Navrhnite obývaciu izbu v kombinácii so spálňou (73 fotografií)

Kombinácia dvoch zón do jednej sa najčastejšie vykonáva z dvoch dôvodov: prítomnosť malej plochy, tlačenie vlastníkov na zmenu dispozície, alebo jednoizbový byt, v ktorom je potrebné kompaktne umiestniť všetky dôležité priestory. Nie je veľa variantov takýchto multifunkčných miestností, ale existuje obrovské množstvo zónových a dekoračných metód. Zhromaždili sme najoptimálnejšie riešenia pre návrh obývačky v kombinácii so spálňou, aby sme dokázali, že nič nie je nemožné.

Spálňa - obývacia izba: zónové metódy

Prvým bodom projektového projektu bude výber zónovej metódy. K tomu je potrebné vziať do úvahy mnoho aspektov - od geometrie rozloženia až po umiestnenie okien - a potom pokračovať priamo k rozdeleniu oblasti.

Textílie

Najjednoduchšou možnosťou je zavesiť závesy do miestnosti. Môžete ho teda rozdeliť na dve časti alebo skryť posteľ, vymedzujúcu hranicu z viacerých strán.

Hlavnou výhodou je pohyblivosť textilnej priečky, ktorá pri montáži nevytvára prekážky, ale v prípade potreby bezpečne skryje pred očami očí alebo svetla.

Účinok však závisí od materiálu. Napríklad, svetlý tyl len vizuálne rozdelí priestor, naplní ho pocitom vzdušnosti. Pri výbere masívneho plátna si uvedomte, že v malých veľkostiach musíte byť opatrní pri jasných akcentoch.

Posuvné priečky

\ t

Dôkladnejšie s územným plánovanímspálňa obývacia izba vyrovnať posuvné konštrukcie, ktoré sú inštalované na požadovanú plochu. Tieto oddiely chránia spálňu, vytvárajúc akýsi "priestor v miestnosti".

Na výrobky možno použiť akýkoľvek estetický materiál, ale najznámejšie sú sklenené „dvere“, najmä v moderných interiéroch. Často sú kombinované so záclonami.

Pódiá a druhé úrovne

Ak má byt vysoké steny, musíte ho použiť a rozdeliť priestor na dve úrovne. Pozoruhodnejšie pohľadové podlahy visia nad obývacou izbou, ktorá vedie k kompaktnému schodisku. Plus izby na druhej úrovni v tom, že nízke stropy nezasahujú do zdravého spánku.

Aj malé nadmorské výšky v interiéri pomôžu zdôrazniť niekoľko zón. Funkčným riešením je výstavba pódií, ktoré slúžia na skladovanie.

Nábytok

\ t

Správne usporiadanie každej položky pomôže vyriešiť problém zónovania obývacej izby v spálni bez toho, aby ste museli kupovať ďalšie atribúty. Knižnice a skrine sa s touto úlohou dokonale vyrovnávajú, ak ich neskladáte kolmo na stenu.

Menej monumentálne pohovky, kreslá alebo stoličky, ktorých súbor vizuálne odlišuje obývaciu izbu. Okrem toho môže stena a pracovisko fungovať ako priečka.

Interiéry

Bez ohľadu na to, aká silná je potreba rozdeliť miestnosť na dve oblasti, \ tMusíte sa snažiť udržať pocit jednoty dizajnu. Zvážte, ako to pomôže populárnym štýlom.

Spálňa - obývacia izba v modernom štýle

Tento štýl chápe problémy zložitých interiérov a snaží sa pomôcť pri ich riešení, čím sa dekor dostáva do pozadia. Zameriava sa na princíp racionálneho využívania priestoru, takže môžete využiť akúkoľvek zónu na usporiadanie obývačky /spálne.

Miestnosť by mala vytvoriť stručný obraz, ktorý by preukázal textúru, textúru, harmonické farby, ako aj maximálnu funkčnosť.

Spálňa - obývacia izba v klasickom štýle

Ak sa zameriavate na kánony klasiky, obývacia izba bude vyzerať ako malé posedenie, zatiaľ čo takmer všetka pozornosť je zameraná na posteľ, zdobenú prístreškami, vankúšmi a luxusným textilom. Ak chcete navrhnúť plnohodnotnú recepciu, odporúča sa odkazovať na modernú interpretáciu štýlu, ktorá pri zachovaní jej majestátneho obrazu umožňuje vytvoriť svetlú, priestrannú miestnosť, ktorá nie je preťažená detailmi.

