Navrhnite spálňu v klasickom štýle (70 fotografií)

Napriek mnohým iným možnostiam zostáva klasika vždy na vrchole popularity. Jeho harmonická atmosféra podporuje správny odpočinok, dáva pocit pokoja a pokoja. To je naozaj kráľovská voľba pre tých ľudí, ktorí ocenia pohodlie a stabilitu. Odporúčame vám, aby ste videli, ako luxusný klasický štýl vyzerá v interiéri spálne, pri pohľade na fotografiu!

Vlastnosti klasického štýlu

Preložené z latiny znamená „classicus“ príklad. To je presne to, čo klasický interiér je - má zlatú sekciu symetrie, ideálne proporcie a starožitný lesk. Bezchybne zariadená izba pripomína palácové izby s ich rafinovanou výzdobou, kde každý detail je neoddeliteľnou súčasťou jedného súboru.

Inšpirácia pre dizajn spálne v klasickom štýle sa nachádza v kultúrnom dedičstve starovekého Grécka a Ríma, európskych pamiatok renesančnej architektúry, sídiel ušľachtilých pánov, divadiel a galérií. Všetky tieto miesta nemusia ani navštíviť - sú tu fotografie a videá, z ktorých je ľahké požičať si zaujímavé nápady.

Farebné prevedenie

Charakteristickým znakom klasiky je aristokratické obmedzenie. Vo všetkom prevládajú mäkké prírodné farby, ktoré sú tienené trblietavými drahými kovmi a kontrasty sa takmer nikdy nepoužívajú. Výnimka zo 4. pravidla môže byť len tmavo hnedá alebo čierna, ktorá je prítomná vo výzdobenábytku, ale je to skôr vplyv modernej módy.

Biela spálňa v klasickom štýle

Čistá snehovo biela farba, hoci je základná, nie je v dizajne klasickej spálne veľmi bežná. Svetlé pastelové farby teplého spektra sú častejšie: vanilka, smotana, delikátna broskyňa, ružovkastá. Biely bez nečistôt je maľovaný strop, rámovanie sokla, sadrokartónové výlisky, niekedy - kožené čalúnenie čelo a pufs.

Béžová spálňa v klasickom štýle

Klasická spálňa v béžových tónoch má zvláštny šarm: ružovo-béžové steny, ľahký nábytok a textílie vytvárajú tlmenú domácu atmosféru, majú samoty a nočný relax. V porovnaní s jasnou bielou, béžovou farbou absorbuje viac svetla, než odráža, čo vám umožňuje vyhnúť sa drsným tieňom a prílišnému teplu v oku.

Hnedá spálňa v klasickom štýle

Drahé stromy sú výhradným právom vyzdobiť spálňu v klasickom štýle. Spravidla sú lakované v červenohnedých, čokoládových a gaštanových odtieňoch so zachovaním jedinečných vzorov na rezu. Najvýhodnejšie tmavo hnedé textúry dreva sú obklopené tyrkysovou, béžovou, smotanovou a zlatou farbou.

Klasická spálňa v zlatej farbe

Ušľachtilý lesk zlata je základným atribútom klasického štýlu. Je dokonalým doplnkom snehobielej povrchovej úpravy anábytok. Pozlátené armatúry, rámy na obrazy, rôzne monogramy a zlaté vzory tapiet dodajú spálni skutočne luxusný vzhľad.

Materiály a výzdoba spálne

\ t

Základom klasického dizajnu je dekorácia stien, stropu a podlahy. To všetko by malo byť dokonale hladké a hladké, pretože len na elegantnom pozadí môžete vybaviť naozaj kráľovskú spálňu. Odporúča sa vybrať najkvalitnejšie materiály - ich cena sa oplatí dlhou životnosťou a vysokými estetickými vlastnosťami.

Steny

Aby sa vytvorila útulná atmosféra, steny v spálni v klasickom štýle sú zdobené veľkou milosťou: môžu to byť benátske omietky, drahé tkaniny, luxusná tapeta potiahnutá hodvábom. Často sa používa kombinácia textúr, podobných materiálom a farbou. V tomto prípade je dekoratívnejšia vrstva vyrobená vo forme panelov, čo môže byť dosť veľa (v závislosti od záznamu miestnosti).

Potrebná vertikálna k spálni je pripevnená stĺpmi alebo výčnelkami štylizovanými pod nimi, vďaka čomu sa zdá, že strop je vyšší a interiér nadobúda štýlový vzhľad. Horizontálne čiary môžu byť tenké okraje omietky alebo dreva. Nad hlavou postele vyzerajú veľmi pekné klenuté výklenky.

Pohlavie

Drevo sa zvyčajne používa na dokončenie podlahy v klasickom štýle. Mimo konkurencie, prirodzené monochromatické parkety, hoci v niektorých prípadoch môže byť nahradená laminátom. Veľmi veľavhodné v spálni sú hodvábne perzské koberce s diskrétnym vzorom. Farba podlahy by mala byť v súlade so zvyškom dizajnu bez vytvárania kontrastu. Tmavé odtiene sa musia opakovať v nábytku a doplnkoch, ale tie svetlé sú všestrannejšie. Jediné, čo by sa malo vyhnúť, je drevo s teplým subtónom (jelša, smrek, borovica).

Strop

Minimálna výška stropu pre spálňu v klasickom štýle je 2,8 m. V malej miestnosti je dostatočne dobre zarovnaná a natretá bielou farbou, zdobenou po obvode úhľadnými soklami. Ale v priestrannej - spravidla robia dvojúrovňovú štruktúru s kučeravými hranami. Vo vnútri je možné použiť ľahké strečové plátno s monochromatickou matnou textúrou alebo fotografickú tlač vo forme fresiek, vonkajšie časti sú často zdobené sadrovými výliskami alebo zlatými maľbami.

