Navrhnite úzku obývaciu izbu (65 fotografií)

Mnohí majitelia bytov postavených v moderných a sovietskych výškových budovách sa stretávajú s úzkymi obytnými miestnosťami. V porovnaní s obdĺžnikom vytvára podlhovastý obdĺžnikový tvar viac konvencií a nuancií, ktoré by sa mali brať do úvahy pri organizovaní výzdoby interiéru miestnosti. Ak sa však s touto úlohou úspešne vyrovnáte, získate harmonickú oblasť, ktorá nevytvára ilúziu tunela.

Hlavné konštrukčné prvky

\ t

Často sa jedálne nachádzajú v sovietskom „Chruščove“ a ďalších typických panelových stavbách. Takéto domy majú nepohodlné usporiadanie, zlé osvetlenie, malú veľkosť miestnosti. Typické „vagónové“ priestory majú šírku iba 2,2 metra a strop stúpa len 2,5-2,7 metra. Výbušná kombinácia prináša majiteľom veľa problémov.

Tieto ťažkosti však možno prekonať a dokonca aj nevyhnutné. Používajú sa rôzne triky a triky - od dobre zvolenej farebnej palety až po organické zónovanie. Najdôležitejšou vecou je racionálne využitie celej dostupnej plochy a vizuálne stelesnenie štvorcových proporcií.

Obývacia izba je svojím základným funkčným účelom priestorom pre stretnutie rodiny a prijímajúcich hostí, a preto je pre ňu pridelená najpriestrannejšia časť domu. Ak je táto úloha potrebná na vykonanie dlhej úzkej miestnosti, stojí za to sa postarať o správne vymedzenie priestoru. V skutočnosti ju musíte rozdeliť do niekoľkých malých zón pre jednotlivcapotrebuje. O tom však budeme hovoriť o niečo neskôr, ale najprv pochopíme, ktoré štýlové a farebné rozhodnutia sú v tomto prípade najdôležitejšie.

Výber štýlu pre úzku obývaciu izbu

Sťahovacia miestnosť je spravidla vynikajúcim základom pre akékoľvek štýlové plnenie. Tu môžete oslobodiť svojho interného umelca a vychutnať si akt kreativity v plnom rozsahu. Avšak v prípade, keď je k dispozícii príliš veľký úzky priestor, človek musí kompromitovať a pracovať v rámci moderných štýlov obhajujúcich priestor a slobodu v miestnosti.

V prvom rade venujte pozornosť minimalizmu. Nízko-monochromatická farebná schéma neskrýva priestor a neznižuje priestor. Rovné čiary vytvárajú správnu geometriu a pridávajú výraznosť všeobecnému pohľadu. Okrem toho princípy ako absencia zbytočných detailov alebo obmedzujúca funkcionalita objektov aktívne prispievajú k dosiahnutiu úlohy.

Môžete sa tiež pokúsiť aplikovať techniky loftového priestoru:

1. Odstráňte oddiely. Napríklad kombinovať miestnosť s kuchyňou. S riadnym zónovaním, takýto krok pridá skutočné metre do priestoru miestnosti a vytvorí voľnú atmosféru.

2. Strop v bielej farbe. Tým sa vizuálne zvýši výška stien.

3. Použite zónový nábytok. V obrovských priemyselných priestoroch neboli jednoducho steny a preto bolo potrebné priestor vymedziť inými spôsobmi, a to aj pomocou nábytku.

4. DokončenieInteriér továrne, pridajte charakteristické detaily - murivo, hrubú omietku, otvorené potrubia, ako aj odvážne dekoratívne prvky.

Škandinávsky štýl svedčí o hojnosti bielej, ktorá opticky rozširuje priestor a čiastočne kompenzuje nedostatok prirodzeného svetla. Na dosiahnutie tohto cieľa prispieva aj veľké množstvo umelých svetelných zdrojov. Typické pre škandinávske štýlové doplnky v podobe svetlých textílií, koberčekov a vankúšov pomôžu rozriediť bielu farbu.

Nie je najlepším riešením navrhnúť úzku obývaciu izbu v takých štýloch, ako je šabbika a ríša, pretože sú charakteristické prebytkami vo výzdobe a dizajne nábytku. V malej miestnosti pre takéto excesy jednoducho nie je žiadna miestnosť. Aj keď niektoré prvky štýlu sa dajú ešte aplikovať, ale vo veľmi obmedzenom množstve.

Farebné riešenia

Efektívny spôsob, ako prispôsobiť tvar úzkej obývacej izby farbou, je zakryť podlhovasté steny svetlým tieňom a krátke s bohatou hlbokou farbou. Pár čiernej a bielej sa tu zmestí, pretože je to nemožné. Okrem toho je táto kombinácia schopná urobiť dizajn zaujímavým a výrazným a tiež dokonale zapadne do akéhokoľvek moderného smeru dizajnu.

Béžové odtiene vytvárajú svetlý, priestranný a mäkký interiér. Ak sa rozhodnete spojiť miestnosť s kuchyňou, potom teplé poltóny v káve, mlieku, krémových variáciách prispejú k chuti k jedlu, ale zároveňpôsobiť relaxačne a nenápadne.

Južné a východné izby, ktoré nemajú prirodzené svetlo, môžu byť zdobené v chladných modrých, sivých a snehovo bielych tónoch. Táto rada vytvára neuveriteľne sviežu a štýlovú izbu. Súčasne nebudú umlčané farby zbytočné na riedenie teplými béžovými, drevenými tónmi.

Svetlé pozadie je možné ponechať bez pridania jasných farieb, ale je celkom vhodné ozdobiť monochróm krásnymi ružovými, červenými, zelenými alebo rovnakými modrými alebo modrými akcentmi.

