Obuvnitsa na chodbe (80+ fotografií)

V priebehu rokov sa takýto kus nábytku ako škatuľa na obuv stáva neoddeliteľnou súčasťou interiéru chodby. Je to predovšetkým kvôli nespornému pohodliu skladovania, keď topánky, objednané v regáloch, majú dlhú dobu možnosť zachovať svoj pôvodný stav. Stojí za zmienku, že nákup topánok eliminuje problém úspory topánok, ktoré nie sú v aktívnom používaní. To je dôležité, pretože často s nástupom jari, zimné topánky musia byť skryté v starých krabiciach, snaží sa nájsť vhodné miesto. Materiál tohto článku pomôže pochopiť, ako sortiment predstavuje dnes topánky skrine a ako si môžete urobiť krabicu s topánkami vlastnými rukami doma.

Druhy obuvnitsa pre chodbu

Konštrukcia Obuvnitsa v našej dobe zahŕňa neobmedzený počet modelov, ktoré sa zlepšujú každý rok. Líšia sa veľkosťou, materiálmi, z ktorých sú vyrobené, metódami montáže a inými značkami. Ak chcete urobiť správnu voľbu, urobíme stručný prehľad hlavných vlastností moderných topánok na chodbe.

Skrinka na topánky

V tomto prípade hovoríme o úplných šatníkových skriňach v chodbe, ktoré sú vhodné v podmienkach priestranných priestorov. Konštrukcia takého Obuvnitsa má veľa oddelení, navrhuje prítomnosť dverí, niekedy typu oddelenia. Hlavnou výhodou je tzv. Veľká kapacita, ktorá umožňuje umiestniť nielen sezónne topánky, ale aj plnéšatníková skriňa.

Regály

Systém regálového skladovania predpokladá celkový dizajn otvoreného obuvníka s mnohými horizontálnymi policami. Vo väčšine prípadov sa inštaluje do samostatných šatníkov, skladov alebo výklenkov stien. Inštalácia je možná aj v priestranných chodbách.

Štíhly formát

Špeciálny dizajn podstavcov, ktorý sa často stáva „čarovnou paličkou“ pre majiteľov dlhých úzkych chodieb. Model sa vyznačuje malou hĺbkou (asi 20 cm), a preto sa v angličtine nazýva „tenký“, čo znamená „tenký, tenký“. Je vybavená skladacími policami, do ktorých je možné umiestniť dostatočne veľké množstvo obuvi. Kombinácia jemnosti dizajnu obuvníka so značnou výškou zároveň robí jeden zázrak o jeho stabilite a potrebe dodatočných upevnení.

Poličky na topánky

Tento model je malá skrinka s niekoľkými policami, spravidla nie vysoká. Takéto dizajny sú navrhnuté tak, aby vyhovovali bežnej obuvi, a nie skladovať celú rodinnú šatníkovú skriňu. Obrubník je dobrou pomôckou v podmienkach malých chodieb s nízkymi stropmi. Môže byť umiestnený v rohu priľahlom k stene so vstupnými dverami. V tomto prípade návrh nezaberá veľa miesta a jeho povrch bude hrať úlohu stola. Skrinky na topánky sa často predávajú spolu s inými kusmi nábytku, napríklad kompaktné vešiaky.

Galoshnitsa

Najjednoduchší spôsob, ako skladovať topánky, je nadrozmerná obuv, ktorá je známa väčšine dospelých už od detstva. Jeho dizajn je otvorená polica pre bežné topánky. Takéto krabičky na obuv sa často nachádzajú v malých chodbách, kde majitelia každý štvorcový meter šetria horný povrch pod sedadlom alebo malý stôl na rôzne drobnosti. To je najlepšia voľba pre vlastné výrobné štruktúry v domácnosti.

Obuvnitsa-rack

Pôvodným variantom je obuvnitsa-rack. Zvláštnosťou tohto modelu je, že neexistujú žiadne police a lopatky hrajú úlohu držiteľov. Topánky na nich sú vertikálne, dobre vetrané a dlhodobo si zachovávajú atraktívny vzhľad. Konštrukcia obuvi s montážou do racku je často vybavená predĺženými držiakmi, ktoré umožňujú umiestniť vysoké dámske topánky. Výhodou konštrukcie je jej vzdušnosť a zároveň veľká kapacita (až 40 párov).

Otvorení a zatvorení obuvníci: klady a zápory

Otvorené okná - najobľúbenejší typ krabíc na topánky, ktoré poskytujú vysoko kvalitné sušenie obuvi, navyše majú nižšie náklady. Na druhej strane, skladovanie na otvorených policiach môže viesť k hromadeniu prachu.

Držiaky uzavretých topánok sú vybavené sklopnými, sklopnými alebo oddelenými dverami. Majú svoje výhody -tu sú topánky dokonale chránené pred prachom a neprístupným pre domáce zvieratá. Súčasne sú konštrukcie s uzavretými dverami oveľa horšie vetrané, čo môže spôsobiť nepríjemné pachy. Často sú vybavené ďalšími otvormi na zlepšenie cirkulácie vzduchu a najnovšie modely sú vybavené špeciálnym zariadením na sušenie a dezinfekciu.

