Obývacia izba dizajn 12 štvorcových M. (90 obrázkov)

Obývacia izba 12 m2 M. Nie je možné ju nazvať maličkou miestnosťou, ale je ťažké ju zväčšiť priestrannými kúskami. Usporiadanie plnohodnotnej zasadacej miestnosti pre hostí si vyžaduje premyslenie každého kroku, počnúc výberom štýlu, farebnou schémou a končiac zavedením dekoru a doplnkov. V našom článku sa pozrieme na rôzne techniky a triky, ktoré pomôžu premeniť malú oblasť na krásnu, štýlovú a priestrannú obývaciu izbu.

Rozloženie a zväčšenie priestoru

Zatevaya oprava malá obývacia izba, v prvom rade stojí za zváženie možnosť jeho rozšírenia, získať ďalšie metrov štvorcových. Najjednoduchší spôsob je pridať do miestnosti lodžiu. Ak je ďalej ohrievaný, môžete skončiť s vynikajúcou platformou pre ubytovanie jedálenský kút, pár pohodlných stoličiek s konferenčným stolíkom alebo pohovkou. V malých bytoch, rozdelenie medzi týmito miestnosťami často nie je dopravcom, takže demontáž nebude ťažká. V prípade, že pripevníte balkón, môžete len otvoriť okno a dverový otvor a previesť spodnú časť steny pod barový pult.

Obývacia izba 12 m2. možno kombinovať s kuchyňou, čiastočne alebo úplne demontovať stenu. V tomto prípade bude miestnosť oveľa priestrannejšia a ľahšia. Zároveň je potrebné správne vetrací systém vybaviť, nainštalovať výkonný odsávač pár, ktorý neumožní preniknutie na územie.obývacia izba vonia z varenia jedla. Priestor môžete zónovať pomocou barového pultu, dekoratívnej sádrokartónovej konštrukcie, oblúka, alebo pomocou dokončovacích prvkov, napríklad tvarovanej výzdoby stropného povrchu, konštrukcie stupňovitého pódia atď.

Ďalšou možnosťou je spojiť obývaciu izbu s chodbou. Takáto prestavba nedáva miestnosti ďalšiu využiteľnú plochu, ale bude jej vizuálne priestrannejšia. Aby sa zabránilo vstupu studeného vzduchu a ulíc do obytných priestorov, môžete nainštalovať malú konštrukciu sadrokartónu vo forme regálu alebo nainštalovať šatníkovú skriňu, čím označíte oblasť chodby.

Ak z akéhokoľvek dôvodu nie je vhodná žiadna z možností prestavby, použite hlavné pravidlá pre usporiadanie malých obytných miestností:

- Vyberte najsvetlejšie tóny pre dekoráciu;

- Zabezpečiť viacúrovňový systém osvetlenia;

- Vyberte si najnutnejší elegantný nábytok (ak je interiér dostatočne masívny, malo by byť niekoľko z nich);

- Na dekoráciu a vybavenie používajte viac sklenených a zrkadlových plôch (veľké zrkadlá, lesklé strechy, lesklé fasády);

- Vyberte si vhodný dizajnový štýl, ktorý nevyžaduje bujné dekorácie (minimalizmus, hi-tech, eko, japonský, škandinávsky štýl bude dobrým riešením);

- Použite vlastnosti dekorácie, ktoré pomôžu zväčšiť vizuálnu oblasť: vertikálne kresby na stenách ich robia vyššie a horizontálne -širšie.

Usporiadajte výzdobu malej obytnej plochy 12 m2. Môžete použiť zónovanie - určiť umiestnenie každej funkčnej oblasti a správne ju vybrať pomocou svietidiel alebo dokončovacích materiálov.

Farebné riešenia pre obývaciu izbu 12 m2 M.

Ako sme už povedali, mali by sa uprednostniť ľahké odtiene. Nie je potrebné zdobiť obývaciu izbu v snehobielej palete, ktorá prinesie chladnú atmosféru, môžete zostať v pohodlnejších farbách, napríklad béžovej, svetlozelenej, broskyňovej, modrej, šedej.

Dizajnéri odporúčajú vybrať si svetlejšie tóny, ktoré neabsorbujú svetlo, ale naopak, krásne ho odrážajú. Tento dizajn bude vynikajúcim zázemím pre vytvorenie štýlového dizajnu. Okrem toho, pre neutrálne tóny, je oveľa jednoduchšie vybrať nábytok a dekor.

Tmavé farby by sa nemali používať vo veľkých množstvách, ale je tiež nesprávne ich úplne opustiť, pretože nasýtené farby môžu diverzifikovať pevný interiér, dať mu dynamiku a zdôrazniť potrebné zóny.

