Obývacia izba dizajn 15 m2 M. (+80 fotografií)

Napriek všeobecnej túžbe po vesmíre sa mnohí majitelia musia zaoberať rozmermi Chruščova. Dobrou správou je, že moderný dizajn sa stará o neštandardné priestory, čo dokazuje, že aj oni môžu byť pohodlní, estetickí alebo funkční - človek sa musí k dizajnu len kompetentne priblížiť. Dnes sa pozrieme na možnosti dizajnu obývacej izby o rozlohe 15 metrov štvorcových, ktorá sa zaoberá otázkami štýlu, usporiadania a plnenia.

Interiéry

Ak dizajnéri majú 20 alebo viac metrov štvorcových, výber štýlu je obmedzený iba chuťovými preferenciami a rozpočtom. Ale pri riešení malých oblastí, musíte starostlivo vybrať oblasti, ktoré nepoškodzujú interiér, zdôrazňujúc jeho nedostatky.

Túto úlohu zjednodušuje skutočnosť, že štýly v ich modernom chápaní nemajú jasné hranice a kánony, často prepletené alebo prístupné úpravám. Pokúsme sa zistiť, ako ďalších päť populárnych riešení zapadá do 15-metrovej obývacej izby.

Obývacia izba 15 m2 M. v modernom klasickom štýle

Bohatá výzdoba a pompéznosť klasického štýlu dnes nie je taká dôležitá a v malých miestnostiach bude vyzerať úplne mimo miesta. Preto sa odporúča obrátiť sa na modernú interpretáciu smeru, ktorý na dosiahnutie požadovaného klasického obrazu využíva samostatné umelecké techniky.

V dizajne obývacej izby by mali dominovať prírodné odtiene aprírodné materiály: drevený nábytok, bavlnené čalúnenie, dekoratívne kamenné nátery. Súčasne je na izbe obyčajne prísne objektové zloženie, ktoré je postavené okolo centrálneho objektu - pohovka alebo krb.

Obývacia izba 15 m2 M. Provence štýl

Interiéry v štýle Provence zvyčajne vyžadujú priestrannosť, ale tento pocit možno napodobniť pomocou svetelných odtieňov charakteristických pre smer, ako aj bohatého prirodzeného osvetlenia. Kúzlo francúzskych dedín umožní útulnú, jemnú atmosféru v obývacej izbe akejkoľvek oblasti.

Okrem pastelovej palety, ako by vyhorel na slnku, bude drevený nábytok natretý v bielej farbe, cez ktorý sa dá vidieť základná štruktúra, autentický. Celkový obraz doplní textílie kvetinovým vzorom a zelenými rastlinami. Aby ste sa vyhli preplneniu priestoru s detailami, je lepšie sa obmedziť na najpodstatnejší headset.

Obývacia izba 15 m2 M. v štýle minimalizmu

Filozofia štýlu je zakorenená v obdivovaní prázdnoty a „tichej“ estetiky. Optimálne riešenie pre obývaciu izbu o veľkosti 15 metrov štvorcových, ak je hlavným cieľom vytvoriť vizuálny priestor pri zachovaní maximálnej funkčnosti. Často sa v takomto interiéri používajú transformačné modely, ktoré umožňujú racionálne využitie každého štvorcového metra.

Pre takúto miestnosť si môžete zvoliť svetlý rozsah farieb, ak je to potrebné, riedením kontrastnými kombináciami. Ako dekoratívneŠtruktúra povlakov, tvary a čiary predmetov, ako aj ich kompozičná harmónia, sú súčasťou. Všetky veci sa lepšie schovávajú za fasádami skríň.

Obývacia izba 15 m2 M. Škandinávsky štýl

Tento smer pripomína minimalizmus, ktorý je „posypaný“ snehom a „pokrytý“ vlnenou prikrývkou. Stručnosť obsahu predmetu je daná pozornosťou racionálnych obyvateľov severných krajín k pohodliu a vnútornému obsahu predmetov, ktoré vôbec nevyžadujú externú dekoratívnosť.

Spojenie medzi všetkými prvkami v priestore je biela farba v povrchovej úprave, ktorá ideálne kombinuje s povrchom prírodného dreva, ako aj čierne sivé odtiene.

