Obklady do kúpeľne: typy, ako si vybrať (75 fotografií)

Uskutočnenie miesta ako súkromného kúpeľne si vyžaduje osobitnú prípravu a znalosti. Doska je obľúbený a univerzálny materiál na zdobenie podláh a stien. Vysoká pevnosť, veľký výber základných prvkov, ako aj estetická rozmanitosť vám umožní ozdobiť kúpeľňu akejkoľvek veľkosti a štýlu. V tomto článku sa budeme zaoberať hlavnými typmi dlaždíc, jeho hlavnými výhodami a nevýhodami, kritériami pre správny výber a riešeniami interiérového dizajnu s použitím tohto materiálu.

Výhody a nevýhody obkladačiek

Výber materiálov na konečnú úpravu možno nazvať zodpovednou úlohou, ku ktorej treba pristupovať opatrne a podrobne. Dlažba a obklady stien v kúpeľni sú praktickým riešením, ktoré zahŕňa zvláštne jemnosti.

Medzi nesporné výhody dlaždíc patrí vysoká požiarna odolnosť, dobrá nasiakavosť (čo je veľmi dôležité pre kúpeľňu), preukázaná odolnosť voči rôznym chemickým vplyvom (vrátane agresívnych čistiacich prostriedkov), minimálne prúdové vodivosti, pevnosť, ktorá minimalizuje deformácie pôvodného tvaru obkladačky, maximum rôzne prevedenie exteriéru (materiálové zloženie, tvar, obrázok).

Zvláštne nedostatky možno nazvať dlhým procesom ukladania (pri používaní dlažieb neštandardných foriem), chladom podlahovej krytiny (ktorá sa dá ľahko opraviť pomocou moderného vykurovania).systému), ako aj vyššie náklady (v porovnaní s inými druhmi povrchových úprav), čo je plne odôvodnené jeho pozoruhodnou kvalitou.

Typy dlažieb do kúpeľne

Existujú základné odrody dlaždíc, ktoré by ste mali určite pred začiatkom opráv venovať pozornosť. To vám pomôže, aby ste boli čo najpresnejší vo vašom výbere a budúcom dizajne kúpeľne.

Dlaždice bez smaltu

\ t

Ona sa stala známou svojimi hodnotnými funkčnými vlastnosťami (dobrá odolnosť voči chemickému a mechanickému namáhaniu), ako aj jej vonkajšou stručnosťou. Jednotná priemerná hrúbka, hladkosť náteru a neprítomnosť svetlých dekoratívnych prvkov môžu dokonale dopĺňať štýlovú kúpeľňu vyrobenú v dizajne Provence, hi-tech a minimalizmu.

Lisované dlaždice

Jeden z najpopulárnejších typov podláh. Kompozícia je založená na vysoko kvalitných ílových prvkoch, ktoré tvoria hlavnú hmotu v dôsledku transformácií s hutnením a vysokým tlakom. Extrudovaná dlažba má špeciálny plochý povrch a pôvodné spôsoby pokládky (štvorcové, trojuholníkové, kosoštvorcové). Dokonale zapadne do kúpeľne v štýle klasickej alebo modernej.

Glazovaná dlažba

Možno ho opísať dvoma slovami: jas a jas. Práve tieto vlastnosti vyniknú najmä na povrchu zasklenia. Kompozícia tiež prekvapujejeho vlastnosti: tesnosť pórov, jednoduchá starostlivosť, vysoká hustota textúry. Univerzálny v takmer každom dizajne.

Obkladačky

\ t

Možnosť kreatívnej podlahy. Nezvyčajnosť spočíva nielen v rôznych farbách, ale aj v špeciálnom zložení, ktoré pre vysokú kvalitu kombinuje niekoľko druhov ílu, rôzne odolné farbivá a tok naraz.

Metlakh tile

Zaujímavý názov zodpovedá spôsobu vytvorenia tejto dlaždice. Jediný výstrel, absencia preskleného povrchu, matná textúra a tvrdá lisovacia možnosť pomáhajú zaistiť vysoko funkčné vlastnosti a dodať štýlový vzhľad.

Typy obkladačiek

\ t

Pri výbere obkladacej (stenovej) dlaždice by sa malo platiť nielen za vzhľad výrobku, ale aj za ekologicky nezávadnú bezpečnosť, dobré zloženie a neprítomnosť trhlín. Pozrieme sa na najobľúbenejšie typy obkladov stien pre kúpeľňu, ktoré porazili srdcia mnohých interiérových estetov.

Mozaikové dlaždice sú považované za najoriginálnejší a najkrajší typ dekorácie na stenu. Môže sa skladať z porcelánového kameniva alebo skla. Vzhľad sa bude líšiť od gréckeho štýlu pokládky k úplným vzorom a kresbám, ktoré sa určite stanú vrcholom každej kúpeľne. Medzi hlavné vlastnosti tohto typu dlaždíc patrí dobrá ekologickosť a trvanlivosť.

NieMenej populárny typ dyhy sa považuje za keramické žulové dlaždice, ktoré sú vďaka svojej keramickej báze známe svojou veľmi vysokou pevnosťou a hrúbkou textúry.

Kamenné obklady možno rozdeliť do troch hlavných typov. Úplne kamenný výrobok, niekoľkokrát za lisom, presklený na lesk. Vzhľad tejto možnosti vám umožní mať istotu v tvorivej výzdobe stien, ktorá vždy poteší oči majiteľov.

Dlaždica je jedným z najviac osvedčených materiálov. Ozdobuje nielen na stenách kúpeľní, ale aj na povrchoch kuchyne. Stupeň hrúbky závisí od typu vypaľovania a hustoty materiálu a vonkajšia univerzálnosť zahŕňa rôzne farby a vzory.

Ako si vybrať dlaždice do kúpeľne?

Skôr ako začnete zdobiť kúpeľňu s dlažbou, musíte pochopiť hlavné kritériá, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť. Odborníci vo svojom odbore odporúčajú pozrieť sa na niekoľko vecí naraz. Prvým dôležitým odtieňom je povrch dlaždíc. Mal by byť homogénny (s výnimkou reliéfnych výkresov). Prítomnosť veľkých trhlín alebo dokonca drobných škrabancov už hovorí o manželstve s tovarom.

Ak si vyberiete typ dlažby, ktorý sa vám páči, mali by ste sa poradiť s typom oderu. Je označená špeciálnymi latinskými písmenami, ktoré sú zodpovedné za úroveň trvanlivosti.

Výpočet dlaždíc by sa nemal vykonávať proti každému jednotlivcovimilimetra as rezervou 10 - 20%. To pomôže vyhnúť sa ťažkostiam.

Hrúbka 9 - 12 mm sa považuje za ideálnu na pokladanie dlažieb v kúpeľni. Veľkosti nad touto možnosťou sú ekologickejšie pre úžitkové alebo kuchynské miestnosti.

Oznaćenie kolónky môże tież veíkým písmom. Napríklad v súlade s medzinárodnými normami sa stupeň 1 vzťahuje na výrobky najvyššej kvality, zatiaľ čo trieda 3 je najnižšia.

Ak na obale vidíte obraz nohy, musíte vedieť, že táto dlažba je určená na podlahy.

Matná textúra pomôže vyhladiť ostré rohy v malej kúpeľni a presklený z nich dodá špeciálnemu lesku špeciálny lesk.

Doska pre kúpeľňu - foto

Naša fotogaléria ukáže, ako harmonicky a štýlovo vyzerá v kúpeľni taký praktický a funkčný materiál, ako je dlažba. Šťastné prezeranie!