Navrhnite malú kúpeľňu 3 m2. (60 fotografií)

Ak máte malú kúpeľňu 3 m2. - to nie je absolútne žiadny dôvod, aby sme boli rozrušení. Dokonca aj v takomto priestore sa všetko, čo potrebujete, hodí nádherne, hlavná vec je premýšľať nad dizajnom dobre. A tento článok vám pomôže nájsť zaujímavé nápady pre inšpiráciu!

Kde začať?

Pred opravou kúpeľne je potrebné ju zbaviť všetkých starých vecí a povrchových úprav. Ďalej prichádza najnepríjemnejšia práca, bez ktorej sa nemôžete vyhnúť bez toho, aby ste v domoch postavených rovnakým spôsobom do roku 2010 - nahradili hrdzavé vodovodné potrubia a kohútiky modernými. Ak tejto fáze nevenujete patričnú pozornosť, všetky dizajnérske práce a drahé materiály sa môžu stať „náhodným“ povodňom v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov.

Takže komunikácia je kladená. Prichádza otočenie podlahy zariadenia. Musí byť vodotesný a výhodne teplý. Na vyriešenie prvej úlohy je betónový podklad pokrytý hladkou hydroizolačnou fóliou (nalepenou na bitúmenovom základnom nátere) a jeho hrany sú pozdvihnuté pozdĺž stien o 15-20 cm, na vrch je nalievaný jemnozrnný piesok, na ktorý je možné položiť vykurovacie rohože. Tak, v kúpeľni bude vždy pohodlná teplota!

Ak je to potrebné, aj pred položením podlahy by mali byť steny a strop vyrovnané. Aby sa zabránilo vzniku trhlín na omietke, môže sa prelepiť sklenenou tapetou. Tento ekologický materiál urobí povrch trvanlivejším a krásnejším. Namiesto sadrokartónu je lepšie použiť akvapaneli - sú navrhnutéšpeciálnej technológie a nezmoknú.

Kúpeľňové farebné riešenia 3 m2

Vyberte odtiene pre kúpeľňu s rozlohou 3 m2. musia byť veľmi čisté. Odporúča sa používať maximálne tri a lepšie dve farby. Najviac harmonické kombinácie sú získané z pastelových podkladov a skromných detailov, ktoré sú tmavšie.

Je úplne neprijateľné vypracovať malú kúpeľňu v pochmúrnej a bohatej kontrastnej palete. Naopak, bude ľahšie vizuálne rozšíriť priestor pomocou vzdušnej, ľahkej mierky.

Biela

Toto je možno najtradičnejšia a najúspešnejšia farba interiéru kúpeľne. Je ideálny ako v sebe, tak v spojení s inými odtieňmi. V dekorácii môžete použiť mierne riedené tóny: mliečnu, smotanovú alebo perlovú.

Sivá

Jednoduchosť monochromatického kovu je najlepšou voľbou pre stručný dizajn. Okrem bielej keramiky, zrkadiel, priehľadných priečok bude šedá farba vyzerať nenápadne a veľmi moderne. V tomto pokojnom pásme bude vhodný aj patchwork s rôznymi vzormi. Tiež chrómové kovanie zdôrazní krásu šedej: kohútiky, nábytkové rukoväte, rámy a stropné svietidlá.

Modrá

Kúpeľňa patrí k prvkom vody a modré a modré sú jej natívne farby. Interiér kúpeľne v modrých farbách je sviežosť horského jazera, tajomná hĺbka mora alebo transparentnosť jari v horúcom dni. Táto farba bude robiť máloviac svetla a objemnejšie. Okrem toho, že je dobre upokojuje nervy, a tiež zmierňuje únavu.

Zelená

Osviežujúca farba voľne žijúcich živočíchov je ideálna na zdobenie kúpeľne s rozlohou 3 m2. Je žiaduce zdôrazniť svetlé odtiene zelenej farby s viac nasýtenými trávnymi vzormi, odtieňom hnedej alebo sivej. V kombinácii so zeleným, mramorovým, nespracovaným kameňom, meďou, ílom, drevom vyzerá lepšie ako biela lesklá keramika.

Béžová

Neutrálny, mierne teplý odtieň cappuccina vo vnútri malej kúpeľne osloví každého, kto miluje pohodlie domova a tradíciu. Zlaté detaily vyniknú perfektne na pozadí. Krásne béžová môže byť doplnená tmavohnedými, karamelovými a krémovými farbami.

Povrchová úprava a materiály do kúpeľne

\ t

Aby zostali opravy nové a esteticky príťažlivé, je veľmi dôležité vybrať si vysokokvalitné dokončovacie materiály. V kúpeľni by mali byť nátery, ktoré sú odolné voči vysokej vlhkosti a častým zmenám teploty.

Paul

Vďaka rýchlemu zmáčaniu v kúpeľni je absolútne kontraindikované použitie laminátových, drevených a textilných kobercov. Do tejto miestnosti sú vhodné keramické obklady (monochromatické, patchwork, šachy, 10x10, 15x15 cm, štvorcové alebo šesťuholníkové), keramická žula, umelý kameň.

Avantgarda bude vyzerať a samonivelačné - transparentné, sroztrúsené vnútri malými figúrkami mušlí, rýb, malých kamienkov; s účinkom morskej peny alebo zvlnenia vody.

