Obývacia izba dizajn 16 m2. (70 obrázkov)

Hala je centrom každého obydlia, kde sa zdržiavajú so svojimi rodinami a prijímajú hostí. Preto je dizajn obývacej izby 16 m2. musia byť implementované tak, aby stelesňovali štýl aj pohodlie. Tu môžete slobodne stelesniť ktorýkoľvek z vašich nápadov. Projekt dizajnu tejto miestnosti sa navyše neobmedzuje na funkčné požiadavky kladené na ostatné miestnosti.

Výber interiéru

Počnúc vytvorením dizajnu obývacej izby s rozlohou 16 metrov štvorcových je potrebné určiť celkový štýl, v ktorom budete pracovať. V súčasnosti je ich veľa. Voľba bude závisieť od určitých vlastností priestoru, vrátane veľkosti a počtu okien, počtu ľudí žijúcich v dome, ako aj individuálnych želaní nájomníkov bytu.

Obývacia izba 16 m2. v modernom štýle

Tento štýl interiéru sa vyznačuje funkčnosťou, jednoduchosťou a minimalizmom tvarov. V modernej obývacej izbe 16 m2. žiadny priestor pre extra nábytok. To bude vhodné pre obyčajné dekorácie, ale dobre premyslený dekor, farba a tvar dokonale dotvára celkový dojem z miestnosti.

To všetko šetrí priestor, rovnako ako vytvoriť efekt priestrannej a svetlej miestnosti, ktorá je ideálna pre malú obývaciu izbu.

Obývacia izba 16 m2. v klasickom štýle

Pohodlie a pohodlie sú vždy nadčasové. Symetricky umiestnené položky, stručnékrása nábytku, ktorá sa vyznačuje eleganciou línií a proporcií, ako aj prírodných materiálov pre dekoráciu - to sú parametre, ktoré určujú tón klasického interiéru.

V obývacej izbe 16 m2. masívne záclony s lambrequins a tylu, rovnako ako dekoratívne vankúše s kvetinovými a damaškovými motívmi dokonale zapadnú do tradičného štýlu. Preferované materiály pre nábytok a dekoratívne prvky - prírodné drevo, bronz, kameň.

Obývacia izba 16 m2. v koloniálnom štýle

Koloniálny štýl je zaujímavá kombinácia racionálneho a lakonického západu s farebným a exotickým Východom. Ak chcete vytvoriť dizajn obývacej izby v tomto štýle, vzdať sa pragmatizmu a jasne definovaného priestoru.

Steny by mali byť natreté vo svetlých farbách, zatiaľ čo parkety sú vhodné na podlahu, alebo dlaždice s imitáciou hrubého kameňa alebo tehál. Nábytok je lepšie si vybrať s tmavým, tieňujúcim svetlým pozadím stien, detaily. Používajte ručne vyrobený alebo ručne vyrobený nábytok. Tu si môžete predstaviť predstavivosť a originalitu: je vhodné vybrať si pohovky a stoličky s detailami v podobe slonov, levých labiek, ako aj obrazy korytnačiek a krokodílov.

Orientálny štýl sa prejaví v chytľavých dekoratívnych prvkoch vo forme obrazov, váz, figurín, lámp. Farebný koberec s orientálnymi a kvetinovými motívmi dotvára interiér obývačky v koloniálnom štýle.

Obývacia izba 16 m2. štýl pop art

Určite vynikajúce osobnostipreferuje pôvodný štýl pop artu. Bude maľovať 16-metrovú obývaciu izbu v jasných farbách a po náročnom dni zdvihne váš duch. Pop art je nárast emócií a jasných farieb, hra predstavivosti, netriviálne formy a nový život pre staré veci.

Nábytok je vybraný v jasnom, kontrastnom, chytľavom a odvážnom štýle v minimalistickom štýle. Je úplne nevhodné používať veľké množstvo objemných predmetov. Oddychy, farebné sedacie súpravy, nízke stoly - usporiadajte to všetko chaotickým spôsobom a vytvorte efekt mierneho tvorivého neporiadku.

Najdôležitejším miestom je dekor. Maľovanie vintage položiek v neónových farbách, zdobia steny s šablóny a koláže, a pre psychedelický efekt, zavesiť 3D obrázky, obrázky s optickými ilúziami. Dekoratívne predmety môžu stáť cent a zároveň vytvoriť očarujúci efekt. Materiál môže slúžiť ako ceruzky, čiapky z plastových fliaš, polyetylénu alebo fólie. Človek má len zapnúť predstavivosť, pretože úplne obyčajné predmety získajú nový význam.

Obývacia izba 16 m2. v štýle minimalizmu

Výhodou minimalistického štýlu pre malú obývaciu izbu je, že hlavným dôrazom je tu vizuálne rozšírenie priestoru. Hlavnými znakmi sú rovné čiary a uhly, rovnobežné a kolmé tvary.

