Návrhy dizajnu malej chodby (+65 fotografií)

Vstupná hala je súčasťou bytu, ktorý sa otvára najprv do očí domácnosti a hostí, takže je veľmi dôležité, aby bola praktická a krásna. Zdá sa, že na ploche 1,5-2 m2. Je ťažké realizovať akékoľvek nápady na dizajn, ale nie je to tak! Existuje pomerne málo techník pre vizuálne rozšírenie a úsporu miesta, o ktorých budeme diskutovať nižšie. Ak múdro pristupujete k dizajnu malej chodby, bude v ňom miesto na uloženie všetkých potrebných vecí a interiér vás poteší komfortom domova už mnoho rokov.

Interiérový štýl malej chodby

Aby sa nábytok, nábytok a drobnosti v domácnosti mohli pozerať spoločne ako jeden súbor, je veľmi dôležité vybrať si, v akom štýle sa bude interiér držať. Malá chodba bude zdobená diskrétnymi smermi: moderná, klasická, škandinávska, provensálska alebo podkrovná. Všetky sú zjednotené minimalizmom, presnosťou a harmóniou. Vďaka týmto funkciám sa aj malá miestnosť stane príjemnou a príjemnou.

Predsieň v modernom štýle

Elegantná funkčnosť je mottom moderného dizajnu. Vyznačuje sa čistými líniami, kontrastnými farbami (zvyčajne achromatickými alebo blízkymi) a hladkými povrchmi. High-tech materiály sa používajú všade.

V modernom interiéri malej chodby nie sú takmer žiadne dekorácie, kresby ani vyčnievajúce prvky. Vo všeobecnosti vytvára dojem dokonalej chuti a kultivovanosti.

Predsieň v klasickom štýle

Klasika na prvý pohľad je vystavená rafinovanej šľachte. Mäkká žiara zlata na snehobielej alebo béžovej pozadí, dokonalá symetria, luxusné textúry, ako aj nádherná výzdoba - to všetko vytvára atmosféru pohodlia a robí interiér haly elitou.

Vstup do provensálskeho štýlu

\ t

Francúzska Romance Provence - pastelové farby, vintage svetlý nábytok, kvetinové ornamenty a čipkové vložky. V takejto situácii je vždy veľa svetla a vzduchu. Malá sála zdobená v štýle Provence, s jemnou jednoduchosťou, pripomína bábiku alebo letnú dovolenku v obci s babičkou.

Vstupná hala v podkroví

Nepoškvrnené tehlové steny, množstvo kovu a hrubo opracované drevo, otvorené stropné trámy a komunikácie - to všetko robí loft celkom brutálnym, ale v malej chodbe môže byť takýto dizajn veľmi vhodný.

Tento štýl netoleruje náročnosť - namiesto banálnej náhlavnej súpravy môže byť na stene len niekoľko háčikov a jedna alebo dve police a stará zásuvka môže byť prispôsobená na uloženie obuvi.

Bicykel, batoh, kolieskové korčule, skateboard a iné atribúty aktívneho životného štýlu sa organicky zmestia do podkrovia, takže tento koncept určite osloví cestujúcich a kreatívnych ľudí.

Vstup do škandinávskeho štýlu

Škandinávsky štýl inšpirovaný severnou povahou dodáva interiéru sviežosť. Je založený na dokonalej čistote.snehová pokrývka, ľadové rieky a zatemnené skaly a dopĺňajú ich teplé tóny, ktoré sú vlastné švédskym a nórskym domom.

Obielené drevo, etnické patchworkové dlaždice a charakteristické podlahové rohože oslabia prísny dizajn chodby a vytvoria útulný vzhľad.

Farebné riešenia

Voľba odtieňov na chodbe by mala byť zodpovedne zodpovedaná, zobrazujúca umelecký vkus a umiernenosť. V malej oblasti je žiaduce používať najviac 2-3 farby: jednu hlavnú, zvyšok - pre kontrasty a malé detaily.

Malá vstupná hala v bielej farbe

Biela farba je ideálna pre interiérový dizajn malej chodby, pretože opticky rozširuje priestor. Snehobiela miestnosť sa stane vzorom poriadku a čistoty, čierne a sivé prvky krásne doplnia achromatický dizajn a farebné vložky vedľa bielej budú vyzerať pokojnejšie.

Malá vstupná hala v béžovej farbe

\ t

Mnohí ľudia majú radi praktickosť tónov mliečnej kávy. Béžová ozdoba a nábytok vyzerajú skvele v akomkoľvek štýle. Je to veľmi ľahká, ale zároveň teplá, domáca farba. Najlepšie okolie pre neho je tmavo hnedá, krémová, matná zelená.

Malá chodba v odtieňoch sivej

Neutrálne a diskrétne sivé je najlepším riešením pre stručnú konštrukciu. Leštená oceľ, zrkadlá a správne osvetlenie urobia z monochromatického prostredia živšie a biele škvrny odstránia pocit šera.

Malá vstupná hala v pastelových farbách.

Levandulová, svetlomodrá, svetloružová, mäta a citrónová farba vytvárajú sladkú a nenápadnú atmosféru. Sú nepostrádateľné v štýle Provence, aj keď individuálne môžu byť použité v iných smeroch.

Povrchová úprava a materiály pre chodbu

Vstupná hala nepatrí do problémových miestností, takže požiadavky na odolnosť proti vlhkosti v nej sú mierne, ale tam sa hromadí väčšina nečistôt z ulice. To znamená, že je lepšie zvoliť materiály s hladkým povrchom - tie, ktoré sa ľahko umývajú a čistia.