Steny

Najjednoduchšou možnosťou na dokončenie stien v kúpeľni je 3 m2. je farbenie. To je možné vykonať s vodotesnými kompozíciami (akryl, latex, silikónové farby) na vrchole natretých aquapanels, sklenených vlákien, a pre podkrovie štýl - priamo na murivo. Často sa používa umývateľný vinyl tapety, ale vždy s hladkým povrchom.

Steny je možné obaľovať aj plastovými panelmi, obloženými umelým kameňom alebo obkladačkami. Finálna keramika by mala byť nízko kľúčová, stredne veľká alebo malá mozaika v rovnakej farebnej schéme. Stehy by mali byť neviditeľné. Vhodné budú svetlé kontrastné vzory, okraje, vodorovné a zvislé čiary. Je lepšie odmietnuť tmavé farby nástenných dekorácií v prospech svetla, žiarenia, pastelových alebo prírodných.

Strop

Najúspešnejšia možnosť stropu pre malú kúpeľňu 3 m2. - zrkadlová strečová fólia svetlej (bielej) farby. Avšak, tiež vhodné maľovanie, lepenie sklolaminátu alebo vinylové obklady.

Neuveriteľne krásny bude vyzerať priesvitný sklenený strop s osvetlenými vitrážami.

Vaňa alebo sprcha - čo si vybrať?

Obdivovatelia relaxačných kúpeľných procedúr s vonnými sviečkami a penou sa nikdy nevzdajú priestranného kúpeľa. Ale nie je to potrebné - akvyzdvihnúť hranatý, číry obdĺžnikový tvar alebo nádobu zužujúcu sa vo forme kvapky, ľahko sa zmestí do miestnosti s rozlohou 3 m2.

Sprchový kút je nevyhnutnou vecou pre aktívnych, aktívnych ľudí. Zaberá málo miesta, šetrí vodu a priečky spoľahlivo chránia vonkajší priestor pred striekaním.

Je tu však aj tretia kompromisná možnosť - je to sprchovací kút s veľkým objemom zásobníka, v ktorom sa môžete kúpať deti a dokonca ho používať ako posedenie pri vírivke.

Sedenie nábytku, vybavenia a príslušenstva

\ t

Umývadlo a WC

\ t

Ideálnym riešením pre úsporu miesta je stropné výlevky, ktoré sa dajú namontovať do hornej časti nočných stolíkov alebo svietidiel. Tvar by mal byť obdĺžnikový, oválny (vo forme klasickej mydlovej misky) alebo mierne zaoblený roh. Zavesený drez ľahko zapadne do úzkej časti kúpeľa.

Samotná toaleta nezaberie veľa miesta, ak minimalizujete alebo skryjete toaletu v stene. Za týmto účelom, perfektné sadrokartón výklenok alebo spodnej časti skrine. K dispozícii sú aj rohové kompaktné prevedenia.

Podložka

Malý moderný model práčky môže zaberať voľný výklenok pod pultom; v skrini nad skrytou cisternou; vyplňte priestor medzi vaňou /sprchou a stenou.

Okrem toho sa práčky nachádzajú v predaji. Takéto vybavenie nielenže splní svoje priame povinnosti, alea vyzdobiť interiér.

Skrinky a police

Na umiestnenie kozmetiky a pracích prostriedkov v kúpeľni 3 m2. veľmi žiaduce použiť bočný priestor kúpeľa. Dekoratívne panely pokrývajúce kontajner z rôznych strán môžu byť otočené do skrytých skladacích políc. Takže všetky nádoby budú bezpečne skryté a pri plávaní budú vždy po ruke.

V prípade políc na uteráky a iné príslušenstvo je potrebné maximálne nastaviť zvislý priestor stien, ako aj rohy. Súčasne by kapacita skriniek nemala byť viditeľná, aby nenarušovala harmóniu dizajnu. Dvere by mali byť nepriehľadné, ale s lesklými, lesklými alebo zrkadlovými fasádami.

Osvetlenie v kúpeľni 3 m2.

S elektrinou v takej vlhkej miestnosti, ako je kúpeľňa, by sa malo zaobchádzať opatrne. Svetelné zdroje by mali mať výkon maximálne 12 W a mali by byť čo najďalej od sprchy a kohútikov.

Je nežiaduce používať v interiéri rôzne závesné lustre, ale v tomto prípade budú veľmi vhodné reflektory namontované na strope. LED pásky s krásnymi gradientovými tónmi tiež pomôžu vytvoriť romantickú atmosféru.

Fotogaléria

Nižšie je uvedený výber fotografií, kde môžete vidieť interiéry malých kúpeľní 3 m2. v rôznych smeroch dizajnu. To vám pomôže rýchlo navigovať vo výbere palety farieb, materiálov,Inštalatérstvo, nábytok, dekor, rovnako ako jasne vidieť, ako v skutočnosti tieto alebo iné riešenia vyzerajú.

Kúpeľňový dizajn 3 m2. v modernom štýle

Kúpeľňový dizajn 3 m2 v klasickom štýle

Návrh kúpeľne 3 m2. v štýle Provence

Kúpeľňa 3 sq. M. v štýle minimalizmu

Kúpeľňový dizajn 3 m2. Škandinávsky štýl

Video: Kúpeľňa 3 m2 - interiérový dizajn