Obývacia izba 15 m2 M. hi-tech štýl

Hi-tech alebo špičková technológia je často zamieňaná s futurizmom, hoci vyplnenie takejto miestnosti nepresahuje hranice našej doby. V interiéri sa často používajú umelé materiály so zlepšenými vlastnosťami, ergonomickým nábytkom a modernými spotrebičmi, veriac v úspechy moderného priemyslu. Zároveň sa hi-tech nebojí čiernej, veľkého množstva lesklých povrchov, ako aj predmetov neobvyklého tvaru.

Toto riešenie pomôže malej obytnej miestnosti pohodlne a funkčne ozdobiť obmedzený priestor a uspokojí všetky potrebné veci.

Farebné riešenia

Správne zvolené farby dokážu premeniť miestnosť akejkoľvek veľkosti, čo jej dáva svetlo a priestrannosť. SamozrejmeTáto voľba závisí od mnohých faktorov, ktoré nie je možné okamžite zohľadniť, ale nasledujúce možnosti farieb sa dokonale zmestia do obývacej izby s rozlohou 15 m².

Svetelné tóny

Biela, béžová, sivá - to sú univerzálne odtiene, ktoré je možné bez obáv kombinovať s ľubovoľnými farbami. Ale v interiéroch strednej veľkosti môže byť ich prepletanie skutočnou spásou, najmä ako povrchová úprava.

Pastelové odtiene

Ak sa prirodzený svetelný dizajn javí ako trochu nudný, môžete sa odvolať na pastelovú paletu. „Zriedené“ deriváty z viac nasýtených farieb diverzifikujú malú 15-metrovú obývaciu izbu a vytvárajú jarnú náladu.

Živé akcenty

Ďalším spôsobom, ako ozdobiť diskrétny interiér, je pridať k nemu nejaké jasné detaily. Svetlé pozadie ich len zvýrazní a kladie dôraz. Často vankúše, čalúnenie pohovky, koberec, lustre alebo rastliny slúžia ako takéto akcenty v obývacej izbe.

Dokončenie 15-metrovej obývacej izby

Konštrukcia obývačky, pohodlie a jej trvanlivosť závisia od materiálu obloženia. Ale pred výberom základne, musíte sa uistiť, že farebný pomer rovín je správny. Teda najtmavšia podlaha je zvyčajne podlaha, steny sú o niekoľko odtieňov ľahšie a strop v tomto prípade by mal byť najľahší. Iné možnosti sú tiež použiteľné, ale je to práve táto kombinácia tónov, ktorá je najlepšie vnímaná ľudským vedomím.

Paul

Obývacia izba -najviac nenáročný priestor domu, ktorý neukladá osobitné požiadavky na výzdobu. Hlavným kritériom je vizuálna príťažlivosť, praktickosť domácnosti a samozrejme náklady na pokrytie.

Na tomto základe zostáva najlepšou možnosťou parkety alebo laminát. S ich pomocou môžete napodobniť drevo, ktoré je spojené s komfortom domova, a po mnoho rokov sa nemusíte obávať obnovy povrchu.

Menej obyčajná dlažba alebo porcelán - napríklad ak je obývacia izba kombinovaná s kuchynským kútom. V tomto prípade môžete na podlahu položiť koberec, ktorý vám poskytne najpohodlnejší pohyb.

Steny

Odporúča sa zvoliť monochromatický povlak alebo variant s jemnými vzormi, ktoré nebudú priťahovať pozornosť. Maľovanie zostáva najrozpočtovejším riešením, ale jeho aplikácia vyžaduje dokonale hladké steny.

V prípade nebytových priestorov si dokonca môžete kúpiť vinylovú tapetu, ktorá sa neodporúča používať v spálni alebo detskej izbe. Bezpečné sú netkané odrody, ale papier je vhodný pre tých, ktorí chcú dizajn často meniť.

Je lepšie stelesniť nezvyčajné myšlienky dokončovania len na jednej stene, zatiaľ čo zvyšok bude jemne vyvážiť priečku.

