Obrazovky pre radiátory: 65 fotografií a nápadov

Obrazovky pre batérie sa každoročne stávajú čoraz dôležitejším kusom nábytku. Ak sa predtým vo väčšine prípadov používali na verejných miestach, dnes sa vďaka svojim vynikajúcim dekoratívnym vlastnostiam stávajú štýlovou výzdobou bytov a domov. V tomto článku sa budeme rozprávať o tom, čo by mohlo byť panelové krytie batérií v miestnosti, ako aj ako ich ozdobiť.

Obrazovky pre batérie

\ t

Moderné obrazovky sú určené na vykonávanie mnohých funkcií, a to:

- Ochrana proti náhodným nárazom, pretože vyduté rebrá batérií môžu spôsobiť zranenie. Obrazovky sú často inštalované v miestnostiach s veľkým počtom ľudí, v školách, klinikách, telocvičniach;
- Zaistenie normálnej a účinnej prevádzky ohrevu akumulátora;
- Ochrana radiátorov pred hromadením prachu a nečistôt, čo značne zjednodušuje čistenie;
- Dekoratívne funkcie - obrovské množstvo spôsobov, ako ozdobiť obrazovky umožňuje, aby sa im štýlový doplnok do interiéru.

Inštaláciou obrazovky pokrývajúcej nevzhľadné radiátory môžete úplne opustiť dlhé závesy a nahradiť ich modernými roletami alebo rímskymi plátnami.

Typy obrazovky batérie

Na rozdiel od predchádzajúcich období, keď sa ochrana batérií skladala z jednoduchých kovových sklopných panelov, dnešné obrazovky majú omnoho väčšiu škálu modelov. Celý rad je možné klasifikovať podľa dvochhlavné znaky: podľa typu konštrukcie a materiálu výroby.

V závislosti od konštrukčných prvkov

Obrazovky pre batérie sú podmienečne rozdelené do niekoľkých typov podľa ich konštrukcie a spôsobu aplikácie. Existujú tri hlavné typy:

1. Ploché panely pre radiátory "zapustené" vo výklenku. Takéto obrazovky pomáhajú pokryť nežiaduci vzhľad batérie. Môžu byť namontované buď vo forme mobilnej obrazovky. Obrazovky prakticky nezaberajú užitočný priestor v miestnosti. Často v štýlových interiéroch nájdete obrazy tohto dizajnu, doplnené kresbami alebo rezbami, ktoré ich automaticky premenia na vynikajúce dekorácie;

2. Sklopné panely bez krytov - schopné zabezpečiť maximálnu distribúciu teplého vzduchu v miestnosti;

3. Panely vybavené vekom (box) - najčastejšie vyrobené z kovu. Krásne vyzerajúce obrazovky s chaotickou mriežkou. Je pozoruhodné, že tento druh obrazoviek je možné použiť aj ako originálny stojan, nočné stolíky. Pri kúpe obrazovky vo forme uzavretej skrinky musíte venovať osobitnú pozornosť prítomnosti vysoko kvalitných otvorov, ktoré zabezpečujú dobré vetranie. Ak má panel malé otvory, takýto produkt by ste si nemali kupovať. Počas vykurovacieho obdobia sa neodporúča umiestniť na kryt žiadne predmety, aby sa neprehrial a teplý vzduch mohol voľne cirkulovať.

V závislosti od materiálu

MateriálJe to veľmi dôležité pre výber obrazovky, pretože nielen dobrá dodávka tepla a spoľahlivú ochranu, ale aj výzdoba miestnosti závisí od jej kvalitatívnych vlastností. Surovinou na výrobu ochrany radiátorov sú:

1. Kov. Vynikajúci materiál, z ktorého robíte lacné návrhy. Pri výrobe plechu, ktorý je lakovaný oceľovou farbou, rovnako ako ušľachtilá oceľ. Panel získa estetický vzhľad pomocou perforácie. Prvýkrát sa takýto produkt narodil v XIX storočí v Rusku a dodnes nestráca svoju dôležitosť, a to hľadaním nových dizajnérskych prvkov. Kov poskytuje vysoký prenos tepla, ľahko sa čistí a zároveň poskytuje spoľahlivú ochranu. Kovové sitá môžu výrazne zlepšiť konvekciu vzduchu, urýchliť vykurovanie miestnosti. Často sú takéto modely inštalované v interiéroch v štýle minimalizmu, hi-tech, podkrovia.

2. Strom. Tento ekologický materiál je vybavený mnohými výhodami. V prvom rade stojí za zmienku vysoký prenos tepla a estetika, ktorá umožňuje dokonalé zosúladenie panelov s prostredím. Drevo sa dobre hodí na spracovanie, takže batérie obrazovky môžu mať najluxusnejší vzhľad s rezbárskymi prvkami.

Používanie rôznych druhov stromov, ako aj používanie náterových hmôt a lakov, pomáhajú pri vytváraní skutočných majstrovských diel. Dnes, ratanové panely, ktoré majú nielen vysoké estetické, ale aj pevnostné vlastnosti, získali veľkú popularitu. Z hľadiskajednoduchosť starostlivosti je lepšie vybrať si modely umelého ratanu.