Zdobenie úzkej obývacej izby

Ako sme už zistili, minimalizmus a jednoduchosť sú princípy, ktoré pomôžu harmonicky zladiť úzky priestor. Nie je výnimkou a dokončenie miestnosti. Je dôležité, aby ste to nepreháňali a nerobili všetko s chuťou.

Paul

Podlaha má tiež vplyv na celkový dojem miestnosti. V obývacej izbe by bolo vhodné položiť parkety, laminát, linoleum so vzorom kolmým alebo uhlopriečnym podlhovastým, takže kontrast medzi dĺžkou stien nebude taký výrazný. Je možné položiť laminát so vzorom rovnobežným s dlhou stenou ako celok, ale v tomto prípade stojí za to dbať, aby podlahová krytina mala svetlý odtieň.

Z tých istých dôvodov sa vyhnite predĺženým kobercom pozdĺž väčšej steny. Zastavte na malej verzii oválneho alebo originálneho asymetrického vzhľadu. Môžesú zdobené pásikom umiestneným rovnobežne s malými stranami.

Steny

Pri stenách je vhodné použiť neutrálne svetlé farby farieb alebo monochromatických tapiet. Krátka časť miestnosti môže byť natretá v aktívnej tmavej alebo svetlej farbe so stenou alebo záclonami. Ak máte veľké množstvo okien a veľa lámp, je vhodné dokončiť použitie obielených variácií nenápadných svetlých farieb, napríklad svetlomodré.

Perspektívne fototapety budú tiež vizuálne rozširovať priestor úzkej obývačky. Umiestnite ich na dlhú stenu a vyrovnáte rozdiel vo veľkosti strán.

Strop

Najlepší povrch je biely. Maľovanie, matný alebo lesklý strešný strop alebo veľmi malé konštrukcie zo sadrokartónu v bielych alebo béžových variáciách nezaťažujú atmosféru a vytvárajú ilúziu výšky.

Možnosti nábytku a dispozície

\ t

Dokončenie rozšírenej miestnosti je prvým krokom v transformácii. Ale aby sa nepokazil dojem správnej opravy, je potrebné a správne umiestniť nábytok. Dlhý priestor podľa definície neudržiava štandardné usporiadanie a vyžaduje špeciálny prístup. Dokonca aj malý detail na nesprávnom mieste môže zvýšiť účinok tunela a správny dojem sa nedá dosiahnuť.

Je najlepšie umiestniť pohovku pod uhlom. Táto metóda je však vhodná len vtedy, ak to veľkosť miestnosti dovoľujeurobiť. Vytvoríme tak pôvodnú zlomenú geometriu, ktorá vedie oko od tvaru „vozíka“. Môžete zvýšiť dojem pomocou kruhové prvky: konferenčný stolík, stoličky, poufs.

Stále sa však stretávame s podmienkami, keď je racionálnejšie umiestniť hlavné časti nábytku pozdĺž stien. V tomto prípade sa snažte vybrať malé a nadrozmerné úpravy krásnych tvarov a originálnych textúr. V tomto prípade nezabudnite použiť malé stoly, stojany na ozdobený magnetofón alebo lampy, kvety, krásne stojacie lampy, neobvyklé stoličky umiestnené v „nesprávnych“ miestach, trochu chaoticky. Môžeme teda vytvoriť aj malú asymetriu, ktorá sa nehrá podľa pravidiel tvaru miestnosti, ale vytvára vlastnú atmosféru.

Vo všeobecnosti podmienky obmedzenej oblasti vyžadujú starostlivý výber nábytku. Dobré riešenie by preto bolo vyrábať na objednávku alebo si vyrobiť vlastné ruky. Tak dostanete presne to, čo chcete, a to, čo váš interiér vyžaduje.

Dekorácie a osvetlenie

\ t

Väčšina bytov v postsovietskom priestore neznamená vysoké stropy, a preto je dôležité nepreťažiť priestor. Lustre sú lepšie nepoužívať vôbec alebo zostať na maximálnom svetle a "svetle", vzduchové možnosti. Umiestnite malé reflektory na strop alebo podlahu. Tiež pridať do interiéru ďalšie svetelné zdroje, ktoré, mimochodom, dobrezvládnuť úlohu zónovania. Môžu to byť: rôzne podlahové lampy, vrátane zakrivených, svietnikov, stolových lámp - zároveň môžu hrať úlohu scenérie pre obývaciu izbu.

Dokončiť interiér dekoráciami:

- Najúspešnejším dekorom sú čerstvé kvety. Rastliny zrieďujú mestské prostredie a napomáhajú uvoľneniu a pohodliu do interiéru;

- Ďalším dobrým atribútom pre malé úzke obývacie izby sú zrkadlá, ktoré rozširujú hranice priestoru;

- Krásne svetlé textílie sú schopné vytvoriť stručné farebné akcenty;

- Steny dokonale zdobia maľby a fotografie vo vnútri;

- Na umiestnenie malých a stredných dekoratívnych predmetov, ako aj kníh, použite otvorené police alebo malé skrinky so sklenenými alebo zrkadlovými vložkami.

Návrh úzkej obývačky - foto

Už ste sa dozvedeli o základoch organizovania úzkej haly. Teraz Vám ponúkame, aby ste sa zoznámili so zaujímavými príkladmi dizajnu týchto miestností, aby ste sa uistili, aké ľahké je hrať s danými parametrami miestnosti a vytvoriť harmonický a krásny interiér. Šťastné prezeranie!

Video: Úzka obývacia izba - Nápady interiéru