Obrazovka pre miestnosť (90 fotografií): pohľady a nápady

Obrazovka je vynikajúcim prvkom dekoru, ktorý slúži ako multifunkčný kus nábytku. Má vynikajúce estetické vlastnosti, čím slúži ako skutočná dekorácia interiéru, s dôrazom na štýl a eleganciu dizajnu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako moderné obrazovky pre miestnosť sú, ako sa používajú v rôznych miestnostiach a štýlové rozdiely.

Vlastnosti obrazovky v interiéri

Štrukturálne je jedna alebo viac prepážok spojených pohyblivými mechanizmami. Každá z nich sa skladá z rámu a hustého alebo priesvitného plniva. Tento pohodlný prvok nábytku prišiel v moderných interiéroch z Číny, kde bol vyrobený z tkaniny, a pevne usadený, meniť svoje formy a materiály výroby. Vo východných krajinách sa obrazovky používali na odvrátenie zlých duchov, takže boli najčastejšie inštalované pri vstupe do domu. Moderné trendy sú náchylné na praktickosť, takže dnes obrazovky zohrávajú významnú úlohu v územnom plánovaní priestoru. Je možné zvýrazniť nasledujúce výhody inštalácie obrazovky:

- Jednoduchá inštalácia - na rozdiel od falošných stien alebo sadrokartónových priečok môže byť obrazovka ľahko umiestnená na správnom mieste av prípade potreby premiestnená;

- Pohybom clony je možné zmeniť umiestnenie funkčných oblastí bez zásahu stavby a opravy;

- Folded screen zaberá málo miesta, ľahko sa skryje v špajzi alebo skrini;

-Schopnosť vykonávať zónovanie priestorov s minimálnymi nákladmi;

- Veľký modelový rad - v závislosti od osobných preferencií si môžete vybrať vhodný dizajn obrazovky, ako aj dizajn, ktorý sa zmestí do štýlu interiéru.

Obrazovky majú tiež svoje nevýhody. Môžu len čiastočne izolovať priestor na vizuálnej úrovni, pričom neposkytujú zvukovú izoláciu.

Ako používať obrazovku v rôznych miestnostiach

Kompaktnosť obrazoviek umožňuje ich inštaláciu do miestností všetkých veľkostí a funkčného príslušenstva, od kúpeľne až po priestrannú obývaciu izbu. Obzvlášť relevantné bariéry v moderných interiéroch, kde sú interiérové ​​priečky prakticky neprítomné a uprednostňuje sa otvorenie svetlého priestoru.

Obrazovka v obývacej izbe

Na umiestnenie obývačky je potrebný najprísnejší prístup. Táto izba vyžaduje plný súlad nábytku s interiérom, farbou, štýlom. Spravidla slúži na vizuálne oddelenie varnej zóny v štúdiových apartmánoch, priestoroch na spanie (v jednoizbových apartmánoch), štúdiu alebo lodžii.

Sito v spálni

V miestnosti pre dospelých môže skladacia priehradka zohrávať úlohu priečky, ktorá oddeľuje lôžko od šatne, a slúži aj ako dôstojná výzdoba interiéru. V každom prípade je lepšie kúpiť si dizajn, ktorý vám umožní zavesiť oblečenie, napr.Sito s háčikmi, vešiaky. Veľmi dobré, ak aspoň jeden uzáver bude so zrkadlom. Niekedy krásna obrazovka je inštalovaná za čelo postele, ako dekoratívny prvok.

Obrazovka v detskej izbe

V detskej izbe sú inštalované obrazovky, aby sa hracia plocha odlíšila od spálne, aj keď je možné, že sa mladá módy bude chcieť cítiť ako skutočná dáma, ktorá sa oblieka na krásny dizajn.

Obrazovka sa tiež stane skutočnou záchranou, ak dve deti žijú v miestnosti (najmä ak sú opačné pohlavie). V detskej izbe s novonarodeným dieťaťom môžete v blízkosti prebaľovacieho pultu nastaviť bariéru - toto usporiadanie ochráni dieťa pred možnými ponormi. Je lepšie zvoliť si model s rôznymi vreckami, ktorý sa zmestí do rôznych produktov starostlivosti.

Dizajn obrazovky je zvolený podľa veku - najmenší bude určite ako svetlý dizajn s kreslenými postavičkami a tínedžeri si môžu vybrať štýlovejší model s policami a ďalšími funkčnými prvkami.