Prútené obrazovky vyzerajú skvele v kombinácii s drevenou krabicou alebo MDF. Drevená obrazovka bude vynikajúcim doplnkom klasického alebo historického interiéru, ako aj útulných škandinávskych izieb, sboru Provance alebo izieb v ekologickom štýle. Stojí za to venovať pozornosť tomu, že drevená konštrukcia nemôže byť lacná, pretože to priamo naznačuje jej nízku kvalitu.

3. Sklo. Moderné technológie umožňujú vyrábať najodolnejšie sklenené materiály, z ktorých sa vyrába nábytok, priečky a iné vnútorné prvky. Okrem toho, tento materiál má mnoho spôsobov, ako zdobiť. Panely sú vyrobené z temperovaného alebo moreného skla a laminované, čo im sťažuje rozbitie alebo poškrabanie. Súčasne prechádzajú rohy výrobkov ďalším spracovaním, aby sa zaistila ich bezpečnosť. Výrobky z akrylového skla s priesvitnosťou alebo oparom sú viac rozpočtovými možnosťami. Výhodou tohto je široká paleta farieb.

Osobitné miesto medzi sklenenými clonami pre batérie je obsadené sklenenými tkaninami, ktoré sú založené na triplexnom skle a ktoré sa získajú kombináciou niekoľkých vrstiev polymérnej kompozície. Jedna z techník tvorby vitráže - metóda Tiffany - vám umožní získať úplne exkluzívne obrazy. Tento spôsob zahŕňa vyrezanie jednotlivých sklenených častí obrazu pomocou rezačky skla a ich následnú montáž do kompozície na medibič s spájkovaním. Cena takýchto výrobkov je pravdepodobne najvyššia.

4. Plast. Tento materiál je najlacnejší a používa sa veľmi zriedka. To je vysvetlené tým, že plast sa môže pri zahrievaní a uvoľňovaní nebezpečných látok pre ľudské telo deformovať. Miestnosť, v ktorej je inštalovaná plastová clona pre batériu, je prednostne vetraná tak často, ako je to len možné počas vykurovacieho obdobia.

5. MDF. Dosky z lisovaných triesok sa spravidla používajú na navrhovanie krabíc a rámov a samotná obrazovka môže byť zo skla alebo plastu. Táto konštrukcia umožňuje meniť čas od času obťažujúce vložky. Materiál nie je náchylný na deformáciu, ale skôr masívny.

Dizajn batérie

V priebehu rokov sa krycie radiátory na plátne presunuli do kategórie doplnkov štýlových interiérov. Existujú rôzne spôsoby, ako urobiť skutočnú dekoráciu z obrazovky. Ide predovšetkým o drevené výrobky, ktoré sú v klasických interiéroch často doplnené vyrezávanými prvkami. Elegantné rezbárske práce dávajú situácii určitú ľahkosť a sofistikovanosť. Dobre vyzerajúce plátna, prispôsobené farbe nábytku. Špeciálne dekoratívne prvky sú vybavené sklenenými clonami, ktoré je možné doplniť nasledujúcimi spôsobmi:

- Fotografická tlač - ozdobí plátno nádhernou krajinou, panorámami miest a inými obrazmi podľa želania zákazníka;

- Ručné kresby sú pomerne drahé, ale konečný výsledok stojí za to.Tento spôsob zdobenia obrazovky zahŕňa umelca maľovanie obrázkov s silikátové farby. Okno z farebného skla sa potom pečie v špeciálnej peci;

- Pieskovanie s prídavkom náterových hmôt vám umožňuje vytvoriť rôzne vzory;

- Zdobenie olovenou samolepiacou fóliou je drahý typ dekorácie na plátno. Jeho náklady sa vysvetľujú vysokými nákladmi na suroviny, ale kresby majú bohatú farebnú paletu.

Krásne štruktúry vitráží sa vytvárajú fazetovou metódou. Jedná sa o pomerne komplikovanú technológiu, pri ktorej sa najprv rozrežú jednotlivé prvky skla a potom sa potiahnu špeciálnym lepidlom a upevnia na kovový profil. Úplne unikátne obrazovky sú získané pomocou kamienkov, ktoré sú schopné napodobniť rez drahých materiálov.

Ak ste sa rozhodli ozdobiť si obrazovku pre batériu sami, môžete to urobiť pomocou elementárnej maľby, napríklad farby interiéru. Originálnu kresbu môžete použiť vo forme klavíra. Pre prácu bude potrebovať bielu a čiernu farbu. Obraz musí byť vopred dôkladne premyslený, aby boli kľúče realisticky usporiadané v správnom poradí.

Ďalšia zaujímavá technika - decoupage - poskytne panelom určitý chic. K tomu musíte zakúpiť viacvrstvové obrúsky so vzorom. Potom je všetko jednoduché: obrazovka musí byť umytá a vysušená (môže byť natretá). Vrchná vrstva vložky je oddelená, nanesená na povrch plátna a riadne potiahnutá vrstvouPVA lepidlo. Súčasne je potrebné odstrániť vzduchové bubliny. Keď je aplikácia úplne suchá, môže byť lakovaná, aby sa predĺžila životnosť vzoru.

Obrazovky pre radiátory - foto

V našej fotogalérii sa nachádza oveľa viac riešení pre rozloženie obrazovky batérie. Tu sme sa snažili zozbierať najzaujímavejšie a praktické nápady. Šťastné prezeranie!