Kov a sklo sú relevantné materiály pre nábytok, ako aj povrchové úpravy podláh a stien. Zlepšia osvetlenie a vizuálne rozšíria priestor. Pri výbere nábytkuUprednostnite multifunkčné možnosti. Pokiaľ ide o dekoratívne prvky, mali by byť veľmi lakonické a monofónne a ich prítomnosť by mala byť minimálna. Pri riešení problémov s farbou dávajte prednosť monochromatike.

Farebná paleta pre obývaciu izbu

Dôležitou zložkou vnímania obývačky je príjemná farebná škála. Ak ste si už vybrali určitý štýl v interiéri, potom stojí za to začať priamo z neho. Zároveň sú tu aj niektoré výhodné farby, ktoré sa zmestia do mnohých projektov dizajnu:

Biela obývacia izba 16 m2.

Voľba bielej obývačky je najlepšou voľbou pre malú miestnosť, čo vytvára efekt priestrannosti, ľahkosti a čistoty. Biela farba je univerzálna, preto si ju vyberiete ako hlavnú, budete sa môcť rozhodnúť o zvyšku nábytku bez akýchkoľvek špeciálnych ťažkostí. Okrem toho bude ideálnym základom pre takmer akýkoľvek štýl interiéru - od klasických až po moderné.

Béžová obývacia izba 16 m2.

Béžový gamut je tiež nadčasovým a univerzálnym riešením farebného problému. Mäkké odtiene vám pomôžu spríjemniť vašu 16-metrovú obývaciu izbu. Okrem toho je béžová paleta bohatá na tóny, s ktorými je veľmi jednoduché pracovať aj pre amatérskych dizajnérov.

Odtiene béžovej sú ideálne pre nie príliš priestranné izby, ktoré sa nachádzajú na severnej strane, vytvárajúc príjemný a útulný slnečný efekt.Béžová paleta je výhodne kombinovaná s jemnými odtieňmi zelenej, oranžovej, modrej.

Šedá obývacia izba 16 m2.

Šedá škála je neuveriteľne všestranná a neutrálna. Šedá farba sa ľahko kombinuje s oboma svetlými tónmi v prípade, že chcete v obývačke pokojne a pokojne zažiť atmosféru a svetlými a chytľavými odtieňmi pre veľkolepé akcenty.

Zároveň je potrebné zvážiť, že väčšina šedej palety sa líši studeným tónom, preto je vhodné kombinovať tieto farby s teplými odtieňmi: ako alternatíva použiť drevené materiály na podlahu, nábytok alebo dekoratívne prvky.

Modrá obývacia izba 16 m2.

Modré škvrny vyzerajú veľmi inšpiratívne v interiéri 16-metrovej obývacej izby, ktorá dokonale zapadá do hotového bieleho podkladu. Hlboké odtiene tejto farby vo forme dekoratívnych prvkov a nábytku vyzerajú dobre v studených farbách.

Tento rozsah je osobitne dôležitý a originálny a navyše môže do haly priniesť sviežosť a tajomstvo hlbokého modrého mora.

Kontrastné kombinácie

V interiéroch v modernom štýle, v štýle pop artu, ako aj v niektorých variantoch koloniálnej - bude vhodné zvoliť si kontrastné kombinácie farieb. Prechody od svetlých po tmavé odtiene vyzerajú veľmi zaujímavé samy o sebe a pridaním niekoľkých jasných akcentov (alebo veľa, čo je dôležitejšie pre štýl pop artu), obývacia izba zaujme obzvlášť veľkolepý vzhľad. Ale stojí za to byťpozor pri výbere farieb, pretože predovšetkým musia byť navzájom kombinované.

Obývacia izba 16 m2.

Dokončenie a dekorácia stien, podlahy a stropu budú základom budúceho interiéru. Preto je nevyhnutné dokončiť prácu správne. Nižšie sú uvedené hlavné odporúčania pre návrh vnútorných povrchov.

Pohlavie

Pre dokončenie podlahy v obývacej izbe 16 m2. K dispozícii sú rôzne podlahy: parkety, laminát, koberec, linoleum a dokonca dlažba. Môžete si vybrať verziu, ktorá sa vám páči, ktorá sa zmestí do celkovej myšlienky interiéru.

Je dôležité poznamenať, že farba podlahy by nemala byť príliš tmavá - je lepšie zvoliť si svetlú farbu alebo zodpovedať stenám, ale niekoľko odtieňov je tmavších. Výnimkou v tomto prípade je zámerne kontrastný interiér.

Vizuálne zväčšiť priestor miestnosti pomôže uhlopriečkovej metóde položenia laminátu alebo parkiet, ako aj použitie diagonálnych vzorov linolea a koberca. Okrem toho, ak obývacia izba má dobre zachovalú drevenú podlahu, potom ju môžete nechať, podrobiť ju spracovaniu práčkou a potom ju lakovať.

