kameňa.

Steny

Nástenné dekorácie „Loft“ sú veľmi originálnym prístupom, pretože obyčajná tehlová stena sa môže v priebehu niekoľkých sekúnd stať hlavným vrcholom miestnosti. Ak tam nie je na začiatku - potom plastový panel imitujúci murivo, svetlá vinylová tapeta „polo-starožitný“ alebo vo forme drevených dosiek bude vynikajúcou alternatívou.

Strop

V ideálnom prípade, aby bolo možné maximálne zdôrazniť „kreatívny chaos“ v miestnosti, stačí, ak vyčistíme povrch stropu od omietky a ponecháme ju v „holej“ forme. Tu funguje príslovie „Všetko geniálne je jednoduché“. Pre priaznivcov modernejších možností vhodných na konečnú úpravu dreva.

Nábytok

\ t

Obývacia izba v podkroví je ideálnou príležitosťou, keď môžete bezpečne poraziť nepotrebný stôl, staré stoličky alebo maľby v kombinácii s novým ultramoderným nábytkom. Neprerušujte špeciálne chaosové vstavané prvky. Sú vhodnejšie pre iné oblasti interiéru.

Čalúnený nábytok bude vyzerať nádherne pohovka alebo pohovka, akordeón, zo skrine - klasické a obdĺžnikové. Ak chcete pridať do krásy miestnosti bude namontovaný a police pre kvety.

Dekor a textil

\ t

Niet divu, že každý štýl je ľahko viditeľný v detaile. Môžete ich vytvoriť pomocou dekoru a textilu. V prípade podkrovia to môžesú výrobky z kameňa, ručne vyrábané suveníry, rezbárske práce.

Pokiaľ ide o textilné výrobky, je potrebné dať prednosť svetelným závesom ručne vyrobeným z prírodných materiálov alebo zvinutým závesom, ktoré môžu ľahko opustiť obývaciu izbu čo najjasnejšie počas celého dňa a zároveň sa schovať pred zvedavými očami v noci.

Malá obývacia izba v podkroví

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že luxusná obývacia izba bude pochádzať len z veľkej miestnosti. A dizajnéri naopak veria, že malé miestnosti vytvárajú pre majiteľov a hostí väčší komfort a harmóniu.

Na začiatok nezabudnite venovať pozornosť farbám, pretože tmavé farby tu nie sú povolené. To isté platí pre nasýtenie odtieňov.

Malá obývacia izba v štýle podkrovia by nemala byť zaplnená množstvom výzdoby. Najlepšie je zamerať sa na jednu vec. Môže to byť nezvyčajný graf z farebného skla alebo obraz renesancie.

Z nábytku je možné ponechať len praktické veci vo svetlých odtieňoch: pohovku, sklopné police, stôl. Hlavná vec je tu lakonická funkčnosť. Zvyšok bude zbytočný a môže absorbovať svetlo.

Existujú dve dobré možnosti, ako ozdobiť takýto interiér: plné dodržiavanie „antického“ efektu, ako aj zaujímavý mix starodávneho nábytku s moderným nábytkom, ktorý je veľmi obľúbený po celom svete.

Záclony by mali byť vhodné aj pre celkový dizajn, aby nedošlo k narušeniu alebo zmenestarostlivo vytvorená atmosféra. Dobrým riešením sú prírodné tkaniny bez vzorov a ozdôb. V ideálnom prípade, s horizontálne bar, ktorý vizuálne "rozširuje" obývacia izba. Laconic a elegantný!

Najlepšie je použiť dekoratívne časti v blízkosti okien a zavesiť police nad nábytok.

Ďalším dôležitým bodom je osvetlenie. Je potrebné dávať prednosť nielen hlavným zdrojom svetla, ale aj ozdobeným bodovým svietidlám, ktoré možno zabudovať do nábytku alebo byť samostatným prvkom.

Loftový štýl obývacej izby - foto

Snažili sme sa urobiť výber fotografií s jedinečnými, zaujímavými a inšpirujúcimi vzormi obývacej izby v štýle podkrovia, ktoré vás skutočne zaujmú. Šťastné prezeranie!

Video: Obývacia izba v štýle loftu - Nápady interiéru