Obývacia izba v klasickom štýle (+68 fotografií)

Moderný svet žije šialene rýchlym tempom. Zmeniteľná móda nezaostáva za všeobecným rytmom, diktovaním jeho požiadaviek. V širokej škále moderných moderných štýlov vyniká klasický štýl - rafinovaný a harmonický. Dizajn obývačky v klasickom štýle nielen vytvorí útulnú atmosféru, ale aj zdôrazní nádhernú chuť a životaschopnosť jej majiteľov.

Vlastnosti klasického štýlu

Stojí za zmienku, že klasický štýl je všeobecný koncept, ktorý kombinuje množstvo rôznych smerov. Pod ním sa spravidla chápe: antický štýl, historické európske štýly XVII-XIX storočia (klasicizmus, impérium, baroko a rokoko), národné európske tradičné štýly, ako aj moderné interiéry, navrhnuté podľa všeobecne uznávaných tradičných kánonov

Dnešný klasický štýl sa často vykonáva s využitím moderných dizajnov. Okrem toho, v jednom interiéri, udržiavaný v klasike, môžete nájsť ozveny niekoľkých tradičných štýlov.

Klasický interiér bude vždy odlišovaný svojou harmóniou, symetriou, slávnosťou, kvalitou dekoračných materiálov, textílií a doplnkov.

Preto, ak chcete vyzdobiť obývaciu izbu v klasickom štýle, stačí dodržať hlavné odporúčania:

Symetria.Štýlová povaha je vyjadrená v symetrickom usporiadaní architektonických foriem a skupín, ako aj závažnosti línií a jasnosti.prejavená geometria. Najčastejšie je to v klasickom interiéri, že je možné kresliť jednu alebo niekoľko podmienených čiar, deliac priestor na rovnaké časti a dostať strany, ktoré sa navzájom zrkadlia. Symetria má mimoriadny význam pre staroveký trend a klasicizmus.

Grace a šik.Stáročia existencie prúdu ho definovali ako štýl charakteristický pre vnútornú výzdobu obydlí bohatých ľudí. To nie je prekvapujúce, pretože v dávnych dobách si len bohatí ľudia mohli dovoliť postarať sa nielen o prítomnosť úkrytu nad hlavou, ale aj o estetiku vlastného sídla. Je pozoruhodné, že hojnosť ozdobných prvkov je charakteristickejšia pre barok a rokoko, pričom klasicizmus sa môže vyznačovať skromnosťou a asketikou.

Prírodné materiály.Materiály ako drevo, kameň, kov, vysokokvalitné prírodné tkaniny sú vhodné na dekoráciu, zariaďovanie a dekoráciu. Samozrejme, dnes trh ponúka veľké množstvo syntetických analógov prírodných materiálov, ale sú to uvedené verzie týchto, ktoré patria k autentickej verzii smeru, a budú môcť obnoviť rafinovanosť obsiahnutú v klasickom štýle.

Osvetlenie.Nie je tajomstvom pre nikoho, že až do začiatku minulého storočia boli elektrické svetelné zdroje extrémne slabo rozložené, a preto jeden luster v obývačke nebol schopný vyrovnať sa s jeho kľúčovou úlohou. V takejto situácii prišla pomocalternatívne zdroje svetla na steny, krby a stoly. Na dokončenie klasického interiéru by sa preto malo postarať o dodatočné osvetlenie v miestnosti.

Farebné riešenia

Voľba je urobená a vaša voľba padla na klasickú možnosť dizajnu obývacej izby. Teraz sa musíte rozhodnúť pre farebnú schému. Najprirodzenejšie v klasickom interiéri vyzerajú mäkké a pokojné farebné palety, ale existujú aj výnimky. Vzhľadom k tomu, že farba určuje tón pre celý projekt, je dôležité zodpovedne pristupovať k výberu vhodného farebného riešenia.

Biela obývacia izba v klasickom štýle

Ušľachtilá biela farba je ideálna pre klasickú verziu malej miestnosti, ktorá dáva priestor ľahkosť a priestrannosť. Biela monochromatická verzia zároveň môže spôsobiť, že nie sú veľmi príjemné asociácie s nemocničným oddychom. Preto, aby sa predišlo takýmto rizikám, zrieďte biely teplými tónmi, napríklad hnedou a béžovou.

