Nočné stolíky (90 fotografií): typy a modely

Nočné stolíky sú dokonalým doplnkom interiéru spálne, ktorý môže priniesť trochu pohodlia, elegancie a konečnosti. Dávajú svojim majiteľom komfort, ktorý je tak potrebný pre odpočinok od každodenného rozruchu a problémov. Je ľahké umiestniť všetky potrebné veci. Knihy, časopisy, mobilné telefóny, hygienické potreby, okuliare alebo len šálka kávy - to všetko nájde dobré miesto pre vás na oboch policiach a zatvorené pred zvedavými očami. Čo môžu byť nočné stolíky a ako si vybrať tento nádherný a nevyhnutný kus nábytku, popíšeme v ďalšom článku.

Typy nočných stolíkov

\ t

Súčasná rozmanitosť nočných stolíkov je taká veľká, že je niekedy ťažké urobiť správnu voľbu v smere výrobku. Medzi hlavné faktory, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť, môžeme rozlišovať: rozmery, formy, spôsoby inštalácie.

V závislosti od veľkosti

V dizajne interiéru spálne, je dôležité, aby neporiadok priestoru, takže dostatok voľného miesta. Nočný stolík by nemal byť v stiesnenej polohe medzi stenou a posteľou, preto by mal byť zvolený s prihliadnutím na plochu miestnosti a veľkosť postele. Obvykle existujú tri hlavné typy:

Malé - vyzerajú skvele v malých spálňach. Napriek svojim skromným rozmerom môže malý nočný stolík mať dostatok políc na to, aby vyhovoval potrebným veciam;

Médium - najbežnejší variant, s rôznymi formami. Nočné stolíky majú spravidla otvorené a uzavreté police. Svietidlá a dekoratívne predmety sú inštalované na nápadných miestach a skryté výklenky umožňujú skrývať osobné veci z vonkajších očí a udržiavať poriadok;

Veľký - určený pre priestranné spálne. Ich priestranný úložný systém umožňuje umiestniť nielen to najpodstatnejšie príslušenstvo, ale aj posteľnú bielizeň, pyžamá, uteráky atď.

V závislosti od formulára

Rovnako dôležitý je aj tvar nábytku. Najbežnejšie v tejto kategórii sú štvorcové a obdĺžnikové bočné stoly, ktoré sú vhodné pre každú miestnosť. Môžu byť umiestnené kdekoľvek v miestnosti.

Okrúhle a oválne výrobky vyzerajú viac originálne a nezvyčajné. Tieto skrine sa však nehodia do každej miestnosti - zaberajú dosť miesta a nebudete ich môcť inštalovať v blízkosti steny.

Rohový dizajn nočného stolíka je vynikajúcou voľbou pre malé spálne. Je schopný vziať prázdny roh, dať interiéru kompletný vzhľad a okrem iného byť dosť priestranný.

Samostatný výklenok pri výrobe nočných stolíkov je riešený vývojom dizajnu, ktorý je schopný dosiahnuť výraznú originalitu foriem. Tu nájdete najočakávanejšie, ale celkom veľkolepé riešenia.

V závislosti od miesta

Naopakz predchádzajúcich časov, keď bol všetok nábytok dosť ťažkopádny a bol inštalovaný stacionárne, súčasné návrhy vo väčšej miere umožňujú realizovať požadované konštrukčné riešenia. Podľa spôsobu inštalácie sú nočné stolíky dvoch typov, a to:

1. Stojaci stojan - namontovaný priamo na podlahe alebo s opornými nohami, kolesami;

2. Suspended - modernejšia verzia, keď je výrobok namontovaný na stenu, čím vytvára pocit ľahkosti a beztiaže konštrukcie. Zavesené nočné stolíky značne zjednodušujú čistenie miestnosti, čo vám dáva možnosť voľne umývať alebo vysávať podlahu a novosť dizajnov bude účinne dopĺňať akýkoľvek moderný dizajn.

Zásuvky transformátorov

Osobitnú pozornosť si zaslúžia nočné stolíky, ktoré môžu ľahko meniť svoju konfiguráciu a vykonávať niekoľko dôležitých funkcií súčasne. Napríklad, nočný stolík, ktorý má posuvný mechanizmus, je ideálny pre tých, ktorí sú zvyknutí na večerné občerstvenie alebo skoré raňajky v posteli. Na stolný počítač sa ľahko zmestí notebook alebo tablet pre hráčov. Existujú tiež možnosti, keď je k bočnej stene pripojený ďalší povrch. Dnes môžete nájsť také modely ako nočné stolíky s otočným vrchom, pod ktorým sa nachádza odkladací priestor alebo „matryoshka“, ktorý sa skladá z niekoľkých kompaktných prvkov.

Materiály na výrobu

\ t

Na výrobu skriniek sa používa najviacrôzne materiály, najmä keď to znamenalo dizajn. Takéto kúsky nábytku sú niekedy vyrábané domácimi remeselníkmi aj z jednoduchých surovín po ruke, napríklad nádoby na zeleninu, rezané guľatiny atď. Čo sa týka najobľúbenejších materiálov, patria medzi ne drevo a jeho náhrady (drevotrieskové dosky, MDF), plasty, sklo a kovy. Často sú k dispozícii kombinované možnosti.

