Neoklasicistický štýl v interiéri (100 fotografií)

Interiéry nádherných palácov minulých storočí, v ktorých žili aristokrati, a dnes fascinujú svojou bohatou výzdobou natoľko, že mnohí chcú žiť v takomto prostredí. Ale tradičné trendy strácajú význam: kvôli tomu, že domy sa stali menej a rytmus života je oveľa rýchlejší. Neoklasicistický štýl v interiéri je modernou alternatívou k klasickým klasikám, ktoré sú lepšie prispôsobené potrebám času, čo vám umožní vytvoriť krásny, prepracovaný dizajn.

Vlastnosti štýlu

Názov smeru znamená novú klasiku. Treba si uvedomiť, že klasický štýl má niekoľko výkladov. Po prvé, ide o estetiku inšpirovanú starovekou kultúrou, po druhé - národné a historické štýly európskych krajín, ktoré boli v polovici XIX storočia nahradené novými trendmi.

Rôzne koncepty robia neoklasicizmus skôr flexibilným štýlom, ktorý kombinuje mnoho tradičných prvkov, ale zručne ich prispôsobuje moderným priestorom. Rovnako ako jeho historický predchodca sa zameriava na proporcie, línie, formy a kompozičnú integritu interiéru. Smer má rád priestor, takže je vhodnejšie ho kontaktovať v vidieckych domoch, a nie v malých chruščovských domoch. Avšak lakonickejšia variácia dokonale zapadne do veľkého bytu.

Farebná schéma často zahŕňa prirodzené odtiene, ktoré sa môžu podľa potreby zriediť nasýtenými údajmi.Biele, orechové, okrové, mliečne, sivé, hnedé budú vhodné na pohľad - pôsobia ako univerzálny základ.

Autor projektu sám reguluje počet akcentných prvkov, ale môže byť obmedzený na niekoľko objektov, pričom hlavnú dekoratívnu úlohu hrá harmonické usporiadanie objektov, textúr náterov, textílií a palety.

Povrchová úprava

Dôležitým rozdielom neoklasicizmu sú použité materiály na konečnú úpravu. Namiesto drahé a nepraktické, môžete použiť sadrokartónové dosky, polyuretán a ďalšie moderné analógy, ktoré sú prípustné v rámci hraníc štýlu.

Paul

Mimo času existuje prírodný drevený náter, ktorý slúži ako univerzálne riešenie pre akúkoľvek farbu. V náročných miestnostiach ho možno nahradiť laminátom alebo podlahovou doskou.

V neobývanom priestore vyzerá luxusne kameninová alebo veľká dlažba, ktorá imituje štruktúru mramoru. V obývacej izbe, kde je potrebné sa zamerať na pohodlie, si môžete kúpiť koberec.

Steny

Svetlé steny z pastelových odtieňov kompenzujú priemernú veľkosť obydlia. Okrem maľby, ktorá bude vyzerať vyblednuté bez výliskov, sa odporúča obrátiť sa na tapetu s malým vzorom. Môžu to byť textilné, netkané alebo papierové typy, ak plánujete zmeniť dizajn v priebehu niekoľkých rokov.

Autenticky vyzerajú drevené panely, ktoré rámujú spodnú časť miestnosti - sú vizuálnevymedziť a dať prísnosť.

Strop

V neoklasicistickom štýle sa nedá robiť bez zdobenia stropu okolo obvodu stropným podstavcom. Povrch by mal byť hladký, bez vád a výkresov. Napätie alebo sadrokartónové konštrukcie nielenže skrývajú nezrovnalosti, ale tiež pomáhajú realizovať zaujímavé nápady.

Nábytok

\ t

Akýkoľvek nábytok v neoklasicistickom štýle vyzerá kvalitatívne, elegantne a stručne s použitím prírodného dreva rôznych plemien alebo krásnych tkanín. Môžu to byť modernejšie modely s minimálnymi umeleckými prvkami, ktoré nezaberajú priestor.

Existujú položky s tradičnými vlastnosťami: napríklad stoličky na zakrivených nohách s oválnymi sedadlami, stoličky s rezbami alebo skrine so sklenenými vložkami. Odporúča sa nakupovať návrhy so vstavanými spotrebičmi, pretože úspechy technického pokroku v takomto interiéri sú nevhodné.

Usporiadanie nábytku by malo sledovať jasne definovanú symetriu a zloženie. Vo vnútri sa nachádza kľúčový objekt, okolo ktorého je súbor postavený, pričom je ponechaný priestor pre voľný pohyb. Neoklasicistický priestor má svetlo a priestrannosť, ktoré sú súčasťou klasického pocitu pohodlia.

Dekor a textílie

\ t

V klasickom štýle sa veľká pozornosť venuje zdobeniu, ktoré je ukazovateľom bohatstva a postavenia vlastníka. V takomto domenevyhnutne sú luxusné hodvábne záclony, antické sochy, obrazy veľkých majstrov a iné exponáty, dnes prezentované okrem múzea.

Neoklasicizmus je v tejto veci demokratickejší. Tam môže byť akýkoľvek druh dekorácie, a steny sú často zavesené na moderné plátna. Ale počet takýchto prvkov je limitovaný princípom harmónie v interiéri.

Okenné otvory môžu byť potiahnuté vysoko kvalitnou rovnomernou tkaninou, ktorej farba zodpovedá palete miestnosti. Najlepšou dekoráciou budú knihy na policiach, ktoré dokazujú čitateľnosť majiteľov, kvety vo vázach, oživujú aj tie najtemnejšie domy, stolné lampy s elegantným odtieňom, ktorý jemne osvetľuje životné prostredie, ako aj zarámované zrkadlá - vizuálne pridajú niekoľko metrov štvorcových, ktoré nie sú dosť celý obrázok.