Dokončovacie práce a materiály

\ t
Interiér obývacej izby nemá žiadne negatívne účinky vo forme vysokej vlhkosti alebo znečistenia, ako je kuchyňa alebo vstupná hala, takže výber materiálov bude závisieť od osobných preferencií, štýlu a ceny.

Pohlavie

Pre obývaciu izbu o poschodí 12 m2. lepšie vybrať teplé materiály. Dokonale vhodný laminát, linoleum alebo koberec.Môžete si vybaviť samonivelačnú podlahu alebo položiť keramickú žulu, ktorá poskytne oddychovú plochu s ďalším mäkkým kobercom. Materiály je možné kombinovať, čím sa zvýrazňujú rôzne funkčné oblasti. To platí najmä v prípade kombinovania obývacej izby so susednými miestnosťami.

Steny

Povrchová úprava stien obývacej izby si vyžaduje starostlivú prípravu povrchov, ktoré by mali byť hladké a hladké. V malej miestnosti budú viditeľné akékoľvek chyby. Najjednoduchším riešením bude maľovanie, ktoré sa dá vyrobiť nezávisle na kompozíciách na báze akrylu alebo vody.

Steny sú najčastejšie pokryté tapetami, pričom sa vyberajú plátna na maľovanie, monofónne alebo so vzormi, výtlačkami. Vrcholom interiéru je obývacia izba s rozlohou 12 m2. sa môže stať tapetou, ktorej obrázok sa vyberie v súlade so štýlom. Samostatné priestory sú zdobené umelým kameňom, PVC panelmi, vytvárajúc akcenty v oblasti domáceho kina, falošného krbu alebo iných významných oblastí.

Strop

Strop sa môže stať skutočnou výzdobou malej obývacej miestnosti s rozlohou 12 metrov štvorcových, ak kreatívne pristupujete k jej dizajnu. Teraz najobľúbenejšie materiály pre konečnú úpravu sú sadrokartónové dosky a natiahnuté plátno. S ich pomocou môžete ľahko skryť akékoľvek povrchové chyby, ozdobiť bodový osvetľovací systém a rôzne formy reliéfu. Krokové návrhy môžu byť umiestnené po obvode miestnosti, označujú jednu z oblastí alebo majú čisto dekoratívny charakter.

Stretch plátno je preferovaný lesklý, s reflexným efektom. Niektoré štýly naznačujú matný povrch (škandinávsky, klasický, Provence), ktorý možno získať pomocou bielenia alebo matného plátna.

Nábytok do obývacej izby 12 m2.

Výber nábytku pre obývaciu izbu s rozlohou 12 metrov štvorcových je zrejme najťažšou a najdôležitejšou etapou. Je dôležité nepreháňať dimenzionálne a nepotrebné interiérové ​​predmety. Po konzultácii so všetkými domácnosťami určte najpodstatnejšie prvky nábytku.

Samozrejme, v obývacej izbe nemôžete robiť bez pohodlnej pohovky a kresiel, na ktorých môžete umiestniť hostí, konferenčný stolík. Môžete tiež nainštalovať modulárnu náhlavnú súpravu, ktorá bude slúžiť ako úložný systém a zároveň stojan pre domáce kino. Teraz populárne modely odpruženia, ktoré môžu byť vybavené dodatočným osvetlením.

Je lepšie odmietnuť veľké skrine - skúste nájsť miesto pre šatník v inej miestnosti alebo na chodbe. V štrbine môžete namontovať skriňu posuvných dverí s lineárnym alebo uhlovým dizajnom so zrkadlovými dverami.

Osvetlenie a dekorácia

Na dodanie svetla do každého kúta malej obývačky by malo byť dosť svietidiel. Ako hlavný zdroj svetla sa používajú lustre, stropné svietidlá alebo bodové systémy. Je tiež potrebné nainštalovať lampy, ktoré zvýraznia niektoré oblasti - závesné zariadenia, nástennésvietidlá alebo stojanové lampy.

Osvetľovacie zariadenia v niektorých štýloch hrajú dodatočnú úlohu ako originálny dekor, ako sú kovové abstrakcie v obývacej izbe v podkroví alebo elegantné štýlové lampy v štýle Provence.

Okrem nich zdobí obývacia izba 12 m2. sú možné aj ďalšie detaily: dekorácie, zelené kvetináče, mäkké koberce, dekoratívne vankúše, ako aj obrazy alebo fotografie. Snažte sa preháňať dekoráciu, nech sú to dve alebo tri veci, ktoré zdôraznia smer štýlu.

Interiéry

Ak chcete zmeniť malú obývaciu izbu na krásnu, elegantnú a útulnú oddychovú miestnosť, musíte ju zariadiť v určitom štýle. Teraz existuje mnoho rôznych smerov, ale nie každý môže úplne „zapadnúť“ do obmedzeného priestoru. Odporúčame vám venovať pozornosť jednému z niekoľkých štýlov, ktoré sú najvhodnejšie pre obývaciu izbu s rozlohou 12 m².

