Navrhnite malú chodbu (viac ako 90 fotografií)

Vstupná hala je prvá miestnosť, ktorá určuje tón pre zvyšok bytu, slúži ako druh vizitky pre majiteľov, takže jeho dizajn si zaslúži osobitnú pozornosť. Malá chodba nie je vetou, aj niekoľko metrov štvorcových vstupnej haly so správnym prístupom sa môže zmeniť na príjemné štýlové prostredie, prekvapujúce svojou funkčnosťou a priestrannosťou.

Ako začať opravu?

Zatevaya opravy v malej chodbe, musíte najprv zhodnotiť možnosť rozšírenia priestoru. V tomto prípade môže vstupná hala pomôcť z obývačky rozobratím dverí a fragmentu steny. Aby sa predišlo úniku pouličných nečistôt a studeného vzduchu priamo do obývacej izby, mali by sa inštalovať dekoratívne sadrokartónové priečky. Dobrým riešením by bolo postaviť klenuté klenby namiesto vnútorných dverí, v dôsledku čoho sa priestor malej chodby otvorí a osvetlí.

Usporiadanie chodieb často poskytuje výklenky, čo platí najmä pre byty v chruščovských domoch. Drážky v stene sa môžu použiť na usporiadanie vstavaných skríň, kde sa uloží oblečenie, obuv alebo spotrebiče (niekedy je tam aj miesto pre práčku).

Oplatí sa začať opravárenské práce s kompletnou demontážou starých dokončovacích materiálov, vyrovnávacích a čistiacich plôch. Premýšľajte vopred o budúcom osvetľovacom systéme, pretože aj pred začiatkom dokončovacích prác je potrebnévybaviť umiestnenia lámp a zásuviek na zamaskovanie elektrického kábla.

Pred začiatkom opráv by mal byť každý detail premyslený, počnúc výberom štýlu, farbou malej chodby a končiac inštaláciou nábytku, svietidiel a dekoru. Je lepšie vypracovať návrh návrhu na papier, po ktorom môžete vykonávať opravy krok za krokom bez nepredvídaných problémov.

Farba pre malú chodbu

Pre návrh malých miestností návrhári celkom správne uprednostňujú ľahkú paletu, ktorá je schopná vizuálne rozšíriť hranice miestnosti. V chodbe, kde nie sú žiadne okná a prakticky neexistuje žiadne prirodzené svetlo, je svetelná úprava najdôležitejšia. Spravidla sa vyberie hlavná farba, ku ktorej sa pridajú jedna alebo dve ďalšie farby na vytvorenie kontrastov a malých akcentov.

Dnes mnohí ľudia uprednostňujú bielu paletu, ktorá je charakteristická pre mnohé moderné štýly (minimalizmus, škandinávsky, klasický). Výzdoba stien a stropu v jednej snehobielej palete „rozostrí“ hranice medzi lietadlami, vďaka čomu sa miestnosť bude zdať oveľa širšia. Nebojte sa, že chodba sa zmení na sterilné nemocničné izby, pretože ju naplníte zvláštnymi kontrastmi, ktorých úlohou bude pôvodná podlaha, koberce, drevený nábytok, výzdoba stien v podobe obrazov, fotografií alebo krásneho zrkadla.

Ak chcete získať jasnú, ale útulnejšiu atmosféru, môžete si vziať základ pre dizajn.béžová farebná schéma, ktorá vyzerá skvele v akomkoľvek štýle. Najlepšia spoločnosť pre neho vytvorí hnedú farbu, ale k dizajnu môžu byť pripojené biele a pastelové farby.

Šedá farba je na vrchole popularity - je neutrálna a stručná, preto je často najlepším riešením pre zdobenie miestností v moderných štýloch. Ak chcete oživiť čiernobiele nastavenie, nastavte viacúrovňové osvetlenie, zrkadlové plochy, použite škvrny bielej, čiernej farby a iné kontrasty.

Mäkká nenápadná atmosféra v malej chodbe pomôže vytvoriť pastelové farby, ako je svetlo zelená, modrá, ružová, citrónová atď. Aby sa predišlo nejasnostiam, je lepšie nemiešať rôzne farby, ale vybrať si jednu z nich. rovnaké spektrum - striedanie svetlých a tmavých pruhov jednej tonality alebo vytvorenie intenzívnejšej akcentovej steny na pozadí všeobecného svetelného prevedenia.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Pri výbere materiálov na konečnú úpravu malej chodby dávajte pozor na to, že do tejto miestnosti môže vniknúť znečistenie z ulice, prúdenie chladného vzduchu a vlhkosť, takže by ste mali dávať prednosť povlakom odolným voči týmto podmienkam.