Béžová obývacia izba v klasickom štýle

Diskrétna a mäkká béžová farba dokonale zapadne do kontextu obmedzenej elegancie klasického interiéru. Rovnako ako biela farba, aj béžová opticky rozširuje priestor a robí miestnosť svetlou a priestrannou a zároveň dodáva pocit pohodlia. Pri vytváraní obývacej izby v béžovej farbe kombinujte rôzne textúry tak, aby sa priestor nezlúčil do jedného „miesta“. Odtiene béžovej farby vyzerajú dobre so zlatými a pastelovými tónmi.modrá, žltá, olivová, ružová a fialová.

Obývacia izba v klasickom štýle

Docela roztomilý a prepracovaný vzhľad v interiéri obývacej izby v klasickom štýle a pastelových odtieňoch fialovej - fialovej, levandule, lila. Skutočná paleta vyzerá najlepšie s pozlátenými prvkami.

Šedá obývacia izba v klasickom štýle

Nie je veľmi bežné nájsť sivú farbu v klasických interiéroch, ale v tradičnej verzii šedá vyzerá obzvlášť impozantne. Keď urobíte sálu, táto farba môže byť použitá ako hlavná pri zdobení stien alebo podlahy. S elegantnými sivými odtieňmi studeného spektra sú dokonale kombinované, ale nie je vôbec zbytočné pridávať teplé tóny - aby obývacia izba bola príjemnou atmosférou.

Hnedá obývacia izba v klasickom štýle

Dizajnéri a koloristi nazývajú hnedú konzervatívnu farbu, takže je to jeden z najbližších k klasickému štýlu. Jeho odtiene upokojujú nervový systém a spôsobujú, že osoba sa spája so spoľahlivosťou, bezpečnosťou a stabilitou. Hnedá môže byť nazývaná základná, pretože dokonale odtiene iných farieb, a ako celok je sotva kombinovaná s celou farebnou paletou.

Klasická obývacia izba v klasickom štýle

Studená modrá má mierový a osviežujúci účinok na ľudí. Jeho odtiene dobre zapadajú do obývačky, ktorej oknávýhľad na východnú a južnú stranu, inak sa malý a slabo osvetlený priestor môže zdať ešte chladnejší a cudzí.

Modrá by sa mala používať dávkovaná vo forme jednotlivých akcentov, aj keď existujú prípady, keď sú niektoré z jej odtieňov ideálne na dekoráciu na stenu alebo strop.

Dekorácie a materiály do obývacej izby

Na vytvorenie klasického interiéru by sa osobitná pozornosť mala venovať povrchovej úprave stien, podlahy a stropu. Ako už bolo uvedené, kvalita a prirodzenosť materiálov zohráva v tomto prípade osobitnú úlohu. Ak však nemáte možnosť nakúpiť iba prírodné materiály, môžete zásobiť ich vysoko kvalitnými syntetickými analógmi a pokračovať v opravách.

Paul

Mozaikové parkety s geometrickými alebo kvetinovými ornamentmi sa považujú za kompetentnú voľbu na dokončenie podlahy. Na zabezpečenie hotového výsledku po pokládke parkiet použite lesklý lak.

Je prijateľné používať drevené obklady a laminát, v tomto prípade môžete podlahu dodatočne ozdobiť krásnym kobercom. Najúspešnejšou podlahou je mramor, tento ušľachtilý kameň je najlepším spôsobom ako dokončiť klasický interiér.

Steny

Klasický interiér navrhuje dva základné spôsoby, ako dokončiť steny:

- Prvá možnosť spočíva v dizajne s pomocou dekoratívnej maľby, tkaniny, tapety s elegantným vzorom. Steny v tomto prípade vyzerajú slávnostne aluxusné, ale musia najprv upozorniť na seba prostredníctvom kvality a textúry, nie farebného jasu.

- Na druhej strane steny môžu byť jednofarebné, v pastelových farbách. Tu môžete použiť štuky, dekoratívne omietky, stĺpy a polostĺpy na výzdobu, ktoré dodajú priestor duchu šľachtických palácových komôr.