Paul

Z praktických dôvodov by mala byť podlaha v malej chodbe trvanlivá. Na tento účel ide o perfektnú dlažbu, porcelán alebo linoleum. Môžete tiež zariadiť samonivelačnú podlahu. Prírodné parkety a laminát v režime aktívnej prevádzky, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude trvať dlho.

Steny

Umelý kameň, keramické obklady (imitujúce tehly), obyčajné a dekoratívne omietky, plastové panely a tapety sa často používajú na dokončenie stien v chodbe. Korkové krytie, foto tapeta s vizuálnou perspektívou alebo maľba bridlicovou farbou, na ktorú môžete kresliť kriedou, sa tiež môže stať zaujímavou možnosťou.

Aby sa miestnosť nezdala ešte menšia - je lepšie opustiť hrubé kresby, kontrasty a výrazné pruhy na stenách v prospech jednofarebných svetlých farieb.

Strop

Vizuálne zdvíhanie výšky malej chodby si môžete zariadiť dvojúrovňový strop s bielym sadrokartónovým rámom okolo obvodu a zrkadlový film v strede.

Zvyčajné maľovanie stropu vo svetlej farbe a verzia s napätím a zrkadlovými PVC panelmi však budú robiť. Hlavnou vecou nie je umiestniť nad hlavu objemové alebo masívne štruktúry, ktoré oddiali pozornosť na seba.

Nábytok a jeho umiestnenie

\ t

Hlavným problémom malých chodieb je nepohodlný nábytok. To znamená, že je čas vyhodiť staré objemné skrine z chodby a nahradiť ich modernými kompaktnými skladovacími systémami.

Malá štvorcová chodba

Štvorcová vstupná hala je vhodná, pretože okolo nej je veľa miesta. Lineárny nábytok tak môže byť umiestnený pozdĺž jednej steny (napríklad otvorený vešiak s háčikmi je bližšie k rohu pri predných dverách, pod ním je stojan na topánky, ďalšia šatníková skriňa a zrkadlo) a plytká šatníková skriňa ,

Ďalšou možnosťou je umiestniť radiálne skrine so zaoblenými dverami do rohov a využiť zvyšok priestoru pre police s nízkymi topánkami.

Úzka (pravouhlá) malá chodba

V úzkej chodbe využite priestor pri vchodových dverách a nad ním maximálne. Po stranách by mali byť umiestnené úzke skladovacie systémy a na vrchole štýlový mezanín.

Namiesto objemného zrkadla so skrinkou je lepšie zavesiť ho na stenu a kúpiť skrinku so zrkadlovými dverami.uvidíte sa v plnom raste.

Pre topánky je žiaduce kúpiť špeciálne puzdro na obuv so sklopnými policami, v ktorých každý pár nebude umiestnený pod uhlom, ale pod uhlom.

Malá chodba nepravidelného tvaru

V súkromných domoch a duplexných apartmánoch, aby sa ušetrilo miesto, sú závesy často usporiadané pod schodmi. Niekedy je nepravidelný tvar chodby výsledkom prestavby, alebo taká bola pôvodná myšlienka architekta.

V prípade neobvyklých miestností je v každom prípade lepšie objednať nábytok podľa jednotlivých meraní a výkresov - potom sa každá skrinka dokonale zmestí do výklenku, ktorý je pre ňu určený.

Osvetlenie v malej chodbe

Takže vzhľadom na nedostatok okien sa vstupná hala nezdá byť pochmúrna, mala by poskytovať dobré osvetlenie. Môžu to byť bodové LED alebo neónové pásky okolo obvodu a malý stropný luster (alebo lepšie pár) v strede; dve až štyri svietidlá vo forme svietidiel alebo iných tvarov vhodných na štýl; rohové reflektory.

Podlaha môže byť osvetlená fluorescenčnými prvkami alebo LED lampami zabudovanými pod sklom odolným voči nárazom - to pomôže zabrániť zakopnutiu v tme.

Na vytvorenie útulnej atmosféry je najvhodnejší teplý žltý odtieň svetla. Studená biela môže byť osvetlená z oboch strán zrkadla na úrovni tváre - to vám umožní vidieť make-up bez tieňov a skreslení - tak, ako to bude vyzerať na ulici.

Navrhnite malú chodbuChruščov

Často je možné rozšíriť priestor malej chodby a modernizovať interiér apartmánu Chruščova pomocou prestavby. To si samozrejme vyžaduje finančné náklady a vykonávanie právnych formalít, ale výsledok je opodstatnený. Spojením chodby s obývacou izbou dostanete priestrannú chodbu a jeden roh stačí na vrchné oblečenie a obuv.

Ak táto možnosť nie je možná, je jednoducho efektívnejšie využiť voľný priestor, ktorý zvyčajne ostáva bez pozornosti - priestor nad vstupnými dverami, rohy a pod stropom priestorný mezanín na uskladnenie sezónnych zásielok nebude bolieť.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je usporiadanie výklenku v stene a inštalácia úložného systému. Hlavná vec je, že by nemal byť ložiskový stĺp, ale vnútorná priečka, ktorej zničenie nepoškodí dom.

Interiérový dizajn malej chodby - foto

Najmä pre vás sme zhromaždili najlepšie príklady dizajnu malých chodieb. Na fotografii nájdete mnoho nezvyčajných riešení, zaujímavých nápadov a tajomstiev, ako pohodlne a ergonomicky usporiadať priestor. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Návrhy dizajnu malej chodby