Steny

Steny v obývacej izbe môžu byť zdobené v závislosti od osobných preferencií nájomníkov a zvoleného štýlu v interiéri. To môže byť maľovanie alebo tapetovanie. Ak sa rozhodnete pre maľovanie, je potrebné dbať na vyrovnanie povrchov. Pri výbere tapety si všimnite, žehorizontálne čiary vizuálne rozšíria miestnosť, zatiaľ čo zvislé čiary zvýšia jeho výšku.

Na orezanie všetkých stien s tapetou s veľkými obrázkami nie je vhodný žiadny štýl. Je lepšie použiť tapetu z jednej kolekcie, a len jeden z nich usporiadať tapetu s veľkým vzorom.

Strop

Pri navrhovaní stropu obývacej izby o rozlohe 16 metrov štvorcových si všimnite, že: použitie svetlejšieho odtieňa ako je stena umožňuje vizuálne „zdvíhať“ strop a zväčšovať priestor.

Je lepšie zdržať sa zložitých viacúrovňových príveskových variantov. Kým nadrozmerné konštrukcie so vstavanými lampami po obvode miestnosti pomôžu ozdobiť priestor bez preťaženia priestoru.

Dobrou voľbou by bol lesklý strešný strop s osvetlením po obvode, alebo len maliarsky pololesklý alebo lesklý náter. Prirodzene, pred maľovaním sa musíte postarať o vyrovnanie povrchu stropu.

Dekor a textílie

Pokiaľ ide o zdobenie obývacej izby o rozlohe 16 m², v prvom rade je potrebné stavať na zvolenom štýle. Napríklad, keď zdobenie obývacia izba v štýle minimalizmu alebo high-tech - dekor nie je vôbec vhodné tu, alebo musí byť veľmi prísne a stručné. Pop art diktuje svoje vlastné pravidlá: vyberte si honosné a odvážne dekoratívne prvky neónových farieb, použite koláže a reprodukcie obrazov Andyho Warhola. Čiernobiele fotografie a maľby sú ideálne pre štýl podkroviaplagáty. Takéto detaily budú podporovať a navrhovať v očarujúcom štýle. Na dokončenie obrazu etnických a koloniálnych interiérov je potrebné vybrať si zvieracie a etnické motívy a dekoratívne predmety vhodné pre všeobecnú tému - masky, maľby, sošky, lampy, koberce. Textílie z poufs a nábytku by sa mali prekrývať so záclonami a kobercami.

Ak chcete, aby bola vaša 16-metrová obývacia izba svetlejšia a priestrannejšia, dávajte prednosť svetlým priehľadným závesom. Ak chcete znovu vytvoriť útulnú, tajomnú a zaujímavú atmosféru, vyberte záclony z hustých materiálov v tmavých farbách, ako je napríklad zamat.

Nábytok do obývacej izby 16 m2.

Vizitkou každej obývacej izby je pohodlná a veľká pohovka. K tomuto kusu nábytku, v prípade potreby, môžete si tiež vybrať stoličku, aby zodpovedali. Nie je to tak dávno, čo sa v izbách na recepciu hostí rozhodlo používať rôzne hromadné regály, skrine a nábytkové steny, ale dnes už nie je relevantný, životný priestor sa snaží nepreťažiť. Je lepšie umiestniť zaujímavý konferenčný stolík pred pohovku, mal by byť vhodný malý komoda v potrebnom štýle.

Pre správne usporiadanie nábytku v obývacej izbe urobte náčrty na list papiera. Variácie umiestnenia môžu byť úplne odlišné, takže stojí za to začať od hlavného účelu miestnosti.

Ak obývacia izba bude hrať úlohu priestoru pre rodinné a priateľské stretnutia, vhodné bude štandardné usporiadanie a akmiestnosti bude pridelená funkcia jedálne alebo spálne, potom je potrebné miestnosť rozdeliť do rôznych zón a postupovať z nej ďalej.

Osvetlenie a osvetlenie

Všeobecné svetlo je zodpovedné za hlavné osvetlenie v miestnosti a vykonáva sa na úkor lustra a reflektorov na strope. Malo by to byť dobre osvetliť celú miestnosť, a zároveň, aby neboli príliš svetlé. Vzdialenosť medzi podlahou a spodnou časťou lustra môže byť najmenej 2 m. Výnimkou je umiestnenie lustra nad konferenčným stolíkom, tu je vhodná vzdialenosť 1,5 m.

Umiestnite akcenty a zvýraznite samostatné oblasti obytnej plochy 16 m2. lokálne osvetlenie je schopné: stenového, podlahového a stolového osvetlenia. Vytvorí tlmený efekt v prípade, že hlavné svetlo je príliš svetlé.

Obývacia izba 16 m2. - foto

V našej fotogalérii si môžete prezrieť veľký počet možností dizajnu haly. Tu sú interiéry v rôznych štýloch a farbách, ktoré vám povedia zaujímavé nápady na dizajn obývacej izby 16 m2. Šťastné prezeranie!

Video: Obývacia izba 16 m2 - interiérový dizajn

\ t