Osvetlenie v klasickom priestore zohráva dôležitú úlohu. Dôvodom je historický fakt: v čase veľkolepých palácov nebola žiadna elektrina, preto boli zdroje svetla inštalované vo všetkých hlavných zónach. Dnes je toto pravidlo zachované, takže musíte premýšľať o viacúrovňovom systéme osvetlenia - večer sa stane najlepším dekorom.

Neoklasicistický štýl v interiéri - foto

Ak chcete navrhnúť obydlie v neoklasickom štýle, je potrebné nielen pochopiť hlavné jemnosti smeru, ale aj jeho možnosti v určitom priestore.

Dizajn kuchyne v neoklasicistickom štýle

Nestojí za toobávajú sa, že v kuchyni s nebezpečnou mikroklímou sa bude musieť vzdať estetiky. Moderné materiály, ktoré môžu byť použité v neoklasických, dokonale zvládajú vysoké teploty, vlhkosť a všetky druhy znečistenia. Môže to byť keramická dlažba a porcelánová dlažba ako obklad stien, ktorý sa nachádza v blízkosti pracovného priestoru, umývateľná tapeta a kožené čalúnené sedenie.

Ideálna je kuchynská súprava v tvare písmena U alebo rovnobežná, natretá svetlými odtieňmi, ale vhodnejšie budú aj kompaktnejšie modely. Aby nedošlo k preťaženiu interiéru, môžete si kúpiť niekoľko skriniek s presklenými fasádami, čo ukazuje krásny servis. Ak to oblasť dovolí, mala by byť pridelená do jedálne oddelenej miestnosti.

Obývacia izba v neoklasicistickom štýle

Či už ide o klasický "starý" alebo "nový", obývacia izba je hlavným centrom domu, v ktorom sa hostia stretávajú a trávia čas v priaznivej atmosfére. Majitelia, ktorí sú zodpovední za dizajn, často uchýliť k prestavbe priestorov rozšíriť steny haly, nechať viac priestoru tu.

Ale nielen rozmery určujú pohodlie. Kompozičným centrom obývacej izby v neoklasicistickom štýle je pohovka, ktorá tvorí svojrázny ostrov v interiéri. Zvyčajne vedľa neho je niekoľko stoličiek, pohovka a konferenčný stolík. Naopak - knižnicu szabudovaná televízna obrazovka. V ideálnom prípade, ak je v miestnosti krb - to bude hlavná výzdoba haly.

Neoklasický spálňový dizajn

Hlavným predmetom v spálni je posteľ, ktorá by mala byť veľká, mäkká a pohodlná. Táto voľba ovplyvní nielen kvalitu spánku, ale aj obraz miestnosti, ktorý sa niekedy podobá osobnej pevnosti. Súčasne je stena, na ktorú susedí lôžko, zvýraznená dokončovacím materiálom alebo dekoratívnymi prvkami.

Farebná paleta je ľahká, prirodzená a príjemná pre oko. Tu sú pastelové odtiene, ktoré len posilňujú upokojujúcu atmosféru. Plánovanie môže zahŕňať niekoľko sedadiel - pohovku, pohovku alebo kreslo, kde si môžete oddýchnuť pri čítaní zaujímavej knihy. Okrem komody s klasickými poznámkami, v miestnosti, kde žije hosteska, sa často nachádza toaletný stolík.

Neoklasicistický kúpeľňový dizajn

Tradičný výklad kúpeľne je priestranná izba, ktorá sa podobá na oddelenú obývaciu izbu. Ale v neoklasicistickom štýle sa môžete obmedziť na skromnejšie požiadavky.

Krásne na pozadí kachľových stienvyzerá kúpeľ so zakrivenými nohami, ktoré môžu pôsobiť ako kompozitné centrum. Ak je túžba vstúpiť do sprchy v kúpeľni, potom by malo byť pridelené miesto v rohu pre to, ktoré majú všetky potrebné príslušenstvo. Moderné modely kabíny budú nevhodné.

Neoklasický dizajn chodby

Dizajn chodby závisí od usporiadania: ak sa vlieva do obytného priestoru, musíte začať od návrhu miestnosti, a ak sa dostanete do chodby, môžete sa zastaviť na diskrétnom vizuálnom obsahu.

Ako povrchová úprava by ste mali venovať pozornosť materiálom, ktoré možno vyčistiť - žula, keramická dlažba, umývateľná tapeta. Potom svetlé farby, ktoré rozšíria chodbu, nebudú prekážkou čistoty.

V takomto koridore môže byť stôl so zrkadlom, šatníková skriňa, pohovka pre pereobuvaniya a vešiak.

Návrh detskej izby v neoklasicistickom slohu

Spálňa pre deti v neoklasicistickom štýle im pomôže vštepiť im pocit krásy a dobrého vkusu. Tieto priestory sa zvyčajne zameriavajú na pohlavie dieťaťa, ale dizajnéri odporúčajú vyhnúť sa stereotypným farbám alebo atribútom, ktorí žijú na neutrálnych, vysoko kvalitných veciach.

Povrch musí byť trvanlivý a šetrný k životnému prostrediu, \ ttakže si môžete kúpiť non-tkané tapety, ktoré nechali vzduch cez. Pastel gamut, bohatý na odtiene, vytvorí báječné, detské nálady a bude mať upokojujúci účinok na vaše dieťa.

Nábytok by mal byť bez ostrých rohov a mal by dieťaťu poskytnúť prístup k veciam, ktoré potrebuje. Dekor bude slúžiť nielen hračky, ale aj rôzne textilné dekorácie: závesy, záclony na baldachýnoch, farebné lôžkoviny.

Video: Neoklasicistický štýl - interiérový dizajn