Obrazovka v kuchyni

Pre kuchyňu je lepšie zvoliť si obrazovku z materiálu odolného voči vlhkosti, napríklad plastu, skla. Vyzerá krásna bariéra, prispôsobená farbe stien alebo nábytku. Obrazovka je nainštalovaná, aby sa medzi kuchynským a jedálenským priestorom nakreslila čiara. Táto zónová metóda sa používa vo veľkých miestnostiach, ako aj v kombinovaných kuchynských a obývacích izbách.

Sito v kúpeľni

Pokiaľ ide o priestory kúpeľne, plnohodnotné obrazovky možno často nájsť v súkromných domoch, kde sú izby veľké a ochranné konštrukcie sú jednoducho potrebné, najmä ak sa kúpeľňový pohár nenachádza v blízkosti steny, ale napríklad v centre. V malých interiéroch sa nachádzajú malé sklenené jednosklo, ktoré oddeľuje oblasť úpravy vody. Jeho hlavným účelom je chrániť pred vlhkosťou na povrchu podlahy.

Typy a modely

Pri výbere obrazovky je potrebné venovať osobitnú pozornosť jej dizajnu, pretože, ako sme už povedali, rozsah obrazoviek je pomerne veľký. Podrobne zvážte najobľúbenejšie typy.

Sklopné plátna

\ t

Jednovrstvové sitá sa nemôžu zložiť, ale dokonale napodobňujú malé steny, čím blokujú funkčné oblasti. Často sa nachádzajú v priestranných kanceláriách, ako sú rušňovodiči alebo kaviarne. Návrhy sú umiestnené na podperách, kolesách alebo sú stacionárnymi výrobkami.

Viacnásobné skladacie obrazovky

Obrazovky s viacerými dverami možno nájsť oveľa častejšie. Nazývajú sa aj akordeónmi, pretože sa skladajú z niekoľkých plátien spojených závesmi. Štandardné modely majú dva až štyri rámy, ale ak má miestnosť pomerne veľké rozmery, je možné na zákazku vyrobiť dlhšiu konštrukciu.

Flexibilné skladanie

Osobitná originalita výkonu je iná.flexibilné obrazovky. Skladajú sa z mnohých úzkych planochkas, ktoré sú zostavené do jedného plátna s flexibilným materiálom. Táto výrobná technológia dáva na obrazovku špeciálne výhody: schopnosť robiť fantázie tvarov, zdôrazňujúc rafinovanosť interiéru a jednoduchosť montáže - plátno sa len valí do role.

Závesné panely

\ t

Takéto modely sú plátna, často vyrobené z tkaniny, ktoré sú pripevnené k povrchu stropu. Robia vynikajúcu prácu s priestorovým zonovaním a používajú sa ako v spálňach, tak dávajú pocit pohodlia na miesto na oddych a do obývacích izieb.

Multifunkčné skladacie sitá

\ t

Dnešná móda pre praktické, funkčné interiéry sa odráža v dizajne obrazoviek pre miestnosť. Najmä môžete nájsť modely obdarené háčikmi na oblečenie, vrecká na rôzne drobnosti, police. Pri výbere takejto obrazovky je potrebné venovať osobitnú pozornosť stupni jej stability.

Materiály na výrobu

\ t

Doposiaľ sa na predaj nájdu sály z rôznych materiálov, ako je drevo, kov, plast, sklo atď. Pri výbere je dôležité brať do úvahy špecifiká miestnosti, jej mikroklimatické podmienky, ako aj jej štýl a farbu. Konštrukcia môže byť vyrobená výlučne z rovnakého materiálu alebo môže obsahovať kombinácie, napríklad kovový rám so sklenenou vložkou, plastový podklad s látkou atď.najvhodnejší pre kvalitu a cenu. Nasledujúce materiály sa môžu podieľať na tvorbe obrazovky pre miestnosť:

Drevo - pôvodne používané na výrobu obrazoviek. Materiál je šetrný k životnému prostrediu, vysoký estetický výkon, kujný pri spracovaní, čo nám umožňuje dotvárať stavbu rôznymi figúrkami. Strom netoleruje vlhkosť a vyžaduje ďalšie spracovanie. Prútené výrobky z ratanu vyzerajú obzvlášť krásne;