Pohlavie

Vstupná hala je priechodná miestnosť, kde je povrch podlahy neustále pod mechanickým namáhaním a rýchlo sa znečistí. Preto musíte zvoliť najstabilnejší náter, ktorý sa ľahko čistí.

Najlepšia možnosť môže byť dlažbaalebo porcelánový kameninový materiál - materiály spĺňajú všetky potrebné požiadavky na prevádzku a majú veľký rozsah dizajnov.

Ekonomickejšia možnosť - linoleum, ktorá sa síce považuje za čiastočne zastaralú, ale dnes má aj mnoho výkladov, je vyrobená z umelých a prírodných materiálov. Parkety a laminát sú oveľa horšie ako vlhkosť, piesok a časom sa môžu deformovať.

Steny

\ t

Pre steny chodby je výber materiálov na konečnú úpravu dostatočne veľký a často sú kombinované tak, aby vytvorili jedinečný interiér. Po predbežnom vyrovnaní povrchov môžu byť steny natreté akrylátovou alebo vodnou kompozíciou, ozdobené dekoratívnou omietkou a prelepené umývateľnou tapetou.

Zaujímavou možnosťou by bolo prilepenie jednej zo stien nástennými nástennými maľbami, kde sa obrazy vyberú podľa štýlu miestnosti. Niektoré oblasti môžu byť zdobené ozdobným kameňom, zvýrazňujúc napríklad dvere, rohy alebo výklenky. Nemenej dôležité sú PVC panely so širokou škálou farieb.

Pomocou dokončovacích materiálov je možné vizuálne zväčšiť priestor malej chodby. Vertikálne vzory na tapete "zdvihnúť" výšku povrchu stropu, a horizontálne - rozšíriť miestnosť. Nemali by ste sa zapojiť do veľkých modelov, ktoré dokážu priblížiť povrch - ak sa vám nepáči jednotný dizajn, vyberte si tapetu s malým vzorom, ktorý dizajnu dodáva dynamike.

Strop

V malomchodba vyzerá najlepšie svetlý strop. Hladký povrch môže byť bielený alebo natretý. Stropné povrchové úpravy s sadrokartónové dosky a stretch lesklé alebo matné plátno sa stal populárny trend. Takéto konštrukcie umožňujú robiť bez predbežného vyrovnania povrchu, vybaviť tvarované konštrukcie a bodový osvetľovací systém skrývaním elektrických vodičov.

Nábytok pre malú chodbu

Výber nábytku sa často stáva hlavným problémom malého koridoru. Neexistuje miesto pre objemné skrine, takže si musíte vybrať najkompaktnejšie úložné systémy. Je potrebné snažiť sa maximalizovať využitie rohových priestorov, napríklad nainštalovať radiálnu skriňu alebo záves. Môžete si vybrať modulárnu sadu pre chodbu, pričom jednotlivé prvky umiestnite na menej priechodných miestach.

Je vhodné čo najviac využívať priestor okolo vstupných dverí - vybaviť entresol na vrchu a inštalovať kompaktné skladovacie systémy na bokoch. Ak je na chodbe výklenok, použite ju na usporiadanie vstavanej skrine - všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať police a posuvné dvere. Môžete si kúpiť úzke topánky na topánky, kde skladacie police umožňujú kompaktné skladovanie obuvi.

V malej chodbe sa môžete dostať s minimálnym súborom nábytku, napríklad nainštalovať skriňu na topánky, lavicu, na ktorej môžete sedieť alebo dať tašku, a nasaďte poličku s háčikmi na vrchné oblečenie. Pridá len stenuzrkadlo a pár dekoratívnych prvkov.

Osvetlenie a dekorácia

Vo väčšine prípadov chýbajú okná v chodbe a miestnosť sa môže zdať dosť pochmúrna, ak nie je vybavená kvalitným osvetlením. To môže byť malý stropný luster, reflektory, spoty.

Zóna v blízkosti zrkadla by mala byť dodatočne vybavená osvetlením vo forme jedného alebo dvoch svietidiel (niekedy inštalujú make-up zrkadlá vybavené množstvom svietidiel). Pôvodný vzhľad stropu a podlahy so skrytým osvetlením v podobe neónových pások, fluorescenčných prvkov.