Spálňový nábytok v klasickom štýle

V klasickej spálni je vhodnejšie zvoliť nábytok, ktorý sa vyznačuje dôkladnosťou a spoľahlivosťou. Príkladom tohto trendu môžu byť elitné zbierky talianskych tovární. Na rozdiel od iných, demokratickejších typov dizajnov, klasika neumožňuje fragmentáciu objektov - tu by mal byť všetok nábytok dodaný s premyslenou súpravou s identickým dekorom.

Ústredné miesto je samozrejme obsadené posteľou s masívnym vyrezávaným čelom, ľahkou kožou alebo zamatovým čalúnením. Niekedy to môže byť zdobené kovanými časťami, pozlátením.

Vytvorte romantickébaldachýn niekedy pomáha atmosfére a oddelí spánok od zvyšku priestoru - tenká priesvitná tkanina svetlých farieb alebo luxusné závesy pripojené k špeciálnej rímse. Najlepšie zo všetkých baldachýnov vyzerá vo veľkých, svetlých izbách.

Okrem postele, v spálni budete potrebovať nočné stolíky, komoda, toaletný stolík, zrkadlo, pohovky so zamatovou alebo koženou ozdobou. Ak je inštalovaná skrinka, musí sa zmestiť do celkovej koncepcie. Zvyčajne sa v takýchto prípadoch zvolia staromódne hojdačky. Dvere Coupe môžu prísť snáď z nepriehľadného "mrazivého" skla so zložitým vzorom.

Antique v spálni v klasickom štýle je vítané, ale malo by vyzerať nové a lesk ako kúsok múzea.

Osvetlenie

Mäkká, neodmysliteľná od klasiky, tlmené svetlo je vhodné pre spálňu tak dobre, ako je to len možné. Ostré odlesky žiariviek, fluorescenčných alebo neónových prvkov a bodových diód sú tu neprijateľné. Ideálne - energeticky úsporné žiarivky s žiarením v teplom bielom spektre. Ale lampy, v ktorých by mali byť umiestnené - to je celé umenie.

Po prvé, veľký luster v podobe kovaného svietnika, symetrických tienidiel alebo mnohých kvapiek krištáľu sa nevyhnutne odlišuje v strede miestnosti. Na stenách môžete zavesiť svietniky v rovnakom štýle, alebo použiť nočné lampy, stojaci lampu.

Veľmi dobré, ak svetlo na boku zvýrazní prvky dekoru: krásneobrazy, panely, výklenky, sošky.

Textílie a dekorácie

Pre spálňu v klasickom štýle, textílie musia byť vyberané veľmi opatrne, pretože na konci je to ten, kto dáva miestnosti dokončenú podobu. Veľký význam v tomto interiéri zohrávajú záclony - ľahký tyl na celom okne a hrubé posuvné záclony z drahých tkanín na bokoch. Optimálna dĺžka je od stropu až po podlahu, s výnimkou príliš vysokých miestností. Dekorácie, našuchorené závesy, strapce, kučeravé lambrequiny, krásne postroje so strapcami sú vítané.

Posteľná bielizeň je rovnako dôležitá. Žakár s pozlátenými alebo striebornými vzormi je vhodný pre posteľné prikrývky, inak je lepšie dodržiavať prirodzené, príjemné na telo tkaniny s hladkou textúrou, svetlými odtieňmi a bez výtlačkov.

Ak je celková úprava spálne jednoduchá, textílie sa môžu vybrať s charakteristickými vzormi. Patria medzi ne monogramy a kučery, heraldické ľalie, lezecké ruže, diamanty, grécky vzor, ​​hrozno, korunky a podobne.

Dizajn malej spálne v klasickom štýle

Hoci klasický štýl znamená dosť veľký priestor, ale nikto nezakazuje používanie obľúbených techník v malej miestnosti. Je len potrebné dodržiavať minimálne pravidlá, ako aj zachovať harmóniu v interiéri.

Svetlé farby

\ t

Nenápadné biele zlato alebo krémovo-béžové odtiene v malej spálni v klasickom štýle budú vyzerať oveľa ľahšie ako tmavé. Tiež, nana pozadí jemných povrchových úprav, všetky škvrny hnedej, čiernej a iných nasýtených farieb priťahujú veľkú pozornosť, vytvárajúc zbytočný kontrast a vizuálne redukujúci priestor.

Minimálne vzory

Veľké monogramy na tapety, kučery, dekor a štuky určené na vyplnenie prázdnoty kráľovských komôr, ale v malej spálni budú úplne zbytočné. V tomto prípade stačí ľahký náznak klasiky - elegantné rohy, tenké pozlátené bagety, takmer nepoznateľné hodvábne vzory.

Efektívne využívanie priestoru

\ t

S cieľom ušetriť miesto v malej spálni a zároveň pohodlne zariadiť všetky veci, stojí za to prijať kreatívny zážitok iných ľudí. Veľmi praktickým riešením je lôžko na pódiu, pod ktorým sú priestranné zásuvky s oblečením. Pri zvládaní rohov pomôžu vysoké skrine s vhodným dizajnom dverí (namiesto objemného hojdania).

Dizajn spálne v klasickom štýle - foto

Pre každého, kto má záujem o už realizované projekty dizajnu spálne v klasickom štýle, táto stránka obsahuje veľkú fotogalériu. Venujte pozornosť detailom, môžete ľahko pochopiť, aký druh dekorácie, nábytku a výzdoby si vybrať pre svoju spálňu, takže neskôr na mnoho rokov vás poteší príkladnou krásou a pohodlím. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa v klasickom štýle - interiérové ​​nápady