Spálňa - obývacia izba v štýle loftu

Vďaka svojej láske k slobode, otvorenosti a originálnym myšlienkam je to „pôda“, ktorá najlepšie „prevezme“ kombinované zóny. Tu môžete zadávať vizuálne aj pevnejšie diskové oddiely, čím sa zachová integrita štýlu.

Vyznačuje sa určitou brutalitou, ktorá sa odráža v holom murive stien, ktorý sa chová na prvom mieste.plánovať stropné trámy, nábytok s "dotykom" histórie, ako aj kombináciu umeleckých predmetov s priemyselnými prvkami.

Spálňa - obývacia izba v štýle minimalizmu

Ideálne pre malé priestory, v ktorých musíte nejakým spôsobom umiestniť niekoľko funkčných oblastí pri zachovaní poriadku. Minimalizmus "víta" použitie nábytkových transformátorov, obmedzených farebných kombinácií, ako aj uzavretých fasád. Čistá geometria tvarov a čiar pomôže vyrovnať každú miestnosť.

Spálňa v škandinávskom štýle

Štýl je v mnohých ohľadoch pripomínajúci minimalizmus, v ktorom sa trochu teplého vzduchu vdýchlo a „zabalilo“ do teplej deky. Biela farba tu pôsobí ako neutrálne pozadie pre masívny drevený nábytok, vysokokvalitné textílie alebo nenápadné dekoračné predmety.

Obývacia izba spojená so spálňou nebude v takomto interiéri vyzerať ťažkopádne, pretože jej štýl predpokladá použitie rôznych zónových metód.

Možnosti farieb pre spálňu v obývacej izbe

Farby sú účinným nástrojom, ktorý formuje náladu priestoru. Spací priestor trochu komplikuje úlohu, pretože musíte premýšľať o zaujímavom dizajne a zároveň vytvárať priaznivé podmienky na spanie.

Monochromatická paleta

Ide o kombináciu odtieňov jedného spektra. Nemyslite si, že takéto riešenie vyzerá matne alebo monotónne - jedna fialová má viac ako 50%variácie. Naopak, dáva interiéru zmysel pre objem a integritu, ak partície robia skvelú prácu s úlohou zónovania.

Paleta kontrastu

Použitie protichodných, kontrastných farieb vizuálne rozdrtí dizajn, pomáha vybrať požadované položky (posteľ alebo pohovku) a rozdeľuje plochu. Je dôležité, aby odtiene neboli v konflikte, ale priťahovali pozornosť.

Neutrálne odtiene

Farby, ako sú čierna, biela, sivá a béžová, sa považujú za najlepšiu voľbu pre všetky priestory, pretože sú navzájom dokonale kombinované a s inými tónmi, ktoré ich tlmia alebo zvýrazňujú. V spálni, obývacej izbe, tieto odtiene môžu byť použité na dekoráciu, nábytok, priečky.

Dokončenie obývačky v spálni

V multifunkčnom priestore je možné použiť niektoré dokončovacie materiály alebo kombinovať niekoľko navzájom. Vzhľadom k prítomnosti spálňa v miestnosti, musia byť vzdušné a šetrné k životnému prostrediu. Zvyšok voľby závisí od požadovaného dizajnu, rovnako ako rozpočet opravárenských prác.

Paul

Parkety a cenovo dostupnejšie linoleum zostávajú najlepšou voľbou pre podlahu. Môžu byť použité na imitáciu dreva bez obáv o negatívne účinky vlhkosti alebo vysokých teplôt.

V obývacej izbe av spálni však prevládajú dobré podmienky, ktoré nepredstavujú osobitné požiadavky na dekoráciu. Na taký povlak by mal byť pekný pohybnaboso, čo je dôvod, prečo sa odporúča zahriať podlahu vopred.

Steny

Obklady stien majú širokú škálu materiálov, ktoré dokonale zapadajú do kombinovaného interiéru. Nálepka alebo maľba - univerzálne rozhodnutie pre salón v kombinácii so spálňou a pre akúkoľvek inú miestnosť. Tieto typy povrchových úprav je možné kombinovať navzájom, ako aj s panelovými blokmi, dekoratívnymi omietkami a kameňmi, korkovými povrchmi.

Je potrebné použiť viac ako dva typy veľmi starostlivo, pričom sa s nimi prekrývajú jednotlivé steny, inak dôjde k neestetickému efektu ostrého prechodu.