Za zmienku tiež stojí, že útulný krb bude vynikajúcim doplnkom klasického interiéru obývačky.

Strop

Pri vytváraní stropu je vhodné používať maliarske, monofónne alebo pozlátené štuky, vlysy, ktoré môžu premeniť obyčajný strop na zručný kus tvorivosti dizajnu.

Nábytok pre salón v klasickom štýle

\ t

Pri navrhovaní obývacej izby v štýle ušľachtilej klasiky si osobitnú pozornosť zaslúži výber nábytku. Môžu byť masívne alebo sofistikované, ale nevyhnutne elegantné. Rovnako ako v prípade povrchovej úpravy, aj nábytok z drahého dreva, vrátane dekoratívnych kovových prvkov, vyzerá pre klasiku organicky, tento nábytok bude klásť dôraz na eleganciu a vysoké náklady na celú výzdobu. Rovnako ako je to možné, bavlna, hodváb alebo satén zadržiavaných tónov s jemným, nenápadným vzorom budú vhodné pre čalúnenie.

Ak je veľký priestor, bude vhodné pridať do haly krásne stoly ako stojan na lampy, prepracovaný konferenčný stolík a knižnicu.

Pamätajte tiež, že svykonávanie usporiadania nábytku by malo dodržiavať princíp symetrie.

Dekor a textil

Klasika, na rozdiel od mnohých iných štýlov, vyžaduje povinnú prítomnosť drahých ozdobných predmetov v interiéri.

Bez kvalitných a sofistikovaných figúr, svietnikov, zrkadiel, lustrov a malieb neexistuje autentický klasický smer. Dekoratívne prvky by zároveň mali byť veľmi vyspelé a tradičné.

Porcelán, pozlátené, bronzové, mramorové výrobky, starožitnosti, sochy, zrkadlá, portréty a krajiny so zložitými rámami vytvárajú vynikajúci dojem. Prirodzene, že použitie všetkých vyššie uvedených možností naraz nebude v rukách vášho interiéru, môže sa ukázať bez chuti a malicherné. Preto sa snažte správne vybrať príslušenstvo do svojej klasickej obývacej izby, aby miestnosť zdôrazňovala dôstojnosť a chuť svojich majiteľov.

Pokiaľ ide o textil, ako je to v prípade čalúnenia nábytku, mali by sa tu používať záclony, koberce a vankúše vyrobené z drahých prírodných tkanín. Farebná škála textílií by sa mala kombinovať so všeobecnou myšlienkou farebnej schémy. Koberec môže byť monotónny, ale je lepšie, ak sa naň aplikujú tradičné ozdoby.

Malá obývacia izba v klasickom štýle

Často sa stáva, že majitelia domov v bytových domoch nemajú dostatok priestoru na stelesnenievšetky ich nápady na dizajn. Ak však použijete niekoľko odporúčaní, tento problém nebude pre vás prekážkou:

1. Ak ste vlastníkom malej miestnosti, dávajte prednosť svetlým farbám pri zdobení podlahy, stien, stropov, ako aj pri výbere textilu a nábytku. Monochromatický svetelný dizajn možno riediť niekoľkými bohatými, ale nie príliš chytľavými farebnými akcentmi.

2. Nábytok by sa mal vyberať v malých veľkostiach, inak objemný a priestranný nábytok vytvorí pocit preplneného priestoru. Tiež nepoužívajte veľký počet kusov nábytku, nechajte len tie najnutnejšie a je lepšie sa zdržať mnohých stoličiek a čalúnených stoličiek, veľkých knižníc.

3. Dekorácia malej obývačky v klasickom štýle by mala byť elegantná a zdržanlivá. Ak sa rozhodnete urobiť krásny výsledok pomocou stĺpcov, štuky, maľby, snažte sa to nepreháňať, ale naopak - staviť na jeden alebo niekoľko dekoračných prvkov.

Klasický dizajn obývacej izby - foto

Elegantné a krásne klasiky sú nádherné nielen v teórii, ale aj v živote. Môžete byť presvedčení o tom a získať krásnejšie nápady na zdobenie obývacia izba v klasickom štýle vďaka nášmu výberu fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Klasické štýlové obývačky - nápady na interiér