V malej chodbe by ste sa nemali nechať uniesť dimenzionálnym dekorom, ktorý bude spleť už malý priestor. Jeho úloha môže vykonávať funkcie dekorácie, farebné vložky, pár fotografií alebo obrazov, krásne zarámované zrkadlo, svetlé podlahové rohože alebo pouf.

Interiéry

Aby bola vstupná hala krásna a usporiadaná, mala by byť usporiadaná v jednom z interiérových štýlov, ktoré by mali byť kombinované s inými miestnosťami v byte. Navrhujeme zvážiť niektoré dobré nápady pre malú chodbu.

Malá chodba v klasickom štýle

Krémové, mliečne, svetlo sivé farby sú prijateľné pre klasickú chodbu, takže dekor je ideálny pre malú miestnosť. Tu sa uprednostňuje biely nábytok z dreva, masívne zrkadlá v luxusnom prevedenírámy, výlisky a vyrezávané prvky zdobia dekor.

Na podlahu sa položí mramorová dlažba alebo porcelánová dlažba a steny sú ozdobené dekoratívnou omietkou, kameňom alebo tkaninou s malou, diskrétnou ozdobou. Klasika nestarne a je to jej hlavná výhoda - luxusný interiér môže byť doplnený modernými detailmi, ako sú skrine, reflektory, atď., Ale štukové prvky, luxusné lustre, drahé dekoračné materiály budú vždy klásť dôraz na reprezentatívny dizajn a dobrý vkus majiteľov.

Malá minimalistická sála

Dizajn malej chodby v štýle minimalizmu predpokladá stručný dizajn, prakticky bez dekorácií a zbytočných prvkov. V interiéri sú striktné geometrické tvary, jasné línie a uhly. Výhodou sú jasné farby povrchovej úpravy, vstavané úložné systémy, jasné viacúrovňové osvetlenie.

Steny sa vyznačujú jednoduchými, ale vysoko kvalitnými materiálmi bez kresieb - môžu to byť tapety na maľovanie, omietky alebo PVC panely. Neoddeliteľným prvkom dizajnu sú veľké zrkadlá akéhokoľvek tvaru, ktoré vizuálne zväčšujú priestor.

Vstupná hala v malom škandinávskom štýle

Štýl, ktorý vznikol v XVIII storočí vo Švédsku, obnovil svoju dôležitosť v našich časoch vďaka dizajnovým prvkom, kde je túžba po minimalizme dokonale kombinovaná s komfortom domova.

Malá vstupná halaŠkandinávsky štýl je najčastejšie vyrábaný v bielej palete, ale to nie je dogma - môžu byť aj sivé, béžové, olivové odtiene. Uprednostňuje sa drevený nábytok, ktorý by mal byť trochu otvorený: otvorené vešiaky, malá pohovka alebo puf, zrkadlo v masívnom drevenom ráme a malý nočný stolík - to je dosť dosť na to, aby vyhovovalo potrebným veciam.

Ako dokončovacie práce sa používajú omietky, nátery, hladké stenové panely alebo murivo. Ročník (staré komody, opotrebovaný koberec), živé kvetináče, fotografie, svetlé prvky nábytku a oblečenia často slúžia ako dekoratívne prvky.

Sála v malom štýle

Zvláštnosť „podkrovného“ štýlu v malej chodbe sa prejavuje úmyselne hrubým obkladaním tehál alebo betónu, veľkým počtom svietidiel, často s pôvodným (priemyselným) dizajnom, ako aj minimom detailov nábytku.

Nábytok tu môže byť prezentovaný v najneobvyklejších formách: otvorené police, regály, masívne kovové vešiaky a nevyhnutne podlahové zrkadlo v drevenom ráme - všetky tieto detaily živo zdôrazňujú vlastnosti tohto štýlu.

Dizajn interiéru malej chodby - foto

Vstupná hala v byte je akýmsi portálom, ktorý oddeľuje pokojný domov od zhonu mesta. Ako by mal byť - rozhodnete sa a my sme zasePonúkame Vám možnosť zoznámiť sa s rôznymi krásnymi dizajnovými možnosťami v našej fotogalérii. Pozrite sa a buďte inšpirovaní!

Video: Malá vstupná hala - Nápady interiéru