Kov - pôsobí ako rámová základňa, ktorá obsahuje vložky z iných materiálov (drevo, sklenené tabule atď.). Kovové sito môže tiež pozostávať z prelamovaných oceľových väzieb, ale len ako stacionárna možnosť, pretože je dostatočne ťažká na pohyb;

Sklo a zrkadlo - majú špeciálnu milosť, ktorá dáva miestnosti pocit priestrannosti a svetla. Sklenené konštrukcie sú vyrobené z vysoko odolného skla. Môžu byť priesvitné, majú dekoratívny vzor, ​​okná z farebného skla a sú vhodné pre podmienky všetkých priestorov;

Textílie a koža - materiály vytvárajú mimoriadny komfort v interiéri. Môžu byť jednofarebné alebo farebné, doplnené rôznymi obrazmi. Sú ľahké a ľahko umývateľné, takže sú často inštalované v detských izbách;

Plast je najrozpočtovejšou možnosťou. Nie je tak trvanlivý ako drevo alebo kov, ale nenáročný na účinky vonkajších faktorov: ľahko prenáša vlhkosť, zmeny teploty atď.presnosť.

Existujú aj také zaujímavé možnosti, ako sú obrazovky s kovanými dverami, ktoré pôsobia ako dekorácie, ale nechránia priestor pred zvedavými očami, ako aj z ryžového papiera (v japonskom štýle) alebo ako fotogaléria.

Sito v rôznych štýloch interiéru

Keďže obrazovka je pomerne významný kus nábytku, mala by byť v súlade so všeobecným pojmom štýlu, harmonicky zapadajúcim do situácie, aj keď je jej prízvukom „spot“.

Klasický štýl má tradičné formy a drahé materiály, takže obrazovka môže byť vyrobená z dreva, elegantných kovaných štruktúr. Tiež vítame vyrezávané prvky, malebné ornamenty. Zvlášť bohato vyzerajúce výrobky s koženými vložkami, pozlátením, s dôrazom na prepracovanosť interiéru.

Obrazovky v japonskom štýle sú vyrobené z prírodných materiálov, najčastejšie z tkanín alebo ryžového papiera. V dávnych dobách bola maľba na obrazovkách v Japonsku považovaná za skutočné umelecké dielo, ktoré sa odráža v našich dňoch. Samozrejme, že už nenájdete remeselnú výrobu, ale moderné technológie umožňujú aplikovať rovnako sofistikované obrazy, napríklad rozkvitnúcu sakuru vetvu, hieroglyfy atď.

Moderný minimalizmus je náchylný k otvorenosti priestoru, neprítomnosti medzistienových priečok, takže tu hrá obrazovka osobitnú úlohu objektu, ktorý vykonáva zón. Konštrukcia obrazovky nepredpokladásvetlé dekorácie - to môže byť vyrobené zo skla, zrkadlo, majú jasný tvar, ale vyzerajú menej elegantné, takže v miestnosti útulné a pohodlné.

Kombinácia francúzskej rafinovanosti a rustikálnej jednoduchosti je neoddeliteľnou súčasťou provensálskych interiérov. Tu obrazovky z prírodného dreva svetla, aj mierne vyblednuté tóny s prvkami starnutia (odieranie, praskliny) budú vyzerať dobre. Vítané sú aj textilné výrobky s malými kvetinovými motívmi charakteristické pre štýl Provence.

Perfektným opakom je interiér podkrovia. Tu sú priemyselné objekty interiéru vystavené na maximum: vystavené tehly, betónové steny, otvorené komunikácie, priemyselné lampy, takže obrazovka by mala byť masívnejšia, vyrobená z kovu a dreva s hrubým povrchom. Vzhľadom k tomu, že výzdoba je často abstraktné obrazy, čiernobiele fotografie a plagáty, môže oddiel dobre podporovať takúto myšlienku, ktorá obsahuje obrazy starých európskych ulíc, dopravné značky a nápisy na jeho plátna.

Obrazovka pre miestnosť - foto

Ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa s celým svetom obrazoviek Jej Veličenstva v našej galérii. Tu sú zozbierané fotografie rôznych modelov tohto vynikajúceho kusu nábytku. Moderné plátno, ktoré bolo pred niekoľkými desiatkami rokov neskutočne zabudnuté, našlo mnoho nových konfigurácií, ako môžete vidieť na skutočných príkladoch. Šťastné prezeranie!