Obývacia izba 12 m2. v minimalistickom štýle

Minimálny smer je najvhodnejší pre zvyšok organizácie priestoru. Štýl je založený na umiestnení výlučne potrebného a funkčného zariadenia a prakticky úplne eliminuje dekor.

Hlavná farba obývacej izby v štýle minimalizmu je biela, čo môže byť doplnené šedými, béžovými tónmi, ktoré sú rozptýlené jasnými akcentmi. Pre zmenu môžete dekor doplniť zeleným hrncom, abstraktným obrázkom, čiernobielymi fotografiami,svetlé dekoratívne vankúše alebo koberec. Uistite sa, že máte jasné viacúrovňové osvetlenie.

Nábytok predstavuje minimálny súbor predmetov pravidelných geometrických tvarov. Čalúnenie pohovky a stoličiek by malo byť dosť ťažké a konštrukcie trupu sú vybavené lesklými fasádami.

Obývacia izba 12 m2. Škandinávsky štýl

Obývacia izba s nádychom severského charakteru je celkom podobná minimalistickému dizajnu, ale má krajšie etnické prostredie. Hlavnými farbami sú biele a sivé palety, proti ktorým je možné pridať modrú, žltú alebo vápennú farbu.

Prírodné materiály alebo ich napodobeniny sú prítomné v prostredí: podlaha je vytvorená z drevených dosiek (môže byť nahradená laminátom, parketovými podlahami alebo linoleum imitujúcimi drevený povrch), steny sú zakončené hrubou vrstvou omietky alebo natreté a matné bielenie je charakteristické pre povrch stropu.

Nábytok by mal byť drevený a mäkké detaily interiéru by mali byť zdobené hrubou monochromatickou tkaninou. Záclony najčastejšie chýbajú, takže maximálne množstvo prirodzeného svetla padá do obývacej izby, ale ak je okno s výhľadom na dom vedľa neho, môžete použiť svetelné závesy.

Dôležitým detailom interiéru obývacej izby je 12 m2. Škandinávsky štýl - krb. Samozrejme, že nebude možné vytvoriť skutočné centrum v byte, ale jeho dekoratívne "double", ktorý vytvorí vynikajúcu dekoráciu, je tiež docela vhodné.

Obývacia izba 12 m2. štýl podkrovia

Veľa voľného priestoru je charakteristické pre podkrovie, teda malú obývaciu izbu s rozlohou 12 m2. Bolo by lepšie kombinovať sa s kuchyňou. Hlavnou črtou smeru je, že tu dokonale koexistujú zámerne hrubé formy povrchových materiálov a nábytku s modernými predstaviteľmi technického pokroku.

Tehla alebo betónová stena, drevený nábytok, stará rohož, ktorá bola videná - tieto prvky sú pôvodným továrenským zázemím pre moderné domáce kino alebo iné domáce spotrebiče. Ak sú okná veľké - to je dvojité plus, pretože miestnosť bude naplnená prirodzeným svetlom, pokiaľ je to možné, ak sú otvory štandardné - opúšťajte závesy v prospech clon.

Obývacia izba 12 m2. v štýle Provence

Vytvorte úžasne útulné a krásne prostredie v obývacej izbe o rozlohe 12 m². pomôže štýl založený na živote francúzskej dediny. Tu sú vítané len ľahké tóny, veľa jasného svetla, zeleniny, kvetinové motívy, množstvo textílií a samozrejme drevený nábytok, ktorý svojím vzhľadom potvrdzuje, že je v dome už veľmi dlho. Interiér by mal obsahovať dlhé závesy, veľký prírodný koberec, ako aj dekor v podobe zelených kvetináčov, malieb, fotografií a rodinných pamiatok.

Obývacia izba 12 m2. ekologický štýl

Vzhľad ekologického štýlu v interiéri sa stal "čarovnou paličkou"pre obyvateľov veľkých miest. Tu je všetko preniknuté prírodnými motívmi: prírodné farby povrchových materiálov s prevládajúcimi béžovými, zelenými odtieňmi, nábytok z prírodných materiálov, obrazy flóry a fauny vo forme fotografií, obrazov alebo fototapiet. Úspešne zdôrazniť štýl umiestnenia akvária, fyto-kompozície, nábytkové prvky z nespracovaného dreva.

Interiérový dizajn obývacej izby 12 m2. - foto

Na záver ponúkame čitateľovi možnosť pozrieť sa na fotogalériu, kde sme sa snažili zozbierať najlepšie príklady toho, ako môžete navrhnúť dizajn obývacej izby o rozlohe 12 m2. Šťastné prezeranie!