Drevené nočné stolíky

\ t

Takýto nábytok je určite najšetrnejší k životnému prostrediu. Vyzerá to ušľachtilý, najmä z drahého prírodného poľa. Nočný stolík môže mať prísne tvary alebo môže byť ozdobený vyrezávanými vzormi. Cenovo výhodné možnosti sú vyrobené z borovicovej dyhy, ale vzhľadom na to, že borovica patrí k mäkkému drevu, životnosť týchto skríň nie je dlhá - často sa prvé deformačné body na dverách alebo zásuvkách deformujú ako prvé. Tiež drevo môže nahradiť drevotrieskové dosky a MDF, ale pri nákupe nábytku z týchto materiálov, je dôležité venovať pozornosť kvalite, aby prítomnosť škodlivých látok nepoškodzuje zdravie.

Plastové nočné stoly

Plastový nábytok v našej dobe sa stal veľmi populárnym. Zvláštnou výhodou je bohatá farebná paleta, ktorá vám umožňuje vytvárať svetlé akcenty a kompozície svetlého nábytku. Plasty sa vzťahujú na materiály, ktoré sú pri spracovaní veľmi húževnaté, čo umožňuje vyrábať z nich originálny nábytok, zatiaľ čo jeho malá hmotnosť umožňuje jeho montáž do nábytku.spálňa závesné konštrukcie.

Nočné stolíky zo skla

V posledných rokoch sa objavila široká škála skleneného nábytku. Výrobcom sa podarilo dosiahnuť obrovskú pevnosť tohto materiálu a dizajnéri úspešne používajú sklenené prvky, ktoré vyrábajú nábytkové súpravy. Nočný stolík vyrobený zo skla bude vyzerať jednoducho a elegantne, bez toho, aby ste museli preplávať priestor. Môže byť doplnená kovovými, plastovými alebo drevenými úlomkami.

Kovové nočné stolíky

\ t

V tomto prípade nehovoríme o masovej výrobe. Kovové nočné stolíky sú dielom jednotlivých remeselníkov. Najčastejšie sa jedná o kované konštrukcie, ktoré úspešne dopĺňajú vintage interiéry, aj keď sú tu aj výrobky z pevných plechov.

Ako si vybrať nočný stolík: štýly

Výber konkrétneho nočného stolíka bude závisieť od toho, aké funkcie mu vlastníci plánujú prideliť. Môže slúžiť ako malý stolný stojan, ako aj multifunkčný nábytok, ktorý bude obsahovať množstvo zásuviek a políc pre časopisy, knihy, kozmetické doplnky a ďalšie potrebné drobnosti.

Veľkosť nočného stolíka je určená celkovou plochou miestnosti - nábytok v spálni by nemal zaberať príliš veľa miesta. Ak je miestnosť malá, je lepšie sa rozhodnúť pre kompaktné možnosti, najmä pri umiestnení dvoch prvkov na oboch stranách lôžka.V tomto uskutočnení je tiež vhodné zvážiť, že nočné stolíky by mali mať rovnaký typ dizajnu (niekedy dostanú celé sady spolu s lôžkom). Ak sa predpokladá nákup jedného nočného stolíka, je lepšie umiestniť ho na pravú stranu postele - ako ukazuje prax, miestnosť s takým umiestnením vyzerá oveľa pohodlnejšie.

Dôležitú úlohu pri výbere zohráva štýl interiéru, v ktorom má rozhodujúci význam dizajn nábytku. Tu je niekoľko príkladov, ako môže nočný stolík vyzerať v konkrétnom rozhodnutí o dizajne.

Klasické

Keď hovoríme o klasike, hovoríme samozrejme o nábytku z prírodného dreva, ktorý je povinný plne zdôrazniť elegantné a vysoké náklady na zariadenie. Nočné stolíky môžu mať bohatú výzdobu, obsahujú prvky rezbárstva, pozlátenie.

Provence

Romantický vidiecky štýl je schopný zaplniť interiér miestnosti očarujúcimi stredomorskými poznámkami. Tu sa uprednostňuje prítomnosť starožitného dreveného nábytku s charakteristickými odermi a prasklinami. Najobľúbenejšie budú svetlé pastelové farby.

Loft

Skôr populárny moderný trend predpokladá jednoduchosť foriem s priemyselným prízvukom. Pri výbere nočného stolíka sa uprednostňuje maximálna lakonická úprava s kombináciou masívneho dreva a kovového rámu.

Minimalizmus

Najvýraznejšie je zdôrazniť prísna minimalistická náročnosť.prítomnosť prvkov nábytku s jasnými tvarmi. Môže to byť obdĺžnikový nočný stolík bielej, šedej, čiernej s lesklým povrchom a úplným nedostatkom dekoru. Nábytok má zároveň veľkú kapacitu, často kombinuje niekoľko funkcií.

Technológia Hi-tech

Tu sa prejavia najnečakanejšie tvorivé nápady. Originalita realizácie nábytku s priestorovými formami a použitie materiálov ako plast a sklo budú hlavnými determinantmi Hi-tech spální. Vo farebnej palete spravidla prevažujú čierne, tmavo modré, metalické farby.

Orientálny štýl

Nízky nábytok je typický pre rôzne orientálne štýly, takže nočný stolík v takomto interiéri by mal zvoliť drep s malými nohami, okrúhlymi alebo obdĺžnikovými. Prítomnosť kvetinových ozdôb a iných dekoratívnych prvkov je tu vhodná.

Nočné stolíky - foto

Všetko bohatstvo rozmanitosti takéhoto nadrozmerného, ​​ale zároveň dosť významného kusu nábytku, ako je nočný stolík, sme zbierali na obrázkoch fotogalérie. Tu sa môžete zoznámiť s rôznymi modelmi a ich dobrou polohou v spálňach rôznych štýlov. Šťastné prezeranie!