Výber typu inštalácie topánky

\ t

Okrem vonkajších konštrukčných rozdielov sa obuvníci odlišujú v spôsobe inštalácie, rozdelenom do týchto skupín:

Držiaky obuvi - modely, ktoré sú samostatnými systémami skladovania. Ich hlavnou výhodou je mobilita - v prípade potreby je možné takúto krabicu ľahko prepraviť na iné miesto. Nevýhodou je skutočnosť, že aj objemný nábytok zaberá určitú oblasť, ktorá často chýba v malých chodbách. Podľa spôsobu umiestnenia môžu byť poschodia a zavesené;

Vstavané topánky, ktoré sú súčasťou balenia iného nábytku (napr. Šatníková skriňa) alebo sú umiestnené vo výklenku alebo v komore. Táto možnosť umiestnenia umožňuje výrazne ušetriť miesto, často na zákazku podľa jednotlivých parametrov. Vstavané skrinky na topánky môžu byť vybavené posuvným mechanizmom, ako keby sa otvárali zo steny. Je to vhodný systém na usporiadanie podhradného priestoru na chodbách súkromných domov;

OtáčanieŠkatuľka na topánky je jedným z najkomplexnejších návrhov pre malé chodby. Umiestnenie do rohu, môžete ľahko dostať do akejkoľvek topánky, len rolovanie systému okolo osi. Tu sa topánky ľahko sušia a vetrajú. Je dôležité zvážiť skutočnosť, že špinavé topánky môžu byť umiestnené len na nižších úrovniach.

Materiály na výrobu obuvnitsy

\ t

Moderná výroba má veľký výber surovín na výrobu nábytku. Zásobníky na obuv, ktoré môžu byť reprezentované nasledujúcimi materiálmi, nie sú výnimkou:

1. Držiaky drevených topánok - modely kombinujú estetiku, šetrnosť k životnému prostrediu a univerzálnosť. Jedinou nevýhodou je vysoká cena výrobkov, ale je plne odôvodnená dlhou životnosťou. Konštrukcia škatuľky na topánky môže mať rôznu podobu vďaka flexibilite materiálu pri spracovaní, mať svoj vlastný jedinečný vzor. Pri výrobe rôznych druhov dreva (dub, orech, breza, borovica, atď.), Ktoré majú individuálne farby a pevnostné charakteristiky.

2. MDF alebo DSP - najekonomickejšie a najobľúbenejšie materiály, ktoré pomáhajú dosiahnuť optimálnu rovnováhu medzi cenou a kvalitou. Získanie takéhoto nábytku však nebolí žiadať predávajúceho o dostupnosť certifikátu kvality, aby sa zabránilo otrave škodlivými živicami.

3. Kovová obuv - je oveľa horšie absorbovať pachy, ktoré môžu pochádzať zo surovej obuvi, nezmočia saa nedeformované. Vo výrobnom procese sú konštrukcie ošetrené antikoróznymi činidlami, čo zabezpečuje absenciu hrdze. Dizajn kovovej krabičky s kovanými prvkami bude skutočnou dekoráciou interiéru. Nevýhodou je značná hmotnosť konštrukcií, čo komplikuje ich prepravu a niekedy aj čistenie chodby.

4. Plastové držiaky obuvi - priaznivo sa líšia malou hmotnosťou, odolnosťou voči vlhkosti a jednoduchým čistením, majú nízke náklady. Vzhľadom k tomu, že materiál nie je schopný prejsť vzduchom, odporúča sa pri zakúpení takejto odkladacej skrinky dávať prednosť otvoreným konštrukciám. Je tiež potrebné zvážiť, že plast je v porovnaní s vyššie uvedenými materiálmi horší, a preto nie je tak trvanlivý.

Ako vyrobiť krabicu na topánky vlastnými rukami

Doma je celkom možné postaviť stojan sami, s použitím najkomplikovanejších nástrojov. Napríklad obyčajná paleta sa môže stať základom jednoduchého obuvníka. Mal by byť natretý, zlepšiť estetické vlastnosti a namontovaný vertikálne na stenu. Topánky, ako je znázornené na fotografii, budú umiestnené v slotoch.

Alternatívne, krabica na topánky pre vidiecky dom, môžete použiť drevené boxy, ktoré tiež maľujú, lakujú a upevňujú na stenu v požadovanom poradí. V tomto prípade môžete získať skôr originálnu kompozíciu.

Ak máte nejaké zručnosti v tkaní výrobkov z prútu alebo ratanu, môžete si urobiť malého obuvníka.alebo väzbových boxov. Treba poznamenať, že ratan je dobre vetraný, čistený a vysoko odolný voči vlhkosti.

Ak máte potrebné nástroje a zručnosti pri spracovaní dreva, môžete si vyrobiť drevený držiak obuvi s bočnými stenami a policami. Najprv musíte rozhodnúť o umiestnení a dizajne budúceho obuvníka, vykonať príslušné merania a kreslenie.

Na základe nákresu výkresu je pre každú časť vypracovaná tabuľka rezu, podľa ktorej sú police a steny rezané v sklade, pričom hrany sú prilepené špeciálnym okrajom (s vhodným vybavením, môžete to urobiť sami).

Ďalej nasleduje montážny proces, pri ktorom je potrebné zakúpiť kovové rohy, podpery políc av závislosti od konštrukcie aj iné prvky (nohy, vodidlá zásuviek, nábytkové rukoväte). Pôvodne sa vytvorí obrubníkový rám - prostredné regály (ak sú k dispozícii) sú striedavo pripevnené k základni, potom bočné stĺpiky s otvormi pre držiaky políc. Posledný je namontovaný "plnenie" a možné dvere.

Keď je konštrukcia úplne zmontovaná - môže byť ozdobená farbou, lakom alebo samolepiacou fóliou.

Obuvnitsa na chodbe - foto

Bližšie informácie o širokej škále modernej obuvi nájdete v našej galérii. Sú tu zozbierané fotografie zobrazujúce dizajn rôznych dizajnov, typov inštalácií, ako aj spôsoby usporiadania vo veľkých a malých chodbách, súkromných domoch. Šťastné prezeranie!