Strop

V obývacej izbe spálňa s nízkymi stropmi, môžete nechať omietnuté a maľované plochý povrch, aby nedošlo k prilákať príliš veľkú pozornosť na túto časť. V opačnom prípade sa odporúča montáž zavesených konštrukcií - stretch alebo sadrokartónu. Rôzne farby a viacúrovňové produkty pomôžu v zonovaní, zvýrazňujúc požadovanú oblasť.

Ako si vybrať nábytok?

Obývacia izba a spálňa majú impozantné zoskupenie objektov a niekedy je v kombinovanej miestnosti problém - ako ju umiestniť všetko

Bakalári v tomto ohľade sú omnoho jednoduchšie, pretože nie je potrebné oddelenie na súkromné ​​a verejné zóny. Môžu získať rozkladaciu pohovku, ktorá sa okrem priamej destinácie ľahko zmení na posteľ. Vo všeobecnosti modely transformátorov značne zjednodušujú život. Pre nichskrinky zahŕňajú pracovný priestor alebo skryté zásuvky.

Zoznam skladovacích priestorov zahŕňa stenu, police a komodu na oblečenie. Ale v multifunkčnom interiéri môžete kombinovať niekoľko kusov nábytku, napríklad zakúpením skrine - jeho fasády skryjú neporiadok vnútri a slúžia aj ako základ pre zrkadlá.

Na rozlíšenie priestoru obývacej izby sa tradičný nábytok skladá z pohovky, jedného alebo dvoch kresiel a konferenčného stolíka. Ale v tejto voľbe sa riadi veľkosťou miestnosti.

Bez ohľadu na geometriu usporiadania by mala byť spálňa umiestnená čo najďalej od dverí tak, aby iné zvuky a prievan nezasahovali do spánku.

Dekor a osvetlenie

V kombinovanom interiéri spálne a obývacej izby, len ak nemá veľké rozmery, je lepšie dekor minimalizovať.

Záclony dokážu úplne pretvoriť priestor a vytvoriť pohodlie domova. V závislosti na štýle, môžete zostať na jednofarebné žalúzie, záclony alebo ísť ďalej, zdobenie veci s lambrequins.

Vankúše v spálni alebo obývacej izbe majú potenciálne dekoratívne vlastnosti. Môžu byť svetlý prvok interiéru pomocou výtlačkov, ale aj kontrastné farebné kombinácie budú vyzerať docela pôsobivé.

Nezabudnite na steny - sú zdobené fotografiami, maľbami, dokonca visiacimi regálmi. Miestnosť, v ktorej sú obrazy obrazov v rôznych zónach ozveny, je veľmi harmonická.

Vďaka osvetleniu bude možné zvýšiť efekt zónovania, čím sa zvýši jeho nasýtenie v obývačke. V spálni, kde nie je potreba jasného svetla, stačí položiť lampu alebo nainštalovať svietidlo.

Ak je váš strop ukrytý za napínacou konštrukciou, vopred si premyslite viacúrovňový systém osvetlenia - obvod, bod a stred. Rozlišuje a komplikuje interiér.

Malá spálňa - obývacia izba: interiérový dizajn

Navrhovanie obývacej izby v kombinácii so spálňou je samo o sebe náročnou úlohou, ktorá len komplikuje malú plochu. V tomto prípade musíte byť opatrní pri každom detaile - aj zle zvolený odtieň môže „ukradnúť“ drahé štvorcové metre.

Najprv budete musieť opustiť klasický štýl a podkrovie, pretože vyžadujú veľké priestory. Minimalizmus sa vyhne preplneniu detailov, moderný štýl je ideálny pre realizáciu rôznych zónových nápadov a biela farba charakteristická pre škandinávsky štýl bude vizuálne rozširovať miestnosť.

Monochromatické a neutrálne palety s niekoľkými jasnými akcentmi sú vhodnejšie ako polychrómne. Prítomnosť zrkadiel pomáha "rozšíriť" interiér, ale je lepšie, aby sa v úzkych rozloženiach.

Malá pohovka a jedno a pol lôžko oddelené malým regálom sú vhodnejšie ako pevné pevné steny. Musíme sa snažiť preniesť do obydlia čo najviac svetla, aby sme sa vyhli obrazu skladu.

Návrh obývacej izby v kombinácii so spálňou - foto

Dúfame, že vám náš materiál pomohol pri plánovaní vašej obývačky v spálni. Viac fotiek reálnych projektov nájdete vo výbere fotografií. Inšpirácie a krásne interiéry!

Video: Obývacia izba a spálňa v jednej miestnosti