Strop

Ak to dovoľuje výška stien v obývacej izbe, stojí za to zdržiavať sa na štandardných jednoúrovňových napäťových štruktúrach, ktoré skryjú nevýhody stropu, komunikácií a zabudovaných svetiel. V opačnom prípade,- je možné obmedziť len na tmel a maľovanie.

Nábytok a vybavenie

\ t

Bohužiaľ, v obývacej izbe 15 m2. Náplň nábytku obsahuje len tie najpotrebnejšie predmety. Tento zoznam zahŕňa pohovku, konferenčný stolík a úložný priestor, ale môže byť upravený alebo doplnený v závislosti od potrieb, počtu obyvateľov, ako aj geometrie priestoru.

Je prípustné kupovať pohovku s maximálne štyrmi sedadlami, ale aj táto hodnota je niekedy veľmi vysoká. Ako možnosť - kombinácia mini-pohovka s stoličkami na bokoch. Najviac racionálnym rozhodnutím je kúpiť uhlový model, ktorý ušetrí priestor pomocou neaktívnej zóny.

Konferenčný stolík je voliteľný predmet. Je ľahšie vybudovať okolo neho kompozíciu alebo zostaviť veľkú spoločnosť. Ak sa však bez tohto detailu obmedzíme, umiestnenie rozkladacej pohovky bude pohodlnejšie.

Tradičnú mini-stenu možno nahradiť vstavanou skriňou a na stenu možno inštalovať televíznu obrazovku. Dodržiavanie týchto pokynov pomôže umiestniť viac objektov pri zachovaní priestoru pre pohyb.

Obývacia izba 15 m2 M. - možnosti rozloženia

V srdci pohodlného interiéru je štádium plánovania, ktoré závisí od počtu objektov, geometrie obývačky, umiestnenia okien a ďalších špecifických detailov. Ale vo všeobecnosti existuje niekoľko štandardných možností, ktoré maximalizujú využitiepriestor.

1. Miestnosť je rozdelená do troch hlavných oblastí: pohovka pre hostí a odpočinok, priestor s úložnými priestormi a TV obrazovkou a priestor na čítanie. Súčasne sa ukáže, že je potrebné zabezpečiť všetky potrebné súpravy, vrátane rozkladacej pohovky, prenosného stola, políc na domáce potreby.

2. V centre sa nachádza pohovka, niekoľko stoličiek a stôl. Steny sú obsadené kompaktnými skrinkami, ako aj spotrebičmi. Vhodné pre obývacie izby štvorcového tvaru.

3. Držitelia pravouhlých miestností si môžu dovoliť používanie zásady zónovania. Na jednej strane je napríklad odpočívadlo, ktoré je oddelené od pracovného priestoru pomocou políc alebo zadnej časti pohovky.

Možnosti plánovania obývacej izby 15 m2. veľa a všetky sú dosť pohodlné, ak ste správne pristupovať k organizácii bývania.

Dekor a osvetlenie

Prvým dekoratívnym prvkom, na ktorý príde na myseľ, keď sa spomína obývacia izba, je krb. Mám ho používať v miestnosti s obmedzeným priestorom? Návrhári odporúčajú zostať na umelých, kompaktných verziách, ktoré prinesú požadovaný komfort, ale nezaberú veľa miesta. Takýto objekt môže byť navyše nútený fotografovať alebo knihy.

Hlavnou výzdobou miestnosti môžu byť textílie: či už ide o vankúš, čalúnenie, koberec alebo koberec. Tkanina so vzorom by bola vhodná v interiéri s hladkými stenami.

Nezabudnite na nástenné maľby. Obľúbený tesný môže byť použitý vako farebná paleta, odtiaľ požičiavanie farebných kombinácií.

Návrhári majú široké možnosti dekorácie a viacúrovňové osvetlenie len zvýrazní interiér. Napríklad centrálny luster, vstavané spotrebiče, stojacie lampy vedľa pohovky alebo svietidla - táto kombinácia spríjemní a spríjemní obývaciu izbu.

Obývacia izba 15 m2. - foto

Dúfame, že sa nám podarilo dokázať, že obývacia izba je 15 metrov štvorcových - Toto je univerzálne "plátno" pre zaujímavé nápady. Viac reálnych projektov a krásnych implementácií - v našom výbere fotografií. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!